• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@luciasekf my jdeme na očkování za týden,taky ve dvou měsících.
16. kvě 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet tak aspon nejsme jediný :wink:
16. kvě 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no, tak to jsi měla teda pěknou noc :frowning2: Asi je to tím počasím. Kubík se dneska vzbudil v půl 1 a začal tak strašně plakat, že jsem ho nemohla utišit, chovala jsem ho, ale pospával, tak se mu asi něco ošklivého zdálo :frowning2:
16. kvě 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 je to normální. Will takhle spal do 6 měsících, potom se začal budit častěji, protože se budil svýma pohybama. A Laura taky spí dlouho. většinou od 20-3.30h. Ale někdy spí i do pěti. Pokud přibírá a přes den jí aspoň 7x, tak je to v pořádku :wink:

Já očkování posouvám až na cca 5. měsíc. Možná to posunu ještě dál. Nechci očkovat tak malý miminko. Lituju, že jsem neměla dostatek odvahy a u Willíka to taky vše neposunula. Je to obrovská zátež pro organismus. Ale nejsem proti očkování. Musela jsem si vyslechnout, kolik miminek umírá na černý kašel a hemofila apod. a nakonec sama dr uznala, že ji do očka tlačí stát a mezi řečí řekla, že by taky očko posunula. Doktoři jsou fakt chudáci s tím svým strachem :frowning2:
16. kvě 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka taky uvažuju že nechám očko posunout, ale zas si říkám, že během léta to bude z krku, bojím se že na podzim bude Dany zas nemocný dost, a to nechci aby to vycházelo na Domčova očkování :unamused:

Dětičky vám krásně spinkají :slight_smile: snad se toho taky dočkám, Dany spával od 3měsíců 6h v kuse, tak uvidíme. Blbý je že se budí oba, i když naštěstí většinou ve stejnou dobu..že kojím mimi a předtím nebo během toho se probudí Dany na pití.A pak zas všichni spíme.
16. kvě 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já tohle neřeším. Přijde mi, že očko je větší sajrajt, než případné nachlazení. A šance to chytit od staršího, pokud se nepusinkujou, je malá.
Já mám teď Willa doma, protože mají ve školce vši, roupy a spálovou angínu :rolling_eyes: Včera jsem ho ještě nechala užít si besídku - bylo to dojemný :dizzy_face: A ode dneška je do konce týdne doma. Spálu fakt nechci. A doufám, že ji už v sobě nemá.
16. kvě 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme od dr.Měříme pořád stejně 58cm a vážíme 4050g.Už je to lepší.
16. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet právě Dany se po něm furt válí...já právě bych nechtěla aby byl Domča nemocnej dohromady s očkováním..no a taky kdyby byl nachlazený, tak bych očko stejně posouvala.
Tý jo, to jsou radosti :unamused:
Já si říkám, že nebude špatný, že vlastně až Dany začne chodit do školky, tak Domiškovi bude rok a půl, tak se nebudu tak bát, jako kdyby byl miminko. A třeba aspoň něco chytí oba a odbudou si to, třeba neštovice.
16. kvě 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, doporučíte mi prosím nějakou literaturu, jak rozvíjet děťátko v jeho fyzickém i psychickém vývoji? Nevím moc, co s Violkou dělat a jak si s ní hrát kromě toho, že jí chovám a zpívám a ukazuju hračky. Tak bych to ráda nějak rozvinula. Titulů je spousta, ale ráda si nechám poradit. Díky moc :slight_smile:
18. kvě 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera naprosto doporučuju Rozvíjej se děťátko od Kiedroňové - obsáhlé, praktické, super. :dizzy_face: škoda že vyšla až když bylo staršímu 7měsíců, nemusel být "opožděnej" - ale pak jsem ho začala motivovat a kontrolovat podle toho a sice dělal všechno "později", ale zato správně :slight_smile:
http://www.megaknihy.cz/-p-73402/
18. kvě 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ahoj, děkuji za radu. Už jsem o té knížce slyšela, jen jsem si říkala, že je docela drahá, aby se nevyhodily peníze zbytečně. No ale když ji doporučuješ, tak do toho půjdu :slight_smile:
18. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera rozhodně :slight_smile: a jestli máte u vás Librex, tak ji kup ve čtvtrek s 15% slevou, nebo přes net. :slight_smile: Já mám i Něžnou náruč rodičů, ale základní info o nošení je v té druhé taky. Super jsou obě dvě :dizzy_face:
18. kvě 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já tu druhou o tom nošení mám :slight_smile:....je tam strašně moc informací, ale super. Koupila jsem podle ní malé peřinku z husího peří, která má tvar zavinovačky a malá je v tom daleko spokojenější než jen na kokosové matraci. Jen si říkám, jak dlouho jí vydrží, než se začne převracet, aby to bylo bezpečné :confused: Jinak ostatní rady taky super!
Librex v Praze není, tak budu muset přes net. Tu první jsem koupila tady na Koníkovi přes bazar. Škoda že mi nefunguje to přiložené DVD.
18. kvě 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera tak druhá je ještě obsáhlejší, ale supr :slight_smile: a fakt to funguje,že jo :slight_smile: Dany spal v zavince půl roku asi, a pak ve spacím pytli. Klasickou peřinu nemá doteď :sweat_smile:
18. kvě 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no malá má v 6ti týdnech 60 cm, takže jí ta peřinka za chvilku nebude :slight_smile: . Ještě že jsem koupila 2 a když malá usne zavinutá ( celý hrudníček má odhalený, jak jí je to malé), tak ji rozbalím a druhou peřinkou přikryju. Takže je v tom husím peří jako sendvič :slight_smile: ale dneska třeba spala od 22hod až do 5:30. Jen se děsím toho, až se začne převracet. Pak budu muset vymyslet jinou přikrývku, nebo zkusit spací pytel.
18. kvě 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme spali v zavinovačče,asi 3týdny,pak jsme mu dali klasickou peřinu,a je s ní spokojenej.Taky je důkaz První fotka v rychlozavinovačka
Druhá s peřinkou.
18. kvě 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xavera no on to už pak měl jen zapnuté přes sebe a nožky venku, a přes ně dečku. Kolikrát jsem mu zkoušela dát peřinu, ale vždyky skončí na ní. Polštář dopadl stejně.
18. kvě 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
to malej spí také pod peřinou, když byl ještě mrnousek, tak měl zavinovačku, ale ted už se tam moc nevejde. Také hrozně cestuje v postýlce, takže se budím a přikrejvám ho. Máme ještě spací pytel po Kubíkovi, ale ten je velkej a myslím, že by z něho vylezl, je to myslím 98.
19. kvě 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jo, tak to by asi bylo velké...no je to věda to přikrývání :sweat_smile:
Jinak u nás zas kojení 21h - 3.30h :slight_smile: doufám že to bude pokračovat, nebo aspoň takhle zůstane :slight_smile: to kojení co 2-2,5h byl mazec.
19. kvě 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak to je super, snad už mu to tak zůstane. To Danďa jedl ve 20h, ale usnul až před 22h a kojo bylo až v půl 6. Ale po 3 jsem si šla odstříkat, protože už jsem měla zas co dělat :grinning:

Až se kluci vyspí, razíme ven, je tam konečně zas krásně :wink:
19. kvě 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jj, to mi jednou jako mimi udělal Dany, jsem ráno už měla prsa jak beton, on pak ještě usnul a já jsem musela odstříkat z druhého, protože čekat další 2h by se nedalo :sweat_smile: ale jinak to šlo v poho, většinou měl rozumné intervaly.Nikdy jsem ani neměla žádné zásoby v mrazáku, prostě nebylo kdy dost odstříkat, všechno vypil :sweat_smile:
My jsme byli taky venku, u rybníka na kačenky :dizzy_face: krásné počasí :slight_smile:
zítra jdem na vítání občánků :slight_smile:
19. kvě 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
My zatím používáme peřinku a veřer malou dám do peřinky a ještě ji přikryju takovou tlustou dekou a rano má stejne ručičky jak malá žebka.
Bojím se jí dát klasickou přikrývku aby si ji nenatáhla na hlavu a neudusila se.
19. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. kvě 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@xavera my taky máme zavinovačku z husího peří nechala jsem si jí šít o trochu větší než se prodává normálně ale stejně už mu bude brzy malá.Jinak jsem si koupila ještě větší polštářek z peří do postýlky na kterým spí celý a přikrývám ho dekou někdy dvěma :grinning:
21. kvě 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Laura spí, stejně jako kdysi Willík, v rychlozavinovačce a je spokojená. Akorát do 6nedělí jsem jí ještě přikrývala teplou dekou a teď jen plínou, aby jí nefoukalo na krk, protože spíme při otevřeném okně. Ale už se rozkopává, takže jsem jí v noci našla rozbalenou a přesunula se až do spodního rohu postýlky a byla jí zima, tak spala celá zatočená, chudinka. A ráno jí pravidelně najdem rozkopanou a už se mi i sesunula skrz tu zapnutou zavinku, takže měla hlavu uvnitř a nohy venku :grinning: Ještě, že mám monitor.
21. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet krásný fotečky :wink:

@andelka tak jaké bylo vítání? My ho máme v sobotu, ještě si potřebuju koupit něco na sebe, protože mám ještě malý špek :confounded: :slight_smile: , tak ho nějak musím schovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@verbalinka monitor máme také a kolikrát se mi také stalo, že jak boxuje rukama, tak si hodí peřinu přes hlavu, ale naštěstí začne hned řvát, tak je to super, že ho to aspon vzbudí, že se mu asi blbě dýchá.

Zítra máme jít na to první očko, ale nevím nevím. Má docela rýmu a pěkně to v něm chrčí, tak jsem na to zvědavá, zda ho dr očkne.
21. kvě 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf vítání bylo fajn, mám v albu fotky :slight_smile: proslov moc slyšet nebyl, holčička před náma měla "povídací" :grinning: jinak jsme pak vždycky se šli podepsat do knihy, dali jsme mimi do kolíbky, dostali jsme dárečky...a hrála tam živá hudba, a jako první písnička, kterou jsme měli jako svatební, provází nás nějak celým vztahem, tak to jsem, byla dojatá úplně :slight_smile: Byla s náma moje mamka, pak jsme šli k nám na oběd a odpoledne do cukrárny, tak jsme měli trochu sváteční den. Ještě budeme mít asi za měsíc křtiny :dizzy_face: Chtěla jsme jít v sukni, ale neměla jsem čas nějakou najít, musela bych pohledat i silonky, tak jsem si vzala kalhoty. Minule jsem měla na vítání kalhoty a na křtiny sukni, tak to asi udělám stejně.
Já bych neočkovala, jestli není úplně OK.
21. kvě 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka fotečky už jsem viděla, moc Vám to všem sluší :wink: Tak to jste si pak udělali opravdu pěkný odpoledne.
No, jsem zvědavá, v čem půjdu já,. Na Kubíkovo vítání jsem měla černé kalhoty a bílou košili a ted to vidím asi na džíny a nějaké tričko nebo košili...
21. kvě 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka moc hezké fotečky,sluší vám to.Koukám,že malej je podobnej tatínkovi.My jdeme za měsíc,už se těším
21. kvě 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek