• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@efendy82 naprosto souhlasím s holkama :slight_smile: ja mam taky placentu vepředu na straně a pohyby jsem pořádně začala cítít až snad kolem toho 25tt ! Za to ted si mě mala vychutnává!!! :slight_smile: Určitě bych zavolala te doktorce, ona tady od toho je a není to otravování, prostě máš strach a ona by to měla vyřešit :slight_smile: :slight_smile: kor, když jsi prvorodička, ja mam nekdy taky takové nutkání volat s ruznýma věcma, ale nakonec se to nějak vyřeší, ale už ted vím, že až budu čekat druhé, už nebudu tak vystresovana... :wink:

@kackabk Kači, co jsem četla a slyšela, tak koupání se všeobecně v těhu nedoporučuje, kvuli zanesení infekce, a ve 3. trim posledním už vůbec ne... Ty první dva by se snad ještě dalo, pokud netrpíš na zánety, ale v posledním trim. bych si tu vodu asi odpustila :slight_smile: ale záleží na tobě... Já to jedno léto taky vydržém a že jsem už po kolena byla v přehradě ! :grinning: o to více se těším na příští léto, kde si ho víc jak 100% užiju a ještě s malou!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
6. čer 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky moc za rady..já právě na minulé kontrole ve 24. týdnu ještě nic necítila a doktorka se hooodně divila, že už bych měla min 10x, i když mám placentu na přední straně...pak se to nějak rozjelo a teď zas nic moc..teď dopo sem cítila nějaký drobný vlnění v břichu, ale nevím nevím..asi jí fakt zavolám...že já si nepořídila ten domácí utz, to bych měla aspoň klid :cry:
6. čer 2011 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda To mě vůbec nenapadlo mímo budit...to sis jen zlehka tlačila na břicho v různých místech? To asi taky zkusím..snad mu tím ještě víc neublížím...
6. čer 2011 v 10:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Mně by to asi taky nenapadlo, ale sestra si takto holčičku kontrolovala - však jí o malá vrací tím, že nevydrží chvilku v klidu a pravděpodobně bude hyperaktivní :grinning: (I když je otázka, z čeho je malá tak čilá, rozhodně to nemusí být proto, že neměla v bříšku klid :wink: ) Snažila jsem se zatlačit si trochu na břicho na různých místech, aby mimi zareagovalo a pohlo se. Když jsem ho totiž dřív omylem stlačila nebo si lehla na břicho, tak se mu to nelíbilo a ozvalo se kopnutím, že má málo místa :grinning: Ale jak říkám, jednou se mi nedařilo ho vzbudit, aby koplo, tak jsem se rozhodla ještě vyčkat a mimi se pak samo probudilo a bylo v pořádku. Tak od té doby si fakt hlídám jen, kdy jsem ho cítila naposledy a naštěstí kope často :slight_smile:
6. čer 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 přesně jak píše vilibalda pokud más strach tak prostě jeď. Na kurzu říkali, že cokoliv se nám nebude zdát máme přijet. Od toho tam jsou! Ale určitě to bude v pořádku.
6. čer 2011 v 11:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast No já jsem usoudila, že lom asi nebude to pravé ořechové - výměna vody tam nijak moc neprobíhá, navíc to nekontrolují hygienici - ale přehrada (brněnská i blanenská) je teď hygieniky stoprocentně schválená, asi se pro jistotu pozeptám v lékárně po nějakých těch voděnepropustných tamponech a šla bych do toho - no a nebo aspoň ty nohy - uvidíme :wink:
6. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která z vás mi říkala na srazu, že má nějakou kamarádku v Dolních Kounicích?
Naše malé se taky hýbe dost. Někdo mi ale říkal, že může někdy být tak natočené, že kope dovnitř, co cítit není. Ale jestli se někdy hýbat přestane, tak budu asi taky dost nervózní.
6. čer 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicollka už mě taky napadlo, že si to natočím, ale ještě chci počkat, protože si myslím, že to pak na větším břiše bude víc vidět.
6. čer 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Brněnska je ok... minuly víkend jsem tam byla a je číra a čista dost... dle meho odhadu, bylo videt na dno, co to šlo do dálky... takže bych asi nevahala, ale ja radeji budu doma... :wink: dost trpím na záněty a je zajimave, že od doby těhu ještě ŽÁDNY nebyl!!!! :slight_smile: asi budu pořád těhotná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Pak už nemusí mít mimi moc místa a může kopat, boulet se nebo hýbat úplně jinak :wink: Já bych neváhala.
6. čer 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackaberuska ja ji natáčela včera a je tam krásně videt "pulka tenisáku" jak mě jezdí po bříšku :grinning: beruška nesklamala, jsem se bala, že když zapnu kameru tak přestane ale ne, pěkně se ukazala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. čer 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda souhlas :wink: :wink: :wink: ja třeba včera chytla manii, a hned po tom, co jsem si ji natočila, jsem začala dělat "pamatní knihu" kde jsem si nalepila těhu testy a všechny fotečky z ultrazvuků s popisky :grinning:
6. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast @vilibalda jeee, tak to ja zkusim taky prcka natocit.. :wink: Aby pak nebylo pozde!! :wink: Uvidime, jestli se mu chtit... :slight_smile:
6. čer 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska Kaci, uz ta Tvoje kamoska sehnala nejaky ten kocarek? Kdyby ne, tak ta znama uz ho konecne nafotila, tak mi pisni do IP kdyz tak mail.adresu a ja Ti poslu obrazky... :wink: :slight_smile:
6. čer 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast :grinning: To mně dnes psala kamoška, co je ve 40tt, že bude asi těhotná až do smrti, že malej se absolutně netváří, že by chtěl ven, ačkoliv už vyzkoušeli všechny přírodní vyvoláváky - takže už jsi dnes druhá, která říká, že bude furt těhotná, ovšem ta první to už bere spíš negativně :wink: No teď mě zase kamoška skorodoktorka přesvědčovala, že je to koupání zbytečný riziko, že to mám vydržet ještě aspoň ten měsíc, kdyby něco, tak aby bylo mimčo hotový...No asi je to pravda - na co dělat hrdinku, okoupu se ve sprše a tam namočím ty nohy a bude, než abych toho pak litovala...
6. čer 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackabk ale jestli se chceš koupat v tom lomu v blansku tak co já vím tak to tam je/ bylo zakázané se koupat. A je tam teda pěkně ledová voda.
6. čer 2011 v 16:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
ano foceno 26+5tt možná míň no snad mi v Heliosu malou přeměří ve středu, jdu na 3D a mooc se těším.
Jinak taky malou citím většinou ráno, někdy mě vzbudi v noci a večer kolem 22h nejvíc. Přes den nic moc, ale když se na chvíli natáhnu tak se většinou ozve.
Teda my jezdíme na koupaliště do Bučovic, pro děti je to tam super, tak párkrát zajedeme, ale jinak asi jen doma studená sprcha a chladný dům :slight_smile:
6. čer 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik ste tak cca přibrali? Já mám +9kg a manža už se hrozí :D já jsem teda spokojená, s malým jsem tuto dobu měla už 18kg a celkem necelých 30kg tak to už snad nedám, i když všichni tvrdí že ted teprve naberu pořádně
6. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Brňačky, omlouvám se, že vám sem vpadám, ale můj doktor je prostě... no... Dnes jsem po něm v poradně chtěla napsat žádanku na OGTT a on mi ji nechtěl dát, že je to zbytečný. No ale já to absolvovat chci. Prosím, nebyla jste některá na Zahradníkové? A jestli jo, kde se to tam dělá a nemáte nějaký kontakt? Jsem rozhodnutá si to zaplatit (vím, že se žádankou je to zadara, ale domluva s mým dr. je prostě trochu složitější :stuck_out_tongue_closed_eyes:) Vím, že třeba Anďinecka (ahoj Andi, malá je fakt nádherná!) byla spokojená s Viniční, ale mám to trochu z ruky, nicméně, prosím o nějaké tipy, kde jste byly a jestli jste některá byla třeba taky bez žádanky... Moc díky!
6. čer 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicollka ja jsem přibrala k dnešku cca 7 - 8 kg... a to jsem ještě před týdnem měla o 2,5 kila méně a bala jsem u Mudr. že jsem za poslední měsíc, co jsem byla v poradně o 0,5 kg zhubla :grinning: :grinning: :grinning: a malá si to vzala k srdci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. čer 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Ahoj, rozhodne bych to po lekari zadala, je to vysetreni, na ktere mas jednoznacne narok. Zkus mu zitra zavolat a znovu ho vyzvat o zadanku. Pokud nevyhovi, tak zavolej na svou pojistovnu s tim, ze tvuj lekar te odmita poslat na doporucovany tehotensky test a co s tim mas delat. Myslim,z e by ti eventuelne mohl napsat zadanku jejich revizni lekar nebo toho tveho "donuti" ti ji napsat. Byt tebou, neplatim zbytecne neco, co uz mas jednou zaplacene v ramci zdravotniho pojisteni :wink:
6. čer 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni souhlasim se @sussanah :wink:
6. čer 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenosti se svěděním těla v těhu?
Já kvůli tomu nemůžu vůbec spát, je to šílený.
Takže po nocích gruntuju :confounded:
7. čer 2011 v 01:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ahoj, koukám že řešíte žádanky na cukr. Já taky žádnou nedostala, ale odeslána jsem. Prý stačí zajít na obilňák a žádanku nepotřebuji.Tak doufám, že je to pravda. MUDr. říkala, že je to halvně pro starší 25 let.
@snazilka_2011 Ahoj, tak se mi taky zkracuje čípek a to jsem teprv 24. týden. Nevíš kolik ho máš? Já mám necelý 3 cm.
7. čer 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Jj, Peti, myslím lom v Blansku - koupání je tam tak nějak neoficiálně zakázané už poměrně dlouho ale ne kvůli vodě, ale kvůli tomu, že se tam lidi vedle válejí na servisních kolejích a těsně za zády si nechají projíždět vlaky. Taky prý to tam koupil nějaký soukromník a už druhý rok to slibuje oplotit, ale zatím se stále nic neděje, takže proč nevyužít suprové koupací možnosti - ona tam ta voda je (na pohled) čistá a nebývá tam až tolik těch lidí jako na koupališti nebo na přehradě, chladná ta voda je taky, ale tak o to člověku poměrně v létě jde :wink: No ale já se teda rozhodla radši nekoupat nikde...jen doma :wink:
7. čer 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, stává se Vám, že usnínáte na boku a v noci se probudíte na zádech?? :unamused: mě se to ted děje každou noc a už mi to začíná vadit, začínám se dusit a budím se v uleku, jak lapam po dechu :cry: pak nemůžu spát, jak se bojím o malou, jestli jsem si taky nepřidusila... nevím co s tím... :confused:
7. čer 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vodni ahojik, tady je kontakt na tu Zahradnikovu, na strankach je tel.cislo, tak si tam zkus zavolat, jestli Te vezmou i bez doporuceni, ale myslim, ze by nemel byt problem, protoze je to soukroma klinika... :wink: www.vladimir-komarek.cz Jsou tam strasne prijemni, tak ze myslim, ze Ti jiste vyhovi...:wink: Ale kazdopadne jeste zkus toho Tvyho doktora, jak pisou holky.. :wink:

@sarkast ja mam zase opacny problem, usinam na zadech a pak se probudim na boku, ale briskem dost k matraci, tak se obcas vydesim, jestli malyho nejak neutlacuju... :frowning2: Nevim, jak tohle korigovat.. :unamused:

@nicollka ja u mam taky 9kilo nahore, tak ze jsme na tom stejne.. :slight_smile: No za posledni mesic jsem pribrala nejvic, cca 3-4kila, coz se mi zda docela dost... :unamused: No doufam, ze 30kilo nahoru to nebude, myslim, ze by bohate stacilo tech 20kilo... :grinning: :grinning: no jinak si pripadam desne opuchla...hlavne v obliceji.. :grinning:
7. čer 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, všem díky!
A @andinecka to svědění - kámoška to měla taky, pak se mazala nějakým přírodním krémem (nebo to byl olejíček?) a přestalo to. Myslím měla i takovou načervenalou kůži. Zkusím se jí zeptat, čím to mazala.
7. čer 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no pokud te na obilnaku vezmou i bez toho, tak to je uplne idealni, ja teda zadanku mela v obou tehu
7. čer 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, pocitam teda s tim zitrkem a s mimibazarkem... :wink: zitra 8.6. po 16hodine na Lesne, ulice Dusíkova 3/794, uz nevim, kdo chtel prijit, tak mi kdyz tak napiste a ja vam hodim do IP muj tel.+ alespon nejaky priblizny popis, kde to najdete.. :wink: Mely by tu byt hadyrky (nosene) jak pro chlapecky, tak pro holcicky za super ceny... :wink: :slight_smile: Moc se na vas tesim!!! :wink:
7. čer 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek