• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackaberuska mě to pořád nejde... odkáže mě to na příhlašení na gmail, mám učet, takže se přihlásim a pak to napíše, neco, jako, že se tam nejde přihlásit.... :unamused:
10. kvě 2011 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaberuska tak UŽ, slava :slight_smile: už jsem tam, super, díky moc Kači! :dizzy_face:
10. kvě 2011 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaberuska super teď už to funguje :slight_smile:))
10. kvě 2011 ve 20:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka
já o tom bazárku uvažuju taky, mám to kousek od domu i práce..takže kdyby se ti, i ostatním chtělo, můžete se za mnou stavit do kavárny, končím ve dvě, a pak bychom vyrazily :wink: ..koukám, že se tam musí taky hlásit..
11. kvě 2011 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, nevíte některá, jak se jmenuje v porodnici Bohunicích primář??
11. kvě 2011 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 v Bohunicích ne, ale na stránkách te porodnice to bude :slight_smile:) ja když měnila doktora, gyneokologa, tak mě kamaradka doporučovala jednoho, ale na znamý lekař nemel moc dobre hodnocení a pak jsem zjistila, že je to přimář Milosrdných :slight_smile:)) takže sem to mohla mít vyřešene :slight_smile:)) tak nic :slight_smile:) proč to potřebuješ vědet??
11. kvě 2011 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka29 juuu, tak to ja příjdu :dizzy_face: :dizzy_face: a máš tam wafle s borůvkama?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011
Jmenuje se Janků
11. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
Nemám, Šári, ale máme tu moc dobré dortíky a spoustu luxusních zmrzlinek :wink: :grinning: ..A kafíčkové speciality i bez kofeinu :wink: ..Bylo by to fajn, jinak se totiž v ten pátek dřív neutrhnu :unamused: ..
11. kvě 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka29 no já se stavím :slight_smile:) stejně nemám co dělat, že?? :grinning:

Jinak děvčata....! Dnes mě poprvé v šalině pustili sednout :grinning: fakt zvláštní pocit, trošku jsem změnila barvu, a hned se v narvane 2 uvolnily 2 místa :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak jsem byla v pondělí na krvi, aby mi pan doktor zjistil příčinu toho mého příšerného svědění, kvůli kterému nemůžu usnout..Jsem jako na trní, výsledky budu vědět v pátek..Snad to nebude nic vážného, prý zatím obvykle stojí nějaká jaterní disbalance, která se dá řešit úpravou jídelníčku..
Taky jsem dostala tip na zjištění cukrovky, prý to tak dělaly už naše babičky a je to zaručené :wink: ..Koupím si kostku droždí, dám ji do misky a počůrám ji první ranní močí..Pokud začne droždí kypět, cukrovka je doma, pokud ne, můžu si odfouknout :grinning: ..
11. kvě 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
tak já se budu zatraceně těšit! :grinning:
11. kvě 2011 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka29 to je ale čoveče dobrej tip s tím droždím. Kde jsi to našla? to svědění měla i kamoška v těhotenství hrozně ju svědili ruce a břicho....ale už nevím co jí na to kdo řekl...
11. kvě 2011 v 15:34  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77
@terezka29 :grinning: co to je?? To jako fakt?? :slight_smile:)) tak to ja si ho schválně dneska koupím, jako fakt :wink: :wink:
11. kvě 2011 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka29 jen mi pošli odkaz, kde je ta dětska kavarna, a ja se juknu a přijdu :slight_smile:)
11. kvě 2011 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast tak jestli si to dneska uděláš z toho droždí tak dej vědět jak jsi dopadla to mě zajímá :grinning:
11. kvě 2011 v 15:53  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka29 Teri a jaké máš svědění?? Mě asi týden vždycky jen večer když si lehnu strašně svědí tělo, hlavně teda nohy a někdy břicho! Nemůžu kvůli tomu vůbec spát!
11. kvě 2011 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast budu chodit nakonec do poradny do Bohunic k jednomu MUDr. a chtěla jsem se mrknout právě na Znamylekar.cz, ale nemůžu ho najít. Ani na stránkách porodnice. Je to prý asistent, tak možná proto...
11. kvě 2011 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Chodim v Bohunkach k Hrubanovi, moc si ho chvalily i maminky na netu. Primar je, myslim, Ventruba nebo tak nejak.
11. kvě 2011 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 Taky budu chodit k Hrubanovi.-) A jsi s ním spokojená?
11. kvě 2011 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 jak to víš, že budeš chodit zrovna k tomuto?? :slight_smile:) a ted už to víš v 22tt to je zajimavé ;))
11. kvě 2011 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast já tam budu chodit už od teď, víš? Jsu k němu obj. na 30.5., budu tam chodit do poradny. Dnes jsem se tam obj. a sestra mě řekla, že budu chodit k němu:slight_smile:
11. kvě 2011 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 jak to? Ja myslela, že se chodí normalně na gyndu až do terminu kdy jdeš na mateřskou, a pak chodíš do te poradny už v te porodnici kde budeš rodit... kamaradka tam chodila až od 35tt :D
11. kvě 2011 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007
primář je Janků, Ventruba je přednosta.
11. kvě 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast jj, norrmálně to tak je, ale budu tam chodit do rizikové poradny. Já jsu na rizikovém těhu. A hledala jsem novou gynekoložku, protože v tu mojí nemáme důvěru a nakonec budu chodit do těch Bohunic.
11. kvě 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast do porodnice pry dr. predavaji od 36tt, driv by to nemocnici pojistovny neproplatily. Nektere az od 38tt kdyz si delaji monitor sami. Muzes chodit pak kam chces - Obilnak a Bohunice - a nakonec jet rodit klidne i na druhe pracoviste, vse maji propojene, takze neni pry problem. Samozrejme logictejsi je chodit tam, kde chces nakonec skoncit :grinning:

Jinak v pondeli na predporodnim kurzu na Obilnaku nam PA rikala, ze se tak 3x do mesice stane ze ma kazda brnenska porodnice stop stav. Hodne na to ma vliv zmena pocasi a tlaku, bourky a uplnek, to pry byva fakt narvano.
Na Obilnaku se mi kupodivu moc libilo a ani me to nevydesilo, bylo to tam moc prijemny. Videli jsme i porodni sal, maji jich tam 7 a jeste jeden s bazenem. Jsou to malinke pokojiky, vse je pri ruce, hlavne koupelna. Jeden mic na hopsani na pokoji dalsi ve sprse. K dispozici mate CD prehravac, takze si clovek muze donest svoje CD s oblibenou hudbou, prinest olejicky na aromaterapii a pod. Rikala nam i o porodnim planu, ze je dobre mit nejakou predstavu, co ano a co ne....to predat PA, samozrejme pocitaji s tim, ze se plan totalne zmeni, ale aspon vi s jakou predstavou rodicka prichazi. A hlavne mit svacinu pro manzela! :grinning: :grinning: :grinning:
Hned po porodu vam daji mimco na par minut na bricho, potom mu odstrihnou pupecni snuru a osetri ho na prebalovaku, ktery je hned vedle hlavy postele. Potom vam ho znovu daji uz na prvni prilozeni a mezitim porodite placentu a pripadne sijou. Po tom vsem - cca hodinka, vezmou mimco na novorozenecke, kam muze jit i tatinek. Vy se zatim date do kupy, umyjete a i vas prevezou na odd., kde se vsichny opet setkate!
Tak to bylo vycerpavajici :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifer84 Ty jsi úžasná!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: díky moc za toto, už si dělám malinkatou představu, jake to tam bude ... my tam plánujeme jít tak za 14 dní na prohlídku :slight_smile: takže ty chceš rodit na Obilnáku? Když jsi tam byla na předporodní kurz? :slight_smile: po tom, co tam rodila kamaradka nad ním taky přemýšlím... kolik tě stal ten kurz a na jak dlouho je? Jsi tam i s mužem? :slight_smile: už se moc těším až mi dají malou na bříško :zipper_mouth: :dizzy_face:
11. kvě 2011 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77
@sarkast
říkala mi to šéfová..má silnou nadváhu, tak jí všichni prorokovali těhotenskou cukrovku, vyzkoušela tohle, droždí nevzkypělo, tak šla na testy klidná a cukrovka se opravdu nepotvrdila..já si dnes i včera zapomněla droždí koupit, tak dej vědět, Šári :wink: ..jinak odkaz je www.cafe-manner.cz, ale stránky stojí dost za prd, musím si na to udělat čas :unamused: ..

@snazilka_2011
poslední asi měsíc mě s malými přestávkami před spaním v posteli svědí celé tělo..musím se pořád drápat a čím víc se drápu, tím je to horší, mám z toho někdy až lehce hysterické stavy :sweat_smile: ..doktor říkal, že to nemusí být nic vážného, ale udělá mi všechny možné testy z krve, abychom nic nezanedbali..svědění dlaní, rukou a nohou obvykle souvisí s játry, v těhotenství to prý není nic neobvyklého nebo to může znamenat bijící se rH faktor mamky a miminka..
11. kvě 2011 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terezka29 @sarkast jee, skoda holky, ze jsem nemohla, sla bych hned s vami! :slight_smile: A kde jste teda nakonec byly? Jak jsem tu chvilku nebyla, tak jsem se nejak ztratila... :grinning: A nakoupili jste neco? :slight_smile:

Jinak uz mam po vypiti toho sladkeho napoje a budu tu cekat min.do 9.00...jeste ze tu mam ten notas s pripojenim, protoze jinak vazne nevim, co bych tu delala...:angry: Malymu se to teda moc nelibi, asimu to nechutna... :wink: Sije sebou o sto sest... :slight_smile:
12. kvě 2011 v 07:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifer84 tak to jsou zajímavé informace. Díky za info. Tak to to vypadá dobře, nebude to tak hrozný.

A holky vy máte představu o průběhu porodu jako ten porodní plán???
12. kvě 2011 v 07:54  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek