• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackaberuska....ja se nikam nepsala :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Tak jsem na to koukala, a videla bych to na informační schuzku v sobotu 18.6. ty už to máš za sebou, vid? :wink: a pak toho 22. na tu intenzivní... :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nejste aspon nektera z Bohunic nebo okoli?
25. kvě 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka ja jsem z Lesne :wink:
25. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Hehe, to jsem ráda :grinning: No já tam volala a sestřička mi taktně sdělila, že bude lepší nechat chlapa doma. Že se to tam probírá dost intimně a maminky se před chlapem stydí na něco zeptat. Ale že pokud na něm trvám, tak ho vzít samozřejmě můžu. Takže půjdu sama. Původně měl jít taky... Tu prohlídku už máme právě za sebou, tak jsem se už objednala na ten kurz. :slight_smile: Ale jestli se půjdete mrknout na sály 18., tak bys to toho 22. mohla zvládnout. Je to středa od 14hodin.
25. kvě 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ja četla, že tam bude i jak ma partner pomoct mamince při porodu a že s nošením tašky to nema nic společného :grinning: :grinning: :grinning: tak jsem ho chtěla vzít sebou... a asi i vemu :wink: ja nemam problem před ním mluvit, otazka je co jine maminky... tobě by to vadilo?? Kdyby tam byl muj chlap nebo jakykoli jiny? :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka aha, tak jsem to tam asi napsala ja :grinning:
@lutsousek ale aby pak nebyl chlap pri porodu v soku?
25. kvě 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Šárko, malá se vážila v pondělí. Měla 1.40kg :slight_smile:
Jsem zvědavá na příští středu, máme velkej ult - kolik malá za týden přibere.
A taky, aby mě nepřekvapili, že je to kluk.
25. kvě 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast No já jsem ho původně chtěla taky vzít, aby se právě dozvěděl, jakou funkci má on! :grinning: Ale teď nevím... když o tom začala sama ta sestřička, že je lepší je tam nebrat. No uvidím, taky je z 90% možný, že bude v práci a nebude moct. Tak se to vřeší samo :wink: Nemám zcela konkrétní představu, co všechno a jak podrobně se tam bude probírat.
25. kvě 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska To bude tak jako tak. Teď má dilema, jestli bude schopen přestřihnout sám pupeční šňůru :slight_smile: Ale chtěla bych ho tam, aby si to poslechl, co se vlastně bude dít a jak to probíhá... ale uvidím, jak na tom bude pracovně.
25. kvě 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda @sarkast Tak to já asi budu rodit každou chvíli :grinning: Teda nemám na odpočinek vůbec čas - maluju, vytírám podlahy, sem tam i něco poponesu, za co mi někteří nadávají - no těhulka na zabití, ale když se máme už za 3dny stěhovat, tak já prostě jinak nemůžu...Ale myslím, že je hlavní, že se cítím dobře :wink:
@lutsousek O hořčíku mi povídej, taky mi ho dr. před nějakýma dvěma kontrolama napsala, tak jsem ho zobala a nevím, jestli to ty mý tabletky vůbec obsahovaly, protože mě v noci chytaly křeče do noh, jako by se nechumelilo...Největší bomba byla, když jsem si ráno vzala dvojitou dávku a tři hodiny na to křeč, když jsem jen tak seděla - ve dne - to se mi nikdy nestáválo...Teď už to nezobu a žádné křeče nemám :grinning: Asi je to dost náhodný a přijde mi, že ten hořčík to teda vůbec neovlivňoval
25. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk tak na to bacha!! :slight_smile: kamaradka cca 3 tydny před porodem taky stěhovala, a přemístovala menší věci a večer ji začaly bolet zada, ona že je to z toho stěhovaní a druhy den ji odtekla voda a porodila maleho! :slight_smile: :slight_smile:
25. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @kackabk ja se taky neubranim v novém domecku neco delat a sem tam me dloubne v zádech, docela se obavam, co prijde v 3.trimestru :confused: záda mě bolely vždycky, tak co teprve teď :confounded: A křeče jsem mívala před těhu taky uplně nezávysle na tom, jestli jsem hořčík brala nebo ne a teď taky, takže nevím, kdo přišel na to, že Mg na to pomáhá. Navíc se mě doktor vždycky ptal, jestli mě chytají křeče v klidu nebo při zátěži aby asi poznal příčinu a mě chytají v klidu u při zátěži...tak se v tom pak vyznej :sweat_smile:
25. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen holky doporučuju nedřív si tu odsávačku mlíke někde půjčit a zkusit ne každému to taky jde ať víte.

Tak my jdeme tuto sobotu do těch Bohunic na informativní schůzku a 8.6. jdeme na přípravu k porodu a já jdu sama ještě 29.6. přípravu ke kojení.

Jinak manžela (přítele) bych na přípravu k porodu doporučovala vzít, zejména kvůli tomu, že v den porodu budete mít bolesti a nebudete uvažovat úplně střízlivě a on bude jedinej kdo s váma může dýchat a případně rozhodnout za vás o některých věcech např. nátstřich atd. ..

Ale záleží na každé z vás jak to vnímáte :grinning:
25. kvě 2011 v 15:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavně pro nás které rodíme je to intimní chvíle a manžel nemusí vidět všechno :sunglasses: narozdíl od sestřiček a doktorů pro které je to "pásová výroba" :grinning:
25. kvě 2011 v 15:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my plánujeme malování celého bytu na víkend od 10.6. a pak nás čeká stěhování. ale věřím, že kamarádi a rodina pomůžou a já nebudu skoro nic dělat :sunglasses: Já mám hrůzu z porodu jen teď, abych neporodila než se mi manžel vrátí ze služební cesty (což je za týden). Nechci na to být sama (a mimoto je ještě brzy :grinning: ). Až tady bude, tak to nějak všechno zvládneme :slight_smile:
25. kvě 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zítra jdu na tu cukrovku a doktorka mě řekla, že nesmím 12h před tím pít ani čistou vodu, je to tak??????To nevydržím! už teď je mi blbě!! Myslela jsem, že se nesmí slazené nápoje, ale VODA? Volala jsem si na Obilňák a ptala se sestry a ta mě zdrbala, že fakt nesmím, že to snad vydržím! Já piju pořád, i v noci....
25. kvě 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 NESMYSL!!! Vodu, čistou, neslazenou a možna i bez bublin MUŽEŠ :slight_smile:) :slight_smile: nechápu, proč ti to řekla... tu vodu budeš pít i po vypití toho napoje, ja to tak pila a v pohode i sestra nam dala vodu do kelimku kdo nemel :slight_smile: ale jak chceš ty... podle me je to nesmysl :grinning:
25. kvě 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast mě se to taky nezdá! přece čistá voda nemůže ovlivnit cukr?! Ta sestra mě řekla, že jestli budu pít třeba jen vodu, budu mít zkreslené výsledky! Ale bez vody, to se nedá!!:slight_smile:
Asi na to Šári kašlu a pít budu:slight_smile:
25. kvě 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Klidně pij!!! :slight_smile: podle mě je to nesmysl... možna tě nějak strašila, a bala se, že se napiješ slazene, nebo te blbe pochopila, nevim... ale je to blbost :slight_smile: ja tim, že jsem nejedla, tak jsem pila skoro furt, a pomaha to... :wink:
25. kvě 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast děkujiiiii :wink: :slight_smile: :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Na Obilňáku se během těch 2 hodin testu opravdu nesmí pít ani voda... Ale nikdo Tě teda nehlídá, ani Tě nenutí tam sedět.
Jinak mi Dr. řekla, že nesmím nic jíst ani pít od půlnoci, což jsem dodržela. Vtipné bylo, že jsem večer před testem byla na návštěvě u kamarádů a Ti na moji počest (vdala jsem se 5 dní předtím) otevřeli víno, takže jsem ještě večer měla i skleničku :unamused: Jistě to může ovlivnit test, ale to může i spousta dalších věcí... např. to, že Ti dovolí během testu pobíhat po městě :wink:
25. kvě 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda hmm, je divný, že všude je to jinak, někde se pít může a jinde ne a přitom to vyšetření se děá pořád stejně. Já bych bez té vody fakt nevydržela! :unamused: :astonished:
25. kvě 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Tý jo, to je pěkná krávovina s tou vodou - to já bych jim tam ani nedošla, protože bych se někde v mhd složila, když jsem nejedla a nemohla bych ani pít. Taky jsem slyšela, že se nemá pít během testu, ale předtím teda určitě jo, zvlášť v tomhle teple teda...
@sarkast @kackaberuska @vilibalda No jo, já fakt věřím, že může námaha porod přivolat a uspíšit, na druhou stranu si myslím, že teď je na to u mě poměrně brzy, takže v rozumné míře by to pohromu způsobit nemělo, no a tři týdny před termínem by mi to asi moc nevadilo :wink: I když dva jsou asi značka ideál, ale v té době už si budu hovět na lavičce pod meruňkou :grinning:
Jo a k tomu hořčíku a křečím, nám na masérském kurzu někdo říkal, že hořčík neodstraňuje příčinu, ale tlumí následek nedostatku něčeho, no kdybych si já vzpomněla čeho, ale zkusím to najít...
26. kvě 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám někdy v noci křeče v nohách jako blázen a taky jím horčík tak 3-4 denně. Minule jsem v noci musela chodit po pokoji aby mě to aspoň trochu přešlo.

26. kvě 2011 v 09:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska mě holky přivezou fusak do kočárku. Nakonec jsem si koupila letní fusak ( i když někdo si z vás bude myslet že je to kravina) tak su na něho zvědavá pak sem dám fotku :grinning:
26. kvě 2011 v 09:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 @kackabk @kackaberuska @sarkast holky, zrovna s tim horcikem! Vcera jsem byla na prvni lekci predpor.kurzu a zrovna nam tam Vladka povidala, ze horcik rozhodne nebrat ve velkem!!! Maximalne 1x denne, ale presne jak pise Kackabk, tak horcik neodstranuje pricinu, ale jen tlumi... :wink: :slight_smile:
Ze pry nekdy pricinou kreci je i nedostatek vapniku, tak ze vic papejte jogurtiky a pijte mlicko... :slight_smile: no kazdopadne je lepsi zrovna horcik i vapnik do sebe dostavat prirozene, tak ze mlecne vyrobky a nejakou zeleninku... :wink:
26. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kamarádka prosí o pomoc: Nemáte někdo nebo neznáte někoho, kdo má na prodej hluboký kočárek, zachovalý, spíš menších rozměrů, barva pro kluka, za rozumnou cenu? Kopřivnice a okolí nebo Brno. Díky moc!
26. kvě 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska pozeptam se Ti te me zname, myslim, ze rikala, ze ho bude prodavat, a ma ho zachovalej.. :wink: Zeptam se a dam vedet... :slight_smile:
26. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já jsem taky byla na Obilňáku a pít se opravdu nesmí ani ta voda!!! A právě ironie je, že tě v tom hrozným stavu- dehydratovaná a hladová- klidně vypustí na 2 hodiny ven... prostě Obilňák no :sweat_smile: A chování sester je kategorie sama pro sebe!

Jinak já beru ten hořčík 3x denně a nepomáhá teda vůbec. Nevím, co mi teda chybí, ale vápníku mám dost. Jím každý den na snídani bílý jogurt s müsly, který má taky v sobě hořčík dle krabice a pila jsem i magnesii a nepomohlo mi nic. Křeče jsou pořád a bříško si taky tvrdne jak chce :angry:
26. kvě 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek