• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Holky dotaz :grinning:

Co vy a PORODNÍ PLÁN??? :slight_smile:

Ja žádny nemám, psát nebudu a snad dělám dobře... :slight_smile: ze začatku těhu jsem měla nutkání na sepsání plánu asi tak, že chci svou hudbu, svíčky, aromalampu, co nejméně světla a pod :grinning: :grinning: :grinning: ale poslední cca 4 měsíce mě to přešlo, a je mi to tak nějak jedno... Žádnou oblíbenou hudbu nemám, posloucham jen v autě rádio, svíčky mi taky příjdou divný, takže asi plán psát nebudu, vlastně ani nevím, co by v něm mělo byt :grinning: četla jsem tady diskuzi na toto téma a přišlo mi to trošku k smíchu... nemyslím obsah plánu, ale celkově, že to bylo jako slohovka... :grinning: ale chápu jiné maminky, že k tomu mají jiny přistup, možna je to mou povahou, tak trochu laxní :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Písněte co si o tom myslíte, a jestli budete sepisovat plán,... třeba změním názor a budu psát :sweat_smile: :slight_smile:
2. črc 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a dceři je kolik roků? tak snad už je v pořádku :grinning:
3. črc 2011 v 07:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast tak já kdybych rodila normálně tak bych si plán nepsala. Akorát co bych si určitě promyslela tak to jestli chci epidural - samozřejmě s tím, že netuším jaký bolesti budou a jak bych to zvládala, a pak jestli chci nebo nechci nástřih a jestli chci nebo nechci klystýr. A pokud bych něco z toho chtěla tak určitě bych to hlásila hned při příjezdu do porodnice s tím, že se to v průběhu může změnit.
3. črc 2011 v 07:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
já si zablokovala info a teď to tam nejde dát :dizzy_face: , během dne s tím zkusím něco udělat
jsem stejně jako ty, máme i stejný termín.
Navíc jsem chytla nějakou chřipku, je mi divně.
3. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jak píše Peťa, já si porodní plán psát nebudu i když budu nejspíš rodit normálně, ale určitě hned nahlásím jestli chci vyprázdnit, epidural a ten nástřih, to nevím, jestli si jde vybrat. Četla jsem k tomu článek a v brněnských nemocnicích bylo uvedeno, že si vybrat nejde. Taky jsem si tady četla nějaký porodní plány a ani bych nevěřila, co ty lidi napadne:slight_smile:Myslím si, že mě bude u porodu jedno, jestli tam hraje moje oblíbená hudba nebo ne. Dá se to vůbec vnímat?? :slight_smile: :slight_smile: Já chci hlavně, aby byl u mě manžel a aby bylo vše v pořádku :wink: :wink: A epidural až podle bolesti......a klystýr určitě jo:slight_smile:
3. črc 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě na tom kurzu v bohunicích říkala PA že odmítnout můžete cokoliv a chtít můžete taky cokoliv. Ale je důležité ten epidural říkat hned na začátku, protože musí vzít odběry krve. A nástřih se dělá prý podle situace a klystýr můžete taky odmítnout, že jsou na to zvyklý, ale prý je to lepší pro uvolnění porodních cest. Tou vodou se ty porodní cesty prohřejí a uvolní a urychlí se porod.
4. črc 2011 v 07:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak si představte, že jak ukazovali v telce, že v AQUILE našli nějakou tu e coli a jiný bakterie, tak já přímo tu šarži doma pila a vypila toho okolo 40 flašek. Chjooo teď se docela děsím, aby se malýmu nic nestalo a jak na potvoru doktorka má dovolenou až do 14. a obvoďačka mě řekla, že mám počkat, až když budu mít průjem.... Já mám smůlu teda... No ještě se čeká, jakej přesnej druh tam našli. Snad to nebude ta co zabíjela v tom Německu...
Když už je mě dobře a člověk si řekne, že už to bude fajn, tak se zase něco vyvrbí. Blbci z aquile mi ještě napsali, že je jim to líto, že mám tu špatnou šarži a že mi pošlou jinou vodu. Se asi zbláznili, to už teď nedám do pusy. A ještě mě pěkně napsali, ať si tu vodu převařím. Jo já si kupuju balenou vodu proto, abych si ji převařovala. Grrrr
4. črc 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 ahoj Ivi, neboj, určitě to bude jiná bakterie E-coli, než ta co byla v Německu! to už bys ty průjmy asi měla, když jsi té vody vypila tolik. Neříká se do 48h? ale je to hrůza, já jsem pila taky tu aqua beauty, ale tu ochucenou neperlivou. To už člověk neví, co má jíst a pít!!!!A měla jsi tu do 5/2012?
netrap se tíma nemysli na to, i když vím, že je to těžký!!Ale určitě to bude v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
4. črc 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jojo m2la jsem přesně tu špatnou, psala jsem jim to naše číslo šarže do Aquily a potvrdili mi to. No do 8 dnů se to může projevit, měla jsem poslední v sobotu. Já se ani tak nebojím, že by tam byla ta z Německa, ale spíš aby tam nebylo něco, co by ublížilo malýmu. No už na balený vody prdím a piju jen z vodovodu. A to mi to manžel kupoval, abych nepila teĎ tu z vodovodu, že tato je zdravější :slight_smile: No tak uvidíme, ale malej tam sebou mrská, tak snad se má dobře. Ty už seš skoro 30. týden to letí.
Já si o víkendu dovezla 3 pytle oblečení na malýho od švagrové, tak to musím pomalu začít prát a žehlit, abych to vůbec do září stihla :slight_smile: I koš a vaničku a spoustu blbostí, tak to vypadá, že toho nebudu muset ani moc kupovat. Teď si chci koupit ten monitor dechu a hlavně ještě nemáme teda kočárek.
4. črc 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 já jsme teď brala antibiotika taky na bakterii E-coli a malé to nic neudělalo, neboj se, malej bude v pořádku!!!!!A to moje miminko sebou teda nemrská.
a jaký kočárek chceš??
4. črc 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Asi koupíme ten Firkon Verano, 2 kámošky ho mají a moc si ho chválí, tak snad bude dobrý. A je docela levný. Musíme teĎ nakoupit do dětskýho pokoje kobrec, skříň a postel a postýlku, tak budou docela výdaje. No už chci pomalu ten pokojík zařizovat, včera večer jsem nemohla usnout a chytla jsem nerva, že nemáme nic nachystanýho :slight_smile:
Máš v albu pěkný fotky bříška, já ho mám hrozně dole, asi jak tam cpe pořád tu hlavičku. Potkala jsem teď známý co mě dlouho neviděli a nevěděli v kolikátým jsem měsíci a ženský mě říkali: jé ty už máš to bříško pěkně dole jako před porodem. To potěší, když je člověk teprv v sedmým měsíci :slight_smile:
4. črc 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my jsme dnes byli zas na Veveří na ultrazvuku, všechno vypadalo dobře, malej je pořád hlavou dolů, velikostí odpovídá 31. týdnu a váhu teď odhadli na 1800 g :slight_smile: Když se teď jen trochu protáhne, tak se mi hejbe úplně celý břicho a krásně jdou nahmatat nožičky a kdovíjaký další části těla, nevím jak se tam ještě za 2 měsíce vejde :slight_smile:
4. črc 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 my jsme taky kupovali koberec a komodu a barvu na zeď a ještě by to chtělo nějakou skříň, ale kde na to vzít??
už se moc těším, až to bude hotový:slight_smile:
ten kočárek je pěknej :wink: a v jaké barvě?
děkuju, zatím je to bříško tak akorát...taky si sem dej fotečku bříška, hm?:slight_smile:
a musíš ležet?
4. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 No teda, taková nádherná váha?:slight_smile: Není to nějak moc? :slight_smile: Ale to je jedině dobře!! Gratuluju k super výsledkům!!!! :slight_smile:
4. črc 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Ahoj, to je dobře že je všechno v pořádku. Teda ale to je krásná váha teda :slight_smile: My jak kdyby o 3 týdny dřív měli o 800 g míň tak to už vás teda asi nedoženeme :slight_smile:
4. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Barvu právě ještě nwvím chci se podívat jak vypadají na živo, zatím mám dva favority. Bříško dám, musím říct manželovi, aby mě ho večer vyfotil. A chodíš už někam na procházky? Já chodím akorát do obchodu :slight_smile: Byla jsem si i jeden den sednout s děckama na zahrádku, ale dlouho tam nevydržím, po hodině mě tak bolí celej spodek, jak sedím, že jsme šli pak domů. Ležet mám od doktorky nařízeno pořád, ale spíš teď tak courám po baráku, ale snažím se teda ležet co nejvíc.
4. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale teď si tady na oběd peču koleno, tak třeba tu váhu nakonec doženem :slight_smile:
4. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011
@ivuska22
No taky mi ta váha připadá nějaká vysoká, podle toho co jsem kde četla, jsem myslela, že by měl mít míň, tak doufám, že to nebude nějakej obřík, já i přítel jsme teda byli spíš prcci. Ale on je to stejně jen odhad, kdo ví, kolik má doopravdy :slight_smile:
4. črc 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 já jsem byla taky zatím jen v obchodě, ale ležet už nemusím a bříško mě nebolí, tak jsu ráda. Mám jen polehávat. jenže tady nikoho neznám (že bych šla s někým na procházku, kromě manžela:slight_smile:) a MHD bych jezdit neměla a autem si teď sama jako těhule moc netroufnu, takže jsu závislá na manželovi, když jedeme nakoupit....
těžko říct, kterej kočárek je hezčí, oba jsou pěkný:slight_smile:
jsu zvědavá, kolik bude příští týden vážit naše Nikolka:slight_smile:
4. črc 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 podle knížek by měl mít cca 1500g v tom 31tt, že?:slight_smile: A kolik jsi zatím přibrala? Hlavně aby byl v pořádku a čím vyšší váha, tím lepší:slight_smile:
4. črc 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jj, četla jsem tak okolo 1500 - 1600 g. Přibrala jsem zatím asi 6 kilo, ale čekám, že teď to půjde rychleji, pořád se něčím cpu :slight_smile:
Odkud z Brna jsi? Já na procházky chodím pořád se psem, kdyby se ti chtělo jít někdy s náma, ale bydlím v Žabovřeskách.
4. črc 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 já jsu z Líšně, to je od tebe kus :unamused:
4. črc 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 hmm, to bohužel není zrovna nejblíž :unamused: V Líšni jsme už málem koupili byt, ale pak nám ho někdo vyfouk. Tak leda až budu doma na mateřský (měla bych být od 25.7.), tak bych se třeba mohla někdy projet až do Líšně a jít na procházku tam, kdyžtak bych se ozvala :slight_smile:
4. črc 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 dobře :slight_smile: to by bylo fajn :wink:
4. črc 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jé to je škoda, já se z Líšně před 2 roky odstěhovala. Taky jsem závislá na manželovi s autem, řídím hrozně i netěhotná :slight_smile:
4. črc 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22
to s tou vodou je nepříjemný, ale mě pobavilo, jak to tady líčíš ( vím, že to není srandovní). Ale mě dnes šokli v porodnici a tvůj mailík mě rozebral.
Určitě to nebude v tý vodě, co jsi vypila, to už by ti něco bylo.
4. črc 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Tak aspoň, že jsem tě pobavila :slight_smile: Jo zatím nám je dobře, tak snad to bude ok.
A proč tě šokli?
4. črc 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já šla dnes na monitor + ult. A co mě šoklo? - to že v po mám nástup do porodnice :confounded: :confounded:, tam budu tak týden a pak mě čeká sekce ( placenta vzadu okrajem k VB + potíže s krví). A to jsem měla termín 8.8.
Co nás ale hodně překvapilo - malá za 14 dní přibrala o více než 700g (asi fungují ty vločky - müslli, snídám je obden), takže už je velká holčička a váží 2780g :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Mě se hrozně líbilo, jak jsi psala, že by ti ty vody ještě poslali ( určitě bys na ně měla chuť) a to s tím převařováním :grinning: (máš super sloh) :grinning: :grinning: :grinning:

Monitor dechu si budu půjčovat z půjčovny ( co pak s ním) :cry:
4. črc 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Andi, takže za 2týdny bude Zuzanka na světě??
4. črc 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 fakt? a kde v Líšni jsi bydlela?A ty bydlíš Ivi kde?
4. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek