• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackabk Lukasek mel ve 30tt 1650g a pri narozeni 2950 :wink: takze klid, urcite nebude mit pres 4kg
24. kvě 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk my máme po dnešní kontrole 1,7 kg a když jsem se ptala tak doktorka říkala že při porodu bude mít tak kolem 3 kg. Takže si taky myslím, že můžeš být v klidu. Jo a ještě mě dneska doktorka říkala, že u některých miminek se to zastaví a u některých se to příbírání zrychlí ke konci.
24. kvě 2011 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Byla jsem se teď o víkendu podívat u kamarádky, má chlapečka, který při narození vážil něco přes 4 kila, teď mu je měsíc a velikost 56 mu je pořád prý v pohodě, tak to zatím neruš :slight_smile: Na druhou stranu další kamarádka má 14denního chlapečka, co měl kolem 3,5 kg, ale je hodně dlouhej a už teď mu je některá 56ka malá.
24. kvě 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska jeee, nechce mne to na tu adresu pustit, antivirus mi tu stranku zablokoval... :frowning2:
24. kvě 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast bržím pěstičky, ať je vše s malinkou v pořádku! :wink: Ty plínky tam mají moc hezký:slight_smile:
24. kvě 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka na plné čáře to vyhrála ve všech kategoriích firma ANAVY - Jednovelikostní bambusová a AIO Easy.
Na 2. místě je Haipa daipa Pastelka a Plena Pop in. Na 3. místě jsou plínky One size Popolini biobavlna a Plena itti bitti snap in one (ty jsme koupily v akci, že holky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ).
V kategorii svrchních kalhotkek vyhrála: Imse Vimse organic, 2. místo má Haipa daipa pul kalhotky a 3. místo Pul kalhotky Thirsties duowrap
24. kvě 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, Honzik mel ve 32.tt 1450g a pri porodu (dokonceny 38.tt) 2650, ale pry uz tak mesic nepribiral, tak nevim.

Jinak se musim pochlubit, prave mam v tiskarne odevzdanou DISERTACKU!!!! Tak jsem to stihla, ve ctvrtek ji odevzdam ve skole a v cervnu asi stihnu obhajoby!!! HURAAAA!!!
24. kvě 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 tak gratuluju k DISERTAČCE. A jaký to je obor nebo v jakém oboru a jaký budeš mít titul? Já jsem byla ráda, že jsem dopsala diplomku a to byl taky porod!! :grinning:
24. kvě 2011 v 16:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 no, jeste ji musim obhajit a nasprtat se na zkousky :frowning2:, jestli stihnu ten cerven, tak to je coby dup s tema statnicema... no, a kdyz by to dobre dopadla, byla bych PhD., psychologie. Uf, jen doufam, ze to fakt vyjde na ten cerven... jinak mi hrozi zari... a statnice v sestinedeli... brrrr.
24. kvě 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 tak budu držet pěsti ať to dobře dopadne :sunglasses:
24. kvě 2011 v 16:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 dik, to budu potrebovat
24. kvě 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže jsem byla na gyndě a je vše v pohodě :slight_smile: ufff! Malá ma 1400g!!!!! Šikula, a to, že jsem od minula, před měsícem shodila pul kila pry nevadí, hlavně že mala roste! :wink: jinak muj čipek je cca 4,4 cm a do neděle mam nakazano jen ležet a ležet :slight_smile: jídlo k posteli a ležet :slight_smile: a brat 6x magnezium.
Jinak mi DOPORUČILA jakou nemocnici?? :grinning: :grinning: :grinning: aaaanooo Bohunice, nemusím se registrovat, až do porodu budu chodit k ní a pak jen na porod se tam přemístím, vše mi vysvětlila a k 13.6. nastupujeme na mateřskou :slight_smile: takže jsem se pěkně uklidnila, a ještě jednou děkuji holkam za podporu!!! DÍKY MOC :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. kvě 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @veruska007 samé dobré zprávy. Tak to má být! SUPER!
24. kvě 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast takže ty Bohunice jsou teda i podle tvé lékařky nejlepší? tak to jsme rádi, že vše dopadlo ok. :grinning:
24. kvě 2011 ve 20:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast To je supeer, Šári! :slight_smile:a kolik má být ten čípek?
24. kvě 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 jj, prý je tam super sehrany tým lekařu a sestřiček, a PA jsou tam už cca 20 let suprove usměvavé, a pediatrička je vyhlášena, pry :slight_smile: tak jsem zvedava, za 14 dní se tam pujdeme podívat... :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 to nevím, ale asi, co jsem četla těch 5 cm, ale pokud je od 3,5 do 5 tak je to ok... ale díky těm bolestem, mám raději do nedele jen ležet a brat hořčík :wink: :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári tak prima, že vše ok, i s těma Bohunicema jsi potěšila :slight_smile: No miminko máš trošku menší než je to naše, ale už ze mě naštěstí ty obavy, že budu rodit slůně, holky shodily - když to prostě může být všecko jinak - já jen k této kontrole byla tak upnutá, že jsem to vzala asi moc vážně :wink: A kvůli tomu čípku ti napsala nějaké CS vyšší? Mně teďka napsala CS1, tak jsem si říkala jako že by se to tam dole začínalo na to slůně chystat - ale pak jsem při prolítnutí nějakých tabulek zjistila, že bych klidně mohla mít to CS už i víc, ale že to vlastně nic moc neznamená :sweat_smile:
25. kvě 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
ty naše holky jsou úplně stejný. :grinning: :grinning:
Stejný termín, stejná váha :dizzy_face:
Hlavní je, že ti je líp :dizzy_face:
25. kvě 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast taaak to jsem moc rada, ze je vse v poradku.. :wink: Vcera odpoledne jsem na Tebe vazne myslela.. :slight_smile:
...tak hlavne odpocivej!!! :slight_smile: At se o Tebe muzicek pekne stara... :slight_smile:

Jinak jsme se meli jet podivat ve ctvrtek do Vyskova do porodnice a nakonec tam ta nase znama nebude, tak ze se to odsouva ad neurcito.... :angry: A to uz jsem si myslela, ze budu trochu jasno! A taky hlavne proto, ze kdyby se mi tam nelibilo, tak bych se uz zacala zajimat bud o Obilnak nebo Bohunice... :wink:

@kackaberuska dekuji za vysledky.. :wink: A ty plenky ANAVY se daji koupit u te Tvoji zname? :wink: :slight_smile:
25. kvě 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka však v Brně jsou taky dobrý porodnice :wink: :grinning: Mudr. mi doporučovala pokoj s vanou, mají ho v Bohunkach jako nadstandart a pak po porodu ten, kde muže s námi být i tatínek, stojí 1100 na den a pak mě převezou na 6-ti nedělí... tak už abych začala šetřit :wink: jinak říkala, že jsou Bohunice zrekonstruovány, ale nevím kdy, jestli před rokem, dvěma nebo více nebo tedka někdy?? :slight_smile:
@andinecka jj, a třeba se sejdeme i v te porodnici! To by bylo super!! :grinning:
@kackabk no ja co mám tak vysledováno, tak vidím, že kluci v tom cca 30tt mají o cca 200g více těch 1600 plus mínus, kolik má to tvoje mimi? :slight_smile: jinak mám pocit, že mi psala to CS1
25. kvě 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky muzu se pridat do diskuze? mame termin v rijnu
25. kvě 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje miminko mělo v 32tt dle UTZ asi 1700 g a prý bylo přesně podle termínu. Jinak CS 1 mám od 24tt a naštěstí se nikam nepohlo, ale je fakt, že jsem od té doby doma a odpočívám. Jinak Dr. mě varovala, že okolo 30tt je období, kdy je děloha náchylnější k vypuzování miminka, ale jestli je to pravda či ne, to netuším.
25. kvě 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda mě to taky říkala, je to tím, že maminky na "poslední" chvíli shánějí pro mrnouska věcičky, místo aby si v 3. trim odpočívaly a užívaly těhu :wink: naštěstí my už všechno máme! Teda skoro všechno :wink:

Holky jakou máte odsávačku? Ja myslela, že ji nebudu kupovat aspon do porodu, ale Pavla ji už použila :slight_smile: a pry to moc nešlo, takže si koupí asi nejakou na vysavač :astonished: zní to šíleně, tak by mě to zajímalo, díky! :dizzy_face:

@susannka No jasně, vítej mezi náma :dizzy_face: :slight_smile: ale budeš asi "těhulkovsky nejmladší" mezi náma... v říjnu snad nikdo od nas nerodí :wink: :slight_smile: aspon doufám teda :grinning:
25. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast myslis odsavacku hlenu nebo mlicka? :slight_smile: Na vysavac je odsavacka hlenu z nosiku a to je pry ta nejlepsi vec, ktera existuje... :wink: Tu urcite budeme porizovat!!! Pry ty rucni odsavacky jsou na prd.
S tou porodnici jeste uvidime, on manzel tam ma ve Vyskove nejake zname, tak by byl on sam klidnejsi...tak ze proto ten Vyskov... :wink:

A budete kupovat nejakou odsavacku na mliko a sterilizator? :slight_smile: zatim nad tim premyslim... :wink:
Slysela jsem, ze je vyborna elektricka...ale ta myslim stoji spoustu penez.. :angry:

@susannka vitame Te!!! :slight_smile:
25. kvě 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka u te zname se bohuzel koupit nedaji. Vubec ji ta pani z Anavy neodpovedela na jeji zajem je prodavat :confounded: Ale na facebooku mi provozovatelka ANAVY psala, ze se daji koupit bud primo na jejim e.shopu (doplnuji vzory a zbozi vzdy ve čtvrtek) a jinak např. na ekopleny.cz, veselepleny.cz nebo babako.cz.
@sarkast kamoska ma taky odsavacku hlenu na vysavac a rikala, ze je nejlepsi. Na mlicko nevim.
@susannka vítej mezi námi, koukam, že ses zapsala i do tabulky :slight_smile: https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ap2ZSxG-3bVvdHNIc25mX2MtZHZGd1Y1elhFalVHM3c&hl=en&authkey=CKTT9qoL#gid=1
a kdybys chtela neco koupit v obchůdku Lucinka (www.detsky-obleceni.cz/), tak dopiš do druhého listu svoji objednávku
25. kvě 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ja jsem nad tím taky přemýšlela, jelikož nemáme mikrovlnku, tak do mikrošky nepřipadá v uvahu, sice jsou levnější, ale plus ta mikrovlnka, to si mužu rovnou koupit do zásuvky, že? :grinning: chtěla jsem od Aventu, stal myslím 1700,- cca ted mluvím o sterilizatoru na lahve... a našla jsem ho i někde za 999,- tak jsem ho chtěla koupit, ale pak jsem si řekla, že třeba budu normalně kojit a nebude potřeba, a když jo, tak než pojedu domu muj ho někde koupí ;)) navíc me kamaradka říkala, že stačí hrnec, dolu dat pařaček na knedliky trochu vody a pokličku a je to to samy! Protože stejně jakmile to z toho sterilizatoru vyndaš, tak hned ze vzduchu se ti na nalepi bakterie a pod... :grinning: takže ja ho kupovat nebudu...

Ale tu odsavačku na vysavač jo :slight_smile: v lekarně stoji neco kolem 300,-
A odsavačku na prso asi taky ne... prostě pořád věřím, že budu kojit, když mi z tech prsou tak leje :grinning: :grinning: :grinning:
25. kvě 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka @sarkast My jsme pořídili tu odsavačku na vysavač. Sice mám z ní trochu respekt, ale prý je fakt nejlepší. A sterilizátor mám do mikrovlnky, od Reeru. Stejně tak ohřívačku na lahve Reer, mají to za pár korun na tom Tomkáči, respektive na tom eshopu u nich. A odsávačku na mlíčko bych si potom taky chtěla pořídit, jestli budu mít mlíčko. Abych mohla odstříkat do lahvičky, třeba na procházku nebo v noci, ať může krmit i taťka. :slight_smile: Takže my využijeme i sterilizátor i ohřívačku určitě....

Jinak CS mám od poslední kontroly stále 0. Teď 1.června uvidím, jestli už se mi s ním něco děje... dneska jsem byla na krvi, tak jsem zvědavá, jak jsem na tom se železem. Hořčík beru 3xdenně a moc nezabírá :confounded:
25. kvě 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a objednala jsem se na 22.června do Bohunic na ten předporodní intenzivní kurz za 350Kč. Tak by bylo fajn se na něm třeba potkat, jestli tam máte v plánu rodit :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek tak ted jsi me dobře motivovala, jdu se tam podívat a tak bch se na toho objednala, volala jsi tam nebo psala?? Ja bych šla s tebou, ale tam se jde i s chlapem, ne? :slight_smile:

Na to mlíčko osavačku budu kupovat, ale ne ted do porodu jsem měla na mysli :slight_smile: ono se pak pozdeji bude hodit, když pujdu nekam večer, odstříkám, a muj muž bude "kojit" :grinning: a ja si mužu dat třeba vínko :grinning:
25. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek