• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

3. května 2017 
@petrajavor ještě k těm vitamínům mě napadlo (nevím, jakou máš pojišťovnu) ale moje pojišťovna má na webu vypsán přesně seznam vitamínů (doplňků), které proplácí, takže si např. nemůžu koupit kys. listovou od jedné firmy, ale musí to být od té, kterou mají uvedenou. A na doklad kurz před porodem musí PA taky přesně napsat, co tam chtějí, setkala jsem se s tím, že to vrátili :frowning2: - byrokracie holt bují všude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
...a ď za odkaz
11. dub 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina jakou máš pojišťovnu? Já jsem před Velikonocema odesílala právě doklad z kurzu a žádost o proplacení, tak jsem zvědavá, kdy mi to pošlou.
11. dub 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina nemáš zač...se doma stejně nudím,takže jakákoliv hledací aktivita je dobrá :grinning:
Jinak já mám průmyslovou (dřív to byla hutnická,tak si nejsem jistá jak se to jmenuje teď) jinak lístek za kurz mi vzali bez problémů... (+produkty zakoupené v lékárnách - vybrané vitaminy, doplňky stravy pro těhotné a léčiva
nadstandardní vyšetření nebo péče ve zdravotnických zařízeních spojená s těhotenstvím, nehrazená, nebo částečně hrazená z všeobecného zdravotního pojištění a hrazené pojištěnkou * - např. prvotrimestrální screening +kurzy pro těhotné, plavání pro těhotné, masáže těhotných, psychoprofylaktická příprava těhotných k porodu. +Příspěvek možno čerpat také na Dianatal – porodnický gel)
Manažerka svého mateřství: vitaminy + doplňky stravy
Bioaktivní Folic
Bioaktivní Kalcium+D3
CALIBRUM Babyplan
CALIBRUM Mami
CENTRUM Materna
ELASTI-Q Acidum folicum
ELEVIT Pronatal
FEMIBION 400 Kyselina listová Metafolin
FEMIBION 800 Kyselina listová Metafolin
Gravimilk s příchutí čokolády
Gravimilk s příchutí vanilky
GS Hořčík 250mg s vitamínem B6 5mg
GS Mamavit
MedPharma KYSELINA LISTOVÁ FORTE 800mcg
MUCOPLANT Jitrocelový sirup bez cukru s echinaceou a vitamíny
MUCOPLANT Jitrocelový sirup Na dobrou noc
MULTI-TABS Perinatal
TUMS Dobré zažívání
UNILAKT se skořicí
VitaHarmony GRAVITAL
Vitarmonyl ŽELEZO & VITAMÍN B9 & SPIRULIN
Walmark PREGNIUM
Walmark VÁPNÍK s rybím olejem
Walmark VÁPNÍK, HOŘČÍK, ZINEK FORTE
Walmark VÁPNÍK, HOŘČÍK, ZINEK FORTE
Walmark VÁPNÍK, HOŘČÍK, ZINEK
WELEDA Podpůrný vápník
WELEDA Podpůrný vápník
Prenatal NB
Dianatal Gel
YAL – rektální roztok
Cicatridina – použití po porodu
Já jsem brala Febion ten byl fajn ale účet za něj jsem si blbka nenechala... :confounded:
11. dub 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor já jsem si včera kupovala Gravimilk, ale v DM drogerii...škoda :-/
11. dub 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 tak to si myslím,že je jedno,ne? jestli v lékárně nebo v DM ale tam je to asi na tu jejich slevovou kartičku,ne?
11. dub 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash tak bys nám mohla prosím sdělit aktuální dojmy:

1. Jaké je to na normálním / nadstandardním pokoji - má cenu si připlácet, abych měla jen hezčí záclonky a jinou barvu povlečení? :slight_smile:
2. Jak je to např. s velikostí úložných prostor na porodním pokoji nebo sále nebo jak se to jmenuje a pak na šestinedělí? Jestli si mám vzít nejnutnější potřeby (to ještě nevím, co je :grinning: ) a zbytek mi pak manžel přinese z auta?
3. Jak je to s dodržováním tvých přání, popř. porodního plánu? Ještě o tom moc nevím, ale co vím, je, že rozhodně nechci, aby se mnou někdo jednal jak s kusem masa na pultě a aby mi po porodu odnesli miminko někam mimo nás a tam by s ním dělali to, co zvládnou u maminky na břiše. Slyšela jsem o bondingu a líbí se mi to
4. Jak je to např. s jiným způsobem porodu než na stole proti gravitaci? Myslím do vody, na stoličce, na všech čtyřech... Nevím, co pro mě bude dobré, ale ráda bych, aby mě striktně nepřikázali ležte a nehýbejte se
5. co s kosmetikou a potřebama pro mě a pro mimi, slyšela jsem, že něco tam mají a něco si máme donést svoje, ale co si mám teda donést? Nerada bych, abych volala muži třeba v 9 ráno do práce, že mi došel toa papír a musí mi ho fakt nutně donést :wink:
6. a jaké je vstupní vyšetření? Prý nechtějí, aby tam s tebou byl doprovod a hned ti strčí (i když máš už samozřejmě kontrakce a bolesti) nějaké papíry na podpisování???

Snad jsem to s těmi otázkami nepřehnala :slight_smile:)) Klidně mě pošli na jahody, jestli jo, ok? :sunglasses:
11. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 a @petrajavor ČPZP - jé Peti, máme stejnou. No oni to mají tak, že vyplníme formulář a doložíme originál dokladu a okopírují si kartičku banky (když to nesete osobně) a pak pošlou peníze na účet. Jednou už mi cosi posílali a trvalo to myslím do měsíce...
11. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 je jedno, kde se to koupí, ale pokud máš na dokladu svoje jméno, tak si to na pojišťovně zkontrolují, aby sedělo jméno žadatelky a toho, co je na dokladu... (př. věrnostní kartička atd)
11. dub 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina jinak nevím absolvuješ předporodní kurz? já chodím ke Karle Štěpánové a s ní se dá domluvit jen prohlídku porodního sálu.....
no já tam nesla jen účet za kurz a potřebuju nějak doplnit to 500,- když nic tak si zaplatím třeba masáž :grinning: aspoň budu mít relax :slight_smile: říkala že penízky budou na účtu do 14dní tak jsem zvědavá....
11. dub 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jj, bylo to se slevou na kupon + věrnostní kartička :unamused: Tak to ti nepomůžu, škoda..hned bys měla 104 Kč..

@oktarina fakt si to tak ověřujou? Že jako zavolají do DM drogerie a zjišťujou? :sweat_smile: :confused:

No já mám pojišťovnu OZP, tak jsem zvědavá, kdy to pošlou.
11. dub 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no jo kámoška si jde kupovat vitamíny ale zase nic máme stejnou pojišťovnu...takže asi půjdu na masáže :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: hodinu budu někde vrnět blahem :slight_smile: když nejsem schopná sehnat účet od vitaminů....
11. dub 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jinak Gravimilk vanilkový jsme právě ochutnala a je to mňamka! Chtěla jsem si ho nechat až po porodu, ale nevydržela jsem, tak jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží :sweat_smile:
11. dub 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 a co to je Gravimilk?
11. dub 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor Jojo, akorát zatím jsem byla jen na první hodině - je to u Radmily
11. dub 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 nene, nikam si nikdo nevolá, stačí jen, že se podívají na účtenku, na ní to přeci vyjíždí, i když si teď z hlavy nevybavím, jestli na DM účtence není jen číslo karty? Já mám třeba kartičku do lékárny, kde sbírám body a tam vyjíždí na účtence i moje jméno. Doufám, že jsem tě nějak nevyděsila :slight_smile:
11. dub 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
o tom gravimilku jsem taky neslyšela. @pampeliska1 to je dobré jako na rozkojení nebo na podporu tvorby mléka, jestli to chápu dobře?
11. dub 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina neee, nevyděsila, jen mě to překvapilo, já mám stejně jinou pojišťovnu :wink: A máš pravdu, na účtence z DM je jenom číslo karty - tak já ti to zítra @petrajavor vezmu, mě je to stejně k ničemu.

Jinak ten Gravimilk je pro těhotné i pro kojící, obsahuje různé vitamíny a minerály, co jsou potřeba :wink: Ale prý je dobrý i na rozkojení, ale není určen jen k tomu :slight_smile:
11. dub 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, holky, já vám sem vpadla tak nějak omylem (myslela jsem že jsem v tématu zlínská porodnice), ale jsem taky zlíňačka tak jsem chtěla napsat @oktarina s Radmilkou půjdete do porodnice taky :wink:
11. dub 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka klidně k nám vpadni :slight_smile: každou další maminku rády přivítáme :wink:
@oktarina jojo tak se jí zeptej ale myslím,že ona taky bere na exkurzi do porodnice jak psala @zmyzulka
@pampeliska1 aha na to se mrknu....jako škoda,že neplatí ta pověra že mlíko na mlíko....jelikož my doma momentálně uživíme krávu kolik mléka vypiju :grinning:
11. dub 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Eli, mohla bych být opruz? Neprodala bys mi jeden ten Gravimilk (teda pokud je jednotlivě balený)? Já mám problém s nápoji rozpustnými ve vodě a nechci si to kupovat celé pokud by mi to nesedlo.
11. dub 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa není problém :sunglasses: Jenže není to jednotlivě balené, tak ti to můžu odměřit do nějaké vhodné krabičky, jestli ti nebude vadit, že to bude lehce nehygienické. Ale mám takovou hezkou mini dózičku s víčkem, když mi ji v úterý na cvičení vrátíš :wink: Platit to samozřejmě nechcu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dub 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 tak beru. Tak já ti vezmu aspoň čokoládu, jo? Ty ju možeš :wink:
11. dub 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa nee, neber mi nic, to nestojí za řeč :wink:
11. dub 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina Tak pokusim se odpovedet alespon na neco:

1.Pokoje jsou dvouluzkove. Zalezi na kazde, zda preferuje samotu, nebo ma radeji spolecnost. Na kazdem pokoji je i vaha, prebalov.pult, kojici polstar, umyvadlo, vanicka. Take jsou k dispozici uvitaci balicky s kosmetikou pro mimi. Dalsi kosmetiku atd. ti zapujci. Vsechny oblecky take, takze staci obleceni az pri odchodu domu. Dulezite je mit PLENY a ja si brala i VLHCENE UBROUSKY.

3. Personal je velmi vstricny, velmi se dba na kojeni a prikladani mimca. Nikdo mimi neodnese, pokud treba neni napr. podchlazene.

5. Jak jsem psala, pro mimi tam vse krom plnenek je. Maminky ale musi mit sve kosmeticke potreby. Navic nezapomenout TOALETAK a PORODNICKE VLOZKY! Ja si jeste vzala caj na kojeni, svou nocni kosili na kojeni, odsavacku (ale tu ti pujci), podprsenku na kojeni, polstarky do podprsenky, mast na bradavky, sterilizacni sacek Medela...

6. Vstupni vysetreni je docela dlouhe, zvlast sepisovani porodopisu. Ale urcite tam s tebou bude moct nekdo byt!

Jo - a navstevy jsou tam prakticky mozne kdykoliv!!! :slight_smile:
11. dub 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@amrash na kterém patře jsi ležela? A ten čaj si tam šlo v pohodě uvařit? Díky za odpověď :wink:
11. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Lezela jsem na 4. patre. Je tam velmi ochotny personal. Ja mela caj granulovany, tak jsem si ho pridavala do toho nemocnicniho. Ale nebyl problem uvarit treba kontryhelovy caj, kdyz jsem pozadala na sesterne.
11. dub 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka Tak te zase zdravim, Zmyzulko :slight_smile:
11. dub 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amrash Děkuji mockrát... uklidnilas mne :slight_smile: já už si představovala katastrofické scénáře :wink: a prosímtě, čím se novorozeňátkům utírá ten pupeční pahýlek? Někde sem slyšela, že líh moc vysušuje, že je na to dobrý jakýsi gel a prý ho v nemocnici půjčí (dají) - když jim zase nový koupený doneseš. Čím si natírala Ty? A granulovaný čaj jsi měla pro kojící matky? To jsem ještě neviděla, bylo by to pohodlnější než pytlíčkový...

@petrajavor @zmyzulka děkuji, už bych se tam aj ráda podívala, co mě čeká :slight_smile:
12. dub 2012 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosímvás, dostala jsem radu - homeopatika na migrénu, akorát nevím, kde je ve zlíně všude mají - prý v lékárně jak byla dřív zlíňanka, a ještě někde jinde, prosím?
12. dub 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek