• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@petrus77 tak tak :grinning: ja budu brat fakt jen zaklad, co pujde si pujcim v porodnici. Vim, ze nektere zenske si braly i odsavacku ! :grinning:
29. čer 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 není to divne... :slight_smile: nebýt male tak se nebereme... muj muž je jednou rozvedeny... :unamused: a ja jsem z pohadek už vyrostla... Stačí mi, že se máme radi, že se o mě postaral když jsem nemela praci, a taky o něm říkám, muj manžel... Většinou pro cizi, v obchodech, a pod... :slight_smile: Takže se neboj, NENÍ to vůbec divné!!! :dizzy_face: Ba naopak, je to krásné!!! A aspon si po svatbe na to rychle zvykneš :wink:
29. čer 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast tak su ráda že to dělá někdo stejně jako já a i to stejně vidí jako já :grinning:
29. čer 2011 v 19:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast
Šáry, my už matriku máme za sebou - taky jste ten papír podepisovali 4x?
U nás je to naopak než u vás - já už vdaná byla a po nové svatbě, abych řekla pravdu, nějak netoužím. I když třeba až se narodí malá, se to změní.
29. čer 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 @petrus77 holky, kamarádky, co rodily v Bohunicícch mi říkaly, hlavně ať si vezmu jednorázové přebalovací podložky, takže na tom asi fakt něco bude.-) Já si je brát určitě budu... :wink: kamoška je neměla a prý se na ni sestry divně dívali a nakonec jí daly jejich....
30. čer 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @petrus77 Tak jsem si četla příspěvky o svatbě, dneska spolu vážně každej druhej pár žije bez papírů....A není na tom nic divnýho, ani špatnýho..
To já jsem po svatbě toužila, měla jsem ji vysněnou a chtěla jsem být princezna v bílých šatech:slight_smile: A bylo to fakt krásný!!:slight_smile:
30. čer 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 já jsem si je včera koupila, ale na tom kurzu příprava k porodu to neříkali až včera ta dětská sestra
30. čer 2011 v 10:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 @petrus77 @adelka89 Mně o těch podložkách taky říkala kamarádka, co teď porodila. Ale že si je maminy dávají pod sebe na postel, když protečou... že po porodu ti sestry jednu na postel dají a pak máš mít svoje. :confounded: Takže už je mám v tašce sbalené... pro sichr! :slight_smile:
30. čer 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 oni jim to Peti říkali v nemocnici, když si byli prohlídnout porodní sály...
30. čer 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek kdyžtak si je pak odvezeme zase domů, ne?:slight_smile::slight_smile:
30. čer 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jj, já myslím, že zrovna tohle se neztratí :slight_smile:
30. čer 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@snazilka_2011
@lutsousek holky tak to fakt cumim a diky moc za info, fakt kazda porodnice je jina v UH by se na me asi divali divne kdybych je tam mela. pod maleho jsem davala plenu a pod sebe nic neprotekla jsem teda ani jednou ale porad tam chodily osetrovatelky ktere nam postel prevlekly klidne 10x denne. Fakt kdybych tam jela rodit bez niceho tak se taky nic nestane. A jak je to tady v Brne s nocnima kosilkama a vlozkama vsechno svoje? A obleceni pro mimi je erar nebo taky musime mit svoje?
30. čer 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka jj, taky 4x :grinning:
@snazilka_2011 jo, taky asi až začnu s přípravami tak změknu a změním nazor, neboj :wink: ale ted mi to tak vyhovuje... :slight_smile:
30. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adelka89 nám v porodnici v Bohunicich říkali, že oblečení dostaneme na mimi, ale klidně si můžeme vzít svoje, plneky dostaneme jen na jeden den, cca 5 ks a pak musíme mít svoje a košilky nemusí byt... dostaneme jejich, ale taky si můžeme dovest svou :slight_smile: a kosmetika na mimi, pry taky dostaneme od nich... a pak i nějaky boxík, kde budou vzorečky... kamaradka rodila nedávno na Obilnáku a cele cca 6 ti nedělí využívala na maleho ty vzorečky... :slight_smile: ale o přebalovacích podložkách teda nepadla ani rána! :grinning: to bych si pamatovala, ja myslela, že si vemu plinečky s obrázky, a tak asi nic :grinning: jo a ty vložky prý jen na porodním sale, na 6 ti nedělí máme mít svoje, pry cca 20 ks... ale kamaradka měla 40 ks a ještě ji manžel musel dokupovat :o))
30. čer 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak na té prohlídce porodních sálů jsem byla taky a tam mě to taky neřekli. Jen si tam stěžovala jedna PA že prý si tam některé z nás stěhují půlku bytu. Jo a co je ještě blbý v porodnici když jste přes víkend tak prý v neděli bývá problém s prádlem tak na to taky bacha. Já si radši beru náhradní bodynka pro malýho kdyby se mi o víkendu pokakal aby nemusel být nahatej a pro sebe si vezmu pyžamo, který použiju pouze v nouzi když bude problém s tím prádlem. Kamoška co rodila říkala že taky hodně protekla.
30. čer 2011 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @petrus77 já jsem tam na té prohlídce nebyla, takže z vlastní zkušenosti nemůžu říct, co říkají :unamused:, ale řeklo mě to víc kamošek a ta poslední co tam teď rodila to právě nevěděla a tak si je nevzala a chyběly jí....takže já si je brát budu:slight_smile: :dizzy_face:
A teď se tam kamoška jak byla na monitoru ptala na to vyvolání porodu o víkendu a prý se vážně nevyvolávají, tak nevím.... :unamused: :unamused:
30. čer 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 a ptala se ta kamaradka, když praskne plodova voda?? Klasicke vyvolání, když přenášíš asi ne... o vikendu je tam malo doktoru, tomu rozumím, ale aby tě poslali domu, když ti praskne plodova voda? A byla to vůbec plodová voda? Nebyla to třeba jen zátka? :confused: nechci to zlehčovat, ale prostě se mi to nezda... :slight_smile:
30. čer 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 ja to budu mít stejně :slight_smile: košili si beru, 40 ks vložek taky, a cca 5x bodýnek, to unesu, a do jedne kabely to taky dam... :grinning: a navíc teda ty přebal. podložky a dvě plínky s obrázky :grinning: Když si vzpomenu na mé začatky menses, tak mi asi těch 40 ks nebude stačit :grinning:
30. čer 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast to se asi neptala, když praskne voda, myslím, že se ptala jen na vyvolání všeobecně (a myslím, že se jednalo obvyvolání u přenášení, protože se mi to jinak taky nezdá!! :unamused: ) Té její známé (kamoška té kamošky) prý praskla voda, ale jak to bylo přesně říct nemůžu... :unamused: Už jsou doma, ale ten malej byl prý 14 dní v inkubátoru.
30. čer 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 chudáček malinkej :frowning2: jsem zvědava, jak dopadneme my... :sweat_smile: :confused:
30. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast my všichni tady dopadneme na jedničku :wink: :slight_smile: :sweat_smile: !!!!
30. čer 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toz, holky, kdyz praskne voda, tak se vyvolava porod druhy den rano.
Jinak v Bohunkach nam rikali, at si s sebou nic nebereme, ze tam vsechno bude... a treba z kosmetiky jsme tam meli akorat par steticek do ousek a sampon na vlasky pro deti... Takze urco s sebou rybilku (nebo neco na opruzeniny), telove mleko (deti po porodu mivaji hodne suchou kuzi) nebo infadolan, ale ted se spatne roztira na velke plochy. Pro sebe hlavne toaletni papir! Rucniky pro sebe i pro dite! Par vlozek (asi 20) a plenek (8) jsem dostala, zbytek svoje, podlozku pro sebe i mimco jsem dostala take, lze ji pouzit opakovane, mne stacily ty dve, co jsem mela, ale stejne je treba to koupit - musi se nosit napr. vzdy k detske dr., kdyz prebalujete venku na lavicce... urco se hodi. Manzel jednu vozi v aute, aby nebyl jak cunatko, kdyz musi cestou menit kolo nebo neco spravovat.Vlastni obleceni pro deti nam zakazovaly, ze to pak nemame kde prat a susit, pro sebe kosili doporucuju, ja dostala jen 1, ze vic nemaji a byla vpredu bez knofliku a vzadu skoro cela roztrzena, stydela jsem se v ni vstat z postele. Doporucuju detskou deku nebo ja mela pled - prehazovala jsem to pres tu jejich sklenenou postylku shora, aby mohl maly v klidu spat. Jinak se tam porad v noci svitilo, do pokoju porad nekdo chodil a nakukoval... Toz tak :wink:. Ja porad rikam, ze sbalim tasku (dnes jsem zas mela ve meste takovy poslicky, ze jsem myslela, ze si sednu na obrubnik a budu brecet), ale asi to necham az po dovci.
30. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 ja zvláštní, že říkají každé něco jiného!!! :grinning: na co kosmetika, když se miminko v porodnici nekoupe, až po 3 dnech doma? :grinning: a že si nemáme brat oblčení? Že to nebude kde prát? :grinning: co to je za blbost, vždyt to každy den může tatínek odnest, ne? :grinning: Fakt jsem v šoku, jak každa PA v Bohunkách říká dle sebe, něco jiného, fakt nerozumím, ja si vemu, co ja uznam za vhodne, a nějaka sestřička at mi zkusí říct, že se tam stěhuju! :grinning:
PS... jinak ja taky ještě nemám sbalenou tašku :o)) kamaradka mě říkala, že to v pohodě sbalím i při začatku porodních bolestí :D tak to jsem zvědava teda... :slight_smile:)
30. čer 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast to mas pravdu kazdy rika neco jineho. My jsme teda v porodnici koupali kazdy den, ale teda kosmetika neni potreba zadna. Dostali jsme kazda hrebinek pro miminko, slunecnicovy olej z lekarny, lih na pupik a kosmetiku od johnsons jsme meli na pokoji v koupacim koutku :slight_smile: takze u nas to bylo takto. Vlozky byly na chodbe ve skrinkach, obleceni, perinky, bavlnene pleny pro miminka taky na chodbe a kosile pro nas taktez. A co se tyce rucniku na koupani ten jsme potrebovali pro sebe,pro miminka vozila vzdycky pred koupanim sestra kazde mamince dve nove pleny jednu do perinky jednu na osuseni miminka. Ja jsem si vzala jednu kosilku, mela jsem ji na sobe asi 10 minut bylo mi v ni horko tak jsemchodila porad v erarnich. Lukyho jsem skoro neoblekala mel jen bavlnenou kosilku a byl zabaleny cele dny v perince nebo jen v plence na slunicku. Ale jak to tak vidim pokud budu rodit tady v Brne tak si toho fakt budu muset tahnout vic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 kdybych mohla, budu rodit v tom UH :slight_smile:
30. čer 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast ja porad doufam, ze to na me prijde kdyz budeme u nasich abych tam mohla rodit zas :sweat_smile:
30. čer 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adelka89 dle toho, co jsi psala, bych se vůbec nerozmýšlela... :wink:
30. čer 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast to mam fakt radost, ze muzu delat porodnici dobre jmeno,protoze nektere holky jezdi rodit do Zlina protoze jejich maminkam se v porodnici nelibilo, no jo komunisticky rezim, jiny personal, dokonce i jina budova....
fakt se mi prici rodit v porodnici kde to jde jak na bezicim pasu! Ale asi mi nic jineho nezbude.
30. čer 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast já mám nakoupeno celkem 90 ks ale beru si 40 ks vložek tak doufám že to bude stačit jinak bude muset "manžel" přikoupit :grinning: a plínky si taky vezmu dvě látkový. A do jedné kabele se mi to zatím taky vlezlo takže to není tak hrozný.
30. čer 2011 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: Tak já dneska oficiálně začínám 9.měsíc! To je hrozný, jak to celý uteklo!!!! :astonished: Na začátku jsem "už" chtěla být aspoň o měsíc víc a teď bych se klidně vrátila tak do 6. :grinning: Ale už se nemůžu dočkat, až bude malá spinkat doma v postýlce... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak tašku už mám z velké části sbalenou- díky poslíčkům jsem začala raději dřív a až to na mě přijde opravdu, tak přihodím hygienu a zbytek věcí a pomažeme :slight_smile: Beru si 2 balení jednorázových kalhotek, 40ks vložek a 5 podložek přebalovacích. Kdyby něco došlo, tak manža operativně doveze- respektive se dokoupí v porodnici v lékárně. Ale díky, že jste připomněly ty plínky látkový pro mimiška- na ty jsem úúúúplně zapomněla! A bodýčka taky nějaký přibalím.
A holky, pijete maliníkový čaj? Já si ho chci koupit, ale nevím, jestli stačí ten obyč už v sáčkách jako čaj a nebo je potřeba ta sypaná směs...
1. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek