• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
mě kdyby takto odmítly tak bych určitě jela do jiné porodnice
17. čer 2011 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 Peti, jak píšeš, mě se to taky hlava nebere, ale po pravdě nedivila bych se ničemu! Co tam bylo za doktora nevím:frowning2: Každopádně jak píšeš, kdyby se cokoli takovýho stalo, jet okamžitě do jiné porodnice! Těžko říct, kde je to dobrý, všude je něco, těžko si vybrat, co? Všude je někdo spokojenej a někdo nespokojenej....Myslím si, že je dobrý znát i ty špatný případy, aby byl na to člověk připravenej a věděl, co v takové situaci dělat....
17. čer 2011 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
17. čer 2011 v 10:51 • princeznal
autor
@snazilka_2011 tak to je vazne des!!!! :angry: Co se v dnesni dobe jeste muze stat!!!! :unamused:
17. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 Teda, to je síla s tou kamarádkou! Ale té mojí ho vyvolali v Bohunicích- v sobotu ráno úplně bez problémů... odtíkala jí plodovka, v pátek hospitalizace, v sobotu vyvolání. :confounded: Rizikové těhu neměla. Musela natrefit na nějakou hroznou směnu nebo nevím...
17. čer 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek Možná jo, třeba měla fakt smůlu na doktora a asistentku. Jestli tvoji kamarádku v pátek hospitalizovali, tak mají možná jiný přístup...Zkusím se zaptat, co tam bylo za doktora.

Nechci Vás nijak holky děsit!!! Jen se něco podobnýho může stát třeba i nám a nebudeme vědět, co dělat. Myslím, že je dobrý být připravení na všechno:frowning2:
17. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 No ono je asi jedno, ve které porodnici budeme rodit, ta se liší vybavením. Ale když narazíme na blbou směnu, nepomůže nám nic! Mně moje kamarádka zase říkala, že její kamarádka přišla o miminko, protože ji nepřijali na Obilňáku. :confounded: Člověk si fakt nevybere....
Ale tu moji přijali v pátek normálně (teda původně neměli místo a poslali ji na Obilňák, kde taky neměli volno. Takže nakonec měla za 2hodiny přijet zpátky do Bohunic a už měli volný porodní sál- nadstandart s vanou, takže paráda :slight_smile: ) a v sobotu jí dávali tabletu na vyvolání a pak praskali vodu.
17. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011
Já si nemyslím, že by si to vymyslela, to ne.
Pokud chodila na hematologií, tak musela být riziková.
Souhlasím s petrus77
17. čer 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Andi, ale ona nechodila právě na hematologii!!
17. čer 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
podle mě natrefila na nějakou blbou PA a možná o tom doktor ani nevěděl. A nebo tam byl doktor s kterým sama PA měla problém jako pracovní a nechtěla mu volat nebo ho zavolat nebo tak něco. Ale pokud to nemá kamoška písemně tak pak může PA tvrdit něco jiného a člověk se žádné spravedlnosti nedomůže. Hlavně si myslím, že při porodu jde o život a to hned o dva. I když i v Bohunicích tvrdí že je to pohoda a že je to vlastně fyziologický proces s čímž souhlasím pokud je vše ok.
17. čer 2011 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
caute, ja vas ted moc nestiham, v utery mam statnice, Honzikovi jsem nasla na dva tydny soukromou skolku a sprtam.

Jinak s Bohunicemi mam tez velmi spatne zkusenosti z posledniho porodu - prijela jsem s kontra co 1 - 2 min, nikdo me nevysetril, sestra volala dr., ten vzkazal, at me posle na luzkove, ze se rano prijde podivat (byly 3h). Malej se narodil a umrel ve 3:20 na chodbe. Sice by stejne neprezil, ale kazdopadne pristup otresny, neodloucila se mi placenta, malem jsem vykrvacela, nez dr. milostive za vice nez hodinu prisel. A tesne po operaci (v 11h) domu, bez jakekoli kontroly.

Jinak ja chodim na hematologii, ale teoreticky tam tehule nemusi byt rizikova. Picham injekce, tak jsem zvedava, jaky to bude mit vliv na porod. Pry se nesmi davat epi.

A po prasknuti plodovky do nemocnice pry do 1 - 2h a nesmi se doma davat vana (jsem to puvodne mela v planu).
17. čer 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 držím pěsti štěstí!!! Nesmí se dávat vana? Víš proč? Dvoum kamarádkám odtekla plodovka pravděpodobně ve vaně, protože si toho nevšimly, jen sledovaly kontrakce a koupaly se vesele dál.
17. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 taky držím pěsti štěstí ať dopadnou státnice výborně :grinning:
17. čer 2011 v 15:03  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Nesmi, zvysuje riziko infekce, max. sprcha. Nekde jsem to cetla jako varovani od dr., ze maminky si pak bezne doma daji vanu a teprv vyrazi... tak vana je pry velmi nebezpecna. Skoda, toz doufam, ze tentokrat zacnu kontrakcema a tu vanu si budu moct dat, uz ted se tesim :wink:
17. čer 2011 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 @lennikka @lutsousek @petrus77 souhlasim, je to vazne des bes a je potřeba se připravit na cokoliv. Jak to ale vyřešit, když na jednu stranu doktorům, sestřičkám... věřím (nic jiného člověku v tý chvíli nezbyde) a na druhou s tebou takhle jednají?!? To mi připomíná moji starou zubařku, která nevěděla, který zub má vrtat a tak řekla, že jeden zkusí. Naštěstí jí to vyšlo, ale za 2 roky mi nový zubař trhal kořeny a zub je teda vlastně mrtvý.
17. čer 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, moc nestíhám, doděláváme nový byteček, malovali jsme a připravujeme stěhování... Ale jinak se cítím dobře, poslední 2 dny mi ani tak nenatíkají nohy jako předchozí 3 týdny, jen mě dnes bolí trochu v kříži. Chystám se rodit na Obilňáku, ale dnes jedeme na sever Moravy, tak je možné, že skončím někde po cestě :grinning: Jen nemám vyžehlené věci na mimčo, tak to jdu rychle dohánět...
Ohledně plodovky mi moje Dr. řekla, že pokud odteče, tak volat rychlou a nechat se odvést vleže. Ale porodní asistentka zase říkala, že pokud odteče malé množství, tak jet do 2 hodin, pokud odteče hodně, tak jet hned.
17. čer 2011 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda ahoj Peti, my jsme si mysleli že už rodíš když jsi se tak dlouho neozvala :grinning:
17. čer 2011 v 17:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 Ja tomu teda nerozumím, proč chtěla vyvolat porod? Když praskne voda tak se jede do porodnice rodit... proč ji poslali domu? Ona nerodila? Moc tomu nerozumím... :confused:
17. čer 2011 ve 23:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 pořád nad tím přemýšlím... mě se to nějak nezda... Praskla ji voda - odtekla, byla sobota a oni ji poslali domu a co dál, měla přijít jako v pondělí rano rodit? Za dva dny? To je divny ne? :confused: co ji řekli?
17. čer 2011 ve 23:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Šári, oni jí asi neřekli, aby přišla v pondělí. Oni ji prostě asi poslali domů. Já se na to zeptám pořádně, jak to bylo s tím vyvoláním porodu. Z nějakého důvodu jí měli ten porod vyvolat, asi se nerozrodila, nebo co...já ještě pořásně nevím, jak je to s porodem (říkám si, že mám ještě čas si to nastudovat). Až budu vědět víc, napíšu to, ju?
17. čer 2011 ve 23:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 a víš jaký doktor měl být nebo byl u toho tvého porodu?
17. čer 2011 ve 23:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 ja ti rozumím, ale když ji řekli, že V SOBOTU SE PORODY NEVYVOLÁVÁJÍ, tak kdy? V neděli? To měla jit doma spat a přijit druhy den? :confused: mě to prostě jen není jasne... těžko říct, jak budu v te oné situaci reagovat, ale s námi by ten doktor asi nevyběh, ikdyž kdoví!!! Jak na tom budem, až budem rodit, že? :grinning: dej pak vědet, jak jsi pochodila, ja jdu do poradny v pátek a taky se zeptam :grinning: jak je to možné v tak SUPER PORODNICI, kterou mi ma MUdr. vychvalila... :grinning:
18. čer 2011 v 00:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj kočky, zase vám sem jen tak vpadám, třeba opět dobře pochodím :wink: Pokud některá plánujete rodit na Obilňáku, nebudete se teď někdy některá objednávat na jejich předporodní kurzy (http://www.fnbrno.cz/predporodni-priprava-obilni-trh/t3245 )? Nebo, která jste je už absolvovala, jestli k něčemu byly... Díky
19. čer 2011 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky. kdo chce zkusit plenky ANAVY, od teď je na jejich e-schopu nove zbozi, ktere vets. moc dlouho nevydrzi.
20. čer 2011 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, stále nerodím :grinning: O víkendu jsme si užili výlet na sever Moravy k tchánům a teď jdu dochystávat věci pro miminko a balit vše na stěhování :slight_smile:
20. čer 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni Klidně se k nám přidej :wink: Já chci rodit na Obilňáku a asi to bude už brzy :grinning: Chodila jsem na kurz do Mamicentra a v porodnici jsem byla jen na prohlídce sálu, tak nevím, jak vypadá ten kurz přímo od porodnice. Co vím, tak se holky domlouvaly a chtěly na kurz (a porod) do Bohunic.
20. čer 2011 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska dorazilo epino :slight_smile: Jsem zvědavá, jaký to bude... dám vám vědět, jak postupuju :grinning: Už mi bliká rovných 40 dní do porodu, tak začínám být nervózní :sweat_smile:

@sarkast Máš krásný bříško, super fotečky! :slight_smile: My máme jít zítra na focení s pupíkem, tak snad nám nebude pršet...

@vilibalda Jeee, já se tak těším na první fotečky miminka!!! :dizzy_face: A hlavně potom na praktické rady, co a jak!
20. čer 2011 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak cukrtest mám za sebou a vše ok, tak jsem ráda. Ale začli mě teď bolet jak kdyby vazy po bocích ve spodu bříška. Dělalo vám to taky? No každopáďo zítra jdu na kontrolu, tak se uvidí, jestli je to ok.
20. čer 2011 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak už máme pediatra, hurá :dizzy_face:
Jinak můžete mi poradit nějaký ten kojící polštář? Budu na 99% rodit císařem a tak mi byl doporučený.
20. čer 2011 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 Ahoj Ivuš, gratuluji k dobrému výsledku - už ses taky odměnila pořádnou dávkou zmrzky? :wink: Mě bolí kyčle a hlavně stydká kost. A v tříslech taky - jak píšeš tak jako vespod bříška. Prý je to normální a mám se s tím smířit, ale někdy je to dost boj (v noci se téměř neotočím, ráno vstávám asi půl hodiny, pak se to trochu rozchodí...)
20. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek