• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

20. dubna 2016 
@pampeliska1 aha...
@versam jo to nám říkali...ale asi se budu muset zeptat svého mudr co to opravdu znamená...
jinak naše výsledky
Délka těhotenství: 12+6 dle CRL Termín porodu 13.6.2012 Srdíčko nám bije 160 úderů za minutu. Temenokostrční vzdálenost 65,5mm. Šíjové projasnění (TN) 1,80mm. Placenta vzadu nízko. Plodová voda přiměřené množství. Pupečník 3 cévy. Nosní kost přítomná. Lebka/mozek, páteř, břicho, žaludek zdá se normální. Ruce, nožičky obě jsou vidět. Trizomie 21 - 1:18901 Trizomie 18 - 1:46519 Trizomie 13 - 1:145834
9. pro 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor ona musela miminko dát pryč.
To máte krásné výsledky, mě to čeká 23/12 tak už bych to chtěla mít za sebou
9. pro 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa taky se dočkáš,ale je fakt že se to hrozně vleče,ale budeš mít hezký dáreček :wink:
9. pro 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mochenkaa to věřím :slight_smile: jojo dopadlo to oki....ale ty tři hoďky čekání byl stres...
9. pro 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor obecně zvýšené NT znamená nějaký "metabolický" problém.. Samotné měření šíjového projasnění je měření nahromaděné tekutiny jakoby za krkem, která se v případě nějakého problému hromadí.
Výsledky máš taky krásné :wink:
9. pro 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 no já sem viděla jak to měřila,ale vadí mi ty jejich zkratky,které ti nikdo nevysvětlí :angry: takže děkuji za objasnění :slight_smile:
9. pro 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jinak zkratka NT doslova znamená Nuchal Transluency = šíjové projasnění :wink:
9. pro 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no to vím....jen mi nebylo jasné co je to to šíjové projasnění :slight_smile:

Ale můžu říct že ty 3h čekání na krev patří k nejdelším v životě...nedovedu si představit,že by nám to posílali domů.
9. pro 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu do Predika, takže krev jsem dala v laborce vedle Predika v pondělí a toho 23 už ji jen zkompletují s utz. Takže nám to mají říct hned
9. pro 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vzhledem k tomu,že jsem šla podruhé,tak jsem taky měla výsledek hned,protože krev jim stačila ta z minulého týdne
9. pro 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jedna babička už má po překvapení :grinning: Před chvílí volala a Adámek jí prozradil že maminka má v bříšku miminko :grinning: Takže si nedělám iluze,až pojedem k druhé babičce tak jí to taky určitě řekne :grinning:
9. pro 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@versam jakmile to řekneš dítěti tak jsi to řekla všem :grinning: a měla babička radost?
9. pro 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa
jo radost měla velikou,když já jsem myslela že to neřekne,dnes o tom vůbec nemluvil a sotva babička zavolala po skypu tak jako druhou věc to hned vybalil,ale koneckonců je to jedno,holt budou překvapení dřív :slight_smile:
9. pro 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Gratuluji všem maminkám ke krásným výsledkům NT screeningu. Já byla dost vystresovaná, tak vím, jak je vám teď prima na duši :slight_smile: Já dnes nevydržela a pobalila si tašku do porodnice. Ještě papučky a bude to. Na Vánoce nebude na nic takového čas a potom - kdo ví. Už jednou se mi to vyplatilo. Zítra jdu na kontrolu, myslím, že mě čeká velký UTZ a výsledky krve. Tak hezký týden :slight_smile:
11. pro 2011 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@amrash tak co utz?
Já už chci být po tom screeningu.... ještě 11 dní
12. pro 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Bohuzel se nekonal, jsem pozvana az na 27.12. a jsem moooc zvadava. Chtela bych znat odhd vahy atd. Naposledy melo mimco 800 gr.
12. pro 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash tak to je škoda, ale aspoň to bude trošku opožděný ježíšek :wink:
12. pro 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa to čekání je strašná otrava.. Ale za ten šutrák, co pak spadne, to stojí! :wink:

@amrash no já si myslím, že teď už bude mít aspoň 1200g.. Nebo kolik tak mimča v tomto týdnu mívají?
12. pro 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 to jo, ale jsem stresoň a tím že jdeme 23/12 tak se bojím o to víc aby bylo vše v pořádku měli jsme krásné vánoce :slight_smile:
12. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa vůbec se ti nedivím! Navíc před těma Vánocema bych to brala úplně stejně jako ty. Největší stres byla ta cesta do Predika..to jsem ani nemluvila a jen mi bušilo srdce :sweat_smile: :confounded:
12. pro 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 to chápu. Tys byla v prediku? jak to tam funguje? Jsem nervózní a nevím co mám čekat. Když jsem byla na krev na poliklinice tak v čekárně bylo tak 6 maminek a nikdo nechodil dovnitř ani ven
12. pro 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa no abych pravdu řekla, tak v tomto jsem si taky nebyla jistá - jestli klepat nebo čekat, že někdo vyjde. Když jsem tam byla ve 13.tt, tak jsme byli v čekárně sami, tak jsem na sestřičku klepla a ona nás vzala hned dovnitř. Vevnitř je ještě taková druhá čekárnička s židlema, kde jsme asi minutu počkali, než vyšla maminka, co byla před náma.
No a teď v tom 20.tt kdosi venku v čekárně byl, ale i tak jsem klepla, dala sestře průkazku a ona říkala, že nás zavolá. Čekali jsme všehovšudy asi 15min, takže pohoda. V tom 13.tt jsme nečekali skoro vůbec.
12. pro 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 super, takže klepat. tím jsem si nebyla jistá :slight_smile: tak snad tam nebude moc lidí a rychle se dozvíme výsledek
12. pro 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa navíc ony jsou tam ty sestry fakt moc příjemné. Zažila jsem tam 2 různé (myslím, že víc jich tam ani není) a obě byly fajn. Výsledek budete vědět ještě když budeš ležet na utz - aspoň já jsem to tak měla - dr. během měření hlásí naměřené hodnoty vedle sestřičce, která to vepisuje do pc programu, který pak vyhodí závěr: pozitivníXnegativní.
12. pro 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 já jsem z toho hrozně nervozni tak bych to už chtěla mít za sebou :slight_smile: . Dali vám nějakou fotku nebo jste si museli odkoupit?
12. pro 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa no jo, jsou to nervy... :confounded: Pak mi ještě hrozně bušilo srdce, jak jsem si lehla na to lehátko tam :confounded: Fotku jsme dostali zadarmo a úplně krásnou - lesklou na fotopapíře :wink: Ani jsme si o ni nemuseli říkat.
12. pro 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja byla v Prediku poprve take strasne vystresovana - uplne jsem propotila papirovou podlozku na lehatku! Vsichni z personalu jsou tam neskutecne mili. Ja byla primo nadsena.z MUDr. Kovalcika. Vysledky jsme vedeli hned. Lekar take vse komentuje a postupne uklidnuje. Odchazela jsem s negativnim vysledkem a fotkami. Podruhe jsme si nechali i DVD. Navic 3D fotka me uplne nadchla!!! Nelituji penez, ktere ma pojistovna za prvni UTZ neproplaci. Za ten klid to stalo!!!
13. pro 2011 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa vůbec se ti nedivím,že si tak nervózní...ono to nějak uteče....já měla hrozný strach hlavně v ten den a byla jsem ráda,že mě manžel drží za ruku...ale já jsem hrozný stresař co se týká tady těch vyšetření kolem miminka....
@pampeliska1 @amrash holky vím,že se chodí tady na ty vyšetření 12-14tt pak 20-22tt a pak kolem 30tt ....chtěla jsem se zeptat je to opravdu to druhé od 20-22tt??? Já jsem totiž objednaná na 11.1. což mi řekla že je 17tt ale dle toho co napsala do papírů to je 18tt (máme jedno vyšetření navíc) a pak mám jít vlastně v tom 20tt ale jít za 14dní znovu se mi zdá brzo...
Jo a kdy se chodí na ten 3D?
13. pro 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor ahoj, no to nevíím co by mohlo být za vyšetření.. Ono se na ten druhý genetický utz chodí opravdu až od 20.tt. Vím, že si to tam sestřička v Prediku počítala, abych už byla v tom 20.tt když mě objednávala.. Možná to bude to vyšetření navíc?
Jinak k tomu 3D - extra za něj platit nebudu, přijdou mi to vyhozené prachy..Stačilo mi, když mi ho na chvilku pustila dr. u sebe v ordinaci a pak ještě i v Prediku v tom 20.tt.. To mi stačí :wink:
13. pro 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jo a chodí se na něj myslím kolem 24-26.tt, protože to ještě není mimčo tak velké, ale zase už není tak malé :wink:
13. pro 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek