• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@k.ate hmm, tak kdoví co to bylo za info :frowning2:, u nás by bohužel ani včasnétrkání na sluníčko nepomohlo, malá skončila na fotu už pár hodin po porodu, měla žloutenku z nesnášenlivosti našich krevních skupin :frowning2:, takže jsem ji fakt týden po porodu vídala jen chviličku při kojení na novorozeneckým a holt psychika asi udělala svý a mlíko prostě nebylo, malá nechtěla tahat .. no naprd
26. únor 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko tak to malej měl tu "normální" žloutenku... já si matně vzpomínám, že na dnu otevřených dveří nám o tom taky něco říkali, ale teda nesetkala jsem se tam s tím... My jsme s tím kojením měli štěstí, malej byl savec hned od narození, takže jsme to zvládli... Ale jinak by mě taky naštvali...
26. únor 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu se k vám taky přidat? Pocházím sice ze středních Čech, ale v Brně už bydlím skoro 8 let, momentálně jsme v podnájmu na Lesné. Chtěli bysme si teď vzít hypotéku na něco trochu většího, líbila by se nám pořád ta Lesná, ale byty tu nejsou úplně nejlevnější, tak uvidíme, kde nakonec skončíme :slight_smile:
27. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 no jasny, pridej se k nam! :slight_smile: Vitame Te... :wink: To se nam to tady pekne rozrusta... :sweat_smile:
27. únor 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ahojky, jsem v 17 tt a teprve ted jsem si uvedomila, ze neumim pocitat :D pac to neni 5. mesic, ale 4. :D
27. únor 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko teda :((( tak to je mi lito, to jsem nevedela... co je to ta fototerapie?? A proc ti ji davali tak malo? Ja chci jit rodit nekam, kde budu s didetem 24 hod. denne... ikdyz nepopiram, ze po porodu bych se rada prospala a odpocinula :slight_smile: takze tim, ze ti malou tak malo vozili, jsi uz pak nemohla kojit??? Boze to je skoda... ;(( toz to ja si to jeste rozmyslim...
27. únor 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 ahojky Ani, a kde bydlis na te Lesne, my taky jeste bydlime v podnajmu na Lesne, ale po narozeni male to budeme nejak resit... :slight_smile: pekny vecer...
27. únor 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ja mam prave taky trvaly pobyt na severni morave, ale budeme se brat v OStrave.... miminko se po porodu bude jmenovat po tatinkovi, abychom pak, jak se vememe nemeli komplikace... :slight_smile: a kde v Lisni? Snad vam vyjde pocasko :slight_smile:
27. únor 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast fototerapie je léčba pod speciálním světlem, které rozkládá v krvi bilirubin, který způsobuje u miminek žlouteknku, aby to fungovalo, musí tam miminko strávit co nejvíc času, je tam nahaté jen v plínečce, proto jsme měli jen 30 minut na nakojení a přebalení a malá musela zpátky, žádné mazlení podle chuti ... tak to bylo možná příčinou, proč se mi pořádně neudělalo mlíčko :frowning2: , jako oni se tam o malou starali dobře, jen tohle je poněkud nedomyšlené, nikdo mi neřekl, jak stimulovat laktaci ......
27. únor 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast V Líšni se oddává na zámečku. :slight_smile: Nechceš si vyplnit datum porodu, ať je hned vidět, kdy miminko čekáš? Jinak jsme taky v podnájmu, ale od července už to bude jinak.
28. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

zdravím z práce. Koukám, že jste skoro všechny přímo z Brna. Já bydlím kousek od Brna, ale nestěžuju si, autem jsem v práci za 20 minutek. Jinak jsem se chtěla zeptat, jak to máte s prací? Resp. dokdy chcete pracovat? A už máte vybranou porodnici? Asi bych to měla pomalu začít řešit, ale jsem pořád v práci, rekonstruujeme domeček a není čas :sweat_smile: :confounded:.
28. únor 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anysek85 Ahojka, ja jsem taky kousek od Brna, cca spis 30minut do centra autem, tak ze sama tu nejsi.. :grinning: Na jakou stranu od Brna bydlis? :slight_smile: Do prace chodim, ale budu chodit dokud to pujde :wink: Porodnici vybranou jeste nemame, ale pomalu uz se poptavame, a trosku me ty porodnice desi.. :angry:
28. únor 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ráda bych se k vám přidala. Bydlím v Brně, ale pocházím ze severních čech. Čekám první miminko, tak se ráda dozvím nějaké rady.
28. únor 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kodiak13 pridej se k nam! Vitame Te! :wink: Kdepak v Brne bydlite? To koukam kolik holcin je tu v Brne pristehovanych... :wink: Devcata, co vas sem vedlo?...doufam, ze pekni a spolehlivi panove?!?!.... :slight_smile: :grinning: A jak se vam vlastne v Brne libi?
28. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda :slight_smile:) kde si to mam vyplnit... ja si davala nejake informace, ale zkusím se podívat i na toto :slight_smile:)
28. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 ahojky, jasne, přidej se :slight_smile:) Kde bydlíš, ve ktere časti Brna? :slight_smile:) a už víš, copak to bude :slight_smile:)
28. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka no jasne, jak jinak :slight_smile:)) Žila jsem v Praze a potkala jsem sveho muže, a do pul roku jsem byla v Brně a ted tady žiju přes rok :o))
28. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka My jsme směrem na jih :slight_smile:. Taky chci pracovat dokud to půjde, práce mě fakt baví, tak dokud nemám problémy tak nechci kvokat doma. No a porodka, to ještě nevím, asi Obilňák... Kočárek máme vybraný jen předběžně, oblečky zatím jen to, co jsme dostali od přátel a podobně. Ale kamarádka má o půl roku většího chlapečka, tak k nám chce průběžně něco posílat, tak ani nic moc shánět nebudu, jen základ.

Doděláváme rekonstrukci na domečku, tak je zatím práce až až :slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já jsem teda rodilá brňačka :slight_smile:
do práce jsem chtěla chodit až do konce, bohužel zdravotní stav nedovolil, takže jsem ke konci 6. měsíce skončila na neschopence
jinak příští týden bude na výstaviští veletrh ProDítě, takže pokud něco vybíráte, shníte, doporučuji tam zajít, kočárky se dají sehnat s pěknou výstavní slevou :wink:
28. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bydlíme ve Starém Lískovci, takže pokud to půjde, ráda bych rodila v Bohunicích. Manžel si dělá legraci, že až to na mě přijde, tak si vezmu igelitku do ruky, dojdu tam pěšky a zavolám mu, až půjde to tuhého a on za mnou přijede :grinning:
Jinak do Brna si mě přivedl manžel, ale 6 let jsem tu studovala, tak jsem nešla do neznáma :wink: A Brno se mi líbí, i když na Liberec stále nedám dopustit, chybí mi tu hory.
28. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kodiak13 jeeee, ty jsi z Liberce, Liberec miluju!!!!!... :slight_smile: Delam obchodaka a zrovna Liberecko je muj region.. :wink: V Liberci se mi strasne libi...jj, mas pravdu, je jasny, ze hory Ti musi chybet... :frowning2:
28. únor 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ahoj, my bydlíme na Halasáku :wink:
28. únor 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Já jsem přišla do Brna studovat veterinu, nikde jinde v republice není. A už mám dva roky dostudováno, ale ještě jsem tam zůstala na klinice a dělám si PhD. Přítel je zas z Vysočiny, ale studoval taky tady a má tu celkem dobrou práci, takže to vypadá, že ještě nějakou dobu zůstaneme :wink:
28. únor 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Tak to je kousek, my nad ním :o))) jak je ta školka... :o)) to máme k sobě kousíček... :slight_smile:) ve kterem jsi měsíci?
28. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Teď mi nějak bude končit 3. měsíc, zítra jdu na Veveří na NT screening, tak doufám že to dobře dopadne. A v jak velkým bytě jste teď v podnájmu?
28. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych se taky přidala do diskuze, jestli smím :slight_smile: ..Jsem Brňačka a TP mám zatím 22.9., čekáme první mimino :wink: ..Za týden jdu na 1. utz a NTscreening a jsem celá natěšená, protože nemám žádné těhotenské příznaky a tak si někdy říkám, jestli tam Jájo vlastně doopravdy je :slight_smile: ..Bydlíme teď v Alfa pasáži, ale rádi bychom někam trochu stranou, Kohoutovice, Lesná a tak, takže hledáme nový byteček..Jinak stále pracuju a světe div se, dokonce v baby-friendly kavárně na Dvořákově 1..Takže pokud sraz, tak jedině tam! :grinning:
1. bře 2011 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 Ahojka Terezko :slight_smile: Vitame Te mezi nami! :slight_smile: tak to je super, ze delas v te kavarne, tak to se jiste musime nejak nekdy sejit.. :grinning: Ja sice vubec nevim, kde to je, ale uz jsem o tom slysela od maminek samou chvalu... :wink:
1. bře 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 drzim pesticky, at vsechno dobre dopadne!!!! :wink:
1. bře 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se po nějaké době zas hlásím, včera jsme byli na kontrole, ale zbytečně :grinning: Sestřička se divila, proč mě tam vůbec zvala, tak mi aspoň napsala výsledky TT a krevního obrazu, všechno OK, tak aspoň že tak a 11. března nás čeká velkej ultrazvuk, tak snad mrňousek ukáže, jestli je chlapeček nebo holčička :slight_smile:
1. bře 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka děkuju za přivítání :slight_smile: ..a jsem moc ráda, že ohlasy na kavárnu jsou pozitivní, snažíme se, seč můžeme :wink: ..je to přímo ve středu města, kousek od Kobližné..budu ráda, když se tam někdy některá, nebo všechny :grinning: , zastavíte..
1. bře 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek