• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahoj, nějak to vázne :grinning:
U nás pohoda. Laurinku občas pobolívá bříško, tak dávám babycalm, masírujeme a budu vyřazovat mléčné výrobky, protože má na obličeji červené pupínky. Zatím zkusím jen mléč.výr. omezit a uvidím, co to udělá. Ale bude to těžký, protože jsem zjistila, že jím strašně moc mléčného (jogurt, smetanové omáčky, čokoláda...). Ale jinak je zlatá. Od narození kojím jen z jednoho, za chvilku je s tím hotová. Kojím max. 10 minut. Večer je s náma vzhůru, usíná kolem 21-22h a v noci se budí jen jednou kolem 4h, nakojím a zase spíme do těch cca 7h. Přes den taky pospává, ale to nemáme skoro žádný režim. Jen vím, že zhruba hodinu po kojení přebaluju, a pak chce spát. A pokud jí nebolí bříško, tak o ní skoro nevím :slight_smile:

@lenpet to nebude hladem, ale možná třeba bříškem. Laura se taky občas u i po kojení rozčiluje a vypadá to, že hledá bradavku, ale hladem to není. Spíš tlačí a snaží se si říhnout. Třeba se jen chce tulit a kojení mu to umožní :slight_smile:

@kamik Laura taky měla jeden den opruzený zadeček. Po každém přebalení jsem jí umyla zadeček pod tekoucí vodou, pořádně osušila a mazala Bepanthenem a pomohlo to. Ale na každé mimi funguje jiné mazání. U syna jsem používala jen rybilku a v případě velkého opruzení (naštěstí jen jednou) skvěle zafungoval imazol :wink:
11. dub 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka takže ho nemusím kojit pořád? Máme kapičky na bříško,ale až od měsíce.
11. dub 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet už by mu mělo stačit jen z jednoho. Ale někdy mají chuť se ještě dojíst, ale ne pokaždý. Oni se pak přejí a blinkají, vrací se jim to, bolí je to a brečí. Samozřejmě je kojení uklidní, ale neřeší to problém a za chvilku to mají zase. Všechny kapky jsou od 1 měsíce, ale můžou se dávat dřív. Já dávám babycalm od 1 týdne :wink: A jak často brečí po kojení? A kroutí se a natahuje nohy a propíná se do luku? Nebo jen brečí? A bolí ho bříško i mimo dobu kojení?
Je to věda. Já u prvního tápala a kojila jsem taky pořád a až teď u druhýho mimina jsem pochopila, že neměl hlad, ale jen ho bolelo bříško. A právě kojit dřív, než po 2h není dobrý, protože se jim to smíchá a je to ještě horší :frowning2: Takže u prvního jsem celý den jen nosila a kojila a on pak vyčerpáním večer odpad a já taky :grinning:
11. dub 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka když se nají,tak do půl hodky brečí.Kroutí se,natahuje nohy a propíná se do luku,že by to bylo bříško?My máme probiotické kapky Biogaia,mám mu je zkusit?
11. dub 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet tak to je bříško. Snaž se dodržovat min. 2h odstupy v kojení, výjimečně kratší. Kapky mu určitě dávej. Zkus i babycalm, nebo espumisan (ten je od narození). Cvič mu s nožičkama, masíruj ho. Dobrý je nošení na tygříka. To se spraví, ale chce to čas :wink:
11. dub 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka moc děkuju,já si sním někdy nevím rady.
11. dub 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 krásnej porod, hezky jsi to napsala :slight_smile:

@lenpet tak to s kojením máme stejné. Daník u toho také usíná a jakmile ho přendám do postýlky, tak spustí, tak jdeme zase kojit. Na vážení jdeme v pátek po 14dnech, tak jsem zvědavá, kolik přibral.

@kamik no, my máme také pěkně opruzenej zadeček, ale u nás to je asi tím, že po každém kojení kadí, takže to přikládám tomu. POužívala jsem rybilku, pak mastičku na opruzeniny Cien a nakonec jsem zkusila dětský pudr Batole a to nám hodně pomohlo.
11. dub 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak to si kluci můžou podat ruce,ted naštěstí spí.Na převážení jdeme dneska,tak jsem zvědavá.
11. dub 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenpet Domča taky, akorát ho nenechávám u prsa usnout, vždycky ho dávám odříhnout a pak ještě chvíli držím šikmo, protože jinak by byl taky za 5min hore, nebo by hodně blinkal. Někdy mu stačí jedno napití s jednoho prsa, odříhne si, a buď usne, nebo koukavou, ale někdy pije z jendoho, dám odříhnout, pak ještě pokračuje a buď už má dost, nebo ho přesunu ještě k druhému prsu a pak už je většinou spokojený. Anebo naopak zas přepitý, takže blinká.No je to jak kdy. Ale když brečí a pusinkou hledá, tak mu prso dám. Když jsem s oběma doma sama, tak nás zamknu v obýváku a buď pustím malému pohádky, nebo jsem s ním na zemi a čteme si nebo hrajeme.Lepší je to když je tu mamka, zabaví staršího a já můžu půl hodiny trdlovat s mladším.
11. dub 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet jo, tak to bude bříško, Bio gaiu uirčitě dej, v některých zemích se dává od jednoho týdne. My jsme ji měli u Danyho taky, ale moc nepomáhala, tak tď jsem koupila probiotika sobě Infant dophilus a bude mít probiotika v mlíčku.
Taky nosím na tygříka, nebo v klubíčku, tak se mu azs dobře kaká.
U Danyho jsme zkoušeli postupně Babycalm, Sabsimplex, Infacol a taky Bio gaiu, nakonec nejvíc asi zabral Infacol, nebo z toho prostě vyrostl :sweat_smile:
11. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@verush89 krásně jsi to napsala! :dizzy_face:
My jsme byli dnes na 4týdenním vážení, tak už máme skoro 5 kilo!
Jinak se máme vcelku fajn, teď se teda u nás míň spinká kvůli prdíkům (dávám Sab simplex, ale asi nic moc) a máme i větší potřebu jídla..takže nejlíp, když je furt přisosnutej :sweat_smile: Stelinka měla minulý týden reakci na očkování - 40tky horečky po 3 dny..tak to byl hnus :unamused: Ještěže byl taťka jakžtakž doma v těch dnech - dnes v noci nám zas odjel na 3 dny do Polska se zájezdem, no takže docela často trénujem žití ve třech...na jednu stránku se to dá - zvládám to s dětma docela dobře, bude i víc peněz a těšíme se na něj po těch dnech víc než každý den z práce, když jsme si vzácnější :grinning: , alena druhou stranu zas se o něj víc bojím, když cestuje a taky by se šiklo mít raděj víc volna aby si dětí užil a mohli jsme máknout i na zahradě..takhle všechna práce stojí a dlažby se nedočkáme ani do zimy :frowning2:
@kamik my používáme bepanthen, ale zatím se opruzenina neobjevila. To u Stelči byla několikrát a na to nám zabíral skvěle Imazol. A dělala jsem taky odvar z heřmánku na potírání...to má taky vysušující efekt..
11. dub 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet jako poslední možnost na prdíky nám zabere teploměr na chvíli ho strčíš do zadečku a za chvíli si už uleví :wink: jinak nahřívám plínku a dávám na bříško nebo masíruji mastičkou :slight_smile: potom jsem zkoušela i kapky espumisan a zabraly :wink:
11. dub 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminy:slight_smile: tak dnešní kontrola dopadla dobře máme doma šikovného jedlíka ještě nám nejsou ani 3 týdny a vážíme 4700 g:slight_smile:
Jinak prdiky nás taky občas trápí, ale hodně nám pomohl espumisan:slight_smile:
11. dub 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj maminy, všechny vás tu srdečně zdravím a gratuluji k těm vašim štěstíčkům. Průběžně jsem vám sem nakukovala již v průběhu těhotenství a teď mne zajímá, jak jde kojení. Já jsem porodila 31.1. - v den - 40+1 :slight_smile: holčičku Violku. Celé těhotenství jsem se snažila studovat vše o těhotenství a porodu, ale vůbec jsem se nepřipravila na problematiku kojení. Dost mne po porodu překvapilo, že mám málo mléka. Myslela jsem, že je to vše automatické a problémy jsou spíše s rozpraskanými bradavkami, nežli s tvorbou mléka. Ještě stále se rozkojuji, musíme dokrmovat nutriolonem, za což nejsem moc ráda a hlavně se bojím, aby holčička nezačla upřednostňovat Nutrilon před mateřským mlékem a postupně jsem nepřišla o kojení úplně. Navíc má malá vyrážku po celém těle, tak přemýšlím, co agresivního jsem snědla. Také se bojím prdíků, takže jím strašně opatrně a vlastně ani nevím co pořádně uvařit :frowning2: no, je to celé docela věda.
12. dub 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera ahojky, gratuluju k Violce :slight_smile: kojení je o nabídce a poptávce, čím víc a častěji dítko pije, tím víc s emlíčka udělá. Záleží jak je dítko silné, jak je spavé, kolikrát za den se kojí..Violka je ještě malá, myslím že časem bude pít víc, jen se snaž co nejčastěji kojit, nabízet prso a odbourávat UM. Kdyžtak určitě najdeš tipy na www.kojeni.net, v poradně, je to rozdělené a určitě tam bude téma jak se zbavit dokrmu a plně se rozkojit.
Čaje na kojení, Caro, Meltu..to asi piješ, ne?
Domča má taky vyrážku, může to být i z tepla, i že se kůže ještě srovnává s prostředím..taky nevím co bych snědla, co by to vyvolalo. Prdíky jsou někdy fyziologické, že prostě není ještě to střevo srovnané, asi jako blinkání. Každému mimču vadí něco jiného, některé trpí když maminka sní banán, jiné když vypije kafe, jiné když sní jogurt...musí se to vychytat. Já nejím jen zelí, luštěniny, čerstvé pečivo, ostré koření, jinak po trošce skoro všechno. Teď jsem začala jíst probiotika Infant dophilus plus, aby měl malej probiotika v mlíčku. Jinka taky zabírá na každého něco jiného, polštářek na bříško, nošení v tygříkovi, cvičení nožkama, pokládání na bříško nebo nějaké kapičky (je jich hrozně moc).
Určitě se všechno zlepší, hlavně optimismus :slight_smile:
12. dub 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, děkuji za gratulaci :slight_smile:
snažím se ji přikládat max po 4ech hodinách, někdy je kruté ji budit. Problém je ale v tom, že se přisaje a usne. Šťouchám do ní, provokuji, jdu přebalit - nic moc nezabírá. Kojení se tak strašlivě natáhne - třeba na hodinu. Zdá se vytuhlá, spokojená, ale po uložení o postýlky opět obživne a kroutí se. V ten moment netuším, zda mám ještě dokojit, nebo dát příkrm Nutrilonu že já už mléko třeba nemám, nebo má prdíky a mám s ní cvičit nebo nic a jen potřebuje uhoupat k spánku. Prostě jak se po kojení kroutí a vzdychá tak nepoznám co chce :frowning2: V noci to pak bývá docela náročné že se jedno kojení natáhne celkem na 2,5 hodiny a když už konečně usne, tak bych ji měla v podstatě za chvilku znova vzbudit. No asi se budu muset obrátit na nějakou laktační poradkyni.
12. dub 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera ahoj. Violka je krásné jméno :slight_smile: Jak píše andelka - nabídka a poptávka. Takže často přikládat, odsávat, homeopatika ricinus comunis 5 ch (ne víc, to zastavuje kojení) a UM nedávat. Ona bude mít hlad a bude tahat jako divá :wink: A na bříško babycalm, espumisan, nepřehánět to s mléčnými výrobky (čím míň, tím líp). A masírovat a cvičit.
12. dub 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera určitě máš mlíka dostatek, zbytečně se bojíš (jako my všechny). UM nedávej a jen koj. Ale chápu, že buzení je těžký. Kroucení bude od bříška, kdyby měla hlad, tak jen řve, ale moc se nekroutí. Pokud se bojíš, kolik vytáhne, tak si půjč kojeneckou váhu a jeden den ji važ před a po kojení.
12. dub 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka díky Ti moc za rady. Ta homeopatika užívám, 5 gr ráno a 5 gr večer. je to OK? K tomu piji kojící čaj od Lerosu. A před kojením nahřívám prsa.
12. dub 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Caro a Melta - netušila jsem, že je to také vhodné na kojení. Piji jen hodně vody a 2 x denně kojící čaj. Mléko jsem raději vyřadila kvůli těm pupínkům a budu pít jen zakysané.
12. dub 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera i zakysané může škodit. Já nejím vůbec jogurty, mlíko, zak.věci. Jen jsem si ponechala máslo + nehlídám složení potravin. Jo, před homeo půl hodiny nejíst, nepít, nemýt si zuby, po homeu to samý :wink: Snaž se o 8 kojení denně v odstupu min. 2h, max. 4h. Později, až se zajedete, tak už to nebudešě muset tolik řešit. A hlavně se nestresuj. Každá maminka má dost mlíka :wink:
12. dub 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera jasně, taky to zvyšuje tvorbu mlíka.Já piju čaje různé, ať je to trošku změna, i když složení je vždycky skoro stejné. A taky hodně vody, mám pocit že piju skoro furt, no ale taky mám pořád žízeň - ráno Caro, dopoledne čaj, odpoledne Meltu, potom druhý čaj a mezi tím sem tam mlíko nebo kefír, ředěný džus a hodně vody. Zas se to ale nesmí s pitím přehánět,protože se jinak ředí hormony potřebné ke kojení.
Jak vlastně víš, že máš málo mléka? Neměla malá žloutenku? Někdy jsou děti hodně spavé a fakt se musí budit, protože pak málo pijí, málo sílí, nemají sílu sát...je to takový kruh. Až si zvykne a vytrénuje sání, a bude silnější, tak bude pít i lépe. Jak píše Verbalinka, je dobré jeden den vážit, já kdysi vážila dva dny Danyho a zjistila jsem, že vypije na svůj věk na jeden zátah málo, takže jeho řvaní bylo spíš z hladu (bohužel sjem to zjistila až když měltýdny, do té doby byl řev řev, myslela jsem, že musí být najezený a nechtěla jsem ho hned kojit znova, mysleli jsme že to je bříškem), jakmile jsem ho dávala k prsu vždycky když začal brečet a hledal pusinkou, tak byla hned větší pohoda a oba jsme byli klidnější. I když jsem třeba nakojila, po 15 min zase a po 10 ještě jednou.
Teď Domča, od 6h od rána kdy jsme vstávali byl u prsa minimálně 6x.
S tím mlíkem je to kříž, jsme zvyklá hodně na mléčné výrobky, asi bych jinak nevěděla co jíst :unamused: ale snažím se to omezovat a kdyžtak spíš jogurt, kefír, sýr, než mléko na pití.
12. dub 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka a co celý den jíš? Já fakt nevím co bych jedla pořád :unamused:
12. dub 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka díky :slight_smile: tak nějak takový časový plán splňuji - zdá se, že malá si bere příkrmu každým dnem míň a míň - tak snad už se mi to mlíčko rozjíždí. Prsa mám od přírody velmi malá a ani v těhotenství ani po porodu se mi nijak zvlášť nenalila. Jen trochu. No ale tak snad to není až takové směrodatné. Půjčím si tu váhu, ať mám přehled, kolik nakojím :slight_smile:

Ta homeopatika - nemohu po nich pít 1/2 hodiny ani čistou vodu?
12. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka v porodnici ( Podolí) jsme miminka museli před každým kojením i po každém kojení vážit. Kojily jsme po 3ech hodinách. 15minut jedno prso, 15 minut druhé prso. Po 3ech dnech jsem nenavážila před ani po kojení vůbec žádný rozdíl. Přitom techniku jsme měly dobrou. Několikrát to byla kontrolovat laktační poradkyně. Malá zhubla ze 4 kg na 3,6. Tak mi dali už v porodnici ten příkrm a po jednom dni, kdy začla přibírat mne propustili domů. Přišla k nám domů dětská lékařka a řekla, ať kojím 10 minut jedno, 10 minut druhé a příkrm. 6-8 pití denně. Takže takto to dodržuji a na základě toho, že si malá příkrm bere, předpokládám, že ode mne nemá dost. Už se to ale zlepšuje.
12. dub 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera a měla už jsi mlíčko nebo jen mlezivo? Já jsem Danyho nevážila vůbec v porodnici, protože jsem měla jen mlezivo a toho se moc navážit nedá, a přikládat jsem ho měla podle jeho chuti a potřeby, takže vždycky když byl vzhůru a měl zájem o prso.Mlíko se mi udělalo až 4den večer, po příchodu domů. U Domči to šlo rychleji, tam bylo mlíčko už mezi 2 a 3 dnem, takže poslední den v porodce už jsem ho vážila. Žádné intervaly po nás nikdo nechtěl, ani jak dlouho mají pít... řídilo se to dítětem, jen jsme měli prsa střídat a pokaždé dát z obou, aby se rozjela laktace.
10% ztráty z váhy je přece normální...já nevím jestli vám ten příkrm nedali moc brzo a tím to nezbrzdili. Ale hlavně že malá pije i tvoje a UM chce čím dál míń, já myslím, že se brzo rozkojíš a UM už nebude potřeba vůbec. :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka asi se mě už potřebovali zbavit. Byla jsem tam dýl než holky po císaři. Teklo mi stále jen mlezivo, tak mi to taky přišlo na palici pořád vážit a zapisovat neustále 0 ml. 10% je normální, ale kdyby nedali ten příkrm, hubla by nadále. Takže asi čekali do těch 10 % a pak to nasadili, ať tam nejsme do alelujá.Teď už mi teče mléko :slight_smile: tak snad máš pravdu a bude lépe a lépe. Na ten příkrm se zkusím úplně vykašlat a kojit kdy si malá řekne, maximálně ji nutit po 4ech hodinách, ať nedělá delší pauzu.
12. dub 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to je problém :confounded: k snídani jsme měla rohlík s máslem a medem, teď oběd brambory s lilkem a houbama :confounded: V podstatě hodně pečiva, šunka apod.
12. dub 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera to by mě taky brzo kleplo, vážit mlezivo, vždyť je ho obvykle troška :confused: u nás se právě vážilo až když se udělalo mlíčko, jinak to nemělo smysl. A to byla váha na pokoji, v některých porodkách se chodí vážit třeba na chodbu... :unamused:
No, asi už potřebovali postel :sweat_smile: kamarádce se dva dny před náma naroidla holčička, porodní váha 2,5kg, zhubla na 2,2, tak dali taky příkrm a poslali je domů. Po týdnu, možná 10dnech už měli UM vysazené a jen kojí a malá krásně přibírá :slight_smile: u vás se to taky určitě spraví :slight_smile:

Holky, taky tak nesnášíte šestinedělí? Mně už to tak leze na nervy, že furt krvácím, přijde mi to už hrozně dlouho a nebaví mě to.Sice u Danyho to trvalo s pauzou 8týdnů, a do toho mám zatím daleko, ale ch jo, už ať je konec. Vložky mě nebaví a chci se tulit :sweat_smile:
12. dub 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka no právě, já obvykle ráno rohlík s jogurtem, oběd klasika (dneska brambory s karbanátkem), večeře chleba se sýrem nebo šunkou, jím i dost žervé, i mlíko si dám...i tvaroh...ach jo.
Dneska jsem měla housku s máslem, a na svačinu jogurt s mussli, neodolala jsem. A nic jiného na malou sváču mě ani nenapadlo. :unamused:
12. dub 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek