• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

20. dubna 2016 
Já mám nastoupit po rodičáku do práce - skončil mi minulý týden ale jsem na paragrafu s malou a chtějí mi dát výpověď tak nevím co dělat - jestli sebrat odstupné 30000,- a nebo raději jít na rizikové a dostat mateřskou....
1. lis 2011 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 tak já bych asi radši šla na neschopenku.. Pak ti výpově´d dát nemůžou.
1. lis 2011 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 To sice nee, ale než mi napíše doktorka rizikovku (jetli vůbec) tak budu muset chodit do práce za minimální mzdu - ještě se pojistili novým platovým výměrem a místo pro mě stejně nemají.....prý zaniklo. A údajně i firma se bude rušit tak nevím zda raději opravdu nesebrat peníze a nejít - kdo ví co bude za další 3 roky. O odstupné bych pak vlastně přišla.
1. lis 2011 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 já myslím, že snad dr. s tím nebude dělat potíže, pokud na UTZ něco uvidí a dá ti PN hned. Tím pádem bys nemusela do práce vůbec nastupovat. Třeba ti ji vypíše už zítra...
Navíc si myslím, že ti nemůžou říct, že pro tebe nemají místo... To jako že bys dělala něco jiného za tu minimální mzdu, chápu to správně? A jestli firma zanikne, tak to ti může být jedno, nárok na PPM a výběr rodičáku bys i tak měla. Ale možná bych si to ještě někde ověřila, ať máš jistotu.
1. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kvetinka6 mouková ti rizikové napíše, mě ho taky napsala na mou žádost a budeš mít mateřskou, já to mám o hodně komplikovanější protože jsem osvč
1. lis 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
udělej to asi tak nějak jak říká pampeliska1, mouková ti dá zítra určitě pn, mě ji taky dali hned jak jsem byla na první kontrole a to jsem byla těhu ani ne měsíc od pm
1. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pampeliska1 Ano firma tvrdí, že místo nemá a zaměstnali by mě na reklmaní účely.....no nevím jako asi že bych někde stála a dělala hostesku nebo nevím - původně jsem byla obchodní asistentka. Ale co mě nejvíc vrtá jestli nebude to odstupné lepší než ta PPM - stejně jde jen o pár měsíců a 30.000,- je 30000. Stejně se pak nemám kam vracet pokud firma zanikne.
1. lis 2011 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka1 no, chce to aby sis to spočítala, kolik ti hodí 28 týdnů mateřské z toho platu, se kterým jsi na mateřskou s malou odcházela. Předpokládám, že to ale bude určitě víc, než těch 30tis. Navíc nemusíš řešit komplikace s délkou rodičáku, protože bys měla nárok asi jen na 4 letý, protože ti nevyjde tzv. ochranná lhůta. I když možná by ti vyšla - to je taky nápad! Ta ochranná lhůta trvá 270 dní od ukončení prac. poměru. Tzn. že bys třeba shrábla i odstupné i PPM :wink: Snad teď nekecám :sweat_smile:
1. lis 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 no to právě záleží na tom v kolikátém týdnu jsem ale myslím, že mi to nevyjde.....ve čtvrtek jdu do právní poradny tak uvidím - ti zaměstnavatelé jsou mrchy. Máš dítě a už se jim nehodíš.....
1. lis 2011 ve 12:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 k jakému datu by ti prac. poměr skončil?
1. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 tak ta ochranná lhůta trvá jen 180 dní, ne 270.
1. lis 2011 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 mě ještě neskončil prac. poměr teď jsem na paragrafu s malou. Nastoupit jsem měla včera - dostala jsem výpověď s tříměsíčním odstupným.....ale ta by měla být neplatná když jsem těhotná.
1. lis 2011 ve 12:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 jj, já vím, že ti ještě neskončil. Tak k jakému datu bys dostala výpověď? K dnešnímu?
1. lis 2011 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 nee ke včerejšímu datu........
1. lis 2011 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 ahaa. Ještě že jdeš k té dr. zítra do právní poradny ve čtvrtek, protože kdyby ses rozhodla pro tu neschopenku, tak na ni musíš nastoupit do 7 dnů od ukončení prac. poměru.
No uvidíš, co ti v té poradně řeknou, ale já si myslím, že je výhodnější a taky jistější nastoupit na PN. I když jak to teď počítám, tak tobě by stejně asi ten nárok na PPM nevyšel :unamused: protože je ochranná lhůta 180 (tj. cca 6 měsíců) dní a ty jsi zatím těhotná jen měsíc, tak bys musela být aspoň ve 3. měs. aby ti to vyšlo...
Nebo můžeš zkusit napsat i tady do některé diskuze, která se tímto zajímá. Jsou tam dvě holky, které mají hafo informací a vždycky poradí.. Třeba tady:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ochranna-lhuta-po-vypovedi-bude-mi-zamestn-platit-teh/?page=last&post=last&lastref=il
1. lis 2011 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pampeliska1 díky moc už jsem si napsala do té diskuze - nebudu s tím prudit tady -
těhulky čekáte první mimi nebo už máte doma malého prcka?
1. lis 2011 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kvetinka6 první a už aby to bylo já jsem hrozně nedočkavá mamina :D
1. lis 2011 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzanka68 to já byla nedočkavá při první taky, ale užívej každou minutu těhotenství je to zázrak......pak budeš jen vzpomínat.....teď podruhé si to užívám úplně jinak..... :sunglasses:
1. lis 2011 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kvetinka6 jako celkově si to užívám, je super mít větší prsa a žádný menzes :D ale hrozně mě štve to čekání a ta nejistota, víš jak ti doktoři jsou skeptičtí kolikrát a dejme tomu do toho 13.tt je to všechno taková loterie a vlastně i potom, třeba ta Radka Kocurová potratila dokonce v 5. měsíci psali nedávno v novinách, moje sestry obě první těhu potratily taky až ve 4. měsíci, mimi jim přestaly růst, tak se bojím a pořád posunuju v duchu dny k další kontrole, ale je taky fakt, že Mouková se o mě hodně stará, beru utrogestan a to ségry nebraly a taky byly na první dítě staré, jedna měla 31 a ta druhá první až v necelých 35 letech
1. lis 2011 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ten utroš jsem taky brala, ale po telefonu mi řekla doktorka (ta stará) že ho nemám brát - no ale já si myslím, že utroš je super právě na to udržení těhotenství...
1. lis 2011 v 16:23  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzanka68 @kvetinka6 já bych si to i ráda užívala, ale spíš převládá ta obava :unamused: Takže bych nejradši usnula a probudila se až v dubnu :sweat_smile: Utrogestan mi taky doktorka nasadila, ale nebrala jsem ho. Dle dostupných informací je to stejně k ničemu, je to jen takové placebo, které stejně těhu neudrží, když je něco špatně. Samozřejmě jsem jí to neříkala, že to neberu
1. lis 2011 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Utrogestan je docela dobrý, brala jsem ho i při prvním těhu. Ale nemá se brát déle, než do 12tt !
1. lis 2011 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko holky,jak se máte po ránu?Tady je hrozná mlha,nejde vidět na krok.Jinak já Utrogestan beru taky..nasadila mi ho hned od začátku a skončím 12tt.
2. lis 2011 v 07:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky - teď jsem se probudila.... :wink: ren - u nás je mlha každé ráno. Nemám ráda toto počasí. Buď ať je zima (sníh) a nebo léto a pěkně teploučko - všechno mezi je na šíření bacilů jak dělané....Já bych s tím Utrošem úplně nesouhlasila s pampeliškou, protože mi ho doktorka napsala na úpravu hormonu, kterého jsem měla málo - proto jsem také vždy týden před MS špinila a jak jsem ho začala brát tak špinění bylo fuč a hned jsem potom otěhotněla, takže úpné placebo to nebude. Jsou v tom hormony.
Jinak já se nemůžu dočkat 10:30 - jdu na tu prohlídku. :wink: Pak dám holky vědět, jak jsem dopadla.....
2. lis 2011 v 07:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno!

@kvetinka6 Na úpravu cyklu samozřejmě ano! To vůbec nezpochybňuju. Ale dle studií to v těh. ničemu neprospěje, ale ani to samozřejmě neškodí. Významné je to jen u těhotných po IVF, u spontánních gravidit je to v počátcích k "ničemu". Ještě jsou ale studie na to, že u žen, kterým hrozí předčasný porod z dův. otevřených por. cest to může hodně pomoct..to se ale podává někdy od II. trim. až do konce. Nechci ale samozřejmě nikomu vnucovat svůj názor! Každá ať se řídí sama sebou :wink:
Moc držím palce na tu kontrolu, pak dej hned vědět!

U nás je taky mlha, ale třeba včera přes den bylo krásné podzimní počasí, tak třeba to dnes taky vyjde.
Jinak přeju všem pěkný den :wink:
2. lis 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, mlha ráno hrozná, já jsem měla úspěšné ráno, které mi zas vzápětí pokazil budoucí tatínek, zas dělá scény a já nevím co mu hrabe. Zjistila jsem, že mi tají dost věcí a přitom se týkají práce a nic v nich není, tak nechápu proč mi vůbec něco tají ¨, tak jsem se trochu poptala po lidech co s ním přijdou do styku a prý se mu pletu do soukromí a jsem všem pro smích a už mi nikdy nic neřekne a nebude mi věřit a lituje že se se mnou nerozešel.....a bla bla bla klasická jeho scéna, co se u nás opakuje každý měsíc a hrozby rozchodem atd. hlavně že on je ten který lže, no nic nebudu se nervovat. Utrogestan beru, bez něj bych ani neotěhotněla, protože bych neměla menzes, měla jsem tak málo hormonů, že jsem sama vůbec nemenstruovala, takže proti utrogestanu nemůžu říct ani slovo a kamarádka ho při prvním těhu nebrala a potratila a při druhém s utrogestanem vše ok
2. lis 2011 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak holky kontrola za mnou - ale jsem opravdu strašně na začátku, takže doktorka viděla jen dutinku a plod sotva 3mm.... :slight_smile: Takže ještě těhotenství nemůže potvrdit, ale pozvala si mě za 3 týdny a doporučela zavádět utroš ráno a večer a napsala k tomu nějaké probiotika proti zánětu. Jinak mám napsanou neschopenku kvůli práci s malýma vycházkama. Jak jinak holky máte pořešenou práci vy? Chodíte normál nebo jste doma? Já vzhledem k věku půjdu raději na rizikáč, ale u prvního těhu jsem makala až do mateřské. A teď se mi odvděčují vyhazovem.....
2. lis 2011 ve 14:03  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzanka68 - Zuzi nic si z toho nedělej - tatínek to bude pořád vstřebávat než porodíš a určitě ho ty řeči budou mrzet. Můj mi taky neřekne spoustu věcí co v práci a kdoví, co si o mě myslí jeho spolupracovníci. Ale já to neřeším. Chlapi jsou větší drbny než ženské. U nás to bylo s rozchodama opačně -. já pořád vyhrožovala a můj to vždy lepil dohromady, ale už jsme spolu přes 11 let a klape nám to skvěle - všude jsou problémy......
2. lis 2011 ve 14:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinka6 supeer, tak aspoň je to na dobré cestě :wink: Já jsem doma v podstatě od těhotenského testu :sweat_smile: Nebo teda, když jsem začla tušit, že to klaplo, tak jsem do práce chodila a test jsem si udělala asi až 10 dní po zmeškané MS..Pak jsem šla na 14 dní na dovolenou a pak mi napsala mudr. neschopenku, protože pracuju jako sestra v nemocnici, tj. RTG záření aspoň 3x denně, tahání se s pac., všude ty bacily.. Já bych do práce i chodila, kdyby to bylo možné, doma se nudím.. Ale tak aspoň že mám vycházky 8-20, tak bych si neměla stěžovat :slight_smile:

@zuzanka68 já myslím, že ti chlapi někdy ani nevědí co říkají :zipper_mouth: Ale tak jestli ti neříká věci ohledně práce, tak bych asi nepátrala, asi tě tím nechce zatěžovat a stresovat, nevím.. Kdyby ti neříkal důležitější věci (kam jde, co dělá atd), tak by to bylo podle mě horší. Ale neznám vás ani jednoho, ty víš nejlíp jak to mezi váma je :slight_smile:
2. lis 2011 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 Jééé vycházky od 8:00 do 20:00 - zááááávidímmmm - co máš za doktorku? To bych brala taky. :grinning:
2. lis 2011 ve 14:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek