• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

3. května 2017 
@mochenkaa jé já myslím,že to nebude tak hrozné,uvidíte :slight_smile:
12. led 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor já myslím, že jo. Zatím nejsme ani blízko dohodě. Pokud to bude kluk tak jsme v klidu, ale holka by nám dala zabrat :slight_smile:
12. led 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa tak u nás bude mazec se jménem v případě že to bude kluk :grinning:
12. led 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@versam :grinning: :grinning: my budeme mít Davida nebo nevím. Já chci Sáru a M chce Petru :angry: k dohodě se neblížíme
12. led 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa moje vysněné jméno na kluka už asi od mých 15 je Darek,ale mojemu se vůbec nelíbí, u prvního jsem ještě ustoupila,ale řekla jsem že pokud bude druhý zase kluk tak už neustoupím.Takže pro klid v rodině by byla lepší holka to se budem rozhodovat jen mezi Viktorkou a Amálkou :slight_smile: ,ale když já bych toho druhého kluka fakt chtěla,takže uvidíme jak to dopadne
12. led 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa pořiďte si Petru a Davida a bude to jako u nás doma :grinning: Jinak chceš Sáru nebo Sarah?
@versam my jsme při výběru jmen neměli moc velký problém,jelikož každý jsme vybrali něco a pak jsme argumentovali proč ne (ten druhý) a já jsem schopná vymyslet víc patvarů než manžel :grinning: jinak jediné čím mě manžel dostal bylo,že holčičku chtěl Melindu nebo Anabel,to mi přišlo jako pro lehkou holku :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a vyřešil to Tadeáš :slight_smile: i když manžel chtěl i Jonáše,ale to si vzpomenu na tělocvikáře z Hospody :grinning:
13. led 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@versam držím pěsti s Darekem
@petrajavor :grinning: ale já Petru nechců :cry: :grinning: . Moje vysněné jméno je Sara (bez čárky nad A, a bez H na konci). Ale M se nelíbí a ještě není schopný ani agrumentovat :unamused: . Náhodou, mě se Anabel líbí. Já jsem vždy chtěla Lilian/Lilien/Liliana ale ségra si tak pojmenovala kočku - to abych jí to jméno nevyfoukla, je jí 18 let :grinning: . To že kočka mi až tak nevadí, ale ta kočka je fakt totálně blbá. Blbější zvíře jsem ještě neviděla. Takže toto jméno padlo :frowning2: . No, pokud nám řeknou že holka, tak máme cca 20 týdnů na to se dohodnout..
13. led 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! U mě nic nového, včera jsem byla na kontrole, ale ani nebyl utz, tak jsem miminko neviděla :frowning2: Ale nevadí, nějak jsem to čekala, že utz nebude.
Dostala jsem žádanku na cukr - chtěla jsem se zeptat - to se dělá jen na poliklinice v Imalabu nebo i v nemocnici?? Pak jsem dostala žádanku na vyšetření na kardiologii, protože jsem si postěžovala, že mě někdy buší srdce :sweat_smile: No a ještě mám málo hemoglobinu, tak jsem vyfásla železo v tabletkách.. No jak nějaká důchodkyně :grinning:

@versam Darek je super jméno!! Taky jsem na něho kdysi myslela, ale nám by se to jakoby rýmovalo s příjmením - mužská podoba končí taky -ek, tak by to bylo nic moc. No a u manžela by to asi taky nepřošlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak držím palce, aby se ti podařilo manžela přesvědčit! :wink:

@petrajavor gratuluju ke chlapečkovi! :slight_smile:

@mochenkaa mě se jméno Petra docela líbí..v dnešní době se tak moc holčičky nejmenují, sama jsem nad tím jménem uvažovala.. Sara bez dlouhého A je taková zvláštní :slight_smile: Ale tak proč ne :slight_smile:

U nás je to Dorotka (Dorota v základním tvaru) a mm už nechce o jiném jméně ani slyšet a já už bych asi taky jiné nechtěla..prostě v břichu je Doris a hotovo :grinning: Kdyby to byl NÁHODOU chlapeček (což doufám není :slight_smile: :slight_smile: ), tak by to byl asi Mikuláš.
13. led 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa určitě něco vyberete :slight_smile: jinak Sara,tu by ti musela schválit matrika a slavila bys to na Sára. Ta má svátek tuším 9.10.. není totiž v kalendáři. Ale tak uvidíte,třeba to bude kluk a budeš bez starostí :wink:
@pampeliska1 děkujeme :slight_smile: Srdce mi buší občas taky moc,ale většinou pak omdlím,tak je to prej z tlaku,dalšího doktora nechci ani vidět. Ale je fajn mít jistotu. Na ten cukr jít musíš? To je takové to jak ti měří hladinu cukru a ty tam piješ ten jejich hnus? Chtěla jsem se zeptat,na co to vyšetření je dobré? Vím,že se dá totiž odmítnou.
14. led 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor mě se ani dr. neptala jestli chci nebo nechci na ten cukr jít. Já bych ale stejně šla i kdybych měla na výběr. Zjišťuje se tím přítomnost těhotenské cukrovky, což v případě, že se na to nepřijde může mít nepříjemné důsledky - rodí se velké děcka na pohled (vysoká porodní váha), ale nemusí být úplně v pořádku - jedná se především o vývin mozkových funkcí, který může být horší z toho důvodu, že mu v krvi koluje vyšší množství cukru.
Vím, že to někteří doktoři a některé těhotné v dnešní době zatracují, ale myslím si, že ty následky jsou o moc horší než to, že musím vydržet vypít ten sladký hnus a 2 hodiny sedět v klidu.
No uvidíme jak budu mluvit po vyšetření :sweat_smile:
Jinak k tomu bušení srdce - já neomdlím, jen mám pocit, že mi chce srdce vyskočit z hrudníku, ani nemám moc vysoký tep (třeba kolem 90), ale je to prostě hrozně nepříjemné, že si musím lehnout a vydýchat to.. Navíc to vzniká z úplného klidu, třeba když sedím u pc.. No uvidíme.. (navíc já jsem pracovala jako sestra na kardiologické JIP, tak mi to připadá takové úsměvné, že jdu na vyšetř. na kardio :grinning: )
14. led 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no tak kamarádka co to odmítla,říkala,že tam vlastně byla nalačno nechali ji tam sedět dvě hodiny než si ji někdo všiml,navíc se jí dělalo zle,jelikož tam na zdi mají obrázky co ta cukrovka způsobuje,což asi není nic hezkého,tak se zvedla a odešla....jako já nevím zda na něj půjdu,protože představa,že ráno nebudu jíst a mám se dopravit sama do nemocnice je pro mě nepředstavitelná. Bych sebou po cestě švihla o zem,manžel už volno nedostane a tak uvidíme co řekne doktor. Celkem mě to děsí :frowning2:
Tak snad to nic nebude. To půjdeš vlastně na vyšetření "domů". :slight_smile:
14. led 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor já nevím..já se prostě víc bojím toho, že bych cukrovku měla a neléčila by se a pak bych si to vyčítala, že jsem pro to nic neudělala, když jsem mohla..
A nevíš, kde na tom vyšetření byla? Mě totiž dr. poslala na polikliniku (vedlejší dveře jak je Prediko), mám se dostavit od 6,30 do 7,00 tak uvidím.. No kdyby si mě nikdo nevšímal, tak bych jim to dala najevo :angry:
Jako já se toho taky bojím, že půjdu na lačno, jsem zvyklá snídat..ale většinou až tak kolem 9hod, tak snad to nějak zvládnu.. Prý ani není tak hrozné jít na lačno a vypít to, jak to pak ty dvě hodiny udržet v sobě.. Ale tak četla jsem i zkušenosti těch, které by si to klidně zopakovaly, jak jim to chutnalo, tak snad to nějak přežiju :sweat_smile:
A co vůbec pohyby? Už chlapečka cítíš?
14. led 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no ona tam byla od 7 a v 10 z tama odcházela a jelikož je dost držkatá tak tam dělala celkem brajgl,že jí je zle a zda by si jí někdo všiml,jenže sestra řekla za chvilku a zase jí hodinu nebylo....tak to vzdala a šla domů. Tak je to 5let,tak doufám,že je to teď jiné. Jak ne tak nevím. Já vstávám brzo a nejpozději po tom co jsem hodinu vzhůru jinak je mi špatně,tak jsem zvědavá. Jinak holky tady na mk psaly,že na pití pomáhá brčko.
Jo Tádíka už cítím :slight_smile: sice ne moc silně ale cítím :slight_smile:
14. led 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 já železo jím už skoro 3 týdny :wink:
Dorotka u nás není možná, jmenuje se tak naše kočka :grinning: (teda má to v rodokmenu).
@petrajavor vím, že by měla svátek na Sáru. Sara je americká verze toho jména. Viděla jsem to v jednom seriálu a nadchlo mě to, jen M není schopný argumentovat proč se mu nelíbí..
Závidím, že už cítíš pohyby.
@pampeliska1 @petrajavor já na cukr půjdu určitě. Dědeček má silnou cukrovku, a mám to napsané i jako riziko v průkazce, takže mě se zřejmě ani nikdo ptát nebude. Ale šla bych aj tak. Já nemám strach to vypít, já mám strach že leknu žízní ty 2 hodiny potom.
14. led 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa moje dobrá kamarádka má zase psa Doru :sweat_smile: Tak ti z toho budou mít asi srandu.. Ale co, kašlu na to, vždycky se něco najde :wink: U nás ještě byla ve hře Mariana, ale to si necháme až případně na druhé..Teď je to prostě Dorotka :slight_smile:
Jinak já jsem pohyby cítila až přesně 20+0..nejsem si vědoma nějaké šimrání a lechtání..prostě takový kopanec, že se mi zavlnilo břicho, že to nešlo zaměnit s ničím jiným.. :dizzy_face:
14. led 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa no jsem zvědavá co vám poví matrika :slight_smile:
@mochenkaa @pampeliska1 jinak tenhle test je blbej,nemůžou to vymyslet jinak :confounded: no co by člověk pro šťastné s zdravé dítě neudělal....
14. led 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 hlavně že se to jméno líbí vám :wink: Uklidnila jsi mě s těmi pohyby. Když sleduju, jak holky hlásí první pohyby kolem 18-19tt...
14. led 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor třeba to Sara ani nebude. M s tím důrazně nesouhlasí :angry: , další ve hře je Lucie. Jenže těch znám tolik, že další teda nechci.
14. led 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa já jsem chtěla aby sestra byla Lucinka,jelikož sem jako 5letá milovala Lucii postrach ulice :grinning: jenže na názor 5leté nikdo nedbá a tak je Iva :stuck_out_tongue_closed_eyes: inak já moc Lucinek kolem sebe nemám,my měli vybranou Gabriellku a pak jsme uvažovali o Alexandře a o starších jménech,která se dávala před 30 roky,jelikož dneska je to samá Valinka,Nelinka,Nikolka,tedy kolem nás se holčičky snad ani jinak nejmenují...no uvidíte,času je dost a třeba to bude chlapeček :slight_smile:
14. led 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor
@mochenkaa Ja na vysetreni cukru byla vedle polikliniky a naprosto v pohode! Cvaknete si poradovy listek - je tam cast zvlast pro deti a tehotne - a sestry me braly HNED. Duchodci jen cuceli, co je to za protekci :slight_smile: Jinak glukozovy napoj byl mnamka, pripadal mi jako Sprite!!!
14. led 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa mě to taky znervózňovalo..Třeba když druhorodička napsala, že cítila už někdy ve 14.tt.. Já nevím, jestli je to vůbec možné :sweat_smile: ? Vždyť to mimčo je tak malinké a "jemné" že ani nemůže pořádně kopnout, aby to bylo cítit :sweat_smile: Nebo prvorodičky třeba v 16-17.tt :astonished:

@petrajavor bohužel to vymyslet jinak nejde :frowning2: Musí tam být ta zátěž pro organismus v podobě té sladké vody na lačno, což asi jinak zařídit nelze :unamused:
14. led 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash počkej - vedle polikliniky?? Mě říkala dr. že je to přímo vedle Predika v patře :sweat_smile: Tak jsem teď trošku zmatena!
14. led 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash paráda,změna v systému,aspoň něco pozitivního :slight_smile:
@pampeliska1 to se mi nelíbí,ale tak pozitivní je že aspoň když to výjde blbě vědí co s tím....nesnáším,když mi doktor říká,že neví proč to tak je nebo medicína není tak daleko. Žít před 30lety tak mě jebne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor no myslím, že před 30 lety se tento test nedělal, tak bys byla ušetřena :sweat_smile:
14. led 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 to jo ale před 30lety bych ještě na molu zemřela,takže bych se do téhle části vůbec nedostala... :slight_smile: všechno má své pro a proti,jsem ráda,že mají novej systém a nebudu tam muset čekat 100let :grinning:
14. led 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 No to je tusim ten centralni Imalab (snad jsem to napsala spravne). Je to hned vedle polikliniky po prave strane pokud vychazis z polikliniky. Driv v te budove byla VZP.
14. led 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor já měla v 6 letech poradní hlas u jména ségry. Je to Simona. Mě se Gabriela moc líbí, ale za žádnou cenu nechci, aby se dítě jmenovalo po rodičích
@amrash já Sprite nesnáším že je moc sladký, co já tam budu dělat? :frowning2: :grinning:
@pampeliska1 to mě právě znervózňuje, že všude hlásí takové brzké cítění pohybů..
14. led 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa jo to jsem nechtěla taky....ale třeba dle mamky vám,že se i měsíc před porodem může změnit jelikož já měla být Kristýna,jenže mamka jela v 8měsíci těhu mhd a tak jedna Kikina hrozně zlobila a matka na ni zařvala Kristlo a máti se tak lekla,že i dřív vystoupila :grinning:
14. led 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrajavor ségře se to jméno měnilo snad ještě týden před porodem :grinning:
14. led 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Ja mela strach, ze to bude hrozne moc sladke a bude mi z toho zle, ale bylo to v pohode, tak se holky nebojte. Jen si vezmete neco na cteni, je tam nudaaaaaa
14. led 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek