• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@terezka29 jéé, Teri, my máme obě dnes 140dní do porodu:slight_smile:) Už víš, kde budeš rodit? Už aby to bylo bez té 40, že?:grinning:
4. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc nestíhám na koníka chodit a navíc mě teď ukrutně bolely záda a to se na počítači nedalo být, tak jsem se dlouho neozvala. Platí dnes ten sraz? A kdy a kde vlastně je? teda jestli se můžu přidat...
4. kvě 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyby se vám to některé hodilo:slight_smile:

vel. cm měsíce
50 50 1 měsíc
56 51-56 2 měsíce
62 57-62 3-4měsíce
68 63-68 5-7 měsíců
74 69-74 8-10 měsíců
80 75-80 11-15 měsíců
86 81-86 16-20 měcíců

4. kvě 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak to vůbec netuším jestli to ma nějaký vliv.....ale ten zvyšenej cukr může negativně ovlivnovat vývoj jeho mozku....ja o tom nic nevím :frowning2:
4. kvě 2011 ve 12:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, určitě to bude v pořádku a na mimi to nebude mít dopad! Tu těhu cukrovku má strašně moc lidí, neboj se, bude to dobrý!!!!:slight_smile:určitě:slight_smile:
4. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Určitě můžeš, čím nás bude víc, tím líp :slight_smile: Je to dneska v 16:00 v www.cafe-encounter.cz - asi prý v modrém salónku.
4. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Díky, určitě dorazím :slight_smile: Už se moc těším!
4. kvě 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já jsem si říkala, že v těch nejmenších velikostech toho pořídím co nejmíň, ale nějak teď nemůžu odolat a zastavit to :slight_smile: Spíš teda nakupuju na mimibazaru nebo když je třeba v tescu sleva apod., ale pokaždý najdu něco krásnýho a roztomilýho, co prostě musím mít :angry: Zatím se pořád teda držím v mezích seznamu, ale chtěla nám ještě něco půjčit kamarádka a přítelova sestřenice, tak snad toho nebude moc. A snad nebudem mít obříka, kterej by se do 56 ani nevešel, já i přítel jsme byli docela malý miminka okolo 3 kg. Jen musím říct příbuzným, že kdyby nám chtěli ještě něco kupovat, ať už radši berou větší velikosti :slight_smile:
4. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Diky... ja tak taky cca podobne jim, akorat to nehlidam tak presne a je fakt, ze ted v tehu jim trochu vic nez driv... no, tak uvidim, jak budu hubnout po porodu.
4. kvě 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak zdravim a odpo se pokusim dorazit, pokud me treba neupadne noha nebo tak :grinning: . Dojdu aj s prckem, tak doufam, ze bude delat hodnaska.
4. kvě 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 není zač....to ja su taky zvědava jak budu hubnout po porodu :grinning:
4. kvě 2011 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 jeee, tak to je teda pekne blby... :angry: ten cukr test! A o kolik mas zvysenej a to Ti napsali rovnou nejakou dietu?...
@snazilka_2011 velikost 56 mam jenom malo, spis jsem kupovala az 62...beru to tak ze to vetsi se da vzdycky ohrnout.. :wink:
4. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ja se omlouvam ale dneska na sraz nepřijdu vyšel mě blbě ten cukrtest ......vy si tam budute všichni davat sladkosti a ja bych se mohla jen divat a asi bych to nezvladla ....tak přijdu přiště to už snad bude lepší...

všichni si to užijte a dejte si za mě zmrzlinku, šlehačku, wafle, atp. :grinning:
4. kvě 2011 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 Peti, to nevadi, uvidime se jiste na pristim sraziku, kdy uz to budes mit urcite v poradku.. :wink: Drzim pesticky, at je to, co nejdriv, lepsi!!! :wink: :slight_smile: A kdy mas jit na dalsi testy?
4. kvě 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka to ja nevím přesně o kolik to mam větši....jen mi volala sestra domů že to mam mírně zvýšený ale co je to mírně to nemam tušení.....a dietu mě dají až v úterý.....ale nevím jak to když před těhu jsem měla BMI 23,4 co je norma a teď tolik sladkostí zase nejím
4. kvě 2011 ve 13:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka příště už půjdu určitě :grinning: ale dneska jsem se fakt těšila a moc......kdy mají být další testy to zatím nevím to mě řeknou až v úterý...
4. kvě 2011 ve 13:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 to je mi líto :((( zrovna dneska jsem nad tím přemýšlela :slight_smile: když je to teda dobrovolne a moje doktorka mi k tomu nic neřekla, jen sestra, protože pry nemam žadne příznaky, tak jsem tam v podstate nemusela jit že ? :slight_smile: takže bych to ani nevedela... a navíc si myslím, že taková velka davka pul litru glukozy je dost záhul pro mimi, takže si myslím, že zvýšené to musí mít skoro každa mamina :slight_smile:) takže si říkam, že pokud mi taky řeknou, že to mam zvýšene, tak asi jen vymažu ladke, ale budu jíst normalne jak jim, nepřežírat se apod... ale abych si každy den važila chleba a počítala že smím jen dva krajičky :slight_smile: to asi ne :slight_smile:))
4. kvě 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast hm mě taky:frowning2:( co se da dělat. Taky jsem si říkala, že když je to nepovinné že nepůjdu, ale už jsem byla objednana a takto to dopadlo. A to u nas v rodinně taky není nikdo obezní a nikdo nema cukrovku. Ja se teda v tom sladke do dneška neomezuju, takže největší příjem těch jednoduchých cukrů mam z těch sladkostí....jinak si nic nesladím a buchty taky nejím a sladký jídla taky nejím .....uvidím co mi řeknou v to úterý a pak sem dam zase info jak jsem dopadla a co mi řekli co mam jíst a co ne ....pořad doufam že to mam zvyšené z těch sladkostí tak uvidím když to vynecham a změří mi to jak mi to vyjde.
4. kvě 2011 ve 14:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti, hlavně zachovej klid :slight_smile:) oni totiž nekdy doktoři velice rádi straší, víš :slight_smile:) pravě proto, že ví, že maminky moc papají a pod... ono třeba ani o nic nejde, ale raději řeknou, máte to malinko zvýšene, tak dame raději dietku :slight_smile:) a stejně ví, že si občas něco malinkeho dáš :slight_smile:) třeba jen lžičku cukru do čaje :slight_smile:) Ja budu chtít vědet přesně hodnotu a zeptam se kamaradky v laborce :slight_smile:) Tak se drž a uvidime se na příštím srazu, ale pokud bude za 2 měsíce, tak asi ne, to budu v 9. m a to se asi už budu bat courat mestem :slight_smile:))
4. kvě 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast zatím ten klid nějak nezachovavam ale pokusím se o to :grinning: když si vzpomenu jak jedli některý moje kamošky jak pili hektolitry koly a kvanta sladkostí a nic a zrovna ja to musím mít. Ale jak říkaš, řekla mi, že to mam mírně zvýšené, ale co to vlastně je to mírně zatím nevím. Tak to asi tak hrozny nebude :wink:
tak bychom mohli dat další sraz třeba za měsíc pokud s tím budou všichni souhlasit, abychom se mohli vidět ještě těhu :grinning: za dva měsíce už taky nebudu nikde courat :grinning:
4. kvě 2011 ve 14:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011
děkuju za informaci, takhle jsem to ještě nepočítala :slight_smile: ..ještě jsem se úplně nerozhodla, ale už několikrát se mi vyplatilo poslouchat instinkty, takže na první impuls dám a to byl Obilňák..přes Bohunice jsem se k němu zase vrátila :wink: ..já si těhotenství ještě pořádně nezačala užívat, takže já klidně nechám čas plynout pomaleji..ale už se taky těším jak malé děcko :grinning:
4. kvě 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 jejda, to me moc mrzi, ale treba to nebude zas tak hrozne, kdyz je to jen "mirne" :wink: verim ale, ze to zkazi naladu :unamused:

Holky ja se taky bohuzel omlouvam a nedorazim, tak jsem se tesila :frowning2: byli jsme s manzelem v Hyposce a udelalo se mi spatne, hrozne mi ztvrdlo bricho, bylo mi spatne na zvraceni a malej silene kopal. Tak jsem si sla lehnout, je to lepsi, ale kdyz jsem vstala, tak me pichlo v brise, ze jsem se uplne zlomila v pase :frowning2: tak se radeji nebudu prepinat.
Snad bude nejakej srazik jeste do te doby nez porodnim, abych se mohla pridat!
Moc si to uzjite a dejte si neco dobrouckyho, mnam.....zavidim!!!!! :wink:
4. kvě 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nahlídla jsem k vám do diskuze, neb sem vlastně taky patřím :slight_smile: Dívám se, že řešíte testy cukrovky - no já včera dostala výsledky - negativní- a jsem dost pod limitem (4.1 nalačno a 4.2 po dvou hodinách), takže nerada beru iluze, ale nemají to všechny zvýšené, navíc prý vůbec nezáleží na tom, kolik jíte v těhu sladkostí, ale spíš na té dědičnosti - no když nikoho takového v rodině nemáte, tak to fakt musí být k vzteku :angry: Nějaké info o výsledcích a celkově najdete tu: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cukrovka_OGTT_normalni_vysledky_GDM
Já jsem tedy moc ráda, že to nemám, takže se mi to kecá, ale kdyby mi to zjistili, tak bych asi spíš byla ráda, že to vím a ty tři měsíce se tu dietu snažila zvládnout, než pak rodit obříka :confounded:

Taky koukám, že řešíte porodnice.. Já před nějakou dobou pročítala nějaké diskuze a přišlo mi, že všude je něco dobrého a něco zlého, takže je to celkem jedno, takže asi zvolím tu nejbližší... Nebo (a podle čeho) jste přišly na něco jiného?
4. kvě 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk tu cukrovku zatím zjistili jenom mě....nic méně v rodině ju nikdo nema, ja jsem do určitého věku byla povyživena a před těhu BMI normal. A to ma naš malej jen jednu žílu v pupečníku na což dr. Vlašín říkal, že bude malej opravdu malej žadnej obřik, protože dostava jídlo jen tou jednou žilou.....takže tomu nějak celkově nerozumim.....
asi mi neděla problem zvladnout dietu, ale když všichni v těhu jí sladkosti a ja jediné ne tak je to k vzteku!!

jinak ja jsem si porodnici vybrala tak nějak podle blízkosti, a taky v bohunicích prý nemají otevírací okna a když budu rodit v létě tak by se trochu vzduchu hodilo :grinning: no a na obilňaku mají zase všechno starý oproti bohunicím.....ale jak říkaš stačí natrefit na blbe personal a hned je jeden nepříjemnej zažítek na světě :grinning:
4. kvě 2011 v 15:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 v Bohunicích nejdou otevřít okna????
4. kvě 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 No to chápu s těma sladkostma - já je teďka radši taky omezila, protože mi váha valí nějak moc nahoru a je to teda těžký :unamused: Tak já beru jako nejblíž ty Bohunice bez oken :wink: No jde o to, odkud tam pojedu - jestli z domu z Blanska, tak je to úplně šumák i když třeba dostat se ve špičce do Bohunic bude jednodušší, než někam do centra. Navíc jsou nejblíž od našich a nejblíž školy - i když pomalu ztrácím iluze, že se tam budu v červenci objevovat :grinning: A s tím personálem to beru přesně jak říkáš...
4. kvě 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk taky chci rodit v Bohunicích. Souhlasím s váma, holky, že všude je něco. V Bohunicích je super, že je pěkný prostředí, že je to po rekonstrukci. Obilňák má prý jen hezkej porodní sál, jinak je to humáč. Ale já tam na pokoji nikdy nebyla, takže nevím. Ty Bohunice si kolem mě každý chválí. Je to ale fakt strašně moc taky na tom, jak ochotnej a příjemnej tam bude personál a taky jaký kdo má porod... ale u mě teda Bohunice vedou:slight_smile: I když ty okna mě celkem zklamaly.. :confounded: :wink:
petrus77 - já jdu na ten cukr cca za měsíc, ještě jsem se tam neobjednala. Taky jsu zvědavá, jak mi to vyjde. To, že nesmíš sladký je dost na prd:frowning2:, ale zase děláš to pro zdraví sebe i prďolky, tak to určitě stojí za to! A my ti pak budeme závidět, protože ty budeš hubeňour a na nás ty pamlsky půjdou pěkně vidět:grinning:
4. kvě 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 prý neee ....jsou to takový ty nový typy budov bez otvíratelnejch oken...něco jako staví ty open spacy...tak se taky neotvírají okna a mají jen centralní klimatizaci což je docela hnus.....v praci jsme to měli a v říjnu jsme naměřili v kancelři 33 stupňů s puštěnou klimatizací, a hrozně to vysušuje kůži, oči a nosní sliznice....no prostě hnus
4. kvě 2011 v 17:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 teda to je blbý, ale budu muset to tam ty 3, 4 dny vydržet:slight_smile:
4. kvě 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk kdy mě ani nepřijde že by mě šla vaha nějak drasticky nahoru....no ale aspoň ta dieta bude dobra k tomu, že nebudu po porodu muset tolik toho hubnout :grinning:
4. kvě 2011 v 17:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek