• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lutsousek Můžu se zeptat, jestli ty kontrakce bolely? Mě poslední 2 dny tvrdne břicho víc než dřív, ale jen tak ztěžkne a nebolí to, tak nevím, jestli to jsou poslíčky...
JInak manžela mám doma, tak už se rodit nebojím :slight_smile: Teda jako porodu se trochu bojím, ale aspoň vím, že tam bude se mnou :grinning:
Díky moc za ten sraz, bylo to moc fajn rozptýlení :slight_smile: a těším se na příští týden.
3. čer 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek tak dlouho? :slight_smile: to ja je mela 3x po sobě ale po cca 4 minutách, takhle dlouho bych se asi po..... strachy...
3. čer 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adelka89 @lutsousek @petrus77 na to Epi-no jsem slysela samoou chvalu :wink: , dokonce vcera nam o tom rikala i PA na kurzu :slight_smile: ...ale je to vazne desne drahy, ale kazdopadne, jestli se nakonec rozhodnu, ze do toho pujdu, tak si ho radeji koupim novy...nejak mi to prijde divny si ho porizovat po nekom.. :unamused:
No snad to za ty penizky bude stat a pomuze to!!! :slight_smile:

@lutsousek @sarkast Holky, poslicci tak brzo? Je to vubec mozne?... :slight_smile: ...tak to jsem teda nejak pozadu s tema informacema... :unamused:
3. čer 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Laďka nám na kurzu říkala, že poslíčky se objeví tak 3-7 dní před porodem. Tak na to spoléhám a možná se budu divit, že třeba budu rodit rovnou :grinning: Mně maximálně na půl minuty ztvrdne břicho (bez bolesti) nebo mně na 10 vteřin chytne křeč do levého boku. Ale jak vidím, nemám si nač stěžovat :slight_smile:
3. čer 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda no prave jsme si to myslim vcera taky rikali, ze poslisci se muzou objevit tak nejak 3-7 dnu pred... :slight_smile: Tak ze me holky s touto informaci trochu zaskocily... :wink: protoze 31 a 32tt to se mi zda nejak mooc brzo!
U Tebe bych uz to mozna pochopila, kdyz uz jsi v 36tt... :wink: :slight_smile: ale u holek mi to nejak neleze do hlavy... :angry:
3. čer 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, poslíčky můžeš mit už počátku těhu... prostě děloha pracuje... :slight_smile: to jsem četla na netu :D a říkala jsem to i mudr. a nic... :slight_smile:)
3. čer 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda @lennikka @sarkast No právě že to bylo jiný, než když jen ztvrdne břicho. Tohle fakt bolelo a přicházelo si to jak chtělo. Ale bolelo to třeba 5minut a pak to odeznělo a za chvilku to zase začalo... Jako křeče pri MS. No manža už se ptal, jestli pojedeme rodit :grinning: Včera to bylo poprvé a kamarádka mě utvrdila v tom, že to byly poslíčci. Já teda slyšela z praxe, že se objevují různě dlouho před porodem...ale myslela jsem, že na to mám teda času dost! :confounded:

Jinak to epi no jsem našla nejlevnější přímo na jejich stránkách a pak v Bráně k dětem mají to Plusko zase nejlevnější... no uvidím, už jsem říkala manželovi, že to chci, tak uvidíme, jestli zbydou peníze.
3. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na bazarku maminka prodává Itti Bitti vše v jednom, ty co jsme si kupovaly po přednášce na braně k dětem... vel. M http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/euh0/prodam-latkove-plenky/

za 250,- mám už troje, ale ty klučíčí barvy :grinning: @lennikka Leni, to je pro tebe :slight_smile:
3. čer 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast @lutsousek ahaa...no tak alespon jsem chyttrejsi a kdyz to prijde, tak ted uz vim, ze se vlastne nic nedeje, a ze se nemusim bat... :wink: dekuji z info... :slight_smile:

@sarkast no jooo...ale tyhle ja uz preci mam!! :slight_smile: Chci jeste dokoupit nejake jine znacky na vzykouseni.. :wink: Ale kazdopadne cena 250,- je luxusni.. :wink: Uz Ti dosly ty plenky, jak sis objednavala? :slight_smile:
3. čer 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Je to zvláštní - kontrakce prý trvá vždy tak minutu. A má být jedno, jestli je to na začátku porodu a je pak pauza 20 minut nebo pak v závěru 1 minuta kontrakce, 1 minuta klid... Ale to je jen teorie :grinning: praxe může být úplně jiná, že? :sunglasses: Jinak holky z Koníka s podobným termínem jako já mají občas poslíčky (že to říkal jejich Dr.) a zatím to na porod nevypadá, takže to asi nemusí být jen pár dní před porodem.
Teda takových informací a kdo se v tom má vyznat, když každý říká něco jiného :grinning:
Já se asi budu řídit PA, co říkala, že dokud přemýšlíme, zda to jsou kontrakce nebo poslíčky, tak to jsou jen poslíčky. Že kontrakce poznáme. (nebo prostě po koupeli a při intervalu 5 minut pojedu do porodnice)
3. čer 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak dlouho trval ten ultrazvuk 3D v Prenatalu??
3. čer 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@snazilka_2011 jee, ty ses jeste doma? Na kolikatou tam jdete? :slight_smile: my jsme tam byli zhruba tak 20minut...s tim, ze malej spolupracoval...a ocividne se chtel fotit... :wink: zlaticko nase.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 my přes pul hod. na 2x protože mala nechtěla spolupracovat :wink: Na 9:40 jsme byli objednaní a v 11:40 jsem odcházela :grinning:
3. čer 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jj, už je mám od minulého pátku doma :wink: ale příjdou mi dost velke... jsou tak cca 3x větší než ty itti bitti M, mám pocit, že je budeme nosit až tak v 4. nebo 6. měsíci :grinning: u kluků asi dříve, ale u holky asi ne... Mužu je vyfotit v porovnání. Možna by se daly zahnout, ale asi by zase škrabaly patentky, škoda, že tam nenapsali od narození, pro mě plenka vše v jednom bez vel. znamena od narození po nočík :grinning: no uvidiš sama... jdu to blýsknout... chtěla jsem si tam ještě objednat tu sadu 5 plenek v oranž. odstínech, z 799,- na 499,- slevněné, ale asi bychom to měli jen do zásoby :grinning: na později... no uvidíš sama...
3. čer 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka @sarkast já jsu hroznej truhlík :grinning: pořád to zvažuju, protože už mám za sebou 14 ultrazvuků a taky nevím, jestli je dobrej další a tak ,,dlouhej" ultrazvuk.... :unamused:
3. čer 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linnikka koukej... ted jsem se divala na stranky, a fakt tam píšou od 3 kg do 13kg od narození po nočník :slight_smile: tak to jsem na to zvědava teda...
3. čer 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast taaak ty jsou opravdu obrovsky... :grinning: to z nich ti mali prcickove musi vypadnout... :grinning:
3. čer 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@snazilka_2011 aha, tak ja mela dohromady do ted asi jenom mozna 6 nebo 7... :wink: tak ze jsem nevahala.. :slight_smile:
Kazdopadne je to krasny videt, ale nevim, jak je to presne zdravotne pro mimi... :angry: mozna se spis optej doktora, jestli to je to v pohode... :wink:
3. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak tak, když jsem je vyndala z obalu, první co mě napadlo, že si zkusím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: když jsem viděla jak jsou velke!
3. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast :grinning: :grinning: :grinning: tak ted si Te v tom zive predstavuju a popadam se tady za stolem za bricho!!! :grinning: :grinning:
3. čer 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennikka ja taky!!!! až mi tečou slzy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: obzvlašt ty s tema beruškama...
3. čer 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek jj to epi no aspoň by si člověk zkusil jaký to bude ten porod :grinning: vydělávají na všem i na těch miminách všechno lepší je prostě drahý .
3. čer 2011 v 16:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak se mi dnes povedlo natočit Sofinku jak sebou mrská :slight_smile: je to taková paráda

http://www.youtube.com/watch?v=0v7x7hwTPBw

jinak teda vás dočítat, to se nedá.
3. čer 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nicollka tak tvoje Sofinka je teda hodnounka oproti te moji ! :grinning: pokud se mi to podaří natočit, tak to taky ukážu... mě místami tak skáče břicho z leva do prava a naopak, že ikdyž se díváš před sebe na tv tak to tě periferně donutí se otočit na stranu :grinning: jake to jsou švihance... třeba dneska mi dost silně nožičkou vyboulila bouli a pomalounku s ní jezdila po straně bříška, ale boule to byla jak pulka pinpongového míčku a když jsem zatlačila, tak to bylo hooodně tvrde :grinning: už ma sílu... ale jinak moc pekný pupíček :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. čer 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast tak mě se taky vytlačuje , natáhne napříč :slight_smile: ale jak chytnu foták, jakoby to vycítí a zklidní se :slight_smile: a jenom vypnu fotak tak začne rodeo :D

a tu jedna dnešní, nová mamka 26+5tt
4. čer 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, chci se zeptat, co říkáte na koupání v těhu v přírodních nádržích?? Mně manžel oznámil, že se půjdou koupat do lomu, tak jsem řekla, že půjdu s nima a on z toho byl úplně vyjevenej, že to přece nemůžu... Já teda moc nevím proč - nikdy jsem neměla z jakékoliv vody žádné problémy, do bazénu jsem normálně v těhu chodila a v pohodě, tak nějak nevidím důvod, proč si nejít zaplavat a osvěžit se ven... Co myslíte?

Jinak mi konečně dorazila většina látkové výbavičky, většinu jsem taky jako @sarkast objednávala v té univerzální velikosti a taky mi přijdou šíleně velké, když si představím, jak malinkatý mají ty miminka zadečky...No jsem mooc zvědavá, jak nám to látkování půjde. Holky budete si ty nové plenky nějak víckrát předepírat? (jak píšou, že dosáhnou lepší savosti až tak po třetím praní...) Si říkám možná škoda to opotřebovávat a vyprat asi jen jednou, ne?
6. čer 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, stalo se Vám některé, že jste kolem 25. týdne necítili třeba celý den pohyby? Já jsem z toho už pěkně na prášky:o( Nikdy jsem je necítila nějak extra, ptž mám placentu na přední stěně, ale tento víkend byl extrém.Včera večer možná nějaký náznak byl, ale nic určitého:o( Nechci otravovat doktorku, ale nervičky mám pěkný:o( Měla sem náročnej víkend, tak se bojím, jestli jsem to s tou aktivitou až moc nepřehnala...Poraďte prosím
6. čer 2011 v 08:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Já mám úplně stejný dilema..O víkendu jedeme na týden na Mácháč a taky nevím nevím...Tady jsetm na forech vyčetla, že většina holek by to neriskovala..i když já sem taky nikdy žádnej zánět neměla nebo tak..tak si říkám, že třeba s těma vat. tamponama pro tehotny by se to snad dalo...ale manza me to taky beztak nedovoli :angry:
6. čer 2011 v 08:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nicollka Niki, a na te fotce s tim briskem jsi ty v 26tt+5? :slight_smile: Jinak nas malej se taky takhle vrtiskuje.. :wink: Nejvic asi brzo rano a pak az vecer kolem osme... :slight_smile:
@efendy82 no vubec nevim, protoze mne se to nestalo, malej se opravdu hejba co chvile, tak ze Ti vubec neporadim, ale nicmene, vim, ze se tu holky myslim o tom bavili, ze je to nekdy proste normalni, ze miminko proste odpociva a klido dennebo klidne dva o sobe neda vedet... Jinak pro Tvuj klid bych klidne k doktorce zasla nebo zkus jenom zavolat, co Ti na to rekne..Myslim, ze Te stejne bude chtit videt.. :wink: Urcite to bude v poradku!!!! Neboj!!
6. čer 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Řekla bych, že jsem měla podobné dilema, zda je miminko v pořádku, když jsou pohyby slabé. Nevím už přesně, které týdny to byly, asi spíš kolem 28tt, ale uklidňovala jsem se tím, že tam má mimi méně místa. Jednou jsem byla docela vyděšená, protože jsem měla pocit, že se mi nedaří miminko probudit, aby zareagovalo, když si mačkám na břicho. Tak jsem si řekla, že počkám do večera a kdyžtak pojedu do Bohunic a mimčo se pak hezky probudilo. Tím mě utvrdilo v tom, že ho prostě neumím vzbudit, když ho chci zkontrolovat a že si budu hlídat jen, kdyby se fakt hodně dlouho vůbec neozvalo. A od 30tt se moje mimi hýbe častěji než dřív, ale takové vlny jako na videu, co tu někdo dával, dělá jen hooodně vyjímečně :slight_smile: A už vubec ne, když si to chci nahrát nebo to někomu ukázat. To se vždy mimčo tváří, že v bříšku ani není :grinning: takže babičky se kopanečků ještě nedočkaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: JInak taky mám placenu vepředu.
Dej na svoje pocity a pokud máš strach, zajeď do Bohunic, prý jsou tam hodní a ty budeš mít klid!
6. čer 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek