• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@snazilka_2011
máš IP :slight_smile: :slight_smile:
jinak jsem se ptala i na to moje slavný spaní - mám prý ležet tak, jak mě to vyhovuje. Pravdou ale je, že na těch zádech by se moc ležet nemělo.
Zítra zabalíme kabelu i pro malou a začnem čekat.
4. črc 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme byli na UTZ v tom 31týdnu a odpovídáme váze 1570g taky jsem se dívala jak na tom jsme, mě je zase divný že malá přibírá normálně a já mám pořád jen 6kg nahoře - dneska jsem byla na kontrole a nic mě na to dr. neřekl.
My budeme kupovat ještě do ložnice koberec kvůli malé aby tam bylo na zimu tepleji, jinak samostatnej pokojíček zatím mít teda nebude :grinning: .
4. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
@andinecka
@snazilka_2011
Tak jsem ráda, že nejsem jediná kdo na to má stejny nazor... :slight_smile: ještě jsem třeba četla, že ten plan je dobry, když se mení smeny... a že třeba jedne PA řeknete, že chcete místo klystýru YAL, a ta druha to vedet nebude... :slight_smile:
Mě je to taky jedno... epidural chtit budu pokud to nebudu už moc vydržet, nastřih asi taky, aby mě to nerozparalo až k zadnici :sweat_smile:
4. črc 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 tak to je pěkná váha... ja myslela, že kolem 31tt mají holčičky cca 1800 - 2000g aspon jsem to tak říkaal me mudr. a souhlasila... to budeš mít krásného drobečka... :slight_smile: ale holčičky mají méně, my taky... :slight_smile:
@andinecka my stale kabelu nemáme zabalenou :grinning: a to jsem o víkendu muží říkala, že to dneska udělám...
co si budeš balit všechno? I třeba vlh. ubrousky na pokakany zadeček, když budeš přebalovat nebo v porodce dostaneme? A co dudlíky?? Bereš taky? :slight_smile:
4. črc 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
já mám tašku pro sebe a tašku pro malou.
Zítra ti pošlu mailík, co vše beru - musím toho vzít víc, když tam budu týden ( možná i dýl) ležet. Je to nějak nahonem. Přítel a moje mamka se těšili, že malou dostanou k narozkám a že budou všichni lvi a zatím to vypadá, že budeme mít raka :dizzy_face: :dizzy_face: ( to je sestra a je to skvělý znamení).
Dnes jsme nakoupili poslední drogerku, chybí už jen maličkosti, snad to během týdne stihneme nakoupit.
4. črc 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Tak to už je velká kočka, to už může klidně na svět. Tak o 2 týdny dřív není hrozný. Aspoň budeš mít malou u sebe. Já už bych malýho tady taky chtěla mít, ať už je konečně zááří :slight_smile:
Jo a se slohem jsem měla potíže už na základce :slight_smile: a mám pořád.

@snazilka_2011 Bydlela jsem na J. Faimonové, teď bydlím za Brnem u Rajhradu.
4. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22
sloh máš náhodou suprovej, můžu to posoudit, jsem úča :grinning: :grinning:
Potíže mám spíš já, jak už jsem dlouho doma, tak zapomínám ( degeneruju).
Jinak malá měla být až 8.8. - takže o měsíc dřív!!!!
Ale s tou váhou,ult může zkreslovat, kámošce řekli 2500g a malá měla 1900g. Tak nevím, nějak mě ta radost přešla.
4. črc 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Neboj, všechno bude dobrý, od toho budeš v nemocnici a oni si poradí. Já mám synovce, který je o měsíc dřív a je moc šikovný. Jsou mu už tři a je to rozumbrada a sluníčko celý rodiny.
4. črc 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast já jsem o tom nástřihu tady v Brně četla, že si vybrat nejde, že doktor sám usoudí, jestli je to potřeba. Myslím to tak, že někdo trvá na tom, že ho nechce a oni ho udělají i tak, protože to je potřeba. K tomu, když se střídá směna je asi dobrý mít tam toho partnera, aby to třeba předal dál....
4. črc 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka od 37tt to už není ani předčasný porod. neřeš to tak Andinečko, malinká bude v pořádku (není důvod, aby nebyla) a ty to budeš mít za sebou. Jednou jsi už rodila ,,normálně" a tak si teď vyzkoušíš cásařák a pak nám řekneš, co bylo lepší:slight_smile:). ne, nechci to zlehčovat, ale zbytečně se tím netrap! Gerychová je třída a nic špatnýho by ti neporadila!! Zkus si na tom najít i něco pozitivního:slight_smile:
Synevec se narodil s váhou 2,70, manžel 2,20 a oba to jsou šikovní kluci :grinning: A já i manžel jsem se narodii o měsíc dřív....
4. črc 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dudlíky nebrat dokud se nenaučíte kojit to se nedoporučuje, ale jinak si můžete vzít co chcete a dostaneme všichni takovej balíček kde budou plínky, bepanten, atd.
4. črc 2011 ve 21:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011
tak jak jsi se vyspala??
Představ si, že já mám snad alergii na ty vločky/mlíko.
6. črc 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka vyspala jsem se jako vždycky, nic moc, pořád se škrábu, i teď!! Jak tě to napadlo? A nesvědilko tě to i před tím, než jsi začala jíst ty vločky?Všude možně jsem, četla, že to svědí tím, že se natahuje pokožka.....
6. črc 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě nic nesvědí, ale za to mi dost popraskaly stehna a prsa a to mažu pořádně. Už asi pak nebudu moct vylézt do plavek. Ale snad to zesvětlá, zatím to mám dost červený.
6. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, budete pořizovat nějaký nosítko nebo šátek? Právě koukám co kde je. Šátek u nás asi neprojde to by malou manžel nechtěl nosit :grinning:
6. črc 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011
jj, ale v mém případě se už nemá co natahovat :grinning: :grinning: ( mě svědí ve vlasech, na krku...)
Začala mě pálit žáha, takže všechno chutná stejně ( hnusně - kovově).
@ivuska22 - mě se osvědčil krém na strie Elasti-Q ( je fakt skvělej). Jinak pokud nezhubnu, tak mě plavky taky nehrozí:grinning: :grinning:
6. črc 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Taky trpím na pálení žáhy a nejlepší je sníst nakládaný okurky.
6. črc 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ahoj, ja mam po mladem jak satek tak nositko. Satek je podle me nejidealnejsi na to uplne male mimi, osvedcilo se mi to u mladeho hodne. V satku jsem nosila do cca 4m (v podstate jen ja, manzel se proste do neho nebyl schopen zamotat) a od tech cca 4m jsme uz pouzivali nositko Ergo, to uz jsme nosili oba. Ergo je zhruba od 3-4m, kdy ditko drzi pevne hlavicku a ma aspon 6,5-7kg. Jinak z nositek od narozeni je tusim Manduca s novo vlozkou, ale osobne bych fakt preferovala satek. Jinak mladeho jsme nosili asi tak do 13m, kdy uz fakt velmi slusne chodil a behal a uz do nositka nechtel, maximalne ho poponese muz "na konika" :slight_smile:
6. črc 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka já věřím, že je v těhu pokožka víc vysušená a tak to svědí. ....To pálení žáhy je nepříjemný, pomáhá na to Rennie tabletky, kup si je :wink:

@andinecka @ivuska22 kamarádka si libovala, jak se natírá a nemá ani jednu strii a nakonec asi týden před porodem jí popraskalo bříško. Někdy tomu předejít nejde. Četla jsem, že hodně kůže praská právě při porodu....Ale zesvětlá to určitě :slight_smile:
6. črc 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tady sice moc neprispivam, ale poctive vas ctu :wink:

Kupujete nekdo pro mimco lehatko (libi se mi fisher price 3v1)? Ja docela zvazuju, u prvniho jsem se obesla, ale ted mam tak trochu strach, ze nebudu mit na ty kluky dostatek rukou :sweat_smile:
6. črc 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah já lehátko určitě koupím, chtěla bych tohle: http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2905487
6. črc 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah my mame presne to od FP vyuzili jsme ho asi do 7 mesicu pak se zacal Luky o vsechno stavet a hrozilo,ze skarede spadne takze je u rodicu a jak se Verunka narodi tak ho zase privezeme :slight_smile: je super, Lukaskovi hrozne moc pomahalo pro kolikach, hezky se v nem vyprdel :sweat_smile:
6. črc 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 my mame manducu, ma novorozeneckou vlozku, ta je super, ale nas Lukasek kdyz byl uplne malicky tak v manduce byt nechtel, takze jsme zacali nosit asi tak ve 3 mesicich a to se mu uz libilo. Nosime porad, ja teda jen cas od casu na zadech a manzel porad na brise, Lukymu se to libi vic. Zrovna dneska jsme byli na vylete na prehrade jen s manducou. A co se tyce satku, planuju si ho pujcit az se mala narodi od kamaradky a pokud se nam to osvedci tak ho koupime :slight_smile:
6. črc 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah TAky bych chtěla přesně tohle, dívala jsem se, že ho má dost maminek, tak snad bude dobrý :slight_smile:
6. črc 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011
tak před chvílí jsme dojeli z Brna, to vedro v autě bylo hrozný. Koupili jsme dětský teploměr a pár maličkostí a budeme čekat, co nám v pondělí řeknou.
Panejo, co to máš zase za potíže??? Já nic takovýho neměla. Zítra má Hruban poradnu, zavolej si tam.
6. črc 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, od soboty jsme s Michalkou doma z porodnice, ale užíváme si rodinného života (manžel má dovolenou, navštěvují nás příbuzní a známí), zabydlujeme nový byteček (poprvé jsem tu spala až s Miškou) a na počítač zatím nemám moc chuť. Mišulka je moc šikovná a hodná. :slight_smile: Časem napíšu víc, jestli vás bude zajímat porod nebo pobyt v porodnici. Užívejte si bříšek :wink:
6. črc 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andinecka jé mě pálí žáha od začátku těhu - trpím, ale když už je to nesnesitelný beru si Renni, ale jinak obvyklé rady jako mlíko, mandle - to mě nepomáhá. Ale ty 2 měsíce už doklepu :grinning:
@adelka89 @sussanah - no, já si půjčím asi na začátek šátek od sestry a potom asi pořídíme nosítko, jinak malou manžel nebude nosit - v šátku určo ne. Ale pořád mluví o tom že na vejlety nejlépe s nosítkem :slight_smile:
6. črc 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ta je krásná, moc se vám povedla - mě teda i porod i pobyt v nemocnici zajímá - kde si vlastně rodila??
6. črc 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj gratuluji, malá je krásná.
6. črc 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ahoj, moc gratuluju, Míša je nádherná princeznička:slight_smile:Kulíšek malinkej:slight_smile: Určitě budu ráda za info o porodu a porodnici!!Mějte se krásně a užívej si malinké:slight_smile:
6. črc 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek