• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@snazilka_2011 tak jsme byli dneska na te kontrole... a moc z ní nejsem chytra :grinning: v celku je vše v pořádku, až na to, že minule jsem měla CS 1 - 44mm a dneska mám SC 2 - 43mm :grinning: což nechápu, protože podle toho, co jsem četla a co je i v průkazce je SC2 poslední a znamena méně než 50% čípku z 5 cm! Takže tomu moc nerozumím, ale asi to tak ma byt, nevím... Taky nechápu, proč mám dle ULTR 33tt, když mala je podle velikosti 36tt, myslela jsem, že jsou dva odady na termín, a podle toho jsou ty tydny těhu tt, tedy podle poslední menses 34tt a podle ULTR - vel. plodu 36tt ne??? Tak proč mám 33 + 1 tt ale mala je vel. 36tt :grinning: no asi tomu nerozumím :slight_smile: HLAVNÍ JE ŽE JE V POŘÁDKU, že? :slight_smile: Moje mudr. ma ted dovolenku, tak kdyby něco mam jet do porodnice... :slight_smile: A co u tebe? Všechno zatím ok?? :slight_smile:
24. čer 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda To je mi líto :frowning2: :unamused: už to mohlo vydržet ten kousek, vid? :unamused: Třeba se to ještě spraví... a když ne, aspon budeš mít mimi u sebe už za par dní... :wink: a stěhování počká, nebo to zařídí muž, ne? :slight_smile: Hlavně, abyste byli oba nebo obě v pořádku! :slight_smile: :wink: a nebud smutná! Vesela maminka = veselé miminko :wink: :wink: :dizzy_face:
24. čer 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ahoj Šári, supeeeer, že jste v pořádku!:slight_smile::slight_smile: Já těm jejich počtům taky kolikrát nerozumím! I ty týdny těhu si píšou do těhu průkazky jak se jim chce, protože mě to kolikrát taky vůbec nevychází. Já mám SC 1 a čípek 30mm a prý je to v pořádku. A ty máš te'd v průkazce 33+1=34tt? tak to ti tam napsala datum podle MS? mě to taky teď napsali podle MS, ale určuje se to prý podle ULTR. Ty máš rozdíl mezi termíny 2 týdny??
No, jak píšeš, hlavní je, že jste obě s malou v porřádku!
Mě dneska strašně začaly bolet zuby (dásně), nemůžu ani jíst, budu muset ZASE k zubařce:frowning2:včerejší noc byla hrozná!! Vůbec nemžu usnout!!Třeba 3h se převaluju a škrábu a chodím na wc....pak usnu a mezi tím chhodím na wc a v 7 už jsu zase vzhůru.....Už nevím, co dělat, abych se vyspala:frowning2:
24. čer 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda to je mi líto:frowning2::frowning2:, ale zase už jsi ve 39tt a jak píše Šárka, stěhovaní může dokončit muž, ne? Hlavně ať jste v pořádku!! a ty by ses teď měla šetřit!! Ber to tak, mimi už bude zdravé jako rybička a ty bys to měla dřív za sebou:slight_smile: A kdy se dozvíš, jestli budeš muset do nemocnice? Jak vysoký tlak máš? Držím pěstičky, ať dobře dopadnete:slight_smile:!
24. čer 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 no v průkazce mám napsano 33 +1 tt ale když měřila stehenní kost nožky tak říkala, že je velikostně na 36tt ale podle menses jsem 34tt to vidíš i tady dole pod textem... takže nevím. Když jsem se ji ptala, jestli je teda možné, že porodím dříve, říkala že ne... Druhy termín nevím cele těhu, vím jen to 8.8. dle menses... jiné mi neřekla... takže fakt nevím :confounded:
S tím spaním to mam stejně jen se neškrábu :frowning2: takže ti naprosto rozumím :fearful: a spíš přes den? Ja jo, možna kdybych nespala, je to jine... nevím, ja to nikdy nevydržím :grinning:
24. čer 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Teď už jsem snad dala nejdůležitější věci do krabic a přestěhuje to manžel. Zbytek nejsou důležité věci a do konce července to pak dostěhuju. :slight_smile: Tlak jsem v porodnici měla okolo 160/110 a doma se drží kolem 140/90 :frowning2: Snad zítra zaberou prášky, protože když bude nad 140/90, mám raději dojet. Ještě jsem dnes měla nižší krevní destičky :angry: Ale důležitý je ten tlak, aby klesl. A v podstatě Dr. začala připravovat porodní cesty, abych mohla rodit, kdyby ten tlak neklesl - asi mi udělala Hamiltonův hmat. Takže teď očekávám, že o víkendu začnu rodit :slight_smile: Já mám vlastně termín dle MS 26.6., ale mimi vždy sedělo velikostí na 2.7. a taky mi test vyšel pozitivní až týden po MS. Takže vlastně termín mám už teď.
24. čer 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda teda, tak to držím palečky!!! :slight_smile: jak to čtu, že už počítáš s tím, že o víkendu porodíš, běhá mi po zádech mraz! :slight_smile: ja na to ještě připravena nejsem... :sweat_smile: tak at všechno dobře dopadne a zvládnete to! Třeba už v pondělí budeš maminka :wink: :dizzy_face:
24. čer 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jak se mi blíží termín, tak mi bříško míň vadí a čím dál míň si stěžuju na noční vstávání na záchod, na to, jak se nemůžu v posteli otočit a že se venku pohybuju tempem šneka :slight_smile: Takže připravená úplně nejsem. Ale je fakt, že termín už v podstatě mám a jde hlavně o to, aby bylo miminko v pořádku, tak ať už jde raději ven :grinning: Dám vědět, až bude na světě :sunglasses:
24. čer 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
dávej na sebe pozor a šetři se. stěhování počká. Ty a miminko jste důležitější.
Já jsem teprve ve 34tt, ale už počítám dny do 37tt, kdy půjdu na císaře.
Můžu se zeptat, ke které paní doktorce v porodnici hodíš?
25. čer 2011 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast slyšela jsem, že oni ten termín už neposouvají, i když to mimi na konci těhu vypadá větší.Prý už to tak prostě nechávají. Raději buď už o ty dva týdny dřív připravená..
Já přes den právě vůbec neusnu.
V noci mě zase začalo bolet bříško na úplně steným místě, jako před tou nemocnicí, jen ta bolest není tak silná.Je to úplně dole v podbřišku na levé straně až do boku:frowning2:(
25. čer 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Moc držím pěstičky, ať je vše v pořádku a ať máš u sebe brzo mimíska:slight_smile:!!!!Termínek už na to máš:slight_smile:
25. čer 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ahoj nebuď z toho nešťastná všechno bude dobré. Hlavně aby jste ty a mimi byly zdraví a v pohodě :grinning:
25. čer 2011 v 11:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 Na ty dásně je nejlepší potírat to Herbadentem, zánětem dásní trpím normálně, ale teď v těhu jsem měla pořádnej a zabralo to za dva dny, ale ny gyndě říkala, že kdyby to neustupovalo, tak radši jít k zubařce.
@vilibalda Tak držím pěsti ať je vše ok. A pak dej vědět, jak jste to zvládli :slight_smile:
25. čer 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 já na zánět dásní trpím až te'ď v těhu, už jsem měla 2 prohlídky, asi na týden jsem vynechala pastu paradontax a už mě ty dásně zase bolí. Ale teď mě trápí spíš to břicho, při kadým pohybu mě tam dost bolí:frowning2:(už od 3h rána.
25. čer 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 No jestli je to v boku tak bych si myslela, že jsou to ty vazy. A nebylas na nějaké delší procházce? Mě zas pořád tvrdne, dle MUDr. je ale vše ok, tak snad to tak je.
25. čer 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 právě že nebyla, nic nedělám a nikam nechodím. Je to vlevo dole a pak vlevo na boku. Říkám si, jestli ti nemůže tím tím, že jsu drobná a že se mě teď zvětšuje pánev a děloha a tlačí to i na tu kost...
A jak často ti to bříško tvrdne? A kolik teď bereš magnesii?
25. čer 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 No tvrdne mě tak 15 krát za den, beru jich 5 denně. Sem tam si dám 6. No může to být tím, že se to tam včechno roztahuje, tím spíš když jseš drobná. Já drobná nejsem a taky mě ty vazy pobolívají a táhnou. A když bylas teď na kontrole, tak to oni by zjistili, kdyby ti něco bylo, neboj. Ale kdyby se to zhoršovalo, tak si to nech zkontrolovat. Já jdu naštěstí už v úterý, tak to tvrdutí zas nahlásím.
25. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 to je dost, 15x za den, když bereš tolok magneska. To určitě řekni!. Mě ta bolest vůbec neustupuje. Ale pobyty trochu cítím, tak si říkám, že to snad nic vážného nebude. A jestli to nepřejde, tak v pondělí budu muset jet na kontrolu.
25. čer 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, co podle tebe znamená to CS??
25. čer 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, ja byla taky na kontrole, akorat jsem se ted nedostala na net, mela jsem tu kamosku s miminkem, do toho Honzika, tak to byl poradny adrenalin. Pridavam se k nespavkam :frowning2:.

Jinak miminko ma odhad 2 kg, velikostne odpovida skoro o tyden vetsi, ale to on odpovida uplne vsechny ultrazvuky, tak pocitam s drivejsim datem... preci jen termin dle ms je naprosto nespolehlivy. CS mam porad 0, coz se divim, protoze bricho mi tvrdne hodne a dva tydny uz me trapi poslicci (fuj). Ale dost za to muze Honzik, on mi porad zdrha, ja beham za nim... no sranda.

Miminko se konecne otocilo hlavou dolu, ale je to poradny divoch, porad me kope, az me vsechno boli. Dobiram posledni magnezko a vapnik a pomalu prejdu na malinik :wink:
26. čer 2011 ve 02:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
včera jsme byli v Komárově v sambaby a měli tam sterilizátor Avent jen za 599Kč. Koupili jsme tam spoustu věcí ( hlavně koš pro malou). Mají tam fakt levný věci.
26. čer 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jo v Komárově maj krásný věci a je to tam aspoň prostorný, né jak všude ve městě malý obchůdky :slight_smile: .
Já jsem se v pátek loučila v práci - vybírám si dovolenou a rovnou přejdu na mateřskou - budu se asi 2 měsíce nudit ale zase nebudu muset ráno vstávat :grinning: .
Jinak jdem s manžou v úterý na 3velkej ultrazvuk tak se hrozně těším, ve středu na odběry a v pátek se budu snad fotit s břuchem :grinning: .
26. čer 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak stále nerodím, i když se na to psychicky připravuji už od pátku, ale přijde mi, že je mi zase líp :grinning: Tlak se po prášcích trochu spravil, včera jsem nachystala přebalovací pultík a dala miminku věci do skříně. Až budu v porodnici, manžel povleče koš, tak už jsem klidnější, že máme pro mimčo věci nachystané :slight_smile: V noci mi asi odešla hlenová zátka, tak čekám, kdy se miminko rozhodne vyklubat se na svět. Zatím to moc nevypadá :slight_smile:

@andinecka Myslím, že se jmenuje Ivanová. Je mladá a moc hodná. Byla jsem u ní 2x.
26. čer 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
ani se mimču nedivím, venku je zima a u tebe v bříšku je mu líp :dizzy_face:
Já chodím k Mudr. Gerychové a byla bych moc ráda, kdyby mě i rodila.

jinak k tomu koši - to skládání fakt stálo za to, nebyl k tomu návod, na to bych potřebovala asi další VŠ
26. čer 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda tak se drž!!! :wink: ono to už asi každou chvilku příjde!!! Myslím na tebe... :wink: ja se právě dozvěděla, že kamaradka co je taky v 40tt mi včera rano psala, že se stále nic nedeje jen že ma pořád poslíčky, a ted jsem koukla že v noci porodila :grinning: tak to asi už byly začínající slabe kontakce! Tak pozor... maly je překrásný... Tak přeji hodně štěstí!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. čer 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Díky za podporu, čekám, čekám a ono stále nic :grinning: :grinning: :grinning: Dnes mám pocit, že je mi líp než před týdnem... Miminko má prostě svoji hlavu a narodí se, až bude chtít :sunglasses: Ale už bych to brala, aby bylo na světě, protože se na něj moc těším! Tlak se drží dole, ale nechci aby zase vylítl a nějak zkomplikoval porod.

@andinecka O té jsem slyšela jen samou chválu, ale já chodím na Obilńák až teď 2 týdny před porodem.
27. čer 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda
já jsem z paní doktorky taky nadšená, je úžasná.
Jé, ty už jsi 40tt??
27. čer 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 @sarkast mě to doktorka s těmi týdny vysvětlovala tak, že obě označení jsou vlastně správně. Někdo pro 33+1 už mluví o 34 týdnu, protože začal a někdo uvádí 33, protože je dokončený. Na kontrolách pořád uvádí ten týden těhu, který stanovila na začátku podle menzesz, i když je třeba podle ULTZ z 12týdne stanovený jiný termín porodu a tedy i stádium těhu je jiné...asi aby v tom neměla zmatek s posouváním. V těhu průkazce mám ale dvě políčka s termínem porodu-jeden podle menzesu a jeden podle ultrazvuku z prenatálu. Ty to tak Šári nemáš? Velikost mimča nejpřesněji odpovídá stádiu těhu v tom cca 12týdnu, ostatní odhady jsou jen orientační. Znám případy, kdy odhadní porodní váha byla o půl kila jinde.
27. čer 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda taky na tebe myslím...mě přijde, že to utíká čím dál tím rychleji, jak už vidím v kalendáři nástup na mateřskou a jak plánujeme co budu dělat o prázdninách, přijde mi, že září je tu coby dup. Jsem zvědavá, jak mi to bude utíkat, až budu jak ty. Jestli ti už odešla zátka, tak to už asi je fakt za rohem :slight_smile:
27. čer 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska taky jsem slyšela několik případů, kdy řekli podle ultr. nějakou váhu mimča (odhad) a nakonec tam byl 0,5kg rozdíl.Čím je to miminko větší, tak tím víc je to měření nepřesný. Já mám v průkazce taky 2 termíny. Dle PM a dle ULTR. Ale já jsem půl roku před otěh. nemenstruovala....
Kači a kdy nastupuješ na PPM?
27. čer 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek