• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Holky, poraďte mi nějakou dobrou gynekoložku, právě se chci někam přeregistrovat.
Dělá vám vždy na kontrole v poradně ultrazvuk??
2. kvě 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, syrove maso bych si teda nedala, stejne jako syrove vajicko apod. To mi prijde riskantni i normalne :wink:. Nikdy nevis, jak dlouho to kde lezelo :wink:.

Ja mela suprovou gyndarku, ale odesla na materskou a kdo vi, kdy se vrati. Ted taky nemam spatnou, ale zrovna ideal to neni a utz. nedela, jen ten prvni :angry: .
2. kvě 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 ještě mi řekni, co ti na to dali na ty stahy? Řekl ti ten horčík? Kolik ho bereš?

Já teda můžu doporučit mého, jsem s ním moc spokojená. 30 let praxe, bývalý primář.... ultrazvuk dělá pořád, ale je to celkem rychlé. Chodím co 14 dní tak se mi zdá že to určitě stačí.
2. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka a kde je ten tvůj gynekolog??no na ty stahy mě řekli jen hořčík, kamoška bere Magne B6. JInak mě žádné dávkování neřekli, protože prý pokud je to tak 3x za den, tak to nic není. Ale chci se právě poradit sgynekologem , kam začnu chodit, aby mě řekl co a jak. Oni na té pohotovosti tohle moc neřešili, spíš tu placentu a hematom, víš? A u svého gynekologa jsem nebyla.
2. kvě 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 já bych ti doporučila tu moji, ale ta moje už 8 let nepřijímá nové pacientky takže bohužel....jo a kdo je ještě dobrej tak pan primář Rudolf Havránek na Masarykove 26 toho si hodně chválí já ho znám ale nechodím k němu.

Jinak ultrazvuk se nemá dělat pokaždé prý to není dobré pro miminko......mě dělá jen poslech srdce a prohmat a hotovo...

2. kvě 2011 v 11:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rezervace hotová: na jméno Katka od 16:00 do modrého nebo šedého salónku pro 7-10 osob v Café Encounter :slight_smile: Těším se na vás! Paní si udělala poznámku, že budeme samé těhulky :grinning:

@snazilka_2011 s jídlem doufám, že tělo si řekne co potřebuje. Souhlasím s lennikkou, že pokud toho nesníš kila, tak se nic nestane, když na to máš chuť. Dřív se takové věci vůbec neřešili a děti se rodili zdravé taky. Bohužel já mám pořád chuť na smažený - sýr, krokety, žampiony... :unamused:
2. kvě 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 ten můj Velčevský dole na masarkové nad KFC Gynprivat

ale oni jsou prostě takoví struční,jak to dělá dlouho tak si myslím že víc a víc zestručňují.
Bere na čas, což je taky důležité max půl hodiny spoždění. Trochu protivnější sestra na recepci, ale jak jsem se na ni párkrát usmála tak už otočila.
2. kvě 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 mě právě vůbec ani nechce poslechnout srdíčko!:frowning2:
2. kvě 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
že to není zdravé se říkalo snad před 30 lety, kdy se s ultrazvukem začínalo. Jinak samotný princip ultrazvuku, když se na to podíváš nemůže škodit.
2. kvě 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka hlavně podle mého názoru bude jiný přístup chlapa a jiný přístup ženy.....třeba ta moje gynekoložka dlouho nemohla otěhotnět pak se to povedlo a má dvě děti a taky přístup k těm ženám má takovej hodně citlivej. Ale taky má někdy blbou náladu.....
2. kvě 2011 v 11:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska jj,já to jídlo zase až tak moc neřeším, ale říkám si, že když si to dokážu odříct, tal proč se tím zbytečně ládovat:slight_smile:Kači a ty čekáš chlapečka??:slight_smile:
2. kvě 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak to by měla ten poslech srdce dělá každá....ale moje kamoška co byla podruhé těhotná říkala že jí nekontrolovali ani čípek což by podle mě měla taky dělat....
2. kvě 2011 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka souhlasím....hlavně VZP hradí pouze dvě ultrazvuková vyšetření za celý průběh těhotenství!! a pokud ho pacientka vyžaduje víckrát tak si ho zaplatí.
2. kvě 2011 v 11:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka ultrazvuk opravdu neškodí. Není to žádné záření. A hlavně lepší udělat 100x ultrazvuk, než něco zanedbat. A nebo teda aspoň si jen poslechnout to srdíčko.Mám doporučení na jednoho gynekologa, je ale až v Řečkovicích a já bydlím v Líšni, ale tak asi se budu muset projet:slight_smile:
2. kvě 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo? vidíš tak to jsem ani nevěděla, mě ho dělá pokaždé, opravdu. čípek ještě nevyšetřoval, to asi příjde později. Jinak mi prsa vyšetřoval, to se taky sem tam diví.

Já mám kamošku a její gyndař v Bystrci má jen vnitřní ultrazvuk, takže si to asi dovede představit... nic moc na něm nevidí. takže ta úroven je různá no.
2. kvě 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 pojišťovna prý hradí 3, ale taky pak záleží na tom, jetsli máte nějaké problémy, já sjem třeba 4x krvácela, mám nízko placentu a hematom a tak si myslím, že důvodů pro kontrolu mimča je víc než dost....Řekla jsem jí, že si ho klidně zaplatím, ale že ho prostě udělat chci. A ono i stím placením, ono to záleží na doktorovi, jak je pečlivej, ochotnej a zodpovědnej.
2. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 změna gynekoložky se rozebírala hodně na str. 15.-16. tak koukni. Zatím nevíme, co čekáme a asi se necháme překvapit. Připravuji se ale psychicky hlavně na chlapečka, protože bych raději holčičku :sweat_smile:
@petrus77 VZP hradí jen dva UTZ? Mě ho dělá pokaždé (chodím jednou za měsíc) a nic nedoplácím.
2. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 vidíš to já žádný problém nemám, jen že tam jsou dvě a to dle něho není nic divného :wink:

@kackaberuska já taky tak, ale vědět to chci :slight_smile:
2. kvě 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka Jj, ono fakt záleží na doktorovi. Mě se na prsa gynekolog nepodíval ještě nikdy a to ani před těhotenstvím.A navíc na té orlí si mě předávají z jenoho doktora na jnýho...
Ale čípek jo, ten kontroluje vždycky.
Je blbý, když se těšíme jednou za měsíc že mimi uvidíme a pak ten ultrazvuk ani nechce udělat se slovy, že to není potřeba:frowning2:
2. kvě 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 vedle v mojí diskuzi ten hematom taky měla a stratil se.

2. kvě 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka dle vyšetření prohmatem podle mě pozná jestli se čípek zkracuje nebo je ok.....a prsa by se neměli vyšetřovat protože se připravují na tu funkci a neměli by se mačkat....to píšou i v té příručce happy baby...
2. kvě 2011 v 11:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska no někdo ho dělá po každé a já chci taky:slight_smile:) právě si myslím, že s těma hrazenýma ultr. je to jen povídačka, záleží na gynekologovi:slight_smile:
Četla jsem, že když se čeká holčička, tak je chuť na sladký a když chlapeček, tak na slaný. No já jsem byla vždycky víc na slaný a teď jím jen sladký:D Ale ono je to asi individuální:slight_smile:A kdy jdeš na velký ultrazvuk?
2. kvě 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka horší ej ta placenta, jak ten hematm, ale ani jedno není příjemný:-/
Tobě řekl Vlašín, že čekáš holčičky, nebo ne??:slight_smile:
2. kvě 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 jj, tím se pozná zkracování čípku, mě to teda vždycky kontrolují...
2. kvě 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jo řekl, ale nevěřím mu. Však víš, už jsem to tu psala.
2. kvě 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka jj, řekl ti dvě holčičky, tak tomu věř!!neznám nikoho, u koho by se spletl. Byla bys ráda?
2. kvě 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
byla moc, i když pár bych také brala.
Já bych mu ráda věřila, ale on si jistý nebyl! Sám řekl, že to neví jistě. Tak proto raději vyčkávám a ještě ani nic nekupuji.
Doufám, že k němu půjdu i na ten velký ulz, musím se zítra na gyndě zeptat.
2. kvě 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 aha, no čokoládu do sebe teď cpu taky víc než dřív, takže to smažený asi jako znamení brát nemůžu.
2. kvě 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 já jsem zase četla že podle těch chutí určovat pohlaví je prý blbost. Prý čím se dá nejvíc předpovědět zda holka či kluk tak jedině tím jestli máš během těhotenství ledový nohy tak to bude kluk, protože ten má rychlejší oběh než holčička...
2. kvě 2011 ve 12:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
všude píšou něco jiného ....kdo se v tom má pak vyznat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2011 ve 12:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek