• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lennikka Koukám, že chodíme na stejný předporodní kurz (ale já teda na dřívější :slight_smile: ) Když jsem se to od PA dozvěděla, že by se tolik hořčíku nemělo, tak jsem zkusila snížit dávku (beru 3x1), ale musím říct, že mě pak bolí v boku (jinak křeče v nohách nemám) a protože hlavní je pro mě vydržet než se vrátí manžel, magnezium si nechávám :slight_smile: Jinak zrovna Laďka mi schválila, že jsem magnezium dostala kvůli tomu, že bylo miminko hodně dole (ve 24tt). A taky říkala, že hořčík brání vstřebávání vápníku, pokud se bere v denní dávce vyšší než 1,6g a 3 tablety mi to dohormady naštěstí nedají :slight_smile: Ale moje Dr. doporučuje, ať si klidně vezmu až 4x2 tablety denně, pokud budu hodně chodit.... to už mi přijde dost.
26. kvě 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak to mě podrž :grinning: každy si říka co chce, tím ted nemyslím nas :grinning: ale s tou vodou na testy a s tím hořčíkem, ja mam brat 6x dene :grinning: ale beru jen dva... :grinning:
26. kvě 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek a v Židenicích pít můžeš ale musíš sedet 2 hodiny v klidu, a nikde po chodbe se neprocházet!!! To je for co?? :grinning: :grinning: :grinning: a pak věř doktorum... :slight_smile:
26. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda @lutsousek jj, to nam taky rikala, ze magnesium se bere spravne, kdyz je mimi hodne dole, to je v poradku.. :wink: A taky rikala, ze treba krece v nohou muzou zpusobovat i zilni, cevni problemy... :wink: :slight_smile:
No nevim, osobne, kdyby mi ten horcik nezabiral, tak bych ho nejspis nebrala, protoze se mi to zda teda zbytecny.. :unamused: Tak nevim...
26. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast jj, je to vazne sila!!! :grinning: no myslim, zrovna v tehotenstvi jsou ty nazory na veci opravdu ruzne, myslim tim ted nazory hlavne doktoru!!!... :grinning: Kazdopadne je to zvlastni... :slight_smile:
26. kvě 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ale u Tebe se teď asi fakt něco děje, takže je hořčík na místě (není Ti dobře a jsi v "rizikovým" období okolo 30tt) :wink: Jen je otázka, jak dlouho ho brát v těchto dávkách a kdy ho před porodem vysadit.
26. kvě 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jj, já vím. A kamarádka byla někde na Běhounské a to stejný! I citron do toho blivajzu dostaly. A na Obilňáku si o citronu můžeš nechat jen zdát. O vodě taky a ještě tě pošlou pryč a že jsou nepříjemný, je slabý slovo :grinning: Je to bordel prostě! :slight_smile: A hlavně teda zrovna Obilňák má úplně jiný praktiky než ostatní....
26. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda no co na to říct :grinning: české lekařství no...
Jinak s tím hořčíkem, kdy ho před porodem vysadit, říka se cca 2 až 3 tydny před "porodem" ale asi se mysli termin porodu, protože KDY budeš rodit, to se nevi... mužeš klidně začít už ty 3 nebo dva tydny před TP, že??? :grinning: a pak si vyber... :grinning:
26. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka S tím hořčíkem je to taky celý divný.... :wink: Já ho teda dostala hlavně na tvrdnutí břicha, spolu s nařízeným klidovým režimem. A moje mudr. zase řekla, že nemám brát víc jak tři tablety denně....tak si potom vyberte :sweat_smile:
26. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska mužu dat na jeden bazarek poptávku, denně tam je cca 10 použitých kočárku, zkusím to... :slight_smile:
26. kvě 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska tak jsem dala poptávku: Maminky, prosím o nabídku, kamaradka schání použity, ale pěkny kočárek PRO KLUKA... hluboky, menších rozměru za rozumnou cenu. Nejlepe Kopřivnice a okoli nebo Brno. DĚKUJI !
26. kvě 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennikka Já myslím, že to až tak zvláštní není ty různé názory, protože na různé lidi fungují různé věci jinak a u těhulek je moc věcí strašně individuálních - jedna něco dělat klidně může, další v žádném případě ne a tak...A u spousty věcí prostě nejsou účinky ověřené. Ale s těma testama na cukrovku je to teda fakt divný, člověk by řekl, že když už je nějaký test, tak jsou k němu i standartní podmínky, jak ho dělat a ne že všude jinak a pak výsledky porovnávají podle stejných měřítek
@ petrus77 Peti, já bych ti při křečích nedoporučovala to rozcházet, ale jen protáhnout - křeč znamená, že se ti sval stáhne, když ho zatížíš, tak mu moc nepomůžeš - takže při křeči do lýtka nohu vleže natáhnout, tlačit patu pryč od sebe a špičku k sobě, abys cítila protažení lýtka. Mně tohle spolehlivě zabírá a daří se mi tak i křeči předejít - když chytnu začátek a protáhnu to a nedám tomu svalu prostor, aby se zkřečoval...
26. kvě 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast souhlasím každý říká něco jinýho ...a přitom na těch pokynech k tomu hořčíku je napsáno že při velkém deficitu až 6x denně. To by si pak měl člověk vybrat.
26. kvě 2011 v 11:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast na Zahradníkové je to stejné. Během testu se může tak max. 2 dcl vody a sedět a nikam nechodit.
26. kvě 2011 v 11:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk to já ale dělám asi jsem to špatně napsala. Ale já nedostávám křeč do svalu do lítku ale tak jakoby zboku a protahuju v posteli o sto šest a když to nepomáhá tak protahuju že si stoupnu a tlačím patu dolů a špičku nahoru
26. kvě 2011 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 jj, taky jsem byla na Zahradníkové a celou dobu jsem tam seděla, ale že bych předtím neměla pít vodu se mi nikdo ani nezmínil, jen mi řekli, že se večer předtím nemám cpát ničím sladkým a tučným.
26. kvě 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dostala hořčík na tvrdutí břicha, ale přijde mi, že výraznej efekt to nemělo, tak jsem ho zas vysadila a už mi břicho přestalo tvrdnout samo od sebe. Ale včera v poradně doktorka říkala, že má mimčo hlavičku nacpanou úplně dole, tak ho možná pro jistotu zas začnu brát. A podle mojí doktorky by se měl hořčík úplně vysadit ve 36. týdnu.
26. kvě 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 mě ty testy vyšli špatně takže chodím na dietologii a ptala jsem se té doktorky jestli se nemá pít a jíst sladký věci před tím a řekla mě, že se právě má jíst normálně protože pak je ten test zkreslenej. Říkala, že do půlnoci před tím normálně takže žádný omezení. Já jsem před tím jedla sladkosti a pila sladký a vyšel mě zvýšenej tak jsem si myslela že je to tím, ale prý to tím není.

Tak já už vážně nevím !! každej doktor říká něco jinýho. Mě ani gynekoložka nezakázala žádný potraviny a dala jsem si aji sushi protože jsem nevěděla že by se to nemělo.........já fakt nevím
26. kvě 2011 v 11:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska @lennikka Jak teďka hledám zpět v diskuzi, které ty pleny vyhrály v té soutěži, tak koukám, že uvažujete o Anavy, no mně odpověděla ta šéfka na mail, že se dají ty věci koupit i u nich v Bystrci, možná nějak po domluvě, tak jsem si říkala, že si tam zajdu - na co platit za poštovné, když jsou z Brna? :sunglasses:
26. kvě 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk kdy tam pujdeš? Ja právě taky přemýšlím, že ještě nejake koupím, pravě tyto, co zvítězily :slight_smile:
26. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk jj, asi nejaky Anavy urcite koupim a zkusime... :wink: Mam vybrano par plenek, ktere chci koupit na test a uvidime, jak a co nam bude vyhovovat.. :wink:
Jinak ohledne tech ruznych nazoru panu doktoru, me to zase az tak nesokuje, ja si vetsinou tak nejak vyberu neco od kazdeho, kazdopadne nejsem ten clovek, co by se priklanel bud k tomu nebo naopak k uplne rozdilnemu nazoru... :wink: Verim, ze kazdy ma neco do sebe.. :wink: Ale myslim si, ze je spoustu lidi, kteri si v tom proste nedokazou vybrat... :angry: a nebo verim, ze nektere maminky, ktere maji vysnena miminka, tak proste udelaji mnohdy vsechno, co jim doktor rekne, jen aby mimi bylo v poradku, cemuz se samozrejme nedivim, a pak do sebe zbytecne laduji leky, nebo se sebou delaji nechat ruzne zakroky, ktere nekdy opravdu nejsou zapotrebi.. :unamused:
26. kvě 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast @lennikka Šári, no u mě to s tím chozením tam nebude tak žhavé, původně jsem si tam chtěla zajít pro flísové svrchňáky, jenže teďka (před chvílí jsem to objevila) paní skoro nové prodává na bazárku, takže vezmu ty (i když nejsou o nic moc levnější - jo, tak mě napadá, nechcete někdo ty druhé? jedny prodává za 230, což jsem na vyzkoušení ty bez písmenek chtěla vzít, dvoje za 400 http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/toul/fleesove-svrchnacky-zn-anavy/), další AIO zatím kupovat nechci, i když určitě za vyzkoušení stojí, fakt to všichni moc chválí, takže jakmile mi nebude dostačovat moje zásilka ze států (které se dočkám až 10.6. :angry: ), tak určitě půjdu po nich :wink: Možná bych ještě měla koupit něco vícevrstvého a vkládacího, jenže vůbec nevím, co a jak, možná bych v tomto případě spíš zkusila něco ušít...
Ještě kopíruju, co mi ta paní napsala:
Dobrý den, osobní odběry jsou možné, stačí zvolit tuto možnost při odesílání objednávky. Místa k vyzvednutí jsou potom buď Královo Pole nebo Bystrc.

Co se týká kamenných obchodů, tak my vlastní obchod nemáme, ale naše zboží je k vidění a zakoupení v prodejně Eco Capart na nám. Svobody 10 (dům u Mamlasů), viz http://ecocapart.cz/. Dále naše plenky mají v prodejně Dítě ze škatulky, viz http://www.ditezeskatulky.cz/cs/kamenna-prodejna. Brána k dětem od nás plenky brávala, ale po dlouhodobých problémech jsem spolupráci ukončila.
26. kvě 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Kači, zatím se nikdo neozval :unamused: možna odpoledne a večer... ted jsou asi maminky s detma venku :slight_smile: jinak tam jsou 3 kočárky, jeden Quiny ale červeny za 1500,-, druhy modry za 1200,- ale jen golfky, a třetí sice hluboky, barva hnedo oranžovala, ale je to ten podle obrazku velky, co ma i korbičku usbusobenou miminku, jako s fusakem, víš? A kola stejně velka, takovy ten starší typ za 700,- takže asi zatím nic :slight_smile:
Koukni sem : http://deti.bazac.cz/n/86-kocarky/-brno-mesto/
To není ten bazarek, kde jsem davala inzerát, ale jsou tam kočárky :o))
26. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se teď ve cvičení dozvěděla, že hořčík se nemá přehánět, protože sice prý tlumí křeče a uvolňuje svaly, což mi pomohlo při růstových bolestech bříška, ale samozřejmě se tím snižuje taky vnímání prcka a břicha obecně..takže jsem si pořád říkala, proč se Jonáš tak málo hýbe a teď jím tak jedno, max dvě denně a vida, je to čipera! :grinning:
26. kvě 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Tak nějaké Anavy chci taky koupit, ale ta sleva není nic moc, ale když by vypadaly nově, tak proč ne. Jinak určitě nakoupim někde, kde si to můžu vyzvednout osobně. Českou poštu nemám ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lennikka @sarkast Holky díky moc!
26. kvě 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk jéé, ale teď koukám, že jsou na suchý zip, tak ty nechci. Chtěla bych ty na patentky.
26. kvě 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Kači

Sestra prodává kočárek X-lander XT GREEN 2008,KORBA X-PRAM,TAŠKAX-BAG+ADAPTÉRY,PLÁŠTĚNKA,PUMPIČKA,SÍŤKA,LEDVINKA
Po 1 dítěti v dobrém stavu. Cena 5.000,- + pošta, okres Třebíč
telefon 723775559
26. kvě 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Jee, Leni, vy jdete teď někdy na ten 3D utz, že jo? :slight_smile: Ukážeš nám fotečky??? Já už se nemůžu dočkat, až zase uvidím tu naši prdelku, i když jen na obyč utz.
26. kvě 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Já právě brala skoro všecko na patentky, takže chci vyzkoušet i sucháčový :wink: Je mi jasný, že sucháče po nějaké době přestanou suchat, ale nikdo neříká, že si tam nemůžeš našít nový, pokud budou ty gaťátka pořád použitelný :slight_smile: Sleva to moc velká není, ale vypadají fakt úplně nově, tak proč ne, ušetřím cestu do bystrce :grinning:
26. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast všechno to te kamaradce preposlu. Jeste jednou diky.
@kackabk ja uz na suchace prave nejaky mam, tak uz radeji nechci, zvlast, kdyz u novych neni zadny cenovy rozdil. Navíc ty flísáčky se dají používat jen do té doby než mimi začne sedět, pak prý při tlaku provlhají :unamused:
26. kvě 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek