• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@k.ate
@simoch
ok, tak se můžeme všechny pak sejít třeba ve středu, nebo ve čtvrtek, jak říkám, ja jsem ta poslední v domlouvání, JA MUŽU KDYKOLI :slight_smile:)) takže se domluvte vy holky - maminky...
25. únor 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda :slight_smile: ahojky, jo svatbu my taky zařizovali, teda začali na začatku, ale pak jsme se dohodli, že to bude stres, a vememe se až se to narodí, třeba v pul roce nebo v roce male, aspon se budu moct napít :slight_smile:))
Kdy máte termín? Svatby a i TP :slight_smile:)
25. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast O.K., já funím taky, když tlačím kočár i po Masaryčce ve městě, mám pocit, že ty kočáry jsou hrooozně těžký.... :grinning: . Ještě si však písneme. :slight_smile:

Holky budu se muset loučit, ač nerada, vzbudit Honzíka, což se mi nechce vůbec a utíkat pro Jirku,mají dnes v družině karneval a on se včera šiša vzepřel, že na něj nechce, tak jej musím dnes výjmečně vyzvednout dříve. Mějte se tu zatím fajn, ještě se dnes pokusím nakouknout. :slight_smile:
25. únor 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simoch
Tak papa a kdyby něco na netu jsem pořád, takže email nebo sms písni, at vím :slight_smile:)
To je troubelínek maly :D taková pěkna shou a on nechce, ještě bude vzpominat na školku :DD btw... ja šla za berušku ;)))
tak papa a pozdravuj kloučky ;)
25. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Svatbu máme 26.3. a TP 2.7. dle UTZ a podle poslední MS 26.6., takže přelom června července. Svatbu jsme museli udělat takto, protože přítel je v dubnu a květnu v zahraničí a pak v červnu by se to nemuselo stihnout, že budu už rodit :slight_smile: Chceme, aby se miminko narodilo už do manželství jako že budeme jedna rodina i dle jména. Děti se přece rodí po svatbě, ne? :grinning:
25. únor 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast no je to šiša... já byla za trpaslíka..... :grinning:
Tak papa už utíkám.
25. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jj, jsem asi trochu mimo no :((( :slight_smile:)) ne, my se máme radi i tak, a myslím, že všichni kolem nas vi, a že se vememe až po jeho narození? No co se da delat :slight_smile:)) myslím, že tomu parměsíčnímu prckovi to bude tak nejak jedno :slight_smile:)) hlavně že se maminka s tatínkem mají radi, ne? :slight_smile:))
25. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jasně, je úplně jedno jestli se rodiče vezmou nebo ne a kdy :wink: My jsme od června zasnoubení, tak svatba byla na obzoru, jen to mimčo trochu popohnalo. Jen chci aby bylo hned poznat, že já i miminko máme stejné příjmení, že prostě patříme k sobě :slight_smile: Když jsme šli na UTZ, tak mi nebylo moc příjemné, že nás volali mým jménem jako bychom byli manželé a přítel jako by se jmenoval jako já. Je to hloupost, ale to jsem si fakt uvědomila, že chci pro všechny stejné jméno a nechci se jmenovat jinak než mimčo a přítel. :angry:
25. únor 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda takže až se mi to narodí nemužu uvest u miminka příjmení mého muže?? :slight_smile:) ja myslela, že ano... :D tak nic, hold si budu muset počkat... Ale Vám to moc přeji, kde se budete brat? My v Ostravě, mam tam trvaly pobyt... :slight_smile:)
25. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Miminko se může jmenovat příjmením po Tobě nebo příteli (jen je třeba nějaký dokument z matriky, ale to jde zařídit prý i po porodu). Ale já se právě nechci jmenovat jinak než miminko a přítel. Bereme se na zámečku v Líšni. V dnešní době se lze vzít kdekoli a nezáleží na tom, kde je člověk hlášen. Přítel má trvalý pobyt na severní moravě.
25. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme se brali u manželovejch rodičů (teda místně :grinning: ), taky jsem tam "nepatřila" všichni se divili, že svatba není u nevěsty, ale v Brně by nás to vyšlo dráž a tak hezkej kostelík tady nikde není :grinning:
25. únor 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

můžu se taky přidat? :wink:
25. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Vítej, aspoň někdo, kdo má termín jako já :wink:
25. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
Děkuji za přivítání :slight_smile:. Myslím, že už jsme se i "setkaly" v diskuzi Studium VŠ na mateřské :slight_smile:.
25. únor 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Máš pravdu "setkaly" :grinning: Jaký máš vlastně obor?
25. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda :slight_smile:. Zahraniční obchod a personalistika :wink: a Ty?

Už mám ale naštěstí dostudováno a pracuju, jen bych si chtěla časem při dětech dodělat PhD, ale když to neklapne, tak to neklapne.
25. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Já mám Sociální pedagogiku a čeká mě už jen diplomka a státnice. Vím, žes zvažovala doktorát, tam už je to naštěstí volnější :slight_smile: Ale nedokážu říct, jaká je škola s miminkem. Já taky pracuju, jen by to chtělo kvůli tomu titulu dotáhnout školu do konce... :angry: Snad se zadaří!
25. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jako prostředí v Bohunicích bylo fajn, na šestinedělí si rozhodně nemůžu stěžovat, což ovšem nemůžu říct o doktorce co mě šila po porodu :frowning2:, ale to by se dalo přežít, já jsem hlavně žila v domnění že Bohunice jsou Baby Friendly Hospital a až teď jsem zjistila, že to je jenom Obilňák, měla jsem malou od narození týden na fototerapii, takže jsem ji viděla jednou za 3 - 4 hodiny :frowning2:, měly jsme problémy s kojením a bohužel to dopadlo tak, že je malá nekojená :frowning2:, proto bych příště asi volila jinak
25. únor 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj devcata :slight_smile: tak tady chvilku nejsem a vas tady uz je, to je neuveritelny... :wink: Tak to mam radost!!! Vitam vsechny nove maminky z Brna.. :wink: :slight_smile: Ja jsem ted mela v praci frmol, byla jsem od uterka v Praze, tak ze jsem nemela vubec casik vas tady navstivit :angry: Divala jsem se, ze se chcete nejak potkat?!?! Urcite bych se k vam pridala, ale take chodim jeste do prace, tak ze bych mohla az okolo ctvrte. Lesna by mi vyhovovala, jelikoz na Lesne pracuji... :slight_smile: Tak ze az bude nejakej srazik, tak dejte urcite vedet, rada vas poznam :slight_smile:
26. únor 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast v kolikatem si tydnu? :slight_smile: pred chvilkou jsem si vas docitala a uz to nevim... :grinning:
26. únor 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janulickaj1 vitej mezi nama!! :slight_smile: Jak se tak divam, tak terminem porodu jsme k sobe nejbliz.... :wink: na 3D ultrazvuk se urcite chystame, sestricka z prenatalu nam doporucila tento ultrazvuk az po 20tt. Stoji to okolo 1200,- a daji Ti DVD s fotkama... :slight_smile: Rekli vam uz pohlavi, kdyz vam delali ten tripple test? A kde bydlis?
26. únor 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Ahoj, na tripple testech neslo videt vubec nic. Mimco spinkalo a cely ten proces ingnorovalo. Objednali jsme se na 3D na zacatek 20. tydne do Heliosu. Tak uvidime, jake to bude, ale tesime se. Volala jsem do prenatalu a tam me nechteli objednat driv nez na 24. tyden a my sme trosku nedockavi, teda ja :slight_smile: Bydlime v Krpoli. Kdy mas presne termin?
26. únor 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janulickaj1 termin mame podle ultrazvuku 30.8., ale podle PM zhruba o 14 dnu drive, tak ze nevim, ale do karticky uz nam napsali 30.8. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A jaky mas presny termin ty? :slight_smile: O Heliosu jsem taky slysela, je to tam lepsi nez v prenatalu? nevis? Nase mimi se pri tripple testu naopak poradne projevilo... :sweat_smile: Hejbalo se sem a tam, rucickou se simralo na nosanku, pani doktorka se potrebovala podivat na nosni kustku a nemohla.. :grinning: Musi rict, ze me to vysetreni dojalo... :dizzy_face: Nam uz rekli, ze na 70% by to mohl byt chlapecek, tak uz jsem zvedava, co nam reknou po tom 20tt :slight_smile:
26. únor 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka My mame termin 15. srpna podle UTZ a podle PM 18. srpna, takze tezko rict. Nemam tuseni, kde je to lepsi, ale nakonec jsem dala na to, ze pani na recepci v Heliosu mi to vsechno hezky vysvetlily, byly moc ochotne. Takze jestli bude i tak mila pani doktorka, tak budu spokojena. Vzdycky zalezi na tom, jak se kdo rano probudi :slight_smile: Jinak o tom pohlavi asi zalezi na kvalite UTZ a ten u pana doktora nebyl asi moc kvalitni. Nemam to s cim porovnat, takze nevim... ale at jsme se divali jak chteli, tak miminko si stejne spinkalo. Na minulem jsme ho probudili, udelalo nekolik otocek a spalo dal :slight_smile: Kam chodis na gyndu? Nemas fotecku ze 16 tt at to muzu treba srovnat? My tam mame jenom mereni hlavicky, takze spis cernobily flek :slight_smile:
26. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Ve kterem tydnu slo videt pohlavi? Su zvedava jak je to jinde :slight_smile: Kamaradka rikala, ze uz ji to rekli ve 12 tt, ale to si moc neumim predstavit.
26. únor 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janulickaj1 Naposledy jsem byla na ultrazvuku v 12tt, tak ze zadny novejsi obrazek nemame. Dalsi poradnu mam az 17.3. a to budu cca na zacatku 18tt, jestli tedy pocitam dobre... :wink: Jinak to pohlavi nam prave rekli na zacatku 12tt, ale rikaji, ze pohlavi plodu je v tuto chvili hodne podobne, tak ze tezko rict, jestli to bude holcicka nebo chlapecek... :wink:
Jinak chodim pani doktorce Mužíkové a Weinigerové na ulici Rybkova v Brne. Myslim, ze jsou obe dve v pohode.. :slight_smile:
26. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janulickaj1 A kolik pak Ti vlastne je let? ...teda jestli to neni tajny.. :wink: :slight_smile: Chodis jeste do prace a nebo jsi uz doma?...

Holky a pujdete se podivat na veletrh pro dite? 10.-13.3.?
26. únor 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko já rodila na obilňáku, první den byl malej na novorozeneckým, protože jsem byla hotová po porodu a měli strach, že s ním sebou seknu (a já teda taky), pak byl u mě dva dny s tím, že druhej den odpoledne šel na foto a nosili mi ho klidně i po 5 hodinách (a to maximálně na 20 minut, pak musel zpátky), prostě jak se budil... :wink: a z novorozeneckýho pravidelně po 3 hodinách, dřív mi ho nikdy nedonesli, takže pokud jsi malou měla pod světlem friendly nefriendly, stejně by ti ji nosili v takových intervalech... Když má mrně tu žloutenku silnou, je potřeba aby tam bylo co nejvíc no... :-/
26. únor 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@k.ate aha, tak to jsi mě moc nepotěšila :frowning2:, to v Bohunicích mě z fota volali fakt pravidelně .. mi říkala kamarádka, že na Obilňáku mají i foto na pokoj, ale to asi na ty těžké případy stejně nebude :frowning2:, tak nevím jak, naštěstí to zatím řešit nemusím
26. únor 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko tak když jsme tam byli s malým, tak nám nic takovýho nedali, ani nenabídli... nevim... :-/ Mně osobně přišlo, že to u malýho nechali zbytečně dlouho být (vyšší hodnoty měl už ráno a oni čekali až do večera :-/ ), takže mu to vylítlo a pak byl pod světlem 4 dny... Na kojení to naštěstí vliv nemělo spíš teď máme opačnej problém :grinning: Ale malej měl ty hodnoty bilirubinu, když šel pod světlo fakt už hodně velký a v podstatě všechny maminy, co jsme se sešly na hostinským pokoji s dětma na fotu, tak děti šly na foto přímo na novorozenecký, na pokoji nic takovýho žádná z nás neměla, jen sluníčko (což je na prd, když se pod jedno okno na obliňáku mají vlézt tři děti tak, aby na ně svítilo :frowning2: Navíc já měla jako jediná z pokoje postel dál od okna... Prostě smůla... U druhýho už budu "chytřejší" a budu ho cpát na sluníčko preventivně hned, ať zas neležíme v porodnici tejden...
26. únor 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek