• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast já už se taky těším až bude malej venku až mu obleču ty vecičky a až budeme hezky spolu doma :grinning:
12. kvě 2011 v 07:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 tak kavárna vypadá dobře to jsem ani nevěděla že je taková ve městě :grinning: a může se tam i s dětma tak to tam pak můžeme zajít i s miminkama :grinning:
a to je tvoje kavárna nebo tam jenom pracuješ?
12. kvě 2011 v 08:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, tak to tam zvládni !!! :slight_smile:) ja měla notas taky sebou, ale nebyl tam net :D jinak jsme nikde nebyly :dizzy_face: planujeme, že pujdeme před tou přednáškou, teda že ja pujdu před tou přednáškou za Terezkou do kavarny a pak tam pujdeme spolu :slight_smile:) aspon doufám, že jsem to nepopletla... nebo se bavíš o něčem jinem? Co jsme koupily?? :slight_smile:
12. kvě 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifer84 jj, krasne si nam to popsala... :wink: Tak pokud nam nevyjde ten Vyskov, tak jsem asi rozhodnuta nejspis pro ten Obilnak... :wink: :slight_smile:

@petrus77 prozatim zadnou predstavu o prubehu porodu nemam! Koncem kvetna zacinam chodit na ty predporodni kurzy, tak uvidime, co tam do nas budou hustit, a co si z toho s manzelem vezmeme... :wink: Je zvlastni tvorit si nejaky porodni plan dopredu, kdyz ten porod nakonec probiha uplne jinak, tak nevim! :slight_smile:
Treba budu po kurzech chytrejsi.... :wink:
12. kvě 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast Sari, dekuji moc, uz se mi to krati...uz jenom pul hodinky... :sunglasses: vzala jsem si sebou svacinku, tak uz se tesim, jak se nadlabnu... :grinning:
Ahaa, ja myslela, ze jste se domlouvali, ze se zitra potkate a nekam se pujdete podivat.. :slight_smile: tak to je presne to, ze mi to uniklo a spatne jsem si to precetla... :wink: No tak ja si beru na ten patek dovcu, tak bych za vama taky mohla dojit pred tou prednaskou... :wink: :slight_smile: Jinak by jsme kazdopadne mohly zajit po te prednasce a po bazarku na nejakej obidek?!! :slight_smile: Co vy na to? Budete mit casik?... :slight_smile:
12. kvě 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak já mám asi jedinou představu o tom porodu.....aby byl rychlej a co nejmíň bolestivěj a aby se všechno rychle zahojilo a oba dva to přežili ve zdraví a co s nejměnší újmou .....takže asi tak......jinak žádnej zvon, žádný kleště a žádnej hamiltonův hmat....
12. kvě 2011 v 08:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 jj, presne tak, kdo by to tak nechtel, ze?!?! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tohle je proste samozrejmost, ze vsechny takhle porodime a budeme v poradky my i nase mimi... :wink: :slight_smile:
12. kvě 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka přesně to si přejeme všechny....a já to všem co tady jste přeju :grinning:
12. kvě 2011 v 08:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 taky se pridavam... :wink:

...aaa uz jsem v praci a laduju si moji pripravenou svacinkou... :wink: uz jsem teda mela hlad jak vlk.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. kvě 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
aha, já to myslela až na toho 20.5., že byste šly na přednášku a pokud by byl velký prostoj mezi ní a tím bazárkem v Bráně k dětem, vyzvedly byste si mě v práci, a pak bychom šly nakupovat! :astonished: já se totiž té přednášky zúčastnit nemůžu, ale moc ráda bych vás viděla a šla s někým nakupovat, sama jsem jak slon v porcelánu :grinning: ..
12. kvě 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jéé, to se máš, žes to tak hezky zvládla a máš to za sebou. Já si myslím, že mě tam dneska na kontrole doktorka taky pošle.
@petrus77 jééé, to by byl krásnej porod. Trochu se bojím toho porodního stolu...kámošce to na něm vůbec nešlo, ale ze stoličky byla hodně potrhaná a doktor nemá k mimču tak dobrý přístup :frowning2: Hlavně nedokážu odhadnout, při čem mi pak bude příjemně, tak se to špatně plánuje...Jinak se hlavně budu ptát, jestli je možný co nejdelší Bonding. To se mi líbí nejvíc, i když se to už moc samotného porodu netýká. Uvidíme, co nám řeknou na předporodních kurzech, ale na to my máme ještě 3 měsíce čas.
12. kvě 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast
@lennikka
tak úplně zpět :grinning: ..já myslela, že je ta přednáška od 110 do 12 nebo tak nějak a bazárek od 10(12) do 17, takže nejdřív půjdete na přednášku a potom na bazárek..já musím být v práci do dvou, takže jsem vás chtěla nalákat všechny na kávičku, a pak jít nakupovat..ale to jsem si asi zase něco navymýšlela! :grinning:
12. kvě 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
jj, kavárna je přímo v centru a může se tam i s úplně nejmenšíma miminama :slight_smile: ..
a pracuju tam jako provozní i jako obsluha, takže taková holka pro všechno :wink: ..
12. kvě 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska a ten bonding to je co prosím tě? to slyším poprvé :frowning2:
12. kvě 2011 v 11:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 @sarkast :slight_smile: tak koukam, ze tu nejsem sama, co to tady tak pekne kombinuje.. :grinning:
jj, ta prednaska je 20.5. od 10-12 a ten bazarek zacina hned po prednasce a je myslim az do 17.00 :wink: No nejak to urco vymyslime, aby jsme se potkaly, protoze ja budu mit stejne dovcu, tak ze casu dost... :wink:
Tak to jeste uvidime, casu dost, pristi tyden to domluvime, Sarka bude mit taky urcite casik... :wink: :slight_smile: Co ty na to?
12. kvě 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ja jsem po te glukoze nemohla sníst ani Bebečka ani skořicového šneka, a že sladke miluju nadevše!!! :grinning: :sweat_smile: jen jsem byla přeslazena :wink:
12. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jj, ja jsem doma už dlooouhooo takže nemám nic v plánu :dizzy_face: už se těším, v pondělí jdu na Jak se rodí v Brně myslím, že je to 16. pak jdu ve středu 18. a pak v ten pátek 20. a pak Vám poreferuju :wink: :wink: :wink: jinak jsem našla na stránkách Bohunic 7 min. video, kde se představuje porodní pokoj a porod jako takový a do toho tam řve z vedlejšího sálu nejaka maminka, no musela jsem se smát :grinning: ale myslím, že až budu řvat JA , že mi do smíchu asi moc nebude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Taky jsem to slyšela poprve, a našla jsem toto: Bonding můžeme z angličtiny přeložit jako lepení nebo připoutání. Jedná se o proces, kdy se tvoří vztah mezi maminkou a miminkem. Každá matka a dítě se k sobě vztahují již před porodem. Budují se mezi nimi základy emočních vazeb, základy láskyplného vztahu, který naplno exploduje v hormonálně nabité situaci při porodu. Podpora bondingu má přínos pro imunologickou, fyziologickou, psychologickou a emocionální složku vývoje člověka. Podporuje rovněž společnost v respektu k procesům porodu.
12. kvě 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast aha tak díky moc za info. :grinning:
12. kvě 2011 v 11:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jj, Hruban je docela v pohode, hodne peclivy. Sem tam a nim hodim vtip, a pak je vic v pohode, jinak pusobi jako suchar. Ale je ok.

Jinak jsem dnes byla na tom testu na cukrovku... a v pohode, ale dosla jsem domu a pred chvili jsem omdlela v kuchyni. Tak doufam, ze to nic nebylo. Malyho jsem pak dala spat hladovyho a snazim se to rozdychat, brrrr.
12. kvě 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 a z čeho jsi omdlela??? Myslíš, že to má souvislost s tím cukrem? Nebo je to jen náhoda? :unamused:
12. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast No, predpokladam, ze jo, normalne se mi to moc nestava, leda u zehleni nebo u vareni. Spis jsem mela pocit, ze je to jako hypoglykemicky sok, cela jsem se klepala, byla zpocena... ale dala jsem si cokoladovou tycinku a uz je mi lip. Uf teda... hlavne po mne lezl malej s vlackem, ja se nemohla poradne probrat, nic moc teda. Jeste ze se nechal zahnat do postele.
12. kvě 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast super, tak na toho 20.5.se urco domluvime, rada vas zase uvidim.. :wink:
@kackaberuska koukam, ze podle vysvetleni od Sarky je docela zajimava vec... :wink: predpokladam, ze po porodu to souvisi asi nejspis s tim, ze by melo byt miminko, co nejdyl s Tebou, ne? Mozna vlastne porad, ani by Ti nemeli odnaset, ne?.. :slight_smile:
@veruska007 no tak hlavne, at Ti je, co nejdriv lip.. :wink: Odpolko uz to bude 100% dobry, uvidis! :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jj, mas pravdu... @sarkast @petrus77 ...tady je o tom docela dobry clanek a hned na te fotce je vidět rozdíl:
http://www.azrodina.cz/3509-porod-pripoutejte-se-prosim-aneb-bonding-pomaha-detem-i-matkam
bohužel v našich porodnicích se to moc nevidí a mimčo se po základním ošetření hned zabalí :(
@veruska007 ...ona to bude asi i souhra vseho dohromady...jednak se rika, ze pri tom testu se muze omdlet a jednak je dneska nejaky spatny tlak...me dneska na kontrole namerila sestricka 109/58 :confused: joo, blizi se bourky a je to znat :confounded: Hlavně ať už jsi v pohodě!
Jinak na kontrole vše OK a za měsíc další prohlídka :sunglasses:
12. kvě 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Dik... no, fakt hnusny, hlavne jak jsem byla s prckem sama doma. Ale uz prisel manzel, sedim u disertacky... a to mi tlak teda urco poskocil hore, protoze budu predelavat pres 50 tabulek a popisku :angry:
12. kvě 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska ty jo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moooc pekný článek! Tak to ja se připojuju k tobe, budu asi krkavčí matka, když jsem ani nevěděla, že něco takového je :angry: :grinning:
12. kvě 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast nejsi krkavčí matka, jen jsi na to jeste nenarazila. Příští týden jsou o tom dvě přednášky - v úterý a ve čt (to je autogramiáda nové knihy a autorské čtení). Tak kdyby se ti chtělo, můžeš zajít. Pak bys mohla poreferovat :wink: Mě se to bohužel kryje s jinými přednáškami nebo cvičením.
12. kvě 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Já jsem si teď koupila tu novou knížku o bondingu, tak kdybyste někdo chtěl, můžu ji půjčit, až ji dočtu :slight_smile:
12. kvě 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska Kaci, musim teda rict, ze pri cteni toho clanecku jsem to pekne prorvala.. :dizzy_face: Je to teda nadherny, no musi to byt nadhernej pocit... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...a pritom mi to prijde, tak automaticky!!! Je skoda, ze to u nas takto nefunguje normalne!!!! :angry: Kazdopadne o bondngu zacnu vice uvazovat, ale nevim, nevim, jak jsou na tom ty nase porodnice?!???!!... :confounded: Jsem zvedava, az se pujdeme koncem kvetna mrknout do te Vyskovs.porodnice, tak jestli to tam podporuji... :wink: No uvidime!!! :slight_smile:

@ani84 no mozna bych Tvoji nabidku prijala, a knizku se pak pujcila, alespon na chvilku.. :wink: :slight_smile:
13. kvě 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Jj, já už jsem skoro v půlce, takže buď Ti ji pak můžu dát na tom dalším srazíku začátkem června nebo se můžem domluvit i někdy na dřív :slight_smile:
13. kvě 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek