• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
teda napsala jsem to blbě, těch 30% z maminky prostupuje tou placentou
11. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Ahoj a to ti předepsali v Bohunici na gynekologii? Ono otázka co je horší, jestli ta infekce pro miminko a nebo teda ty antibiotika....Ale hodně léků má v letáčku, že se nesmí v těhu a přesto se berou. Já měla clortimazol v 1. trimestru a taky se neměl brát. Ale podle MUDr. by byla pro mimčo horší ta infekce... Tak co zkusit vydržet do zítra a zavolat k doktorce z tý rizikový poradny kam chodíš?
11. čer 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 clotrimazol jsem brala v těhu už 2x, ale to je na zavádění, tohle je na polykání. Dal mi to doktor v Bohunicích, prý počítají s tím, že to udělá menší zlo, než ty bakterie....Zítra v riz. poradně nikdo nebude...
11. čer 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jo promiň myslela jsem v pondělí. Tak snad doktoři ví co dělají...Nevím no asi kvůli tý infekci bych to radši vzala, pač aby se ti nezkracoval ještě víc ten čípek...
11. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no prááávě:frowning2:ale mám z toho i tak špatnej pocit, moc.....
11. čer 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Ono už i to mimčo je velký a teď už hlavně jen roste. Ale těžko radit, protože nejsem odborník a netuším co by to mohlo udělat. Ale asi bych je teda vzala.
11. čer 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já vím no, taky bych měla strach. Ty máš to těhotenství samou starost teda...Ale mimčo ti to pak určitě všechno vynahradí. A na jak dlouho ty antibiotika máš?
11. čer 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 volala jsem ještě pak z domu tomu doktorovi a on mi řekl, že to brát opravdu můžu a dokonce jsem psala i jedné paní doktorce sms a ta mi taky napsala, že ve 26tt už tyhle antibiotika brát můžu. Malá dnes měla 800g:slight_smile:
Mám 19 tbl. po 6h. No snad to jendo balení bude stačit a NIkolce to opravdu neublíží.....
zase jsme si dnes ,,stěžovala" na ty pohyby a dnes moi doktor řekl, že je miminko lenošnější....A že průtoky placentou jsou ok, jen jedna hodnota že je hraniční.
11. čer 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Tak vidíš, tak to klidně ber. Když je to poutvrzený od dvou doktorů. Já jsem dneska taková nervóznější, protože pohyby cítím proti jiným dnům velmi málo... No snad jen odpočívá dneska. Tak aspoň bude třeba lenošnější i po narození a nebude tě tak prohánět :slight_smile: Ty průtoky to mi ještě asi nikdy nekontrolovali.
11. čer 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Tak manžel už rozdělal oheň a jdeme grilovat. Tak přeji pěkný večer. A ta váha 800 je fajn, to už budete mít za chvíli kilo.
11. čer 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 jééé, ty mě děláš teda chutě, s grilováním....:slight_smile: Já se tady tak akorát pořád převaluju v posteli...
Já jsu dnes taky dost nervózní z pohybů, vůbec je necítím:frowning2: Ale vůůůůůůůbec:frowning2: Hezký večer a dobrou chuť:slight_smile:
11. čer 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 ahoj já bych to asi taky brala. Ta infekce bude nebezpečnější než ty antibiotika. A na ty léky jsou ty miminka nejcitlivější v 1. trimestru a to už máte za sebou. Hlavně holky vydržte :slight_smile: my s Honzíčkem držíme palečky ať to rychle uteče :grinning:
11. čer 2011 ve 21:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 děkuju, Peti:slight_smile: Já už je beru, zrovna si jdu vzít druhej prášek...snad to fakt pomůže........a NEUBLÍŽÍ našemu miminečku :unamused:
11. čer 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 já myslím, že ne neboj :slight_smile:
12. čer 2011 v 09:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@snazilka_2011 taky jsem slysela, ze teoreticky se antibiotika muzou uz po 12tt, coz je po I.trimestru, tak ze myslim, ze doktori vedi urcite, co delaji...:wink: Myslim, ze se toho nemusis bat, i kdyz je to blbej pocit..to chapu.. :unamused:
Hlavne at uz jsi v poradku a at Te nic netrapi!!! :wink:
13. čer 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já bych ty ATB taky brala, nejhorší na léky je ten 1.trimestr. A určitě doktoři vědí, co dělají. Já taky beru léky na alergii a astma denně, mudr. mi je předepsala, že je lepší to brát, než aby mimčo trpělo mýma problémama...
Holky, včera jsem zase měla poslíčky a mě to teda bolííííí. Jsem zvědavá na porod :sweat_smile: Určitě budu mít u sebe bombu s rajským plynem a další s kyslíkem a epidurál v záloze :grinning:
Jinak v sobotu porodila kamarádka ve 34tt, dneska se jdu na ni podívat. Maličký je v inkubátoru na JIPce, nemá vyvinuté plíce, drobeček :pensive: A to měl porodní váhu 2750g a měří 50cm! Doufám, že s těma svýma poslíčkama vydržím až do konce, naše malá je poloviční!
Aspoň jsem Bellince dneska zařídila paní doktroku. A už musím dokpoupit všechny léky a kosmetiku... člověk fakt nikdy neví, co se stane a kdy to přijde.
13. čer 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek to by mě taky zajímalo jaká je to bolest ti poslíčci. Já su taky zvědavá na ten svůj porod jak to zvládnu :slight_smile:
A kam budete chodit s Bellinkou k paní doktorce ? Já si furt nemůžu nějak vybrat :confounded:
13. čer 2011 v 10:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
Já ten porod vidím taky jako ty a to jsem teprve začátek 33tt.
Navíc se mi začínají zdát docela děsivý sny.
Kde ta tvoje kamarádka rodila? malej měl na 34tt super míry.
Moje neteř se narodila ve 37tt a měla 2500kg a 48cm. Když mi sestra dovezla úplně to nejmenší oblečení - tak si myslím, že by to bylo malý i panence.
13. čer 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek taky mi přijde že měl malý od tvé kámošky slušné míry to já jsem ve 35 tt a náš malej má cca 1,8 kg, ale cm to nevím :frowning2: , ale je vidět, že se opravdu může stát cokoliv. Já už jsem teda kosmetiku nakoupila, jeden den jsem vyrazila do lékárny a tam jsem koupila úplně všechno co potřebuju já i malej. A koupila jsem i papírový plínky jedny mám pampers a jedna huggies tak uvidíme které budou víc pasovat :grinning:
13. čer 2011 v 10:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 No hodně silný křeče jako při MS. Teda u mě... snažila jsem se to rozchodit, ale pomohlo to na chvilku, vana pomohla víc. Ale zase mi to trvalo hrozně dlouho. Začaly v 11 večer a tak do 2 jsem trpěla :sweat_smile: A celou noc mě bolel podbříšek, takže se mi asi připravuje děloha. Paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@andinecka Jj, sny o porodu už mám skoro denně :grinning: Nic pěknýho... Rodila v Bohunicích, ale museli být převezeni na JIP na Obilňák, kvůli malýmu. :frowning2: Ale je to kus chlapa, takový míry ve 34tt :slight_smile: Velikostně je jako donošený miminko...jen ty plíce to nestihly :frowning2:
13. čer 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Tak to seš dobrá, já mám jen na stole pořád seznam toho, co mi chybí a nejsem schopná jít do té lékárny a drogerky. Ale už fakt tento týden to nakoupím! :slight_smile: Jj, malej by měl v termínu přes 4 kila určitě! Míry má ukázkový :slight_smile:
A paní doktorku jsem jí zařídila ještě svoji, je pečlivá a zlatá. I sestřička :slight_smile: Kdybych k ní nechodila sama, tak by nás nevzala.
13. čer 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek tak díky za info. Chudáček a ty plíce se mu dovyvinout asi za jak dlouho? to asi netušíme nikdo že...
13. čer 2011 v 10:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 No to právě nikdo neví... může to trvat pár dní, ale i týdny. Zítra ji propouští a bude malýmu vozit svoje mlíčko odstříkaný. Tak snad bude rychle sílit!
13. čer 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek Luci, tak alespon uz vis, na jakou bolest se mas pripravovat.. :wink: I kdyz mozna lepsi nevedet, vid? Jinak malej byl krasne velikej... :wink: A vis, proc porodila tak driv? Mela nejake problemy? Tady jedna holcina z konika take porodila predcasne, taky myslim v 34tt a to nemela v tehu vubec zadne problemy!! Je to zvlastni, pry je to v dnesni dobe docela normalni, ze se rodi predcasne... :confused: :rolling_eyes:
13. čer 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka No vím, ale jestli je to výhoda, toť otázka :sweat_smile: Začala jí odtíkat po troškách plodová voda... tak malej musel ven. (Jinak je taky tady na koníkovi :wink: ) No termín měla až ke konci července, s tím, že malej by měl jít dřív- ale v 37tt, kvůli velikosti. Nakonec přišel už teď... No člověk asi nikdy neví, kdy to přijde. Někdo přenáší třeba týden, na někoho to přijde takto brzy. :confounded:
13. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, jinak vcera jsme se byli podivat s manzelem konecne v te porodnici ve Vyskove a jsme z toho naprosto nadseni... :wink: Porodni asistentka nas tam krasne provedla a rekla nam, co a jak... :wink: Jsou tam teda strasne privetivy, dokonce i pak doktor nas prisel pozdravit, podal nam ruku... :slight_smile: Pristup teda naprosto paradni!!! :slight_smile: Hlavne je to tam malinkaty, budilo to v nas dojem, takova rodinna porodnicka.. :wink: :slight_smile: Vazne super!
13. čer 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
já jsem včera celej den s přestávkama žehlila prádlo na malou ( bylo toho na 7 praček) a v noci jsem myslela, že mě odvezou. A to jsem si bláhově myslela, že když budu unavená, tak že se mi bude dobře spát. Omyl. :angry:
Pořád mě bolí záda a přidal se k tomu i podbřišek. Navíc mi v hlavě pořád šrotuje, že mám ležet na levým boku a tak s sebou pořád melu.
Těším se na zítřek :angry: , jdu na hematologii - budou mě brát 6 zkumavek, to zas bude něco.
@lennikka - popřej za mně Toníčkovi vše nej, nej :dizzy_face: :dizzy_face:
13. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka nevis prosim te jak je to tam s navstevama? Muzou do nemocnice i deti? Jsou tam nadstandartni pokoje? :wink:
13. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka @lutsousek antb. beru, volala jsem si včera i na Obilňák a tam mi řekli, že je běžně ve vyšším stádiu těhu předepisují.
Kamarádka taky porodila nedávno o 6tádnů dřív. Malá měla 2,10. Bohužel jí taky nestihli píchnout injekci na dozrání plic. Byla to rychlovka. Měla úplně bezproblémové těhu a pak si změřila tlak a měla ho vysokej, nakonec se jí nekontrolovatelně zvedal a za 2 dny dělali akutní císařák. Termín porodu měla cca kolem 5.7. a malá se narodila 20.5. Řekli jim, že bude v porodnici min. do plánovaného termínu porodu a dnes už si ji vezou domů:slight_smile:Malá je úplně zdravá a šikulka byla v inkubátoru jen pár dní:slight_smile:
Chlapeček měl krásnou váhu! A plíce mu ,,dozrají" coby dub a brzo půjde domů:slight_smile: Jen ty nervy si nedovedu představit! Já mám nervy už teď, aby nechtěla mlá na svět o moc dřív!
Ale antibiotika mi zánět určitě vyléčí a bude to ok:slight_smile:
13. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andinecka Tonicek dekuje za pranicko k svatku!! ... :wink: :slight_smile:
@adelka89 presne na navstevy jsme se teda neptali, ale normalne na pokoje navstevy stejne nesmi, krom nadstandartu, kde jsi sama.. :wink: Jinak ty normalni pokoje maji po trech luzkach, tak ze docela v pohode, ale sestricka nam rikala, ze se snazi davat maminky jenom po dvou, kdyz to jde.. :wink: Podle me s navstevama musis byt na chodbe a tam muzou i deti! Jinak nadstandartni pokoje maji, je jich tam asi osm, a ruzne drahe, nejdrazsi okolo 1300,- (svuj zachod a sprcha) a nejlevnejsi myslim za 400,- (WC + sprcha) spolecna pro dva pokoje. Tak ze myslim, ze docela velky vyber.. :wink: Premyslis o Vyskove? :slight_smile:
13. čer 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek