• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

3. května 2017 
@pampeliska1 Tak my jsme konecne doma, ale ja se moc dobre necitim a maly ma jeste zloutenku, tak jdeme zitra na kontrolu do nemocnice :frowning2:
At ti zitra dopadne UTZ na jednicku!!!
22. únor 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash vítej doma. Snad vám bude oboum brzo líp
22. únor 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa díky... :slight_smile:
Co se týká pojištění tak máš pravdu ptala jsem se i včera ptala....
Jinak já mám doma raka a je tu super :slight_smile: malý bude blíženec,takže to bude zajímavé,kor když já jsem beran,ale na prcka se těším :slight_smile:
@amrash jé tak ať vás to brzo přejde a kontrola dopadne dobře...
23. únor 2012 v 05:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor já mám maminku berana. Taky jsem s rakem spokojená a proto bych chtěla ať je aj malý, když už vím jak na něj :grinning:
23. únor 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky!
Tak dnešní kontrola s utz dopadla dobře - mimčo má 1800g, hlavičkou dole, záda vlevo, všechno OK..A pořád vypadá na holčičku :dizzy_face: 15.3. nastupuju na mateřskou a pak už to půjde ráz na ráz (doufám :grinning: )
23. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pampeliska1 to to letí :confused: :slight_smile: už je jí kus ženské :dizzy_face:
23. únor 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 gratuluji ke kontrole.... :slight_smile:
Holky nevíte jak je to s dovolenou? Šéfová by chtěla aby si ji vybrala. Říkala jsem si,že bych ukončila nemocenskou (v květnu) a nenastoupím hned mateřskou,ale až za 20 dní po vybrání dovolené...jde to? díky
24. únor 2012 v 05:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 jééé tak to už je fakt kus ženské :slight_smile: Na mateřskou nastupuješ těch 6 týdnů před?
24. únor 2012 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor určitě si dovolenou vyber, protože od nového roku ti to už nemusí jen proplatit, jak to šlo minulé roky. Takže přesně tak, jak píšeš to udělám i já - ukončím PN, pak si vyberu 6 dní staré dovolené a nastoupím na PPM. Jen se domluv s dr., aby ti to všechno pěkně vycházelo a navazovalo. Na PPM můžeš nastoupit 6-8 týdnů před řádným TP, ale to určitě víš.

@ren01 @mochenkaa jj, taky nechápu, kde je tam naskládaná :sweat_smile: :grinning: Váha odpovídá ale úplně ukázkově, dle ms jsem včera byla 30+0 a váha odpovídala 30+1 :wink:

@ren01 ano, nastupuju přesně 6 týdnů před :wink:
24. únor 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 no teď mi jedna holčina psala,že to jde vybrat i mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou,jelikož před mateřskou by mi to nevycházelo....
24. únor 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor no to by mělo být taky možné, jen nevím proč mě dr. nabádala, ať si to vyberu teď, že jsou nějaké změny.. Tak nevím.
Já si teda budu taky mezi PPM a RD vybírat další dovolenou, ale to bude ta, která mi vyplyne z PPM. Rozumíš, jak to myslím. Tím, že jsem na PN, tak mi žádná dovolená neplyne, ale jak budu těch 28 týdnů, tak z toho mi nějaké poměrné dny dovolené vychází. Ty si pak taky vyberu mezi PPM a RD.
Říkala jsem si, ale že když tam mám 6 dnů, tak dobré prachy navíc před porodem :wink: Ale myslím, že to můžeš klidně udělat tak, jak píšeš, jen si to ověř v práci.
24. únor 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 to ano,ale já beru peníze od pojišťovny za dny kdy jsem doma na PN takže mi výjde líp,když ji vyberu celou pak....jinak holky mi dali odkaz tady na ten článek http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-na-cerpani-radne-dovolene-po-materske/
24. únor 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 já si říkala že si to vyberu mezi PPM a RD ale pokud by mi to firma dala i před, víc by se mi to líbilo. A prý z PNky nepřicházíš o celou dovolenou ale jen nějakou část. Já mám z loňska 17,5 dne a za letošek těch 20 které se pokrátí kvůli PNce. Ale nevím, jestli není lepší si to vybrat až po PPM než před..
24. únor 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrajavor ale ten článek je z roku 2011, tak nevím, jestli nejsou nějaké ty změny, o kterých mi dr. říkala.. Ale nechci dělat zmatky, protože fakt sama nevím :unamused:

@mochenkaa no mě právě mzdová účetní říkala, že z PN žádný nárok na dovolenou nevzniká... A přišlo mi, že je docela orientovaná (v Baťovce je pořád někdo těhotný, tak si říkám, že asi ví), tak teď fakt nevím... :confused: Mluvila o tom, že když nemám v tomto roce nic odpracovaného, tak nárok na ŘD není - píšou to aj v tom článku, co poslala @petrajavor
Při stanovení možné délky čerpání dovolené si musíme uvědomit, že zaměstnanec, který je zaměstnaný v nepřetržitém pracovním poměru u jednoho zaměstnavatele alespoň 60 dní v kalendářním roce, má nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pokud by ale jeho pracovní poměr současně netrval po celý kalendářní rok, má nárok jen na poměrnou část nárokované dovolené za kalendářní rok.

Zaměstnanci, kterému nevznikl nárok na dovolenou za kalendářní rok ani na jeho poměrnou část, protože nepracoval nepřetržitě 60 dní v jednom pracovním poměru, náleží dovolená za odpracované dny. Vypočítá se jako jedna dvanáctina nároku za každých odpracovaných 21 dnů v kalendářním roce
25. únor 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa tady je to dobře popsané s těmi (ne)opracovanými dny a nárokem na dovolenou: http://aperio.cz/poradna/24061
25. únor 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. únor 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 jo já jsem se dívala jen na datum,jako na měsíc než na rok,změny tam jsou....
25. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Děkujeme. Už jsme se oba doma zabydleli a upevnili si tak nějak řád dne. Musím přiznat, že ty první hodiny po příjezdu z porodnice jsem byla mírně zmatená. Pořád jsem něco hledala a potřebovala... ale teď už to máme dokonale zmáknuté. V úterý jdeme do první poradny k dětské lékařce a já ještě zítra na kontrolu jizvy a UTZ.
26. únor 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@amrash toho se bojím, těch prvních pár dní doma z porodnice, že budu zmatená jak lesní včela :grinning: a moc jsi mě neuklidnila, že tím trpí i vícerodičky :grinning:
Je super, že už jste sehraná dvojka :dizzy_face:
26. únor 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa No byla jsem nějaká vyblblá, či co. Všechno jsem měla nachystané v poličkách, to jo, ale než jsem zjistila, kde co je, a co vlastně pořádně potřebuju k ruce, tak mi to ten den trochu dalo. Teď už jsme sehraný tým, včetně nočního přebalování a kojení, NEBOJ, to dáš!!! :wink: :wink: :wink:
26. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa a neuvažovala si že by byl s tebou manžel první týden doma? ze zákona má na to nárok :slight_smile:
27. únor 2012 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor bude si brát 14 dní dovolenou :wink: Resp, týden co má na to nárok ze zákona a týden normální dovolenou.
@amrash tak snad máš pravdu :slight_smile:
27. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa no stále uvažuju zda říct manželovi aby byl s náma doma nebo se obejdeme bez něj,aby mě z nej nejeblo :grinning: nevíš u koho se o ten paragraf pak žádá?
27. únor 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor :grinning: tak to já se těším až bude s náma doma. Vycházím z předpokladu, že když budeme doma oba, tak se mi sem nenacpou maminky pomáhat :grinning:
Kde se žádá nevím,teď jsem to hledala na googlu a nenašla, jen samé články z 2008-2010 ale aktuálního nic :unamused:
27. únor 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa no zeptám se pak sestřičky na gyndě nevím proč jsem si to nenapsala,jelikož sem to někde četla... Z toho že by se k nám přifrcly babičky strach nemám....
27. únor 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor tak já se babiček bojím :grinning: Mamka by mi sice byla platná a fakt pomohla, ale chci si ty první dny prožít jako rodina s partnerem. A M maminka by sice dojela "pomoct" ale je ten typ, že bys jí i kafe musela vařit a to fakt nemám zapotřebí :grinning:
Tak pokud to někde najdeš tak mi pak řekni :slight_smile: Já jsem aktuálně ve stádiu, že řeším jestli si dovolenou vybrat před nebo po mateřské. Jestli se mi vyplatí jít z PNky na dovolenou a pak mateřskou nebo mít PNku do mateřské a dovolenou vybrat potom. Jde mi o to, při které variantě přijdu o míň dní dovolené/peněz.
27. únor 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa No moje mamka chodí do práce. A mamince Davida zrovna vychází měsíc v práci i když nevím zda toho nenechaná a nebude se soustředit na vnoučka a vození kočárku :slight_smile:
Co se týká té dovolené tak mateřská se ti započítává jako bys byla v práci,takže pak bys měla mít nárok na víc dní dovolené,zda jsem to dobře pochopila. Já řeším zda je zaměstnavatel povinen mi ji proplatit celou nebo si ji budu muset vybrat. Vybírat ji když tak budu až po mateřské před rodičovskou.
27. únor 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor moje mamka taky chodí do práce, ale je tak nadšená že bude babička, že by si vzala dovolenou :grinning:
Vím, že mateřská se počítá normálně jako bych chodila do práce, a doba, kdy si budu vybírat dovolenou taky, jde mi o to, že jsem na PN a tam se to nějak upravuje. Jestli jsem to správně pochopila podle těchto stránek http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB046 tak bych během PNky 1/1 - 3/5 (nástup na mateřskou 8týdnů předem) měla přijít o 3 dny dovolené z 20 celkem. Na PPM bych byla 3/5 - 14/11 a zbytek roku si vybrala dovolenou.
A nebo, jestli ukončit PNku dřív a vybrat si dovolenou a na PPM nastoupit 6 týdnů předem a být na ní do konce listopadu. Ale tam nevím jak je to s dovolenou v prosinci kdy už bych byla na rodičáku.
27. únor 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky :wink:
Tak já doufám, že si mm aspoň pár dní dovolenou (nebo paragraf) vezme, otázka je, jak dlouho bude moct zůstat z práce doma, protože i když je doma, tak mu furt někdo volá a něco chce..No uvidíme..
Jak řešíte tu dovolenou, PPM, RP - zkuste si napsat do té poradny aperio.cz a napsat jim přímo vaši situaci, co vám doporučí :wink:
@mochenkaa @petrajavor
27. únor 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek