• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lennikka Teda dneska je mi stejně divně jako včera.... hrozně se mi motá hlava a jsem utahanáááá. A to od rána peru, teď jdu dělat lasagne a pak se musím učit na zkoušku. Paráda :slight_smile:

@kackabk No půjdeme do Bohunic na ten intenzivní kurz o porodu. Už jsme tam byly na té informativní schůzce, tak pokračujeme ve vzdělávání :slight_smile: Stojí to 350Kč pro těhulku a 150 pro partnera, jen je potřeba se objednat. Přidej se!!! :slight_smile:

@snazilka_2011 Děkuji, je to prostě naše malá princezna :dizzy_face: No, už jen poslední nákupy a zdobení hnízdečka pro malou. Včera jsme se byli dívat do Bauhausu a Hornbachu po nějakých obrázcích na zeď a bordurce a nic pěknýho neměli :confounded: Nevím, kde to seženu...

@sarkast Já jsem ty vložky a kalhotky kupovala ve zdravotnických potřebách na Jakubském nám. taková ta rohová prodejna. Mám právě ty síťovaný, taky mi je doporučili.
2. čer 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek zkus Fler.cz mají tam někdy pro děti nádherné věci :slight_smile:
2. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jj, tam se kochám často :slight_smile: Měli tam úúúžasnou zavinovačku :dizzy_face: Já jen doufala, že to seženu někde normálně v obchodě- přijdu, vyberu si, zaplatím a můžu zdobit... ale to je asi sci-fi příběh :grinning:
2. čer 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast vložka tam asi není...jedna kamoska lekarnice me sokovala tim, kdyz mi rekla, ze si vlozky mam vzit na porodnim boxu do kabelky, ze k nim v porodnim boxu mas pristup, ale pak uz musis mit svoje a zadny z lekarny nejsou tak mekkoucky :frowning2: No, nevím, jestli budu mít v tu chvíli ale myšlenky na to někde "krast" vložky.
2. čer 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Nene, Šári, je tam u těch plínek napsaný někdo jiný, já jsem si s těmahle dala stop stav - svrchňáky mám troje - na vyzkoušení od každého materiálu jedny, kalhotkovky mi dorazí z těch států a myslím, že je budu používat stejně až bude mimčo trošku větší, teď sbírám po rodině čtvercovky - možná koupím jedno balení kikko lux a kdyby se někde naskytly nějaké vícevrstvé, tak to bych objednala, ale jinak se do toho bazárku už dívám jen tak ze zvyku :wink:
2. čer 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Nj, jenže tam psali, že ten kurz o porodu je pro účastnice informativní schůzky - myslíš, že se to dá přeskočit? A kdy byste tam šly? Já bych se klidně ráda přidala :slight_smile:
2. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska ja vím, to jsi mi říkala! :grinning: :grinning: :grinning: no mazec :slight_smile:
2. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk ja chci jít taky toho 22.6. ale nevím jestli ještě bude místo... Protože na prohlídku jdeme až 18. v sobotu, ale zase si říkám, že jak to asi poznají, to tě budou zkoušet nebo co :slight_smile:) takže ja taky uvidim... :slight_smile:
2. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast @lutsousek holky a v tch bohunich maji vypsane nejake terminy na ty predporodni rychlokurzy?? :wink:
Ja jsem premyslela, ze bych prave na ten intenzivni kurz sla s manzelem, sice mam zaplaceny kurzy v mamicentru, ale to by manzilek nedaval, sedet tam tri hodiny po dobu osmi lekci... :unamused:
22.6.to se mi zda jeste brzo, sla bych az nekdy na zacatku srpna treba.. :wink:
A muzou na ten kurz i Ti, co tam zrovna nehodlaji rodit?... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. čer 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka o tom, že je to 22.6. vím od @lutsousek, protože tam volala. Ale určitě budou mít i další termíny :wink: myslím, že to jsou 2 schuzky. A když si to zaplatíš, tak jim to asi bude jedno, jestli tam budeš nebo nebudeš rodit :grinning: víš, jak to myslím :wink:
2. čer 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast jj, to mas asi pravdu, ze kdyz jim to zaplatim, tak jim to bude asi jedno... :wink: :grinning: chapu.. :slight_smile:
Tak dekuji, zkusim se podivat ne webovky, jestli to tam nekde nenajdu... :wink:
2. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak jestli to najdeš, dej vědět, ja to na jejich str nenašla... díky :slight_smile:
2. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska to teda je mazec. Krást vložky no nevím na to taky nemám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2011 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk @sarkast @lennikka Holky, když jsem tam volala, tak se mě jen zeptala, jestli jsme byli na té informační schůzce. Takže to asi nijak zjišťovat nebudou :grinning: Jinak je to 2x do měsíce, vždy ve středu ve 14hodin. První termín byl už teď 8.6. a další 22.6. Takže to v tomto duchu asi bude i další měsíce. Je tam ještě kurz o kojení, ten má v režii už oddělení 6ti nedělí, na něj se taky chystám :slight_smile: Ty rychlokurzy mi maximálně vyhovují :sweat_smile:
A oni tak nějak počítají s tím, že tam chcete rodit, tak mluví o možnostech v Bohunicích, ale nikdo se nás neptal, jestli tam vlastně chceme rodit. :wink:
2. čer 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka termíny vypsaný nemají ....zapisují si to ty sestry do nějaké knihy když jsem tam volala.
2. čer 2011 ve 12:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ty jsi taky dobra :grinning: máš v plánu tolik věcí :grinning: ja budu mít strach už toho 22. 6. a to nevím, jestli příjdu na tu druhou schuzku v červenci :grinning: a to ty jsi o týden napřed! :grinning:
2. čer 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Když mně se na tu infoschůzku moc nechce, info si můžu všude načíst a tak, zajímalo by mě spíš něco praktického, co se přímo k tomu porodu vztahuje, což bych řekla, že by mohlo být tady...Nechce se mi dávat těch prvních 350 za něco, co nechci :unamused: A zas lhát, že jsem na tý schůzce byla, to taky není zrovna moje, ale do telefonu nějaké sestře bych to mohla zvládnout, že? :grinning:
2. čer 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast A to jsem chtěla jet ještě příští týden na dovču k moři :grinning: :grinning: :grinning: Ale to už si fakt netroufnu! No, já doufám, že se všude ještě dobelhám. Sice chodím jako kačena, protože mě bolí břicho, ale když mě to doma nebaví. Jenže to říkám teď a za týden může být všechno jinak... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk No na té infoschůzce nám daly na papíru informace co s sebou, kam volat a kdy. Říkala nám, co jsou poslíčci a co už kontrakce před porodem, co dělat, kdy jet do porodnice atd. Pak nám ukázala sály a pokoje na šestinedělí. Bylo to zajímavý, já těch peněz teda nelituju. Ale určitě to není nezbytný, načíst se to dá na netu. No ale myslím, že to nikdo kontrolovat nebude, že se zeptala prostě automaticky, když jsem se objednávala- jestli jsem byla na té infoschůzce. :slight_smile:
2. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk ale ta informativní schůzka je o porodu a taky ukazují ty porodní boxy a šestinedělí
2. čer 2011 ve 13:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Tak jo, jsem tam objednaná :wink: Paní se mně jen ptala, na který ten kurz chci, tak jsem jí řekla, a vůbec se neptala, jestli jsem byla na tom prvním. Takže 22.6. ve 14h - jejda ale kde přesně, před tím porodním sálem?? To mi neřekla...
2. čer 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Nj, mně jde ale spíš o to, co píšou v náplni toho druhého kurzu - jak mi může manžel pomoct, jak omezit poranění, jak pracovat s tělem. Mám několik kamarádek, co tvrdí, že vše v pohodě zvládly bez kurzu, že tělo si řekne a žádná teorie ti v tu chvíli nepomůže, protože si nevzpomeneš, budeš mít v hlavě jiný věci a vše je spíš automatické - tím mě utěšily a já si řekla, že to bez kurzu zvládnu taky - ale přeci jen to ve mně trochu hlodá, tak bych jednou ty penízky za to dala - ale prostě za to, co mi přijde nejdůležitější a co nikde moc nevyčtu - jak vypadají boxy a šestinedělí, to mi bude celkem jedno, jsem z praktických důvodů rozhodnutá rodit tam, takže prohlídka na tom nic nezmění. S tím, kdy vyrazit do porodnice a jak to probíhá, to se prostě vážně dá načíst a stejně věřím, že i když máte teoreticky vše zmáknutý, i tak vás zase z porodnice můžou poslat dom, že čas ještě není :wink: Ale určitě nechci nikoho od té první schůzky zrazovat, tohle je prostě jen můj kolenovrtský přístup :wink:
2. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Supr,tak to už tam budeme se @sarkast tři toho 22.6. :slight_smile: Já teda pořád nevím, jestli půjdu sama nebo i s manžou. Nevím, jak bude v práci... včera nemohl ani na poslední utz. :unamused:

Holky, jak jste se bavily o tom gelu porodním, tak ta PA v Bohunicích říkala, že oni taky nějaký používají a že zatím neviděla rozdíl mezi tím jejich a tím placeným.
Ale- já teď docela přemýšlím nad tím EPI-NO. Pročítám tady tu diskuzi a anketu a docela mě to nadchlo. Já bych se nástřihu chtěla vyhnout a na ten balonek pějí samou chválu. Až na tu cenu teda :angry:
2. čer 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek No mně ta paní říkala, že by spíš uvítali, kdybych partnera nebrala, kdyby se chtěl někdo ptát na něco intimního, aby se nestyděl - no přijde mi to trochu zvláštní, když se tam zase má probírat, jak ti partner může pomoct, tak abys mu to pak musela doma tlumočit...No ale u mně je to jasný, jdu sama, manžel si kvůli tomu volno brát nebude, nechce být ani u závěrečné fáze porodu, což mu neberu a respektuju a zbytek holt přetlumočím :wink:
A je teda prima, že používají nějaký gel - já právě slyšela, že není extra rozdíl ve složení toho dianatal gelu a klasickýho lubrikačního - že teda v ceně, ale že klasický vám asi těžko bude nějak z tý lahvičky aplikovat - že... Ten epi-no se tu objevuje v bazárku, když jsem teď koukla, kolik to stojí nový, tak to je teda síla - no ale možná lepší si pořídit tohle než ten dianatal, který stojí prakticky stejně :grinning:
2. čer 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek epino doporucuju vsem a vsude ja do nej pujdu i tentokrat :slight_smile:
2. čer 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Mně to právě taky říkala, že je lepší jít bez partnera...no u nás se uvidí, jak to bude s prací a jestli půjde. Jinak právě říkala ta PA že nějaký používají, ale víc k tomu neřekla, tak snad se to dozvíme na tom intenzivním kurzu. Bylo by fajn, kdyby měli nějaký obyč gel, který by aplikovali.
V bazaru jich teď právě pár je ke koupi, tak nad tím dost uvažuju...už se mi to blíží a chtěla bych udělat maximum pro lepší porod. Ale stejně je ta cena hrozná!

@adelka89 Takže to za ty peníze fakt stojí? Byla jsi bez poranění nebo ideálně úplně bez nástřihu? :slight_smile:
2. čer 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek mela jsem maly nastrih ale taky jsem rodila o 19dni driv,takze jsem nenatrenovala tech 30cm
2. čer 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to Epi no mi přijde smysluplnější než ten gel ale zase ta cena ! :confounded: proč je všechno tak drahý ....
2. čer 2011 v 19:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. čer 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Jj, smysluplnější je určitě. Je vidět, že k něčemu opravdu je! Ale je hrozný, jak se na všem snaží maximálně vydělat.... Škoda, že se to nedá v nemocnici třeba půjčit na těch pár týdnů, jako třeba odsávačka mléka.

Holky, tak jsem asi včera večer měla první poslíčky :sweat_smile: Nic příjemnýho to teda nebylo... Od cca 9 hodin do půl 1 nepravidelný kontrakce různé intenzity. Úplně jsem čekala, kdy mi odteče voda :grinning:
3. čer 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek