• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
autor
@kackaberuska Kaci, tak ja budu moct prijit az pozdeji, citam, tak az po ctvrte, tak Ti kdyz tak zkusim zavolat, jestli tam jeste budete, jo... :wink: :slight_smile: abych tam nejela zbytecne... :slight_smile:
11. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ani84 gratuluju k úspěšným zkouskam :slight_smile:
11. črc 2011 v 10:20  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk @lutsousek s tím epinem jste holky šikovný. Me přijde hodně uz těch 22 cm to uz na dětskou hlavičku i raminka stačí bohaté ne?
11. črc 2011 v 10:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 Peti, nemluvíme tu o průměru, ale o obvodu :wink: Hlavička mívá obvod něco málo přes 30cm, což je míra, na kterou by se měl člověk s epinem postupně dopracovat - odpovídá to průměru cca 10cm. Lutsousek se k tomu už pomalu blíží no a já jsem na průměru něco přes 6cm, téměř od začátku - nechce mě to pustit dál, tak si říkám, že mi možná pořád chybí nějaký ty uvolňovací hormony i když teda pánev mě zepředu i zezadu bolí tak, že mám pocit, že se mi rozpadne a nemůžu občas skoro chodit :unamused:
11. črc 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk aha tak ted uz to chápu ale i tak jste dobří. Přes 6 cm uz je taky hodně to uz je víc jak pulka :slight_smile:
11. črc 2011 ve 12:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk jsi dobra ze i přes bolest pánve v tom pokracujes tak budu prát at se to brzy uvolni
11. črc 2011 ve 12:28  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek něco pro tebe a holky co uvažují nad EPI NEM :slight_smile:

Vyčteno z jednoho blogu tady na koníku :wink:

"Obvod hlavičky 35 cm. Ve 2 ráno mi praskla voda, ve 4 jsme dojeli do porodnice, v 5 začaly kontrakce, v 7 už jsem byla otevřená na 7 :slight_smile:, v 8:30 přesun na sál, a pak už jen akademická čtvrthodinka čekání (tlačení:slight_smile:) našeho prďolky.
Díky zázraku s názvem epi-no jsem věděla, jak správně a účelně zatlačit a hlavně nebyl nutný žádný nástřih a já jsem si okamžitě mohla sednout na vlastní pozadí :slight_smile: "
11. črc 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sarkast Jj, je pravda, že to tlačení na tom jde taky natrénovat (i třeba v jaké poloze se člověku dobře vytlačuje) a jinak takových příběhů se na diskuzi o epinu a otázce o epinu najde dost. Tohle je opravdu povzbudivé :wink:
@petrus77 Děkuju. No mně teď ty bolesti pánve, které jsou těžko snesitelné, začaly včera a s epinem to nemá žádnou souvislost, protože mám od čtvrtka epinový půst, neb jsem byla do včerejška na chatě, kde se voda musí dovážet, takže by to tam bylo blbý s hygienou... Takže zas zkusím dneska...
11. črc 2011 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk já myslela ze to boli od toho epina. Tak at to dneska dobře jde :slight_smile:
11. črc 2011 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Jojo, to jsou ty příběhy, které mě přesvědčily, že má smysl si to koupit :slight_smile: Když k tomu shlédneš pár videí o nástřihu... :sweat_smile: Snad se mu vyhnu, nebo bude minimální!!!! A pořád doufám, že naše malá je opravdu pořád "malá" a bude mít hlavičku tak těch 30cm, no uvidíme zítra na monitoru a utz. :slight_smile:

@kackabk Jeee, tak ty bolesti hlavně vydrž! Taky jsem to měla...teď mě pro změnu bolí stydká kost, jak hlavička sestupuje níž. Už aby to bylo za náma :slight_smile: Já měla teď 5 dní pauzu s epinem a jsem pořád na 27cm. Ale podle té tabulky mám přes 8,5. Tak nevím... :confused: Ale někdě jsem četla, že jedna holka měla nacvičeno jen 22cm a porod dala bez nástřihu. Tak snad to taky zvládnem!
11. črc 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 A jak je tobě??? Já už bych nejraději šla rodit... :slight_smile: To bříško se pronese a jsem hrozně oteklá... je mi pořád zle.
11. črc 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek no já právě do té pánve počítám tu stydkou kost - to je ta "pánev zepředu" a "pánev zezadu" je kost křížová - a když se to spojí dohromady, tak je to dost výživné a pak chodím pomalu a s bolestí a jak kdybych měla housera :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, vyrážím do města a pak vlakem dom, snad to přežiju. Mějte se a dík za podporu!
11. črc 2011 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk Ahaaa, jsem to špatně pochopila! Mně totiž bolela i pánev, asi se roztahovala k porodu. A teď mě bolí jako tebe... zepředu, zezadu. Zezadu hlavně, když něco doma dělám. Nejhorší je vysávání!!! :confounded: Tak si užij město! :slight_smile: Já jdu něco uvařit.
11. črc 2011 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek já neotikam,boli me akorát v krizi a nejvíc když dlouho sedím to se pak nemůžu pohnout. A vstávají z postele taky nic moc a ještě se mi zkrátila frekvence curani někdy mám pocit ze musím co pět minut. Málek me někdy loktama pícha do boku, včera me dvakrát po sobě dost kopl do mocaku, a hlavu me tlačí az po žebra a někdy je to teda dost nepříjemný. Já budu rodit v pátek rano a i když se bojím tak to uz chci mít zasebou a chci mít uz malyho u sebe :wink:
11. črc 2011 ve 14:01  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 Peti, psala mi andinečka, že odedneška leží v Bohunicích, že má malou hlavičkou nahorů a nejspíš ji čeká císařák. V pondělí se prý uvidí, co dál...
11. črc 2011 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, taky vás tak hrozně bolí nohy, když stojíte, nebo chodíte?
11. črc 2011 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak ja jsem mela dneska od rana bolesti a tvrdnulo mi bricho. Sla jsem k doktorce mala je hlavickou dolu a zacinam se otvirat :pensive: cipek 22mm tak me vypsala zadanku na hospitalizaci do Bohunic kvuli injekcim na dozravani plic. Domluvili jsme se ze nastoupim az pokud by se to do zitrka nezlepsilo :pensive: protoze nechci nechat doma Lukaska samotneho, ale doktorce se to nelibilo :pensive: takze lezim a nic nedelam, mam tu mamcu a o maleho je postarane.
prosim vzpomente si na nas
11. črc 2011 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 díky za zpravu :slight_smile:
11. črc 2011 v 17:38  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 držím pesti at je VŠE ok.
11. črc 2011 v 17:40  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 jejda, taky držím pěsti, ať je vše v pořádku a mimi ještě zůstane v bříšku. Buď ráda, že ti chtějí píchnout aspoň tu injekci - projistotu. Já bych měla mít čípek 2,6mm, ale neotvnírám se, prý nejde ani tak o velikost čípku, jako o to, jestli měkne a otvíráš se...
11. črc 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 ja jsem mela prave cipek 45mm takze se zkracuje a je mekky :pensive:
tu injekci mi prave pichnou jen kdyz budu hospitalizovana, vis? Ja bych nejradej lezela jen doma, ale kdyby to zitra bylo stejne tak si tam radsi pujdu lehnout, Lukasek to nejak zvladne :pensive:
@petrus77 dekuju
11. črc 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 jj, mě se taky zkrátil. S tím se tam leží jen 2 dny, to byste nějak zvládli, ne? :wink:
11. črc 2011 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 s cim myslis? Kdyby to byly dva dny tak urcite, ale tyden by bylo uz moc.
11. črc 2011 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 to píchnutí injekce na dozrání plic trvá 2dny. Píchá se to 2x tuším po a pak se jde domů :wink:
11. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 diky moc za info, uklidnila jsi me :slight_smile:
11. črc 2011 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 když jsem ležela v nemocnici, zrovna se mnou byla na pokoji paní tuším ve 26tt a právě jí tam ty injekce píchali :wink:
11. črc 2011 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 TAky držím pěsti ať je vše v pořádku. Má kamarádka se otvírala už od 28. týdne a vydržela až do 37. akorát to chtělo klid a hodně odpočívat. No bylo to její první dítě, tak si to mohla dovolit. A to se ti ten čípek zkrátil o ty dva cm za jak dlouho? Mě taky dneska tvrdlo břicho víc než normálně, ale bez bolestí, no já jdu na kontrolu ve čtvrtek, tak jsem taky zvědavá co se dozvím. TAk dva dny v nemocnici to není tak hrozný, to malej zvládne. A babička může hlídat?
11. črc 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 Hlavně je v těch Bohunicích vidět, že mají málo místa a nikoho tam zbytečně dlouho nedrží. Tak bych se dlouhýho pobytu nebála.
11. črc 2011 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 o ty 2cm asi za 6 tydnu. Ve 28tt byl 29mm a ted 22mm. Kdyby to byly dva dny tak je to v pohode. Zatim to moc neprestava, tak uvidime zitra. Kdyby to bylo porad stejne tak radej pojedem. :pensive:
11. črc 2011 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@adelka89 To radši jo. Neboj bude to dobrý. Trochu si odpočneš a budeš zase doma.
11. črc 2011 v 18:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek