• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@snazilka_2011 Váhu se dozvím za 14 dní na kontrole. Říkala, že zatím je to dobrý, že se tím nemám zatím stresovat a mám odpočívat ať vydržím co nejdýl. Že není dobře, že mi tam furt tak tlačí, že mi z toho tvrdne asi pořád to břicho. Mám taky pocit, že on každej doktor k tomu přistupuje jinak. A ta moje je taková opatrná. No ale radši pro svůj klid budu odpočívat nadále a po tom 32. týdnu už bude člověk víc v klidu a začnu pomalu prát a žehlit oblečky.
15. črc 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 jak moc ti teď bříško tvrdne? kolik bereš magneska? a kolik máš ten čípek?
15. črc 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 No to je fakt pěkná váha. Rodit 4 kilovýho prcka bych se taky bála :slight_smile:
Mě chůze nevadí, ale nesmím sedět, když sedím dvaet minut, tak se pak začnu kroutit a musím si lehnout a dát nohy nahoru, jak mě to tlačí na kostrč.
15. črc 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Magnések mám 6 denně. Čípek už mám dobrej 3,5cm. Takže to se mi zlepšilo. No to tvrdnutí mám některý dny jen třeba do těch 15 za den, ale jsou dny kdy mě tvrdne při každým pohybu, třeba i desetkrát za hodinu. Na to mě pomáhá jen ležet a ani se nehnout. A nevím na čem je to zívislý, pač v podstatě dělám to stejný každej den.
15. črc 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 a neotvíráš se? Já mám CS 2 a čípek 2,6mm....mě od včerejška taky dost tvrdne břicho.
15. črc 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene říkala, že ten čípek zatím drží, jen že prostě ta hlavička je moc dole. Na tom utz mi to ukazovala, je fakt hned naražená na tom čípku. Říkám si, že možná mě spíš trochu straší, abych fakt odpočívala. Mě jinak jak kdyby nic není, nic mě extra nebolí, jen nesmím dýl sedět. Ale ležet a stát můžu v pohodě.
15. črc 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ja muzu sedet (nejlip trochu na boku), ale nejlepsi je, kdyz lezim :wink:. Ale jak stojim, tak des, to me fakt boli dole hodne, obcas se skoro bojim, ze malymu ta hlavicka vyklouzne :grinning: .
15. črc 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavne v minulym tehu jsem nic takovyho nezazila, tak teda nevim, jestli je to normalni nebo co to na mne Vojtisek zkousi :dizzy_face:
15. črc 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 určitě je dobře, že je ta doktorka opatrná!!, ty chodíš na tu Křenku, že?
15. črc 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Mě zas vždycky při vyšetření říká, že tu hlavičku cítí rukou jak je dole. Holt některý mimča se tak asi usídlí. Mě překvapuje, že už od toho 20. týdne má stejnou polohu, asi možná tam má malej u mě málo místa. Ale ty už jsi v pěkným týdnu, tak už můžeš být v klidu. Já taky cítím malýho úplně dole jak mě tam šťouchá. No a nejlepší bylo, když jsem vlezla do ordinace a sestra mě říká: Jé vy už jste tu naposled že, vás už budeme posílat do porodnice :slight_smile: a já ji říkám, že jsem teprv ve 29. týdnu, tak nevěřícně koukala :slight_smile:
15. črc 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jojo ona je nová, taková mladší. vyměnili se mi asi ve třetím měsíci. Jo tak poctivá je aspoň z ní mám pocit, že se nesnaží nad ničím nemávnout rukou, že je to normální.
15. črc 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 a dřív jsi chodila k té Popovičové? To je dobře! ta moje nad vším právě mávla rukou!!
15. črc 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo ona je tam pořád, ale jen dva dny v týdnu a k té už nechodím. Ale ty první 3 měsíce si taky nemůžu stěžovat, taky všechno poctivě kontrolovala.
No to je naprd, když nad tím mávne rukou. Člověk pak má z toho blbej pocit. Já když od ní jdu tak jsem spokojená, že všechno je zkontrolovaný a na všechny otázky jsem dostala odpověď :slight_smile:
15. črc 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 a ty jsi se pak přehlásila k té druhé? já k ní už nechodím, začala jsem už chodit do těch Bohunic :wink:
15. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne ony sami si mě přehodili. Ona teď tu ordinaci vlastní ta mladá a Popovičová je jako zaměstnankyně. Za 14 dní mi bude dělat ten UTZ ve 32. týdnu a hrozně jsem zvědavá kolik už malej má. A budeš chodit na nějaký předporodní kurz? Já si furt říkám, že bysme se měli s manželem nahlássit abysme nebyl u porodu moc vykulený :slight_smile: Ale všechny kámošky co rodili mi říkali, že je to zbytečný, tak nevím.
15. črc 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no já si taky právě říkám, že je to zbytečný, ale za 2týdny jdeme sem:
http://www.agenturavetrnik.cz/novorozenci-a-kojenci.php
15. črc 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 Jojo na to jsem taky koukala. No zamyslím se a taky nás někam objednám ať víme co s tím drobkem pak doma dělat :slight_smile:
15. črc 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, předem se omlouvám, že jsem nepřišla na sraz, ale musela jsem plnit mateřské povinnosti :sweat_smile:
Moc děkuji za gratulace!!!! Dneska nás pustili konečně domů :dizzy_face:
No, a co k porodu říct... V úterý ve 3:30 ráno mi praskla voda. Což jsem si celou dobu přála, aby se mi nestalo! Že určitě nepoznám, že je to voda. Já myslela, že jsem se ve spánku počůrala :sweat_smile: Což se ale naštěstí nezdálo manželovi a zavolal do Bohunic, co a jak. Takže jsme jeli a mně si tam už nechali. CS jsem měla 6 a byla to opravdu plodová voda. Dali mě na porodní na JIP, kde jsem dostávala kapačky ATB a s kontrakcema musela ležet a čekat, až to začne. A ono nezačlo.. takže ve středu v 8 ráno mi zavedli tabletku na vyvolání a pak už to šlo veeeeelmi rychle. Malá byla venku v 11:50. :dizzy_face: Já jsem bez nástřihu a ku překvapení doktora nemám ani jeden steh nebo ranku. :slight_smile: Malá měla hlavičku 32cm, já s epinem nacvičeno 27cm a zvládly jsme to :sunglasses: Naštěstí jsem měla zlatou PA, která mi slíbila, že nástřih neudělá, pokud se nezačnu trhat. Jinak Bohunice můžu za mě doporučit, všichni byli milí, ochotní a se vším mi pomohli.
Další info ráda povím, jestli budete chtít.
16. črc 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek Jéé, moc gratuluju :slight_smile: To je super, že všechno takhle pěkně proběhlo i s tím vyvoláváním. Už se těším na nějakou fotku Isabellky :slight_smile: A epino si asi teda fakt nakonec pořídím, když to tak čtu.
16. črc 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Moc moc gratuluju k holčičce :slight_smile: ..Si frajerka, že si to takhle zvládla a bez nástřihu..taky sem nad epinem přemýšlela a po tvé zkušenosti už sem přesvědčená, že si ho 100% pořídím..a co astma? nedělalo ti nějaké komplikace? A taky sem ráda, že si byla s Bohunicema spokojená, taky tam chci.
16. črc 2011 v 18:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Děkuji :dizzy_face: No ten vyvolávaný porod byl docela síla, takže jsem ty kontrakce před tlačením už moc nedávala. Tak jsem dostala kyslík a už to šlo, inhalátor jsem měla u sebe, ale nebyl potřeba. Stačil ten kyslík. Jenže to asi bylo tím, že jsem nespala od toho úterý. Bohunice byly opravdu super, doktoři, sestřičky- byli super. Já jsem byla na nadstandartu- porodní box i pokoj. Ten box bych brala určitě- mít u porodu sprchu a wc u sebe a ne na chodbě je k nezaplacení!!! A pokoj jsem si taky užila, neplakalo mi tam cizí dítě a to moje je zlatý a neplače vůbec. A mohl tam se mnou být manžel 24hodin, což jsem uvítala :slight_smile: Měla jsem konečně klid po porodu. Na JIP jsme byly 4 a nedalo se spát, pořád se střídaly monitory, kapačky atd. No a epino si určitě pořiď. Nejsou to vůbec vyhozený peníze. A ta moje PA ho znala, takže věděla, že může s nástřihem čekat :wink:
16. črc 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek A epidurál si asi neměla, že? Já chci určo nadstandard ten porodní box, ale pokoj nevím..kámošky mi zase říkali, že někdy to může být i výhoda, když je tam druhá maminka..že když je zkušená, tak poradí třeba s kojením a tak....Já se tak těším na fotečku...určitě bude nádherná..a kolik vážila a měřila?
16. črc 2011 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Epidurál mi dali víceméně povinně. Ale málo, aby netlumily kontrakce a nemuseli dávat oxytocin kvůli astmatu. Takže efekt epidurálu byl u mě ten, že jsem si bolesti prožila v plné kráse, ale otevřela jsem se ze 3cm na 8cm během půl hodiny. Jj, to je taky pravda, že ti můžou pomoct. Ale já byla tak vyřízená z té Jipky, tam se nikdo s nikým nebavil. Ty maminy ani nepozdravily... :confounded: A ležet tam s kontrakcema, kapačky v ruce, připojená na monitor a hrobový ticho 24hodin, to bylo na mě moc. A pak mě přehodí na box a vyvolají porod :sweat_smile: Takže jsem se u porodu hned ptala na nadst. pokoj :slight_smile: Fotečky už nahrávám. Mála měla 47cm a 2670g, drobeček prostě.
16. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek moc gratuluju, krásná holčička
16. črc 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek krásně jsi to zvládla, jsi šikulka :slight_smile: určitě je to veliká úleva, že už to máš za sebou, co? :slight_smile: je super, že jsi byla v Bohunicích spokojená, to tady určitě všichni rádi čteme :grinning: . je to hodně o těch lidech, na který narazíš a který máš u porodu....A koho jsi měla u porodu, MUDr. Gerychovou? To je skvělý, že tě nenastřihli!! A epino má určitě velikou zásluhu. Je super, že byla malá tak brzo na světě, je moc krásná :slight_smile: . Těším se na další fotečky a informace, jak se vám doma daří :wink: A co sis brala do prorodnice? Co jsi tam potřebovala a co naopak ne? :wink:
16. črc 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek jeste jednou velike gratulace!!! :wink: Je super, ze jste obe dve v poradku!! :wink: ...a s tim epinem mam velkou radost, ze si to zvladla tak bajecne, i kdyz si cvicila tak kratce...:wink: Paradni! :slight_smile:
17. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek jak dlouho jsi s tím epinem cvičila??
17. črc 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @lennikka @snazilka_2011 Děkuji, holky! :slight_smile: Teď se těším na ty vaše miminečka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@snazilka_2011 Úleva to je... už jsem se poslední dny těšila do porodnice. Ale že to vážně přijde tak brzy, to jsem netušila ani ve snu :sweat_smile: Jinak u porodu jsem měla jen PA Schořovou. Doktor přišel až po porodu, jestli je potřeba něco šít. Byl to Dr. Kamil Frank. Mudr. Gerychová měla službu před ním :slight_smile:
@falca1 No cvičila jsem od 36tt, ale celkem asi 12 krát. Dostala jsem se rychle na těch 27cm, tak jsem si říkala, že není kam spěchat, že to do 40tt zvládnu na 31cm. Malá měla hlavičku 32cm a vůbec jsem necítila nějaký hrozný pálení na hrázi, nebo ten pocit, že se roztrhnu- jak říkala PA na tom kurzu porodním. Já jsem si prostě věřila, že to dám :slight_smile: A epino má všechnu zásluhu.
17. črc 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek gratuluju jsi fakt borka :slight_smile:
jo a jen tak pro info :slight_smile: pravdepodobne v tu dobu, kdy jsi rodila jsem byla v porodnici i ja na prijmu kvuli tvrdnuti a bolestem a MUDr. Frank me vysetroval a mluvil o tom, jak se na porodnich salech behem 30 minut narodili 3 deti :slight_smile:
Je super, ze epino pomohlo, ale urcite velkou roli hraje i ta elasticita hraze, ja jsem pred porodem taky nacvicila tech 27cm ale nastrih mam :confounded: je fakt teda, ze Lukasek mel hlavicku 35cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale mam radost s tebou jste fakt sikulky :dizzy_face:
17. črc 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ted ctu ze se Isabellka narodila 11:50 tak to jsem tam nebyla :slight_smile: je moc krasna :dizzy_face:
17. črc 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek