• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@chaplinka to jo,tím mlíkem se moc neosvěžej,ten čajík je určo lepší.My máme na slunku 30stupnu.Mě by zajímalo,kde je ta bouřka a pršení.
Holky,nevíte o nějaké firmě,která rozváží obědy?Nemůžu žádnou najít.
3. kvě 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Nám v porodnici doporučili očkovat. A očkovali jen do 6.týdnů. a protože tam byli jen v úterý a teď byli ty svátky tak bychom to jinak nestihli.. Takže už jsme oočkovaný :slight_smile: My jsme očkovat na TBC chtěli,protože do teď očkovali automaticky a tbc tady nebyla,tak si řekli že je to zbytečný ale když všichni zase přestanou proti tomu očkovat za pár let se to sem může vrátit . :slight_smile: :slight_smile: chceme očkovat i žloutenku.
3. kvě 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet No to by mě taky zajímalo, včera večer tady spadlo asi 10kapek a jednou blesklo a pak nic a s tím prudkým ochlazením nevím nevím, teploměr mi ukazuje 21 ve stínu,chjo :astonished: :astonished: A od kud jsi? Nám se tady dá obědnávat jídlo ze školky,ale jsme skoro na vsi :wink: :wink:
3. kvě 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka já jsem z Jaroměře.
3. kvě 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet hmm Tak to ti bohužel nepomůžu :cry: :cry: já jsem od Kolína
3. kvě 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka ono šlo spíš o to, že ta vakcína se jim přestala líbit, že neměla dost vysokou účinnost na množství vedlejších účinků které měla..takže plošné očkování zrušili a prý se čeká na nějakou lepší vakcínu, když už. Nedávno o tom mluvil doktor v Sama Doma. Nám dávali akorát v porodnici vyplnit formulář, a kdyby byl Domča rizikový, tak by mu to dali. Ani dětská nic neříkala.
No ale Dany TBC taky má, tehdy to dávali všem, naštěstí žádnou reakci neměl a zahojilo se mu to pěkně na ramínku.

U nás je 26 v polostínu. Dost dusno, dopoledne hřmělo, ale nic z toho.
No já uvažuju že se půjdu zeptat do školní jídelny, vím že si tam lidi berou obědy, a mně by to bodlo, aspoň párkrát týdně.
3. kvě 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky díky moc za radu s tím čajem. :slight_smile: Já jsem četla, že pokud jsou velká tepla a nebo má miminko horečky, tak se má trochu dát, ale nikde nepsali kolik. :sunglasses:
3. kvě 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daniela.250 pokud nekojíš tak se může dát trošku čaje nebo spíš vodičky, ale jinak je to zbytečné.
A pak teda jako lék na prdíky, ale to spíš pak pijí kojící matky a miminko to dostane tak a nemusí se mu dávat zas nic. Cokoliv se dává jiného a jinak než z prsu snižuje sací potřebu dítěte (platí to i pro dudlík), chuť k jídlu a blbne ho to. Kojené děti obvykle nepotřebují nic navíc do 6měsíce a obvykle ani potom, s tekutinami navíc se může začít až když má dítě víc příkrmů denně jak dva.
4. kvě 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet nám slezly vlásky na obou stranách, takže má akorát kohouta a vlásky vzádu :slight_smile: Kubík měl také tmaví jako Danda a ted je z něj blondáček, takže jsem zvědavá, jaké bude mít Danda, ale vypadá to, že bude mít tmavé po mě (aspon něco)

Jinak včera jsem byla na gyndě, jizva se hojí dobře, mám jí hodně masírovat, ale jinak je vše v pořádku a na výsledky volat za 14dní.

Daník je hrozně osypanej, už se mi to nezdálo jako potničky, takže jsem ve středu vzala malýho a jela s ním k dr. Tak mu dala Imazol a pak nějakou mast na promaštění. Já to po celé hlavičce a na hrudníčku :frowning2: chudinka si to ted začal drápat na obličejíku :frowning2: Je mi ho líto, musí ho to svědět nebo bolet :frowning2:

@daniela.250 já čaj nedávám a ani by se snad neměl, když se kojí. Děcko se na žízen napije předního mléka. A pozor, aby sis malou neodstavila, přeci jenom, když ochutnají jinou chut, tak pak už jim líčko nemusí chutnat...
4. kvě 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka nám taky dali vyplnit ten formulář, prý se to už neočkuje,jen jak píšeš, když je riziková skupina...
4. kvě 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ráno jsem si myslela,že umřu.Hrozně mě bolelo prso.Měla jsem ho tvrdý a přítel říkal,že to můžu mít zánět.Už je to o něco lepší,ale na dotyk to bolí.Do HK jedu ve středu,snad to přežiju.
6. kvě 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet neboj to přejde, zkus to masírovat i kdž t bolí, nejlépe po opravdu horké sprše. Já tohle měla taky u prvního i teď, akorýát zrovna v době když jsem tu byla sama doma, takže jsem užila se dvěma dětma a bolavým prsem a do toho ještě horečka...¨
Snaž se z nej i kojit co nejvíc a zkus menit polohy u kojení aby ti to malý co nejvíce vysál...
6. kvě 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii děkuju,už je to lepší.Dneska v noci,dvakrát vzhuru.
7. kvě 2012 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet slyšela jsem že zabírá i tvaroh když si ho namažeš na prso :wink:
7. kvě 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik díky,už je to lepší.
7. kvě 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my se mámne fajn. Laura je šikulka, krásně pase, přestala jsem dávat Lefax a bolení bříška skoro zmizelo :confused: Ale stále má hlen ve stolici, což není normální, takže pořád přemýšlím nad alergií na kravský mlíko, ale bolení zmizelo a atopák nemá. Ale občas má malé červené pupínky na obličeji a teď jsem jich pár našla pod kolínkama. Budu ji sledovat. Do toho stále sleduju Willíka, který je strašně hubený až mě to děsí a kašel má pořád. Teda už to není ten šílený noční hodinový, ale většinou během noci pokašlává a přes den taky a škrábe se. Tipuju alergii, no budu řešit s dr. A v pátek zase další zkouška :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@luciasekf pokud ho to svědí, doporučuju konzultaci s luthien.k - já diskuzi pravidelně sleduju a malej může mít ABKM. Určitě zatím nedávej kortikoidy a něco si o tom přečti. Při neřešené abkm může poté dojít k rozvoji astmatu, alergiím... :frowning2:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-jak-ho-resit/?page=last&post=last&lastref=it
9. kvě 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne,
holky,pořád mě svědí hlava,nevím co stím a ted se mě udělala na rukou vyrážka,měla jsem malinový čaj a rohlík,myslíte,že to mám ztoho?Dneska jdeme k dr.tak se zeptám,jestli to bude vědět.
9. kvě 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka děkuji, zkusím to přečíst. Ale myslím, že to byla reakce na nějaké jídlo (jahody, okurkový salát,...) Mažu mu to akorát na noc Imazolem a po tom to má lepší, měla bych to i promaštovat, ale po tom to má ještě horší, takže už dva dny to nepromaštuju a zdá se to být lepší. Už to má jen trošku...
Koukám, také si pěkně užíváš s děckama :frowning2:

@lenpet tvaroh je na zánět dobrý. Také jsem si ho už vyzkoušela :slight_smile: Snad už máš prso v pořádku nebo alespon lepší.
9. kvě 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf prso už je dobrý,ted mě zase trápěj ruce.Svítí sluníčko a 27,5stupnu na sluníčku.
9. kvě 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já jsem trošku magor přes sledování ekzémů apod. :grinning: Už se mi o tom zdá :grinning: Pokud to zmizí, tak to neřeš. Zkus možná něco se zinkem, co vysušuje.

@lenpet tak svědění mám taky. Ekzém na ruce jsem měla v těhotěnství, teď juž dobrý. Zkus změnit šampon. A vyrážka na ruce může být reakce na maliny, nevbo třeba něco jinýho. Co třeba nový mýdlo, nebo prášek??
9. kvě 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka je to hrozný,hlavně večer,když se začnu škrábat,tak přítel mě zato nadává,at si to neškrábu,ale když to nejde.Je to možný že to mám z čaje,tak si musím koupit jiný,jaký používáte vy?šampon mám pořád stejnej a prášek taky.
9. kvě 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ještě jsem tu nebyla, ale máme doma taky březňátko :slight_smile: píšu hlavně kvůli dotazu - dáváte na prdíky Espumisan a Baby Calm dohromady při jednom krmení nebo vždycky na střídačku - jedno krmení Esp., druhé krmení B. C.? Jsem někde četla, že se to dohromady může, ale nic moc jsem k tomu nenašla. Jinak jsme zatím dávali Esp. jenom dvakrát denně, včera jsme dali při každém krmení a spali jsme do 6!! a od těch 6 teď spíme dál, ani na papko se zatím nezvbudil... tak to možná zabralo :slight_smile:
9. kvě 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet to vypadá na atopický ekzem :frowning2: Já pju rooibos bez příchutě. Měla jsem pomerančový rooibos a ten Lále nedělal dobře. A kup si kapky Fenistil, případně na předpis Aerius, mělo by to pomoct v tom svědění. Mohla to rozjet i alergie na pyly, plísně apod. Pročti si tyhle stránky a najdeš i proti svědící krémy http://www.proalergiky.cz/alergie/atopicky-ekzem a ještě v tématu na MK skvěle poradí luthien.k (odkaz jsem dneska dávala pro luciaksekf) :wink:
9. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já bych to nemíchala. Mně na espumisanu vadilo to podávání na lžičce, takže jsem dávala Baby calm a teď naposledy Lefax. Oboje jsem vysadila a bolesti přestaly. Jestli to má souvislost, nevím. Ale dávej, co pomáhá :wink:
9. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka já mám na atopický ekzém mastičku ještě z porodnice,jmenuje se Panthe derm.
9. kvě 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no, já se atopickýho také bojím. Jako malá jsem ho měla, takže také sleduju každou vyrážku. Kubík ho naštěstí nezdělil- tuk tuk a Danda doufám také ne a opravdu to bude jen vyrážka z jídla...

@karchinka já dávám Esp. ale né nijak pravidelně. TAké se mi zdá, že když nedám nic jako verbalinka, tak je to lepší, ale když už jsme ho koupili, tak to dobereme :slight_smile:
9. kvě 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My používáme Probiogaiu,snad to píšu dobře.a nebo fenyklový čaj,taky nám zabíral.
9. kvě 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já dávám jenom Espumisan, a já jím probiotika Infants dophilus plus, ať to má v mlíčku. Jinak u staršího jsem dávala Baby Calm společně se Sab Simplexem tuším. Espu dávám tak ob kojení, ven ho neberu, takže to tak nějak vychází, když kojím doma tak dávám.

Ad pití..tak já piju jen kojící čaje, mám asi 5 druhů, tak to střídám (i když jsou co do složení skoro stejné :sweat_smile: ), pak hodně vodu, žeděný džus, ráno Caro a večer Gravimilk.
9. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za rychlé odpovědi... já mám dneska asi vyměněné dítě, celý den pospinkává, asi ten častější espumisan zabírá :slight_smile: tak budem ještě průběžně zkoušet i ten Baby Calm, když už jsme ho koupili :slight_smile: u prvního dítěte jsem ani nevěděla, co to ty prdíky jsou, tak je to pro mě novinka :slight_smile:
9. kvě 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak u dr.dobrý.Měříme 58cm a vážíme 3980g.A na kyčlích taky dobrý.Taky si musím koupit kojící čaj,je dobrý.

@karchinka vítám tě.
9. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek