• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka - asi jo, vážím se v oblečení :slight_smile: jinak jsem původně chtěla zůstat až do mateřské, ale u dalšího dítěte se mi už asi nepodaří ten klídeček arelax, co můžu mít teď, takže si dám měsíc nemocenské.
1. lis 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j tak to bude tím, že to počítají dolů. No rozhodně si užij klídečku dokud to jde. S tím druhým je to fakt jinačí.
1. lis 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka takže jde o vrozené vady a srcde to echo .-) tomu říkáme velký ultrazvuk :slight_smile:)
A co je to OGTT?? tyhle skratky fakt slkyším prvně :slight_smile:)
1. lis 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
joo cukrovka :slight_smile:) to tu nazýváte tak tajemně :slight_smile:)
1. lis 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii aha, "u nás" říkáme velký utz tomu jak se zkoumá velikost mimča, jestli odpovídá, kde je placenta, na srdíčko s etaky kouknul, prostě spíš ty větší věci. Samotné srdíčko se u nás zkoumá dopodrobna, asi 20minut. V nemocnici, kdežto utz dělá normální Dr.
OGTT je orální glukozový toleranční test - na tu těhucukrovku. Takhle to píšou všude ty zkratky :sweat_smile:
2. lis 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii dobré ránko, no jméno je faakt náročné, člověk by řek když 4roky čekáme, že máme o všem představu, ale mi radši věci řešíme až přijdou:wink: taky jsem nevěřila, že bych někdy mohla mít chlapečka(jsme takovej holčičí klan), tak jsem měla jména pro holčičku :grinning: a těch jmen je tolik :slight_smile:
2. lis 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak na echo jdu přesně za týden, juch, snad bude něco vidět - kromě toho že má zdravé srdíčko, samozřejmě :slight_smile:

@petrita83 taky jsem si neuměla nikdy představit,že bych měla mít kluka, no a možná budu mít dva :sweat_smile:jméno pro holčičku máme snad od začátku co spolu jsme (9let), ale u kluka je to vždycky boj na dlouho. holek bych mohla mít klidně deset :grinning:
2. lis 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka :grinning: přesně..a jelikož nechcem jméno po tatínkovi..tak si to ani takhle nezjednodušíme :slight_smile: a taky nechci dávat jméno, které se mi sice líbí, ale mají ho kamarádky atd...pořád čekám, že nás něco cvrnkne do nosu a řekla bych si..jo jooo to je přesně ono :wink:
Tak jsem zvědavá co se u Tebe schovává :slight_smile:
2. lis 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 ani my nechceme jméno po tatínkovi, takže fakt zatím nevíme. Manžel by chtěl Jakuba, ale těch je hafo hafo hafo, ještě víc než Danečků (v době těhu jich tolik nebylo) :unamused: Tak zatím máme pár předvybraných, mně by se líbil Radim, ale muž ještě neví, asi taky čeká až ho něco osvítí.
Taky jsem zvědavá, intuice mě asi ale vypeče. No uvidíme.
2. lis 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka :grinning: přesně Jakub je krásné jméno ale okolo nás jich je a taky Matyášů, Ondrů, Pavlíků,šimonů..rodí se teď hodně kluků :slight_smile:
No další chlapeček by pro Vás byl brnkačka :grinning: už víte co a jak,máte to odzkoušené :wink: holčička to by byla výzva :slight_smile:
2. lis 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 přesně tak, nechci zas aby jich bylo ve třídě deset.
Jj, nemusela bych nic kupovat, do 3měsíců mám dost neutrálního, ale pak už spíš klučičí.
2. lis 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka přesně to jsem zažila se svým jménem...ale pořád mi přijde menší průšvih holčička v modrém než kluk v růžové :grinning:
2. lis 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 já taky, bylo nás kolikrát 4-5. :unamused: Jj, to je v poho, i když nadoma býval Dany taky v růžové a tak, měla jsem věci po neteřích. :sweat_smile: Ale třeba letní čepička je modrá a je na ní náklaďák :grinning:
2. lis 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka třeba to bude milovnice aut :grinning: jasně tak nevyužiješ třeba vše, ale hodně!!Já se mám, že mám aspoň kamarádky co mají chlapečky rok, měsíc atd..tak mi pořád něco nabízej :grinning: taky jsem něco koupila na aukru(většinou bílé,modré, zelené.)..no a až se rozjede s nákupy babička a teta, tak nubudu vědět kam to dávat :grinning:
2. lis 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 to máš pravdu, využiju skoro všechno asi. Zatím vím že musím koupit novou přebalovací podložku, Dany ji dorasoval už. Jj, jak to bude přibývat, tak to nebude kam dávat, už teď to mám po krabicích všude možně, co už má Dany malé, ale i zas co ještě velké...mazec.
2. lis 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no to je taky fakt..já teď taky krabicuju, ale se svejma věcma :grinning:
2. lis 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no to mě taky čeká, musím přehodit letní věci za zimní a pořád se k tomu nemůžu dostat, s Danym to není šance :sweat_smile:
2. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka přesně, já jsme zase líná :grinning: ale dneska už jsem trochu začala :slight_smile: dělám to na etapy..a to nemám nikoho za zády :dizzy_face:
2. lis 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zvýšené množství plodové vody (polyhydramnion)

O polyhydramniomu hovoříme tehdy pokud množství plodové vody přesahuje 1,5 – 2 l. Diagnoza se potvrdí na základě ultrazvukového vyšetření. Děloha je nadměrně zvětšená s napnutými stěnami a plod lze s těží vyhmatat. Příčinou může být onemocnění matky jako je cukrovka, zánět ledvin nebo inkompatibilita krevních skupin. U plodu hrozí zvýšený výskyt vrozených vývojových vad. Typická je zvýšená pohyblivost plodu, jenž může způsobit jeho anomální postavení.(např. poloha zadečkem, příčná poloha).

Holky, zacinam se bat...malej se tam mele neskutecne, jednou je zadeckem, jednou hlavickou dolu, ma tam opravdu strasne moc mista :frowning2: jestli mi v pondeli doktor neudela utz a neuklidni me, tak prechazim ihned k jinemu...vady jsou u nas nastesti vylouceny, ty uz by nemely ani nastat - doufam, cukrovku nevim zda mam a ledviny? Nevim :frowning2: navic jsem u tohodle doktora mela utz jen v 8.tt a to bylo cele! Holky, mate tady nektera hodne plodove vody? Na genetice me na to doktor porad upozornoval, ale ja vim prd, myslela jsem, ze je to normalni a asi neni...co vam na to doktor rekl?

Jinak ja chtela kluka od zacatku a u druheho tehu jsem taky chtela hned kluka :sweat_smile: jsem asi divna, ale k holcickam nemam takovy vztah, proto jsem nemela nikdy jmeno :slight_smile:
2. lis 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek já mám vody asi akorát. Ale jestli ti fakt nic neřekne, tak opravdu přejdi jinam, pokud je to možné. Není to určitě tragické, ale mělo by se to sledovat, to rozhodně.
Nekoukala ses tady do fóra, jestli tu o tom není diskuze?
2. lis 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka prosla jsem diskuze a prave nic pozitivniho, tak me zaskocilo, ze me nehlida, ale v pondeli se asi pekne pohadam!
2. lis 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek hlavně ukus být v klidu..v pondělí ho podrob výslechu a když tak jdi jinakm, je to na prd, když tě neuklidní, nevysvětlí co a jak a ty máš pak z toho paniku..
Já o tom nikdy neslyšela :astonished: moje doktorka nic neřikala, tak že máme asi vody akorát...a kdo ti řekl, že máš tohle?určitě to bude ok..držim palce!
:grinning: jinak vidíš..já beru kluka jako úžasnou výzvu, měla jsem pocit že s holčičkou by to bylo jednoduší :grinning: už se taak těším.
2. lis 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@petrita83 o jménech mi ani nepovídejte pro holku je to brnkačka, ale to klučičí je fakt boj :slight_smile: Naštěstí pro nás už vyhraný :wink:
2. lis 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deniskakubicek množství plodovky by měl dr poznat, i když u mojí kamrádky to nepoznal... :frowning2: Ale neboj brzy jdeš na kontrolu ne? Tak se nenechej odbýt a kdyžtak se opravdu objednej k jinému. Za to miminko to přece stojí!
2. lis 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 zatim jsem v klidu, protoze nevim o co jde :slight_smile: bohuzel mi to rekli na genetice, kam jsme museli jeste po odebrani plodove vody, doktor se zhrozil, ze mam tolik vody, ale ja se jen pousmala, pac jsem nevedela o co jde...dokonce ji i zmeril...pak mi rekl, ze mam nizko placentu, asi si myslel, ze vsechno vim od sveho doktora, ale bohuzel :-/
@zdeniii my zase meli plno jmen pro kluka a pro holku zadne :sweat_smile:
2. lis 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no hlídat by tě měl to teda jo. Kamarádka měla taky hodně plodovky a chodila na kontroly i častěji... každopádně zase lépe plodovky více než méně...

My pro kluka neměli ani když jsem byla poprvé těhotná :slight_smile: ještěže do porodnice nemusím vyplňovat papíry se jmény :grinning:
2. lis 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii urcite by to mel poznat, ale me delal utz naposledy v 8.tt!!! ja jsem ted docela vynervovana z toho, ze nevim, zda pujdu na to echo, protoze to, ze mam hodne plodovky muze byt i vadou srdicka, nam ho nikdo nekontroloval...a nebo muzu mit cukrovku, ale glykemii jsem mela 3,6... jedine co mi doktor na genetice rekl, ze s timhle se rodi od 35.tt a nebo se upousti...no jako se asi zblaznil...
2. lis 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jeee a porodila kamaradka v terminu?
jak to, ze nevyplnujes papiry se jmeny? to uz se nedela?
2. lis 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek jestli jsi byla na plodovce, tak by měli vědět i to srdíčko jestli je v pohodě. Neboj všechno bude dobrý!!! Rodila ve 36tt, takže o měsíc dřív než je termín to je pravda...
Uvidíš, ale opravdu by tě měl hlídat, to tě teď nechci děsit... Mně dělá dr ultrazvuk a vyšetření pokaždé na kontrole...

Nu v porodnici kde jsem přivedla malou na svět to není potřeba, zeptali se nás na jméno až když jsem ji měla na břiše :slight_smile:
2. lis 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ja teda budu verit doktorum, ale jsem zvedava s cim ten muj prijde, uz mam ale telefonni cislo na jineho, ktery ordinuje doma...ja jen nechapu, ze on ma ted ten muj nove udelanou ordinaci, novy utz a nedela ho, linej jak prase!

jee, tak to je hezke, za me vypisovala papiry mamka, ja uz byla v bolestech :sweat_smile: a nejvetsi sok byl, kdyz Kuba vylezl a doktor rika, je to holcicka :grinning: se prerekl chudak
2. lis 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek