• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

3. května 2017 
@oktarina jo aha, blbě čtu, píšeš, že to zašlou poštou, no tak uvidím no... :slight_smile:
18. dub 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina jojo, v podstatě máš pravdu. Jen teda "mateřská" je takový trošku zavádějící pojem. "mateřská" - tak jak to všichni nazývají je vlastně rodičovská dovolená - ta následuje po PPM. Takže "správně" by se mělo říkat, např. jsem na rodičovské (když už má dítě třeba rok) a né na mateřské :wink: Pak jsou z toho takovéto zmatky, co je co :slight_smile:
Jo, vypočítává se to z hrubého a je to těch 70%, pokud se nepletu.
No někdo si vybere i tu 4letou, ale máš pravdu, že zaměstnavatel musí držet místo 3 roky. Ale ta 4letá je především pro ty, které neměly nárok na PPM (nezaměstnané, studentky) a tudíž nemají nárok na výběr délky rodičovského příspěvku a jdou automaticky na 4letou.
Doufám, že jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně :sweat_smile:

@zmyzulka nooo, může to být každým dnem :grinning: Anebo taky třeba za 14 dní :sweat_smile: Jasné, že se těším, ale stejně se spíš bojím..Ani né tak porodu, jak spíš toho, co pak budu s tím miminem dělat :grinning:
18. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 budeš kupovat panenky a užívat si to....ale co já? už sme debatovali s manželem na téma jak kluci čurají a vůbec co si sama počnu,ještě že rozumím aspoň hokeji :grinning:
18. dub 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pampeliska1 neboooj, určitě jsi to slyšela už stokrát, ale ono to vážně přijde tak nějak samo :slight_smile: a sestřičky v porodnici tě v tom nenechají a potom tu máš třeba nás kdyby sis s něčím nevěděla rady :slight_smile:
18. dub 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka jj, doufám, že to tak opravdu bude :slight_smile: Díky, pro radu si určitě přijdu :wink:
18. dub 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor Hm, tak to by se mi taky líbilo, dojet večer domů a: drahý, v knížce psali, že těhotným se mají (:grinning: chi chi) každý den masírovat chodidla :slight_smile:
18. dub 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina no sahat mi drahý na chodidla tak se počůrám :grinning: to bych nedala sem hrozně lechtivá
18. dub 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrajavor
@oktarina Zrovna včera nám PA na cvičení dala letáček s kurzem těhotenské masáže pro páry :wink: http://www.camellie.cz/index.php/seminare
18. dub 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka ahojky rodičak je ted jiny da se vypočitat i z přijmu otce pokud nema žena narok na ppm nebo ho chce vyšši a ty maš na malou starou variantu rodičaku nebo novou ja jen,že by se ti hodilo přejit na tu novou a pokud ty jsi měla nebo tvuj ma přijmy na tu nejvyšši možnou 11500 tak bys ji mohla do dalši ppm vybirat přijdeš o min peněz z celkove častky a mesičně se to hodi
18. dub 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no tak to nevím,škoda,že jsme o tom nevěděli dřív...ale teď se mi to zdá už pozdě...
18. dub 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor ahojky na srazek se mnou přijde možna i kamaradka ktera sem nechodi tak jen jestli to nevadi
18. dub 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 jj, je to srozumitelné, mě se už jen plete proč se říká mateřská dovolená, myslela jsem, že je to prostě mateřský příspěvek a PPM -> a vůbec, slovo dovlená ve spojitosti se slovem mateřská mi ježí chlupy na rukou :slight_smile: To jsem zvědavá, jestli přijdeš s břichem nebo kočárkem :slight_smile:
18. dub 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 ahoj, hoď sem pls odkaz, kde je to uvedeno, o nějakém novém a starém systému slyším prvně??? :slight_smile:
18. dub 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 určitě nevadí :slight_smile:
18. dub 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 to je dobré, akorát ne pro nás :frowning2: (můj má trošku nestandardní pracovní dobu)
18. dub 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina tebe se ten nový/starý systém netýká, jen tě to zmate :grinning: Pokud máš nárok na PPM (což asi máš, když jsi zaměstnanec a jsi nemocensky pojištěna), tak si můžeš vybrat délku čerpání rodičáku..
Pro @zmyzulka , když je teď těhotná, tak je v tomto ten "nový" systém výhodnější, že si může změnit výši čerpání rod.příspěvku - tzn. že "postaru" by už měla zvolený třeba 3letý (tj. nějakých 7600 měsíčně), ale teď si to může změnit na 2 letý (pokud má ona nebo manžel nárok) a vyčerpat do narození druhého prcka víc peněz. Rodičák se totiž vyplácí jen na nejmladší dítě.

No jinak s tím srazem jsem sama zvědavá..Pokud bude břicho a budu se dobře cítit, tak určitě přijdu..S tím kočárkem ale nevím nevím, mimčo bude ještě malinké...
18. dub 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem začala pobírat mateřskou tento měsíc. Dala jsem si to na 3 roky a pobírám 7100, aspoň to tak vychází. Na ty 4 roky to jde taky. Prostě si jen musíš rozpočítat těch 220000kč. Jinak nic. Holky není tady maminka,co má půlroční miminko? Potřebovala bych poradit s jídlem. Děkuji
18. dub 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 @pampeliska1 jj,holky, já vím, já mám teď dvouletý rodičák, takže mě by se vyplatilo přejít, měla bych o stovku víc měsíčně, ale říkám si, že teď už to snad ani nemá na těch pár měsíců cenu, kvůli šesti stovkám celkově běhát po úřadech... jako každá korunka dobrá, ale nějak jsem se na to nakonec vyprdla ikdyž jsem si tam byla pro ten formulář... musela bych to posílat do prahy (z tama mám zaměstnavatele, teď už teda bývalého) atd. jsem lenora, já vím :grinning:

@pampeliska1 no to je jasné, to by asi nebylo zrovna nejlepší tahat týdenního šmudlíčka do kavárny plné lidí a dětiček... tak buď s bříškem a nebo příště no :slight_smile:

@amell já mám teda roční holčičku, prd si pamatuju, ale napiš a třeba se ještě chytnu :grinning:
18. dub 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina ahojky normalně na strankach socialky ted je z hlavy nevim,ale když je zadaš do vyhledavače tak ti to naskoči určo maš starou jelikož nova je až od 1/2012 a ti co maji starou na ni mužou přejit jeji vyše se da co 3 měsice změnit ale jen do vyše na kterou maš narok dle tveho předchoziho platu dobre je,že se to da vypočitat i z platu otce pokud je vyšši jelikož jak nastoupiš ppm tak musiš rodičak zrušit a podle st. varianty přijdeš o vic peněz ,max vyše rod podle noveho je 220 000 tak od toho odečti to co jsi už dostala(rodičak ne ppm) a vyjde ti častka ktera ti zbyva a to je to co ještě mužeš dostat ale je to těch 11500max takže o ten zbytek dojdeš pokud jsi měla narok na i na 2lety rodičak tak ti to vyjde nebo to vypočitaš z platu tvojeho jestli na to ma narok,nejlepši je zajit na soc.a všechno tam probrat
18. dub 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amell jinak tady jsou super stránky co se týče zavádění příkrmů http://www.kojeni.net/prikrmy.php je tam tabulka co kdy dítě může a kolik toho :slight_smile:
18. dub 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no ale podle stareho to už změnit nemuže ,ale když přejde na novy tak jo je lepši brat 11500 než 7600 a před ppm musi rodičak zrošit uplně a zbytek peněz propada statu
18. dub 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amell ahojky maly ma sice 11měsicu ,ale snad poradim
18. dub 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobře. Připadá mi totiž, že vařím pořád dokola to samé. Malá teda sní všechno, kromě hrušky, ta ji nejede vůbec. Ale na oběd, můžu ji už dávat třeba porek nebo nějakou jinou zeleninu než je brokolice, mrkev, řepa, cuketa? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už papká i bílou aktivii, začali jsme s těstovinama. Chtělo by to nějaký receptík. Nebo co třeba nějaká omáčka? Asi vypadám,jak debil,co? Ale Adélka je naše první mimi a nechci kupovat žádné ty skleničky. Hlavně sní docela hodně takže vařím toho víc a něco zamrazím. Ale je to pořád mrkev s bramborem nebo s těstovinama, brokolice s rýží atd. A kuřecí masíčko zatím :wink:
18. dub 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ještě k té mateřské,co tady řešíte. Můj zjistil, když jsem řešila kolik bych měla dostávat atd. Že kdybych chtěla pobírat těch 11500 tak tuto částku by jsi musela vydělávat v poslední práci. Pokud jsi měla v práci míň tak to nedostaneš. Samozdřejmě mluvím o hrubé mzdě. No a tohle ti nikdo neřekne, pokud se nezeptáš :angry:
18. dub 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 ale však @oktarina je zatím těhotná, termín má v říjnu :wink: Zatím se jen zajímá, jak to všechno vůbec je :wink:
18. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka tak to joo, kvůli 100Kč/měsíčně bych se taky nikam nehnala :wink: :sunglasses:
18. dub 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 ahojky jo vlastně jak jsem psala vice lidem do toho se mi tu snažil psat maly tak jsem trochu popletla zmyzulku a oktarinu v tom ktera už jedno mimčo ma a ktera teprv prvni čeka :grinning:
18. dub 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 proč mají všechny kojící podprsenky tak vysoký ten spojovací díl mezi prsy?

Jinak nevíte někdo jak sedne tahle košilka http://www.bonprix.cz/bc/offer.htm?cat=1.10.779.3.52.1.&pr=157202 ??? Moc se mi líbí
18. dub 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor tak to ti nepovím, proč to tak je :sweat_smile: Ale já jsem si zkoušela tuto: http://www.triumph.com/cz/cs/2408.html ta byla super, ale taky za 750 Kč :confounded:
18. dub 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek