• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petrita83 no Domi bude mít přes 4kg tak v měsíci :sweat_smile: zvládla jsi to určitě na 1 :slight_smile: Já mám ještě 2kg nahoře, ale kojením to půjde určo dolů, s tou mojí přísavkou. :sweat_smile:
Dany už se trochu srovnal, dneska jsem s nima byla 4h sama a přežila jsem.Danymu se bráška líbí, chodí hlásit, když pláče, kouká se na něj, hladí ho po ruce a hlavičce...snad to bude dobrý. Teď jdu s oběma ven, a mamkou, berem dva kočárky :slight_smile:
27. bře 2012 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andelka no tak že taky papak:slight_smile: Miki je desnej hladovec musím ho šidit dudlíkem jinak mě sní:slight_smile: a sám praskne:slight_smile:
2 kočárky:slight_smile: a kdo vozí koho???:slight_smile: ty joo , jsi šikulka:slight_smile: užijte pěknou procházku, já tady sleduju super program 2 papáci (tatik a synacek)chrupou:slight_smile:
27. bře 2012 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme od včera doma, jak to tady vypadá, už je nějaké další mimi na světě? My měli krásný rychlý porod, malá měla 2790g a 47cm :slight_smile: proběhl i dlouhý bonding, úspěšně kojíme, a my jsme moc hrdí rodiče
27. bře 2012 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jéva no vidím, že jsme snad porodili už všechny :slight_smile:
27. bře 2012 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j Gratuluji :slight_smile: ale ještě nejsme všechny, pár těhulek nás tu ještě trčí...
27. bře 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrita83 no, taky už jsem vytáhla dudlík, ale spíš zabírá na prst, na chvilku. Mamka veze Danečka a já Domíška. Nebo manžel Danečka. Jemu sporťák víc vyhovuje, i mamce, je lehčí.
A dneska jsem šla spát v poledne s klukama, to mi bodlo. :slight_smile:
27. bře 2012 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verusa.j velikou gratulaci posílám a krásný rychlý porod moc přeju :slight_smile: ať jde všechno i nadále stejně skvěle :slight_smile:
27. bře 2012 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j moc gratuluji k holcicce:slight_smile: i k rychlému porodu!! U nás to byla velká dřina:(ještě si asi dlouho nesednu.jsem zasita od hlavy k patě:(
A kdy se narodila?
Užívejte domova, my dnes taky první den:slight_smile: je to cuper
27. bře 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka rozumím, no je pecka,:slight_smile: a co když jdeš ven sama? Je super, že jsou kousek od sebe, budou to velký kámoši
27. bře 2012 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@zr.ska a pár asi doslova, viď?:slight_smile:
27. bře 2012 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
zdravím vás po delší době..moc děkujem za gratulace a taky mooooc gratuluju ke všem novým uzlíčkům, co jsem tu propásla! Zbývá tu ještě nějaká těhulka???
Porod s odstupem času můžu říct, že byl pěknej - až na ty bolesti, který byli větší než u Stelinky, tak vlastně vše ostatní se dařilo líp.....do porodnice jsme dojeli večer asi ve 23hod (v den TP), nevěděla jsem teda, jestli je to k porodu, nebo ne - měla jsem spíš jen zimnici, pocit na zvracení, bolesti skoro žádný, ale od odpoledne za mně cosi chvilkama teklo, ale nepoznala jsem, jestli je to plodovka - a byla :sweat_smile: Tak mě v noci dávali atb a ráno v 7 začli vyvolávat...tablety, čípky..no nic na mě opět nezabíralo..otevírání snad po milimetrech. Nakonec zabrala nějaká injekce, co měla zmírnit bolesti - učinkovala na mě úplně jinak, ale skvěle! Bolesti byly ještě mnohem větší a snad v minutě jsem začla křičet, že musím tlačit..no nikdo nevěřil. Pomohli mi z míče na kozu, doktorka to zkoukla a vážně jsem byla úplně otevřená a hlavička už se drala ven! V tom okamžiku nastal ač stále bolestivý, tak ale nádherný pocit, že už se blížíme k cíli :dizzy_face: Pak to trvalo jen chviličku..párkrát jsem zatlačila a byl chlapák venku :slight_smile: ...bez nástřihu, jen trošku jsem se natrhla, tak mám pár stehů a to měl obv. hlavičky 37 cm...no evidentně byly ty cesty už prošláplý :grinning: Tentokrát jsem snad skoro seděla, tak jsem i sledovala, jak leze ven, pak mi ho dali hned do náručí...prostě krásný okamžiky!
To Stelinku mi nepřiložili hned, navíc blbě jsem tlačila a snad na stokrát, potrhaná jsem byla jak po výbuchu, hojilo se všechno dlouho, doma jsem byla nepoužitelná, no celkově takovej horší průběh ve všem..ale zajímavý, že jsem po prvním porodu dokázala okamžitě říct, že to bylo skvělý a stálo to za to a ještě si to ráda zopakuju. To teď mě ty bolesti stáli tolik sil, že jsem řekla - už nikdy víc! Vidím to sice po těch dnech veseleji, ale přesto myslím, že jsme takhle kompletní a dvě děti jsou akorát :wink:
Doma si užívám maximálně, je to snad lepší než s jedním dítětem...buď mám kliku, nebo je to prostě dobrý období obou dětí a bude hůř...Stelča je nadšená z Tobíka, je taková veselejší, starostlivá ségra, furt by ho ňufňala. Já jsem nabitá energií - od prvních dnů jsem schopná vařit, starat se o domácnost, prát, žehlit, hrát si se Stelinkou, kupodivu na všechno mám čas...asi lepší organizace činností :slight_smile: S jedním miminkem jsem nezvládala nic - seděla jsem u ní a bála jsem se pohnout, aby se nevzbudila :grinning: Holt teď už mám víc práce, tak není čas na takový hlouposti :sweat_smile:
Jen máme ode dneška taťku na zájezdu busem..jsem z toho nervózní, jak kdyby řídil poprvý :frowning2: Bude nám smutno do neděle..už aby byl zase doma! Jinak to snad zvládnem ve třech...zítra zatěžkávací zkouška - s oběma dětma k dětskýmu na vážení a měření a ve čtvrtek já na ultrazvuk do porodnice, měla jsem sraženiny v děloze po porodu, tak doufám, že už tam nebudou, aby mě nečekalo zase čištění dělohy....
Tobi je hodňoučkej, jen občas prdíky ho potrápěj, ale to si spíš tak sám zakňourá a zatlačí..a většinou se zadaří. Jíme tak zhruba po dvou hodinách, přes den je to lepší a spí víc, že i 4 hodinky spánku občas dá, v noci se budí častěji....ale každou nocí je to lepší a lepší....Na dnešek to byl vůbec hotovej zázrak - vzbudil se jen v 1 a v 5!!!
Mléka mám už plnej mrazák - bych mohla kojit snad paterčata..jsem furt tak zlitá, že nestíhám prát kojící podprdy a trika :grinning: Většinou si musím během kojení strčit pod druhý prso lahev, protože to teče proudem :slight_smile:
27. bře 2012 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@chaplinka nevím jestli je každý CTG stejný, ale v porodnici to ukazovalo 127 nejvíc..možná je to jen největší hodnota, co ten přístroj ukazoval, nevím...měla jsem tuhle hodnotu už ráno při kontrakcích i odpoledne těsně před porodem....

@andelka to máte dobrý s těma kočárkama :slight_smile: Tak hlavně, že s tebou má kdo vozit... Já si teda pochvaluju ten náš tandem. Normál kočár po Stelince jsem ještě nevytáhla, vždy beru dvojkočár, i když není v plánu, že si Steli do něj sedne. Naše klasická procházka je totiž ve stylu: Stelča na jednu stranu, pes na druhou a my stojme s Tobíkem uprostřed a nevíme, kam se vydat dřív..nebo Steli zůstane stát jak sloup a na něco civí, tak když mi dojdou nervy, popadnu ji do kočáru a frčíme dál..
27. bře 2012 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@daja.had teda to tě obdivuju, já jsem z toho pořád ještě jelen, mám pocit že nestíhám skoro nic a jsem furt unavená, dneska jsem kojila v noci co 2h a v 6h vstáváme. Takže nemáme ani s mužem čas pro sebe. Večer uložíme staršího, pak muž hlídá menšího, já se jdu osprchovat a pak do postele. :unamused: Taky si říkám, že je to pravda - jedno dítě - žádné dítě :grinning:

@petrita83 no zatím nemusím chodit nikam sama s oběma, takže to řešíme takhle. Nad sourozeneckým pořád uvažuju, Dany vzal vožení zas celkem namilost. Ale nevím no.
Ono to tak rychle uteče, říkám si, že příští rok v létě už budou po zahradě běhat oba dva :slight_smile:

Jo a slibovala jsem popis porodu, tak kdo ještě nečetl, tak tady:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/andelka/album/nase-druha-bleska-dominik/
28. bře 2012 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@daja.had Gratuluji ke chlapečkovi... :slight_smile: Přeju ať ta domácí pohoda vydrží :slight_smile:
@petrita83 Já myslim, že jsme poslední 3 :grinning: Mě dneska ráno odešla zátka a dál se nic neděje :(
28. bře 2012 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte hokyyyyyyyyyyy,MAMINKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

nemám dočtenoo včera nás pustilii,jinak

NARODIL SE NÁM VE ČTVRTEK PŘED POLEDNEM TÍM CÍSAŘEM,BOHUŽEL SPINÁLKA NA MĚ NEZABRALA MUSEI MĚ USPAT CELOU,PETULKA MĚL 3130 G A 50 CM :slight_smile: ,CÍSAŘ TEDA NIC MOC :confounded: :confounded: ,ALE UŽ JE LÍÍP

trošku jsme bojovali s kojením,byl líný a nechtěl sát,stále spinkal u toho,museli jsme vážit,sestřičky prudiy,že málo málo málo :confounded: ,já to obrečela,páč on hned usnul.ale nakonec přibral a pustili nás a ted už pije krásně,sice asi ne ještě uupně mooc,ale snad dobrý dle vážení,vážím i doma totiž,až bude víc času pošmejdím po vašich albech a fotečkách ,večer tady dám taky jednu aspon zatím :grinning:
28. bře 2012 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 gratuluju k chlapečkovi a přeju ať už je jen lépe a lépe :dizzy_face:
28. bře 2012 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@daja.had téda moc krásný popis :dizzy_face: V některých pasážích se shodujem :wink: akorát já to starší vrznu do školky :grinning: ale jinak mám taky pocit že vše líp stíhám než u prvního :slight_smile:
28. bře 2012 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak sem průběžně nakukuji a vidím, že se tu úspěšně rodí :slight_smile: moc vám všem gratuluji k uzlíčkům a přeji všem hodně zdraví, úspěšné kojení a rychlou rekonvalescenci po porodu :slight_smile:
28. bře 2012 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 gratuluju k miminku :dizzy_face: ať vám to jde stále lépe a lépe :wink:
28. bře 2012 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 Gratuluji k miminku.
28. bře 2012 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 moc gratuluji k Petovi!!! Tak jste nakonec o den starší:slight_smile: určitě je to zlaticko a to kojení se rozběhne, já mám doma hroznyho cucáka asi mě brzo sní:slight_smile:
28. bře 2012 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
@mourinka29 gratuluju!!! Ať jste v pořádku! :dizzy_face:

@kamik no jo, to máš se školkou teda vychytaný :grinning: Ale to já si právě zas užívám, že nikam nemusím nutně dítě strojit a každý den vyrážet chtě nechtě....stačilo mi dnes - návštěva dětskýho..zpakovat je oba, předem ještě chytání moči na 1,5 letou prohlídku - zadařilo se, ale trvalo to :wink: Tam to Stelča proječela komplet celý, i při vážení Tobíska :grinning: Pak ještě dostala očkování příušnice, zarděnky (prý když už tak brečí)...no já to odkládala v těhotenství, ale teď už moc nechtěli diskutovat, tak holt jen doufám, že to bude aspoň bez reakce a máme to aspoň za sebou...
Míry máme: Stelinka 10,9 kg a 82 cm a Tobeš už má 4170g (za 8 dnů přibral 380g)..kam nám ten kluk tak rychle roste?? :confused:
28. bře 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@daja.had my jdem na kontrolu zítra, tak jsem zvědavá kolik bude vážit. Tobík asi chce dohnat rychle ségru :slight_smile:
A budem se domlouvat na nějakém termínu na očkování, abysme to vzali z jedné vody načisto. Měl jít 10.4., ale nějak to posunem, aby to byla zároveň třeba 6týdenní kontrola Domči. Teď nějak ani nevím jak je to s očkováním mimin, Dany měl první ve 3měs. a předtím teda TBC v porodce.
28. bře 2012 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrita83 gratulace k Mikuláškovi, téda, to je pořádnej kus chlapa a kolik má vlásků :slight_smile:
28. bře 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf ahooj, moc dekujem.joo joooo ten nás překvapil, naposled nám řekli, že má 2600 g a pak se narodí takovej macík:slight_smile: no nebylo to lehký, ale stal za to.co vy, jak se vám doma vede a co na to velkej brácha:slight_smile:
Holky kdy jste vzaly prcky prvně ven? Je tam tak krásně!
28. bře 2012 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mourinka29 gratuluji k chlapečkovi :slight_smile:
Já jsem také nakonec po císaři a také jsme dlouho bojovali s kojením, malý mě hodně prokousal bradavky, takže do tedka kojím jedině s klouboučkama a je to super. Mlíčka mám až až, tak jsem spokojená :slight_smile:
28. bře 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrita83 ahojky, my jsme byli poprvé venku na kontrole u doktorky když měl 5dní, a pak jsme byli o den později na procházce a včera taky. A dneska jdem zas ven. :slight_smile:
28. bře 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrita83 nás pustili ve čtvrtek a v pátek u nás byla dr a řekla, že už klidně můžeme, když je venku tak krásně, tak jsme šli hned v pátek ven (to bylo Daníkovi 5dnů)
Jinak doma dobrý, ale já se z toho císaře nějak blbě dostávám :frowning2: Od pátku večera 38teploty a od pondělí jezdím do Podolí, dali mi atb a dávají mi do jizvy drén, museli mi to trošku rozstříhnout, takže si fakt užívám :frowning2:
28. bře 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrita83 41x1 máme v sobotu :p ale podle ultrazvuku na screeningu v porodnici by to vycházelo na termín porodu vypočítaný od nic, ale to jsem tam byla 11x4 ( plus se mi tady dělá strašně ztěžka tak jsem ho nahradila x) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže se na to nedá spolehnout, ale tu sobotu beru jako poslední možnost jinak už fakt nevím :frowning2: :frowning2: :frowning2: to jsi měla štěstí že se ti to takhle samo spustilo, možná taky strachem, ne? já se vyvolávání bojím bojím :unamused: :unamused: :unamused:
28. bře 2012 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf nápodobně,taky s kloboučkem :grinning: :grinning: :grinning: a :grinning: taky maličký nechtě ze začátku přisát i ten dvorec a žmoula jen bradavku a tím to začalo,bolest jakoby mi je na kousky řezali :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jinak děkujiiiiiiiiiiiiii všem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a gratulujuuuu k dětičkáám,krásná jsou ty březnátka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek