• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky, Otrokovice, Zlín a blízké okolí, přidejte se

3. května 2017 
@petrajavor @mochenkaa no u nás byly taky první dny náročné, i když malá docela spala, ale jájsem byla psychouš :sweat_smile: :grinning:

@mochenkaa myslíš, že ho musíš v noci budit? Já jsem nikdy nebudila - ani v porodnici a je to OK :wink: I když Davídek je drobek, tak asi proto, že...

My jsme dneska zvládli křtiny, bylo to krásné :dizzy_face: Fotky do alba hodím až bude čas :wink:
24. čer 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 jo, budím ho kvůli tomu, že je malinký. I kojení dáme tak na 4x, pokaždé z vysílení usne, pak se probere a pokračuje v jídle. Dokonce ho mám tak 2-3 kojení denně přikrmit stříkačkou nebo flaškou (mého mlíka) ať se tolik nevysiluje a nabírá
24. čer 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa jj, já jsem si to myslela..Já jsem dávala stříkačkou odstříkané mlíko, když jsem léčila popraskanou jednu bradavku a docela to šlo..sice malá vždycky šíleně hltala a zakašlávala se, dalo se to.
A dáváš to flaškou nebo takto přes stříkačku?
24. čer 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 oboje. V porodce říkali stříkačkou, ale nám paradoxně pomohla flaška. Musí sát, ale mnohem míň než z prsu a aspoň tak pochopil co se po něm chce. Ta stříkačka je přeci jen moc pohodlná :grinning: Tam byl problém v tom, že mě se mlíko, teda mlezivo udělalo až 5tý den, takže ho dokrmovali stříkačkou. Navíc je fakt malý a rychle se unaví
24. čer 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@santron :slight_smile: oni pracují pro nás, jméno na K. (veřejná diskuze, víš? :slight_smile: Ještě mi řekneš, žes tam pracovala a picnu se :grinning: :grinning:
25. čer 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor @mochenkaa @versam holky, moc vám gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. čer 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pampeliska1 no sem jak pukem praštěná...spím na etapy,stále krmíme co 3hod a tak 30-60min dle toho jak se mu chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: sem zvědavá co mu mudr řekne a kolik vážíme...mě z toho picne...
25. čer 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrajavor To se poddá :slight_smile: Hele, a všimla sis, že u Tebe stále svítí "čekáme miminko"? :slight_smile: To by se Tadeáškovi nelíbilo :grinning:
25. čer 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@oktarina no napadá mě jedině firma,co vyrábí peněženky,jinak nevim..neboj, nepracovalal:D já začala pracovat až po škole až tady ve Zlíne:slight_smile:)
25. čer 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, napadá vás kam jít na kočárky krom - kvítkové, prodejny VAV, malenovic - domus, otrokovic - nebíčko? nemusí to být jen Zlín, klidně blízké i dalečejší okolí, hlavně aby jich tam měli hodně :grinning: přemýšlíme o sporťáku...
25. čer 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmyzulka ještě mě napadá Dara kočárky ve vsetíně http://www.darababy.cz/detske-kocarky?vmcchk=1 švagrová tam kupovali xlander. Nevím ale, jestli to, co je na netu mají i na prodejně..

@petrajavor no ty začátky jsou drsné, ale ono se to utřepe :wink: Já přes den krmím i co 1,5 hod :wink:
25. čer 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 děkuju! zdá se, že tam mají docela výběr :slight_smile:
25. čer 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 já jsem happy když spím víc jak 1hod...jsou dny kdy sem zralá na mašli....ale naštěstí mám úžasného manžela...
ahojky holky vůbec nestíhám sem chodit,malý skoro nespí a furt kojíme,jednou mě asi sní...ale to je prej u těhle dětí normální :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak dneska jsme se byli fotit,tak sem dávám jednu fotečku ať vidíte toho andílka s rohy...
27. čer 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@petrajavor krásné, už jsem ho viděla na fb :dizzy_face: Jak zvládl focení? No že prej nespí, haha, však chrní jak dudek :grinning: :grinning:

Nesní tě :wink: Bude hezky přibírat :slight_smile:
28. čer 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka jak? od 9 jsme byli v aťasu,2hod kojení a jinak řev řev řev....Verča fotila asi 20min kdy malý spal,jinak byl vzhůru a řval....domů jsme šli v 13hod :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže Verunka si chudina mákla,ale obdivuji její trpělivost...
28. čer 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten náš poklad.
Tak průběžně fotí ségra.
Kvalita fotek nic moc, mám to zatím stáhlé z FB, v plné kvalitě se to ke mě ještě nedostalo :grinning:
30. čer 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@mochenkaa krásný chlapeček
1. črc 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. črc 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny,tak co jak zvládáte horka? my včera byli jen doma a dneska jsme byli venku jen dopoledne...musela jsem jít na MÚ nahlásit malého kvůli popelnicím a zistila jsem,že naše město má vyhlášku,která miminka osvobozuje od popelnic do věku 3let,což mě mile překvapilo... :slight_smile: zítra jdeme k paní doktorce na kontrolu a ve st ukončit manželovi paragraf... :frowning2: je to děs,přemýšlím jak to bez něj zvládnu....
2. črc 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor my to zvládáme docela dobře, mám Dorotku jen v plence a někdy i bez plenky na nepromokavé podložce. Měla jsem ji chvilku venku v kočárku, ani jsem nečekala, že tam usne (a usnula, asi na 1,5hod), jinak jsme doma.
Já se teda o odpady nezajímám, když budou chtít, tak ať se ozvou sami :grinning: Je to fajn, že ve Zlíně nic nechtějí, ale když si vezmeš, kolik vyprodukují ti mimišci odpadu z plínek :sweat_smile: :astonished: :grinning:
Neboj, to zvládnete, hlavně si musíš věřit.. Já jsem měla manžela doma jen 2 dny a taky jsem to zvládla.. Ale samozřejmě bych byla radši, kdyby s náma byl dýl, ale zrovna měl blázinec v práci, takže i kdyby si vzal třeba týden nebo dva volno, tak dalších 14 dní ho neuvidím :sweat_smile:
2. črc 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 no nevím jak je to ve Zlíně,ale v Oe nic nechtějí....jinak pokud dítě nenahlásíš a odpad se ve městě platí je za to celkem vysoká pokuta a oni na to neupozorňují,většinou to pak vymáhá až exekutor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No nevím...sem říkala,že chci být na mateřské s ním,ale to neprošlo... :frowning2:
2. črc 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jo, ty jsi vlastně z Oe :wink:
Já jsem z toho taky byla psycho, když byl v práci a pořád mu volala a brečela do telefonu :sweat_smile: Ale přežila jsem to..hold hormony dělaly (a dělají) svoje..
2. črc 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky,ty vedra jsou fakt děs,my bydlíme pod střechou a je to mazec,ven se ani nehodí jít a krom toho stejně ještě nemám pojízdný kočár.Jestli to fakt bude skoro celý červenec tak asi zblázním. Do toho nás ještě trápí prdíky, takže v kombinaci s vedrem je to fakt na hlavu.Naštěstí nás trápí jen přes den, v noci docela krásně spinká (zatím :slight_smile: ) Se zážitkem z porodu se s váma určitě podělím, je docela kuriozní,jen si musím najít chvíli a sesmolit to :grinning:
2. črc 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@versam jee, to je krásný chlapeček :dizzy_face:
3. črc 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no jo...jen mi z toho někdy hrabe :slight_smile:
@versam to spaní v noci ti závidím,horko je humáč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to že prcky fotíte je klasika,ale nechala si některá z vás natočit profi video nebo uvažujete o tom?
6. črc 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor profi video ne,ale jak se narodil Adámek tak jsme koupili kameru a točíme si sami :slight_smile:
6. črc 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, Dareček spinká a Adámek je na dovolené s našima, tak vám konečně napíšu jak probíhal můj porod :slight_smile: V pondělí 18.6. mi začala od dopoledne odcházet hlenová zátka, tak jsem měla velikou radost že se už začíná něco dít i když jsem ani nedoufala že bych mohla už ten den rodit, u Adámka mi odešla 3 dny před porodem, tak jsem pořád věřila doktorce,že se ještě ve čtvrtek uvidíme :grinning: Během dne se k zátce přidali poslíčci,sem tam taková mírná bolest. I když bylo ten den příšerné vedro,tak jsem se rozhodla že půjdu na těhotenské cvičení,protože jsem doufala že už je to naposledy, tak abych se mohla s holkama rozloučit.Po 18. hodině jsem přijela domů a měla jsem chuť na pivko, tak jsem napsala holkám, že je nejspíš poslední možnost abychom vyrazily na zahrádku na pivko. Takže o půl 8 už jsem seděla na zahrádce, dala jsem si grilovanou krkovičku a protože poslíčků přibývalo, tak pro jistotu kdyby náhodou se z toho něco vyklubalo ( ale stále jsem tomu moc nevěřila) jsem si místo malé plzně dala radši Birrel. Na záchodě jsem zjistila že k hlenové zátce se přidalo trochu čerstvé krve a poslíčci byli zhruba po 5 minutách ( teda já jsem si myslela že jsou to pořád poslíčci :grinning: ) Holky mi to ze srandy začaly měřit a smály se že určitě rodím a já je přesvědčovala že určitě ne. O půl 11 jsme naše sezení ukončily a holky mě šly pro jistotu doprovodit domů. Doma jsem šla hned do sprchy, s tím že to buď přejde nebo se to rozjede, v duchu jsem si přála porodit v noci,kdy není takový hic. Po sprše to nepřešlo a bolesti byly zhruba po 3 minutách, ale pořád snesitelné,ale pro jistotu jsem si začala dobalovat tašku do porodnice a manžel si taky chystal věci co kdyby náhodou. Pak jsem si lehla k tv a bolesti na asi půl hodiny přestaly, tak jsem zadřímla. Po půl hodině to začlo znovu po 3 minutách, tak jsem šla znovu do sprchy, dala jsem si tam i balon a nějakou dobu jsem si tam hopsala. Zhruba o půl jedné jsem si šla lehnout, abych si trošku odpočinula kdyby jsme náhodou jeli, pořád jsem tomu nevěřila :slight_smile: Jak jsem si lehla tak se mi udělalo špatně, na záhodě jsem se vyzvracela a měla jsem i průjem, tak to jsem si už začala říkat že to fakt vypadá slibně, protože před porodem Adámka jsem taky zvracela. Manžel už šel pro jistotu zabalit i věci Adámkovi, kterého v případě porodu jsme měli vézt k babičce do Louk. Já jsem si šla ještě lehnout, ale sotva jsem dolehla tak se ozvalo lupnutí a začala mi téct voda, na to jak jsem byla s tím pupkem neohrabaná tak jsem z postele vyskočila jak laňka, protože jsme měli novou postel včetně matrací a nechtěla jsem ji zašpinit :grinning: Tak jsem stála na chodbě kde je dlažba a už mi konečně bylo jasné že už je to opravdu tady :grinning: Manžel začal rychle nosit věci do auta, já jsem šla znovu do sprchy a bolesti se rozjely docela silně a byly pořád po těch 3 minutách. Vzbudili jsme Adámka a vyrazili jsme. Musím říct že cesta autem byl záhul, bolelo to moc,ale snažila jsem se nehekat ať neděsím Ádu.Vysadili jsme ho u babičky a pak frčeli asi 100 přes Zlín do porodnice. Na sál jsme zvonili chvíli po 2. hodině, při převlékání, si por. asistentka přišla pro papíry a manžel když mě viděl jak trpím tak mi řekl ať teda škrtnu toho Jakuba, takže jsem to v bolestech rychle zaškrtala a šla do přijímaci místnosti. Měla jsem naplánované jak se pěkně seznámím s por. asistentkou, jak s ní proberu můj porodní plán, ale bolelo to tak moc, že jsem jí sotva stačila odpovídat na to co zajímalo jí k vypsání papírů. To už jsem byla připojená na monitor a myslela jsem že to ani nevydržím jak moc to bolelo ( u Adámka jsem tak intenzivní bolesti neměla). Kolem mě pobíhala studentka a já ani nebyla schopná říct že mám v porodním plánu že u porodu nechci studenty :grinning: Pak mě odpojili a přišel doktor mě vyšetřit, bylo na něm vidět že je unavený a rozhodně nemá radost z dalšího porodu,až později jsem zjistila že tam měli od pondělního rána veliký šrumec a během mého porodu přišly další 4 rodičky na příjem. Doktor řekl že jsem na 5 cm a že jsme tak v půlce, no tím mě vůbec nepotěšil, protože jsem myslela že to fakt nevydržím. Dostala jsem klistýr a odvedli mě na porodní box (zaplatili jsme si nadstandard kvůli vaně :grinning: kterou jsme ani nestihli napustit) Na boxu jsem hned letěla na záchod a neměla jsem daleko k tomu začít brečet že už to nemůžu vydržet jak to bolí. Manžel se převlékl do plavek že půjde za mnou do sprchy ale já jsem ho tam zatím nechtěla, znovu se mi udělalo zle,tak mi chudák držel mísu do které jsem zvracela :unamused: .Porodní asistentka mi přišla říct že potřebuje delší záznam z monitoru,že ten z příjmu je moc krátký, takže až se vyprázdním po klistýru tak si mám jít lehnout,ale to pro mě bylo nepředstavitelné, zvládla jsem jen stát pod sprchou ani na balon jsem si nemohla sednout. Měla jsem hrozné tlaky na močák, pa se mě ptala jestli mám tlaky na konečník a já že ne že na močák, no za chvíli už jsem měla i tlaky na konečník tak jí to hlásím a že si mám jít lehnout aby mě mohla vyšetřit, tak jsem se po další kontrakci přestěhovala na lůžko pa se podívala a že prý při další kontra můžeme tlačit, měla jsem velikou radost a na 3 zatlačení byl Dareček venku, nepopsatelná úleva a radost. Bylo to ve 3:10 hod, takže zhruba hodinu od příjmu, no prostě paráda. O co byly bolesti intenzivnější než u prvního porodu o to to bylo rychlejší. Nástřih jsem neměla, pouze 2 kosmetické stehy. Tak jsem to akorát stihla, Dareček už se hlásí o jídlo, omlouvám se za tu délku, ale líp jsem to napsat neuměla :slight_smile:
13. črc 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@versam přečetla jsem jedním dechem... to byla ale rychlovka! Zase při představě, že bych měla být na dvou wc společně s maminkama z dalších 8 pokojů by mě ta vana ani nemrzela :wink:
13. črc 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@versam taky bych to chtěla tak rychlé :slight_smile:
13. črc 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek