• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@lenpet pěkné míry, ale máte nějakého dlouháne ne? :slight_smile: My měli naposledy 54,5 a 4,5kg
11. kvě 2012 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf je dlouhej,ale nevíme pokom,my oba jsme malý
11. kvě 2012 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenpet vím, že jsi psala, že jste malý, proto se divím, že máte takového dlouhána :slight_smile:
11. kvě 2012 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf ale ptala jsem se mamky,jestli u nás v rodině nebyl velký a dozvěděla jsem se,že mamky dědeček měl ke dvou metrů,že by přes xkoleno?
11. kvě 2012 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenpet no, tak to jsem zvědavá kam to vaše dítko poroste :wink:
11. kvě 2012 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
to moje druhé dítě je dneska nějaké spavé. Nejenže v noci spal 8 hodin, tak v 9 baštil a v půl 10 už spinkal a spinká doted. Prsa už začínají pobolívat, tak asi půjdu maličko odsát, kdyby se náhodou vzbudil. :confused:
11. kvě 2012 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf my ted jsme v postýlce a koukáme se na medvídka,občas ho boxne.Taky Dan krčí nožičky?
11. kvě 2012 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenpet tak nakonec jsem Daníka vzbudila, tak už je po baště. Krčí, když tlačí, sice nevím, proč tlačí, když to má řidší :confused:
Jinak s nima pořád kope, a ručkama si začíná hrát s hračkama :slight_smile: je to sranda, když objevil ruce, jak si s nima hraje a kouká na ně a povídá jim :grinning:
11. kvě 2012 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf to ten náš s rukama šermuje,kdyby je neměl,tak nevím.Dneska jsme byli u tety a měl smací den :grinning: .Teta ho chtěla vyfotit,ale on už začal natahovat,že bude brečet.Tak jsme se sbalili a šli domů a když jsme se rozloučili,začal se zase smát.
Zítra máme návštěvu,pozvala jsem mamku na oběd,tak snad bude hodnej.
11. kvě 2012 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
To je hezký holky :slight_smile:
Domča zatím neví že má ručičky, ale hračky už si prohlíží a dneska se poprvé usmál :dizzy_face:
11. kvě 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andelka Daník se začal usmívat asi před 14dny, ale ted, když se na něj dělají blbosti, tak už se řehtá, ale jen co vezmu foták, abych ho vyfotila, jak se směje, tak přestane :frowning2:
Neboj, Domča také brzy začne, vždyt je to šikulka :wink:

@lenpet copak vaříš pro mamku dobrého? Já jsem si včera večer udělala guláš, tak dneska si k tomu udělám kolínka a manža bude mít knedlík, tak to mám dneska bez práce :slight_smile:
12. kvě 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak Dandík už mi třetí den spinká 8hodin, tak to už by mu mohlo vydržet ne? Akorát pak ty prsa, hlavně pravé, které se mi nalejvá víc je síla :frowning2:

Jinak přeji krásný den maminek :wink:
13. kvě 2012 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf tak jsme měli řízečky s bramborem.Mamka udělala buchtu,tak jsme jí zblajzli.Standa byl hodnej,ale usnul až po 20té hodině.Taky se smějeme,když si sním povídám nebo když děláme kraviny.

Taky přeju hezký den maminek :slight_smile:
13. kvě 2012 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf Teeeda 8 hodin, tak to ti závidím :slight_smile: až na ty prsa, mě když spí malej 6 hodin tak je mam jako beton :grinning:
Jinak my už se taky smějeme, je to úžasný...jsem z toho všeho naměko. Dneska jdeme na kontrolu v 6 týdnech, tak jsem zvědavá jak přibíráme, zatím to bylo každých 14 dní kolem 600g.

Holky budete někdo očkovat proti těm rotavirům? my asi jo. Od VZP na to máme slevu, takže to celkem vyjde na 2 100 Kč, jinak mi Dr říkala, že to vyjde na 4 000...to by jsme si pak hodně vyčítali, kdyby to malý chytil a my byli takový škrti, že mu to nekoupili i s takovou velkou slevou...
14. kvě 2012 v 07:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@zr.ska my budem očkovat Synflorix.
14. kvě 2012 v 07:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@zr.ska já jsem to s dr řešila už na první návštěvě, co nás pustili z porodky a nakonec to dávat nebudeme. Ptala jsem se, kolik mamin to dává a jak se to vyskytuje, tak prý to dává třeba až každá 10, že se tohle očkování moc nedává. Budeme dávat jen Prevenar 13. A to už příští týden jdeme na první očkování hexa+P13 :frowning2:

@lenpet hmm, to jste měli dobrý oběd. Já jsem měla zbytek guláše a ještě jsem manžovi dělala vrabce+br knedlík+zelíko. Naši dělali také řízky a br salát, tak to jsem si u nich dala k véče :grinning: Dělali jsme totiž konečně Dandovi otisk nožky, pořád jsme to oddalovali, ale už jsem spokojená :slight_smile:

Tak Daník opět spinkal 8hod. Večer baští naposledy v půl 8 a pak se vzbudil až ve 3:45 :slight_smile: a to jsem si šla kolem 3 odstříkat, ale ještě mu toho hodně zbylo :grinning:
14. kvě 2012 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska jdeme na kontrolu kyčlí, tak snad už tam jadérko bude :slight_smile:
14. kvě 2012 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf já jsem taky slyšela, že to skoro nikdo nedává, ale jak jsem četla tady na koníkovi, tak maminky miminek co to chytli a neočkovali je, tak říkali, že už by to určitě dali, že to pro ně bylo jedno z nejhorších období života :frowning2: Když ti takhle vlastně jedno noční kojení vynechá, tak si můžeš skladovat mlíčko do zásoby do mrazáku vid...nikdy nevíš kdy se bude hodit :slight_smile: my jdeme na kyčle ve středu. Držím palce :slight_smile:
14. kvě 2012 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@zr.ska proti rotavirům ne, ale pneumokoka jo, Prevenarem. Sice kamarádčin syn měl rotaviry teď, byli dva dny v nemocnici, ale nějak mě to nepřesvědčilo.Kdyby byly děti nedonošené, nebo jinak nemocné, tak bych uvažovala, je to náročné na organismus.
U nás teda hexa a Prevenar nejdřív ve 3měsících.
@luciasekf to je skvělý, jak hezky spinká :dizzy_face:
U nás ale taky docela dobrý, sice spí nejdýl 4h, takže se budí 2x za noc, ale narozdíl od Danyho, se kterým jsem v tom věku čumákovala v noci i dvě hodiny je to v poho. Nakojím, podržím jestli se říhne nebo blinkne, on usne, položím do postýlky a hotovo. Zabere to tak 30minut.
14. kvě 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka vás budou očkovat až ve 3měsících? Nás už tedkon. A přemýšlím, zda mu mám nechat rovnou hexa+ P13 nebo každý zvlást, ale asi je dobré dávat to najednou ne?
Tak to se Domča vytáhl chlapák, když už spinká aspon ty 4hodky. Pořád lepší než po těch 2,5 jak si to brával vid. A co špinění? Už je to ok nebo ještě se tě to pořád drží? :unamused:

@zr.ska děkuji, snad to bude ok :wink: No, Kubík měl ve 3měsících průjem, že jsme skončili v nemocnici na kapačkách, byli jsme tam asi týden než začal aspon trošku přibírat, ale i tak co jsem si užila Dandovi toto očkování nedám. Kubík ho také nemá... Zas nechci zasahovat tolik do organismu, oni si ty děcka nějaké protilátky udělají a pokud nejsou v rizikové skupině, tak si myslím, že to nemá cenu.
14. kvě 2012 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf no jdeme k doktorce ve 2měs. a 1 týdnu a naposled neříkala nic. Jen že Prevenar podrahl, a že s emám do příště rozmyslet jestli ho chci, takže podle mě příště se ještě očkovat nebude a ani bych to nedala. Chci aspoň stejný scénář jako u Danyho, takže nejdřív ve 3měsících. Uvažovala jsem i o odložení, ale o moc bych to stejně neodložila a na podzim obecně moc očkovat nechci, Dany míval dost rýmy, tak nechci ať do toho padne Domčovo očkování, takže bude fajn že to bude za náma během léta.A dávat budu dohromady, zas nechci aby to měl po 14dnech celé léto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jj, už je to v noci lepší :slight_smile:
No, dneska jdu na kontrolu a radost nemám, od pátku zas slabě krvácím :unamused: Předtím už byl týden klid.
14. kvě 2012 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Miri se už taky krásně směje :dizzy_face: a krásně si brouká :dizzy_face: někdy je tak v pohodě že tomu nemůžu věřit jen tak leží a brouká si :dizzy_face: je to moooc krásný pocit ho tak pozorovat :dizzy_face:
na očkování jdeme zítra ještě jsem to nijak neřešila ale zeptám se doktorky jestli mi nějaký doporučí :wink:
14. kvě 2012 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak jsme zpátky. Dneska tam bylo dětiček, já tam jezdím na poslední chvíli, aby tam už nikdo nebyl a byli jsme 3. Jadýrka už se hezky vyvijejí, takže plenku navíc akorát dávat na noc a jen už měsíc, na další kontrolu až v červenci, to už snad bude vše tak jak má být :wink:

@andelka tak přeju dobrý výsledky na gyndě, já se tam zítra pro výsledky budu stavovat, máme cestu kolem, tak nebudu volat a zajdu tam.

@kamik je to pěkný, jak si ty děcka broukaj, Danda si bouchá i do hraček a pak jim vypráví :grinning: Dneska se dokonce tak strašně smál v čekárně. Jedno děcko tam řvalo a on se mohl uřehtat :grinning:
14. kvě 2012 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, taky máme březnové mimi, a chci se zeptat. Maminky dětiček co trpí na prdíky co jste jedli? Já nejím žádné mléčné výrobky, jím jen staré pečivo, dušené maso s těstovinama nebo rýží a jablečnou přesnídávku. Takto už dva měsíce. Musím říct, že to asi pomohlo ale říkám si, že už to tak dlouho nevydržím. Už jsem sebou i párkrát málem sekla. Žaludek bolí... Bereme Biogaia a baby calm... a říkám si, že by to už mohlo přestat, ale teď se nám to zase zhoršilo. Jak to máte vy? Nějaké rady, tipy co jíst nejíst apod?
14. kvě 2012 ve 14:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf tak to je príma, že se kyčličky lepší :slight_smile:

@nicol2010 to mě mrzí že se tak trápíš :frowning2: já teda nevylučuju skoro nic, jen tu klasiku, čerstvé pečivo, kynuté věci, zelí, luštěniny, kapustu, kedlub apod. Klasického mlíka jen max.2dcl, málo citrusů a džusů..jinak zkouším po troškách, hlavně zeleninu. Malej ok, dávám mu Espumisan a prdí pěkně, sice se třeba kroutí, ale ze spaní ho to neprobudí a ani večerní koliky nevedeme. A jím probiotika, aby to měl v mlíčku - zdravá střeva matky = zdravá střeva miminka, prej. Já myslím že víc moc dělat nemůžeš. Fenyklový čaj piješ? Já samotný ne, ale piju kojící čaje a tam to vždycky je, fenykl, anýz, kmín.
14. kvě 2012 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@nicol2010 já teda jím skoro vše. Vyhýbám se teda také nadýmavým věcem (květák, cibule, zelí,..), ale jinak jím vše. Piji čaj pro kojící od Teekanne a dneska jsem si koupila od Lerosu, tak jsem na něj zvědavá. Dávám Esp., ale né nijak pravidelně.

@andelka děkuju, no, v tom horku jsem mu stejně plenu dávala jen na noc, aby se v ní přes den nepařil. Je to jen takové doporučení :wink:
14. kvě 2012 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@nicol2010 já taky jím skoro vše kromě té klasiky co tu psaly i holky
chtěla jsem se zeptat jestli s malou cvičíš :confused: myslím jako jestli jí ráno a večer necháš alspoň deset patnáct minut bez plínky aby kopala nožičkama a potom při každým přebalování nechávám tak pět minut na bříšku ještě než nakojím
14. kvě 2012 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@nicol2010 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/412236100171006/
zkus tenhle odkaz na pořad sama doma kde otom mluví moc hezky Eva Kiedroňová
14. kvě 2012 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf no když se to zlepšilo, tak to asi stačilo :slight_smile: Jinak já u gyndr ok, děloha je úplně čistá, to krvácení by mělo do týdne zmizet. Kdyby ne, mám přijít.
14. kvě 2012 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@nicol2010 malej pije fenyklový čaj a já kojící.

@luciasekf gratuluji ke kyčlím.My používáme široké balení a kontrola za měsíc.
14. kvě 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek