• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@andinecka třeba jo. Včera jsem byla na kontrole a je pořád hlavou nahoru a my už máme taky něco kolem dvou kg a taky se mi zdá že je to čím dál větší zátěž
22. čer 2011 v 16:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka proč jsi vydivočena? :confused: máš bolesti? :unamused: Nás tedka taky každy den bolí podbříško, a v noci víc jak hodku nespím, chodím poád na záchod a to už v noci nepiju, dříve jsem tak byla naučena po každem wc se jit napít, ale ted ne, ale stejně chodím co hodku :confused: a rano jsem pak uplně ko a vyčerpana... :fearful:
22. čer 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile:
Předem gratulace k titulům a dobrým výsledkům a přání všem jen to nej, nějak na mě dnes doléhá to počasí, tak doufám, že všechny všechno zvládáte v pořádku :wink: ..
Mám i nějaké novinky, dnes jsme byli na 3D ultrazvuku, Jonášek je zdravý jako řípa, má 1050kg a se vším všudy 35cm! :grinning: Podle paní doktorky je dokonce s růstem tak o týden dopředu, bude to nejspíš prostě frája :slight_smile: ..I podle toho, jak bez okolků ukazoval pinďoura a kulil oči :dizzy_face:..
Jinak byt se nám už polehoučku začíná rýsovat, je tu velká naděje, že se stihneme zařídit včas..
A se srazíkem vás prosím počkejte až po 10.7., ráda bych vás totiž všechny viděla, ale budu do té doby na dovolené..

22. čer 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
jj, včera byla poradna. Já mám stejný potíže jako ty, to spaní - nespaní je děs. Mě taky bolí podbříško - malá tam má hlavičku ( a prý málo místa). Ale to není nic proti tomu, jak mě bolí záda ( kostrč) - :cry: :cry: vystřeluje to celou páteří nahoru, děs. Mám si na to vzít paralen, tak uvidíme.
Navíc placenta se neposunula směrem nahoru, nýbrž dolů k porod. cestám a tak příští poradnu řešíme termín a možnosti porodu. Každopádně se mimčo narodí dřív.
22. čer 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
zátěž miminek už je znát a to jsou jen 2 kila.
Jinak já se dneska docela zděsila - od pondělí jsem přibrala 2,5 kg a to se cpu převážně zeleninou a ovocem, v tom vedru nemám ani moc hlad.
22. čer 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007
moc, moc gratuluji k úspěšnému ukončení studia :dizzy_face: :dizzy_face:
Obdivuji tě, já jsem ráda, že jsem ráda a ty se staráš o malýho a ještě se učíš.
Brrrr., ještě že, vejšku mám už dávno za sebou.
22. čer 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak to bude asi zadržená voda ? :grinning:
22. čer 2011 v 19:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
asi jo, já dnes snědla skoro půlku melounu, mamka se mi smála, jak budu běhat a nic.
Peti, kupovala jsi nějaký dětský teploměr?
22. čer 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevíte, jsou-li ve 3. trimestru nebezpečné neštovice - má mi dojet neteř a neštovice jim řádí ve školce. :angry:
22. čer 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka zatím jsem žádnej nekoupila, ale prý je nejlepší ten do ucha...a ty jsi koupila nějakej teploměr?
22. čer 2011 v 19:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tady píšou http://cs.wikipedia.org/wiki/Plan%C3%A9_ne%C5%A1tovice tohle Nákaza je nebezpečná pro těhotné, zejména v pokročilém stupni těhotentví.....ale nevím možná má někdo jiné info
22. čer 2011 v 19:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a tady píšou zase něco jiného....http://www.ulekare.cz/nemoci-vysetreni/nestovice-v-tehotenstvi... Dobrý den. Ve školce mé 5-ti leté dcery jsou neštovice. Zatím nemá žádné příznaky, ale setkáváme se s mojí kamarádkou, která je v 6. měsíci těhotenství, neštovice sama prodělala, ale chci se zeptat, jestli se nemůže nakazit miminko - plod. Děkuji!

Těhotná žena, která dříve neprodělala neštovice je ohrožena a s nimi i jejich plod (dětátko). Pokud kamarádka měla plané neštovice, její imunita je dostatečně vyzbrojená protilátkami, které sdílí s miminkem a jemu nic nehrozí. Pokud ale nebyla očkována...
22. čer 2011 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, jsu na tom stejně jako ty...v noci vůbec nespím a už jsu z toho úplně vyčerpaná. Usínám až kolem 2h ráno a dnes už jsem o půl 5 seděla na posteli a nemohla spát....:frowning2: a na Wc chodím někdy i po půl hodinách. K tomu mě taky každý den pobolívá podbřišek.....:frowning2:
22. čer 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Ahoj Teri, teda, moc gratuluju k takové krásné váze!! To už máte fakt hodně!:slight_smile: Zítra jdu na kontrolu, tak už se taky těším, kolik bude malá mít!:slight_smile:
22. čer 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, včera jsem byla poprvé na monitoru na Obilňáku. Miminko je v pořádku, odhad 3 kg, vypadá to na porod v termínu. Jen mám trochu větší tlak, tak mě hlídají a musím jít zase v pátek na krev :frowning2: Jinak jsme se stěhováním moc nepohli, nejvíc věcí se odstěhuje až budu v porodnici :slight_smile:

@veruska007 Moc gratuluji k titulu! Jsi moc dobrá, žes to zvládla! :dizzy_face:
22. čer 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda tak držím palečky at to vyjde!! Máš to už za pár holka :wink: budu na tebe myslet! :o)
22. čer 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak ja dneska fakt válím :frowning2: od cca 16 hodin mam co pul hodky tvrdnutí bříška... jednou nebo dvakrat jsem to za den už zažila, ale dneska až do ted to bylo aspon 15x!!! :confounded: Uvidim co zítra, magne jsem si nevzala, pořád si říkám, že to nějak už skončí, ale nic... v pátek jdu na kontrolu, tak to musím říct Mudr. :fearful: Jdu spat, jsem zvedava kdy se zase probudím nejdřív, typuji tak ve 12 :grinning: nebo pul 1 :grinning: pak ve 2 ve 4 v 5 a v pul 7 s mužem :grinning: Tak dobrou...
22. čer 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast vidím, že máme stejný frekvence.-)) já už se jdu taky pokusit spinkat. Šári, jestli ti budet tak moc tvrdnout bříško, tak zavolej raději zítra MUDr.!Jistita je jistota! :wink:
22. čer 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @vilibalda penízky došly. Díky.
23. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
omlouvám se, že jsem včera neodepsala, byl mi zabrán počítač :frowning2: :frowning2:
Já jsem se na ten teploměr byla ptát v lékárně a tam mi řekly, že mám koupit dětský digitální a zbytečně neutrácet ( kamarádka je lékárnice) :dizzy_face: , tak nevím.
V so jedu do Olympie nakoupit poslední nedostatky a pak ....se uvidí. Pokud budu rodit v tom 37t - tak mi to vychází okolo14.7. - jako tobě :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
jé, já jsem ti nepoděkovala za info o těch neštovicích. Díky moc
23. čer 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Šárko, mě včera pomohl meduňkový čaj ( v 19.hod) a před spaním (23.50) jsem si dala vlažné mléko. Takže jsem se vyspala kupodivu až do rána - poprvé za posledních 14 dní.
Jinak s tím buzením jsem na tom jako ty a snazilka.
23. čer 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 uvidím, jake to bude dneska... na noc jsem si vzala 2 magneska, a jen v pul 8 rano mě to vzbudilo, ale zatím, tuky tuk nic :wink: zítra na 10 tam stejně jdu, tak pokud se to bude opakovat dneska, tak ji zavolam, ale zatím nic... tak to snad vydrží do rána :wink:
@andinecka jj, mleko, teple a s medem piju taky :slight_smile: ale nejake zmeny jsem nezpozorovala, ale je fakt, že od 2 jsem se vzbudila až v 6:15 což je u mě za poslední dobu pokrok, spat 4 hodiny v kuse!!! :grinning:
23. čer 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
tak jsem volala svému gyndrovi a ten mi řekl, že se s neteří ani se sestrou nesmím teď stýkat, že by se mi mohl udělat tělový opar atd. Malá sice neštovice nemá, ale u nich ve školce je jedna z mála, kdo je nedostal. A ta inkubační doba je dost dlouhá. :cry: :cry:
A to sem sestra jede z Prahy převážně kvůli mě :confounded: :confounded: :angry:
23. čer 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka S neštovicema je lepší si nezahrávat, ať neohrozíš miminko.
23. čer 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
určitě jo, ale já se na sestru tak těšila, odstěhovala se nám až do Prahy.
Když tady byla posledně, tak jsem malou hlídala a pak mi sestra volala, že ve školce řádila spála.
Jenže jak se má těhulka těm nemocem vyhnout? Jdeš do obchodu a pochytáš všechno - aspoň já jo.:angry:
Jsem od začátku těhu doma.
23. čer 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, tak co bříško??
23. čer 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já mám dnes samé dobré zprávičky.-)) tralalalalalala......Malá má 1000g, čípek se zvětšil a má 30mm, což je prý v pořádku a placenta už není v dolním segmentu:slight_smile:) Už zase můžu chodit na procházky:slight_smile: Jupíííííííííííííííííííííí:slight_smile:
Ale je pravda, že když jsem šla jen z nemocnice k autu, tak mě začal bolet podbřišek.
Jinak malá už je taky hlavičkou dolů.
Další kontrolu máme až 14.67.

23. čer 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 Ahoj, tak to je paráda. Gratuluji k dobrým zprávám. Konečně si začneš to těhu pořádně užívat co :slight_smile: Ono být furt doma je blbý. Podbříšek mě taky pobolívá, holt to tam všechno roste, tak to pobolívá. Já zas pro změnu skoro celej den necitím pohyby, jen sem tam žduchnutí, tak jsem trochu nervózní, ale asi si to mladej schovává na noc, aby mě mohl budit :slight_smile:
23. čer 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak to je super, že už se ti to obrací k lepšímu!
Holky, berte to z té lepší stránky, alespoň pak budete zvyklé na noční vstávání k mimču. :dizzy_face: To my, co si zatím poklidně spíme, pak budeme mít velký šok :sweat_smile: :confused: :fearful:
23. čer 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek