• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka aha, tak to já nevím, zda mu je kontrolovali v porodce, nic mi neříkali... No, my byli ve 14dnech na kyčlích a máme dávat také širší balení a je v tom celý den, jdeme až za 14dní, tak jsem na to zvědavá.
30. dub 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf to by sis asi všimla, u nás si maminky vozí dětičky na sono ledvin samy, ve vozíčku a dostanou hned info jestli je to dobrý nebo musí na kontrolu později.
Ale koukám že to je všude jiné, u nás se chodí na kyčle v měsíci a pak ve třech. První kontrola kyčlí je už v porodce a tam řeknou buď volně nebo široké balení.
30. dub 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky jsem zdeptaná :frowning2: malej už tři dny za sebou přes den pořádně nespí :confounded: je úplně vykolejenej tím vedrem jak krásně spal v kočárku tak teď nespí už ani tam :frowning2: deset minut spí pak se trtá a pak brečí a pak zase po půl hodině usne na deset minut a tak to jde celý den :frowning2: pak padne půl osmý a on je tak unavený že usne hned a probudí se až ve dvě v noci :unamused:
a toho mám jenom v bodíčku a ve stínu aby mu nebylo takový vedro a stejně nespí :frowning2:
jak máte oblečený mimča vy?a spí dobře?
30. dub 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik Domča byl dneska v bodyčku s krátkým a polodupkách a spal dopoledne do 13h a pak až doteď skoro vůbec. Večer už jsem se málem odrovnala, jsem nevyspaná, unavená, chodit ven 2x denně mě zmáhá stejně jako co chvíli kojit, navíc mi Dany nadělal bordel v pokoji, tak jsem to musela pouklízet, abychom měli kde spát, mimino řvalo...no super pohled jak muž přišel z práce.
Sice 6nedělí už mi skončilo, ale vykolejená jsem pořád. Stačí aby Dany zlobil nebo Domi nespal, nebo aby oba brečeli a jsem na prášky. :unamused:
30. dub 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hlky tak se taky po dlouhé době hlíásím :slight_smile: nějak není moc čas a chut trávit volné chvilky na netu :slight_smile:) ale už se t lepší jak junior začíná mít svůj řád, tak doufám že t vydrží a já taky zvládnu neco večer udělat a odpočinout si a ne jen kojit chovat a v deset večer konečně padnout do postele :slight_smile:) \nechápu jak jsem mohla být tak utahaná jen s jedním a te\´d toho zvládat tolik :slight_smile:))

\koukala jsem ž řešíte obečení :slight_smile: tak já mám malého jen v bodyčku s krástkým a ponošky jinak nic a když usne tak ho zabalím do velké plenky - má rád zavinování. ani čepičku mu vnku nedávám, vždyt by se za pařil :slight_smile:

Jinak já už ni nešpiním je to poaráda, měla jsem to zas jen 3 týdny :slight_smile: takže pohoda. \ted jen navštívit dr a hurá skočit na sex .-)) už se moooc těším!!!!

\spaní přes den u nás záleží na tom ak je \helenka hlučná a nechá brášku vyspat, což moc není, tak naštěstí ak obba dva vytuhnou po obědě, je to náročné ale když konečně usnou je aspon hdinu klid, nádhera :slight_smile:) a v nci kojím asi tak po dvou hodinách, už to ani nepočítám a tším se až se interval prodlouží :slight_smile: co si pamatuju tak starší pak usínala v \á a vydržela do půlnoci takže jsem mohla utéct i do kina :slight_smile: tak snad se zadaří i ted .-)))
30. dub 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ahojky, dobře to zvládáš :dizzy_face: u nás režim ještě nic moc, občas skoro nespí dopo nebo odpo, kolikrát večer jen kojím, přebaluju a uspávám, a vytuhne až po 21h a můžem jít konečně spát.
Taky se budil v noci co 2h, a teď pár dní to natahuje na 3-3,5 tak to je fajn, jen tak dál :grinning:
To počasí je děs co? Konečně jsem našla malé letní věci po Danym, tak jsem Domčovi hned oblíkla tenoučkou plátěnou košilku a na ven bude mít luftovací čepičku :slight_smile:
Jé, tak to závidím že už jdeš k DR, snad se u mě taky brzo zadaří a už bude klid a sex :grinning:
1. kvě 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Véééliká omluva, že nepřispívám, ale čtu vás a sleduju :slight_smile:
Mám zkouškový a nestíhám. Lorinka je zlatíčko, v noci spinká (někdy až deset hodin v kuse), ale přes den si to vynahrazuje a spí málo. Takže čas veškerý žádný.
Já na ven dávám body s dlouhým, kalhoty, ponožky, čepička. Ne, že bych nedala s krátkým, ale mimino na sluníčko nepatří a do kočáru se přece jenom sluníčko dostane a i u Willa jsem dávala jen s dlouhým a dobrý. A Laura je děsná zmrzlina :grinning:
Taky vám do "výchovy" někdo pořád kecá? Já jsem už zoufalá z mámy. Potřebuju ji na hlídání Willa, takže ji vidím opravdu často a jsem z toho na prášky, protože pořád poslouchám - není ji zima? Pozor, ať ji nebouchneš do hlavičky... Nebo venku opravují silnici a ona ječí, že malá ohluchne. Už jsem na mámu řvala, že nejsem její placená chůva a ať mě nechá žít a dýchat. Je to totální šílenství a strašně vyčepávající. A ona se ještě urazí, že to myslí dobře. Ale opravdu to přehání a já se už bojím a jsem pokaždý ve stresu :frowning2: No, nic. Tohle stejně nezměním a snad školu dodělám a nebudu ji potřebovat a kontakt stáhnu na minimum.
1. kvě 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka 10h v kuse, to je luxus..i když na učení a práci by bylo třeba aby spala přes den, co? Určitě to zvládneš a pomoc maminky nebude tolik třeba, když tě to nervuje.
Já jsem s mamkou taky často, ale kromě občasné ponorky problém není - a kromě toho že mi furt říká, že musím víc uklízet..jenže já už nemám energii a s Danym je to furt dokola, něco otřu a hned je to zas zapatlané..uklízím akorát před návštěvou :sweat_smile: Nežehlila jsem ani nepamatuju, co jde beru tak jak to je.
Na výchovu naštstí buď máme stejný názor, nebo mě nechává to dělat po mém, protože vidí že Dany moji péči taky přežil :grinning:
1. kvě 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak deset dala jen asi 2x, jinak je to kolem sedmi, pak další 4-5. Ale Willík byl stejný, vynahrazoval si to taky přes den. A máma je právě už skoro šílená, v tomhle počasí by oba navlíkla do mikin, stále hlídá, jestli jí nesjela čepička z oušek... Je to nad běžný rámec starostlivosti. Ale aspoň neprudí s úklidem :grinning: Jo a nechceš si na gyndu radši zavolat? Když tak dlouho špiníš :unamused:
1. kvě 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka i 7 je bezva :slight_smile:
Tak to by mě taky už štvalo.
Nene, ještě počkám, u Danyho jsem to měla taky takhle podobně.Kdyby to do 14dnů nepřestalo, tak bych už šla na kontrolu.
1. kvě 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no zvládám jak můžu když jsem na děti celou dobu sama :grinning: je to masakr ale dá se to :slight_smile:
moc vám zavidím pomoc maminek nebo tchýní co bych za to dala :slight_smile:)
Jinak mně nikdo do nčeho nekecá mají docela respekt spíš se pořád ptají jestli můžou to a to :sunglasses: :grinning: asi jsem děsná fůrie když se tak bojí :grinning:
1. kvě 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,
holky,nám na jedné straně vypadávaj vlásky,narostou mu nový,nebo bude plešatej?Mám strach.
2. kvě 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet narostou, neboj :wink:
2. kvě 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jen aby nebyl jak starej dědek,aby mu vlasy nerostly od půlky hlavy.
U nás je 29,7stupnu,půjdeme ven,až se vyspí.Nevydí když mu dám dupačky a tričko s krátkým rukávem a na to lehký svetřík a čepičku?
2. kvě 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet nene, to jsou ty miminkovské vlásky, většinou se třením odlamují, nebo vypadávají, kolikrát pak naroste úplně jiná barva.
U nás je na slunku 35, takže normálně asi jak u vás - taky jdem ven, má tenkou plátěnou košilku a polodupačky, větrací čepičku a to je všechno.
2. kvě 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,maminky, dlouho jsem neměla čas se sem podívat a ani nestíhám vše přečíst... :unamused: :unamused: je to celkem záhul.. až teď po měsíci jsme se s Natálkou sehrály a celkem nám to šlape... četla jsem už nevím kdo psal o nějaký vyrážce na obličejíčku .. my jí máme asi taky, ale myslím si že to jsou potničky a doktorka si to taky myslí, tak snad jo.. jinak už jsme naočkovaní na TBC a vyšetření na kyčle, kde musíme balit na ,,široko,, to je pěkně blbí.. balíte ještě někdo na ,,široko,,?????? :fearful: :fearful:
2. kvě 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet místo svetříku dej triko (body) s dlouhým rukávem a je to :slight_smile: V tomhle horku fakt oblíkat málo, mimina se lehce přehřejí.
@andelka mě to trvalo přesně 6 týdnů a ještě teď občas malinko zašpiním. Ko mám zítra, tak snad je vše v pořádku.
@zdeniii chápu, být na vše sama je náročný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale já si někdy říkám, že bych radši byla na vše sama.
Máma dnes ráno volala a její reakce na moje vyprávění o Lauře, jak se v postýlce stěhuje a rozkopává zavinovačku, byla: "ježiš, aby se neudusila". Prostě už musím přemýšlet, co jí můžu říct a kazí mi radost. Ale zase vyzvedne Willa ze školky a já se můžu učit. Prostě něco za něco :frowning2:
2. kvě 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka TBC už teď? Já budu Lorinku očkovat až kolem roka :confused: A vyrážku jsme měli taky a stačilo umýt pořádně obličej dětským mýdlem a nakrémovat a zmizelo to. Ale občas se ještě objeví. Mimina se vnitřně čistí a leze to ven kůží :wink: A balit naširoko bych měla preventivně, ale nedělám to. Vše má v pořádku, tak nevidím důvod. U kluka jsem taky měla jen doporučení balit a nedělala jsem to a vše bylo v pořádku. Ale pokud musíš balit, tak radši bal :wink:
2. kvě 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka já teď ťuk ťuk odvčera už taky jen slabě špiním, tak snad to přejde úplně a budu moct jít na kontrolu.
Jj, je to něco za něco. Mně zas mrzelo že nemůžu chodit na jaře s malým ven, že si ho pořádně neužiju, vždycky jsem ho dala mamce a učila se. Ale jinak to nešlo.
2. kvě 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka my taky TBC nemáme a zatím nevím kdy a jestli nechám očkovat.
Široké balení nemáme na kyčlích vše OK, ale určitě bal, když to máte doporučené.
Malej je taky pupínkový, nedělám nic, jen omývám.
2. kvě 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenpet když byla Helí miminko tak jí vypadaly vlásky nahoře tak do půlky hlavy vypadala jak papež :grinning: ale během dvou měsíců jí to dorostlo :wink:
A u MIrečka mu začaly světlat kořínky takže to vypadá že moje černovlasý mimčo možná bude špinavej blonďák po tatínkovi :slight_smile:
2. kvě 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,moc děkuju,jen jsem se trochu lekla.Takže bude stačit,když ho oblíknu do bodíčka s tričkem?Jsem zvědavá po kom bude ten náš,my jsme oba tmavovlasý.
2. kvě 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet proste jen jednu vrstvu, je jedno, co to bude. Ja dnes davam body s dlouhym, tenke kalhoty, tenke ponozky a cepicku s vetracima dirkama :slight_smile: Dala bych i kratky rukav a kratasy, ale je jeste mala a chci ji chranit kuzi.
2. kvě 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky neblaznete s tim oblekanim. Uplne stačí krátký rukáv a ponožky a bez čepice. Pak se nedivim tomu ze jsou samy pupínek kdyz jsou tak navleceny... Ne sluníčku přímém nejsou a jinak jim to prospívá :wink: Navliknout si toho tolik já tak umřu horkem.
2. kvě 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jasně souhlas, ale u nás dost foukalo a myslím, že jsou ještě moc malý, abychom je vystavovali sluníčku(i když ve stínu, ale opaluje to i tak dost). Já se bez namazání spálila během chvilky. Ale je pravda, že se v kočárku potila - nevím, jak najít zlatý střed :confounded:
2. kvě 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak s tím oblíkáním mám taky problem. :unamused: Většinou dávám bodičko s dlouhým a tenké dupačky mám jich pár ještě po mě a ty jsou super material na takové pařáky. A v kočárku mám vždy přikrývku kdyby se ochladilo.
Nikol naštěstí spinká v noci pěkně měli jsme i rekord 8hodin, :slight_smile: ale normálně usíná kolem 22.30 a budí se kolem 5-5.30 ráno. V 6.30 vyprvodíme tatku do práce a pak si jdeme ještě lehnout :grinning: a to spíme tak do 9hodin. Ale jak jsou ted ty horka tak přes den taky špatně spinká.
Holky dáváte už čaj. Já jsem Nikolce začala trochu dávat jak začali ty vedra.Napřed po lžičkách, ale ted dávám z lahvičky. A nevím kolik jí můžu nechat vipít. Nevíte kolik toho čaje může miminko vypít? Mám specialní dětsky pro tak mala miminka a malá Nikol ho pije ráda ale vždy ji ho musím vzít, bojím se aby jí po tom nebolelo bříško? :unamused:
2. kvě 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 já mu dávám fenyklovej čaj studenej,když jdeme na procházku,tak abych mu mohla dát.Mě vypije tak 20-30ml.
3. kvě 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenpet já čaj nedávám vůbec :wink: mě říkali na kurzu že kojení bohatě stačí a mám kojit krátce s obou prsou aby pilo jenom to přední mlíko co je na žízeň :slight_smile:
3. kvě 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daniela.250 četla jsem že maximálně tak decku, takhle malé mimi. Já nedávám nic, ani u Danyho jsem nedávala, taky byl přes léto...holt častěji kojím, no. Dávala jsem mu akorát čajík na prdíky, lžičkou, ale fakt za den tak 4 čajové lžičky.
3. kvě 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet Já jsem taky začala dávat vlažnější nebo studenej čajík s heřmánkem nebo fenyklovej.. tady máme 30 ve stínu, tak chodíme hajat na zahrádku jen dopoledne a v podvečer A v tom kočárku je ještě o dost víc( máme černej) tak tam chodí spinkat hambatá jen v plínce.. :slight_smile: Ukazovala jsem doktorce ty potničky a říkala ať přes ty pařáky s ní nechodím ven..
Včera jsme byli na propláchnutí kanálku v očičkách a v tom autě těch 20min do nemocnice bylo utrpení, nakojila jsem než jsme jeli a celou dobu v čekárně probrečela úplně hysteristickým pláčem a cestou domů už pěnila u pusinky, tak jsem čajík musela dát :wink: :wink: myslím že v těhlech pařákách je to o držku.. :fearful: :
3. kvě 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek