• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

20. dubna 2016 
Ahoj holky, pampeliško, já jsem ji dostala 12, taky jsem měla první. Ten sraz je skvělý nápad. Akorát nemůžu říct na 100%, jestli dojdu. Snad to klapne.
17. dub 2012 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka nám v nemocnici vzali krev,pak uz a řekli ať se za 3hod vrátíme pro výsledky a rovnou mi dali jednu zprávu pro mě a další pro mého mudr...
@amell tak snad ti to výjde :wink: to jedno místo se najde vždycky....
17. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka jj, o šest :wink: Ségra je mladice :slight_smile: A necháte si říct pohlaví?

Já dostala na Oskaru výsledek hned, papír do ruky. Ale mám dr. přímo v porodce, takže tam mi udělali odběry, předali dál a na Oskaru už jen utz. Výsledky z krve měli :wink:
17. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrajavor @tuliberka díky holky za info, tak to je fajn, že se na to nemusí nějak moc čekat.. (ehm teda ty tři hodiny taky nevím co budu dělat když tam půjdu s Olív) a jj Luci, necháme si to říct, jako já bych chtěla překvápko (musí to být super pocit), ale vím, že bych to stejně nevydržela :grinning:
17. dub 2012 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka já bych taky ráda překvápko, ale nevydržela bych to :grinning: :grinning: :wink: Oliv tam bude chodit sem a tam po chodbách a ty za ní lítat :wink: Teda pokud už chodí :wink:
17. dub 2012 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@tuliberka nechodí ještě, maximálně mi někde uleze :grinning: ikdyž - ona před doktory finguje jak je hrozně zlaté dítě, tak jsem v klidu :grinning: :grinning:
17. dub 2012 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka aha, tak třeba se rozchodí do té doby :wink: tak to bude v kldiu, pokud bude hérečka :wink: Daník se po čekárnách rád promenáduje, nejlepší je dlouhá chodba na Atlase, z tama jsem vždy hotová :grinning: A na důchodkyně háže pohledy :grinning: a čeká co ony na to :sweat_smile:
17. dub 2012 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
kočky a vy ste všetky tehulky?? :sweat_smile: lebo ja zatím ne, ale druhé baby plánujeme začiatkom budúceho roka :wink:
17. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@yokralovnayo všechny ne,některé holky mají děti nebo miminka :slight_smile:
@zmyzulka já tam byla s manželem a šli jsme do města do kavárny a pak sme se tam vraceli...

Jinak včera jsem si koupila knížku Masáže dětí a kojenců jsem zvědavá jak nám to pak půjde až budeme masírovat doma.
18. dub 2012 v 06:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@tuliberka no to musí být taky pěknou šoumen :grinning:

@petrajavor tož s manželem je to jiná :grinning: já budu muset vymyslet co podniknu s tou mou treperendou, 4 hodiny se jen tak někde procházet... a pak kde jí dám oběd a tak... ale tak to nějak zmáknem :slight_smile:
18. dub 2012 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka no tak když to tak vezmeš,vezmou to krev ty ji odneseš do vedlejší budovy a od té doby jsou to tři hoďky,takže než kdesi cosi máš max dvě hoďky :grinning: no někdy je to s chlapem horší než s dítětem...
18. dub 2012 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrajavor u nás ne no... to já bych raději volila ten oběd :grinning: no tak aspoň doufám, že bude hezky a že budeme moct jít na procházku :slight_smile:
18. dub 2012 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka ty jo mluvíš o jídle a já mám zase hlad :grinning:
18. dub 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@amell děkuju za odpověď, nakonec jsem volala na ČSSZ a řekli mi, že AŽ 10.4. jim přišel od zaměstnavatele papír, takže se to vyřizuje.. No na to, že jsem ho v práci odevzdala cca 12.3., tak jim to trvalo, než to odeslali :rolling_eyes:

Jinak dobré ráno všem :wink:
18. dub 2012 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 jak se cítíš? uuuuuž? :grinning:
18. dub 2012 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@amrash A to počkej, jaký bude na srazu casanova, když ho bude obdivovat tolik ženských :slight_smile: Znáš to, c se v mládí naučí :wink:
18. dub 2012 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrajavor eště nééé :grinning: Včera mě tak divně pobolívalo břicho jak na ms, ale dneska nic, takže nečekám nějaké zázraky :grinning: Ale na KTG jsem měla kráásnou kontrakci, i když jsem nic necítila, tak aspoň že se něco děje.
18. dub 2012 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@oktarina ahoj :wink: nechceš si vložit do passu údaje o těhotenství? Nějak mě mate, když to u tebe nevidím :grinning:
18. dub 2012 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dobré ránko holky, pampeliško na úřadech mají vždycky dost času. Nikoho nezajímá,že potřebuješ peníze.
18. dub 2012 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 ty jo...tak šup šup a druhého příjdeš i s malinkou :grinning:
18. dub 2012 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@amell to máš pravdu..Spíš jsem ale byla zvědavá, kolik mi přijde :grinning: No tak si ještě počkám.. Ale můžou za to v práci, že to neposlali zavčasu na socku..ta je v tom zatím nevinně :sweat_smile:

@petrajavor no nevíííím, to bych fakt musela užuž porodit, abych se pak nebála s kočárkem mezi lidi :sweat_smile: Uvidíme :grinning: vidím to tak, že se stejně ještě dokulím s břichem :grinning: :sweat_smile: :rolling_eyes:
18. dub 2012 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@zmyzulka čekat ale nemusíš, můžeš si zavolat a stejně při negativním výsledku se ti neozávají, jen tvé GNG zašlou výsledky poštou, takže bys konkrétní čísla viděla až při další kontrole. Ale jinak je ve ZL spousta možností vyžití - můžeš se tréninkově jít podívat do Slunečnice na dětský koutek, třeba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nebo naproti přes řeku od nemocnince je Bartoška (čtvrť) a tak mají i dětská hřiště, kdyby vám počasí přálo nebo si můžete zajít na bazén, zaplavat do dětského bazénku v lázních (ale nevím, aby Olivka nenachladla pak z přechodu ven)...

Holky, jak vás tak čtu, jaké máte radosti s těma prckama, já už chci takyyyyyyyyyy :grinning: nevím, jak to léto vydržím :wink:
18. dub 2012 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 ale jo tak, i fotku bych si tam ráda dala, ale mým kritickým okem žádná ucházející dosud neprošla, musím udělat novou :slight_smile: akorát se musím podívat, jak se ten pass dělá :wink: jsem takový malý analfabetek :wink: Myslím, že mateřská je 70% z hrubého příjmu, ale nejsem si tím jistá, protože pak nevím, kolik by počítali tu PPM.

Máte v tom někdo přehled?

Jo a dívala jsem se, jak je to s porodným a příspěvkem na kojení - to je fakt výsměch naší, dosud v ČR většinové rase, chjo. Ne, že bych byla finančně "bolavá", ale ocenila bych rovnoprávnost, porodní bolesti máme všechny stejné a možnost kojení prostě žena buď má nebo ne, a když ne, tak přes to prostě vlak nejede. Buďto všechny ženy (bez ohledu, jak moc na sobě makají, aby zajistily sobě a dítěti lepší život) nebo žádná! Ježiš, to jsem se rozohnila ;-/
18. dub 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@amell @pampeliska1 na socce se dá domluvit,že jim to doneseš přímo a zaměstnavatel dostane jen kopii aby to nebrzdili....
No aspoň si tě vyfotím ještě s břichem :grinning:
18. dub 2012 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrajavor to je super, měsíc zpoždění je fakt naprd, navíc zbytečný... Já zase teď čtu knížku Bonding - porodní radost - taky dobrá věc :grinning: a masáže miminek mě moc zajímají - miminka jsou mnohem klidnější, snadněji si navazují kontakty, ulevíš jim od prdíků apod apod :slight_smile: A když budu mít ještě někde možnost, chci si přečíst něco o znakování miminek, kdysi sem se chtěla naučit znakovou řeč, tak toto bude taková malá alternativa jak "mluvit" s prckem, ještě, než mi řekne: "mám tě rád/a mami" :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. dub 2012 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrajavor právě že na PPM tam musí zaměstnavatel vypsat výši příjmu, aby to pak na soc. mohli spočítat..takže nevím, jestli by to šlo i takto.. No už je to jedno, hlavně mi šlo o to, aby to na sociálku přišlo..tak přišlo, sice pozdě, ale je to tam :slight_smile:

@oktarina tak mateřská je vlastně to samé, co PPM (peněžitá pomoc v mateřství), na tu se nastupuje 6-8 týdnů před porodem (pokud na ni má těhotná nárok), trvá 28 týdnů a pak si vybíráš výši rodičovského příspěvku..Teď už se vlastně nevybírá délka (2,3,4 roky), ale výše příspěvku, který je v sumě 220 tisíc a záleží na tobě, jak si to vybereš. Taky se to dá podle finanční situace měnit, a to každého čtvrt roku.
18. dub 2012 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@oktarina tak já si myslím,že každá maminka má "jazyk" jak se domluvit s miminkem...jinak ty masáže mi příjdou super,hlavně že je to čas pro nás a pro miminko...knížku jsem sice nepřečetla ještě ale prej jsou tam i nějaké těhu masáže tak manžel začne trénovat :grinning:
18. dub 2012 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 no leda to hodit do firmy aby to účetní vyplnila a pak tam odnést,ale hlavně že to tam je :slight_smile:
18. dub 2012 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 zaměstnavatel vyplňuje výši příjmu hrubého / čistého? A vyplňuje to účetní asi, že? Myslela jsem, že mateřská a PPM jsou v rozdílné výši, právě jsem včera dostala v lékárně nějako HAMI brožurku o všem možném (těhu, mimi, kojení, krmení, masáže, vývoj...) a na konci tam psali údaje z roku 2011 i o "právních" věcech = tam jsem zjistila těch 70%. Takže jsem myslela, že 28 týdnů mě čeká 70% z hrubé mzdy a pak si musím požádat o tu PPM, jak říkáš, kterou lze co čtvrt roku měnit. Já jen načetla, že ji lze čerpat max do 3 let věku dítěte, takže sem trošku nepochopila, proč nabízí i tu 4 letou variantu, když to pak je zbytečné? Zaměstnavatel je stejně povinen držet místo max. ty 3 roky...
18. dub 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@oktarina ale stejně bych tam musela ne? pro papír pro mou dr, nebo mi nic nedají? a díky za tipy, akorát teda plavat nechodíme, ale ta slunečnice v případě blbého počasí není vůbec špatný nápad :slight_smile:

@pampeliska1 jéj, no ty už to máš vážně za pár :grinning: doufám, že se náležitě těšíš :slight_smile: tož teď se nám budeš muset hlásit každý den abysme věděly jestli uuuuuuuuuž :grinning:
18. dub 2012 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek