• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
No je to prostě sranda s těma váhama. Šílené rozdíly. A to je sranda, že když jsem byla ještě s Tádou těhotná, tak jsme chodily na ultrazvuk každý týde)n, protože byl strašně malinký. Tak ho doktor hlídal. A dle ultrazvuku nám vycházel termín až začátkem dubna (což byla blbost). Nakonec se narodil plánovaným císařem 12.3 (na taťkovi narozky) a měl rovné 3kg. A teď to všechno dohání. Každý mi říká, že mám místo mlíka smetanu :grinning:
Hold děti když chcou, tak se nají, když ne, tak do nich nic nenacpeme

Holky, chtěla jsem se ještě zeptat, zda máte na břiše pořád čáru. A jestli nevíte, kdy to zmizí. Já si to už u prvního nepamatuju
26. čer 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka můj taky nebyl při porodu žádný obřík, narodil se teda 9dní před TP a měl 3 250g, takže žádný obřík. A je dobře že mu chutná, horší kdyby nepřibíral :slight_smile:
To je pěkné, že je narozený na tatínkovy narozky :dizzy_face:
Jj, mám, tenkou světlou. Všimla jsem si jí až po porodu :grinning: a zatím ji mám pořád. U prvního jsem ji asi ani neměla, nevšimla jsem si vůbec. Prý do 6m by měla zmizet.
26. čer 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka jejda, doufám že už jsou kluci v pořádku.
Krásné míry má Petřík :slight_smile: ono v tom teplu a při nějaké nemoci ani není chuť, důležité je že je spokojený. To přibírání se taky mění. Domča přibíral jak blázen, a teď měl za 3 týdny "jen" 500g. Já jsme i ráda že se to zpomaluje. Teď jsem mu navážila za týden o 100g víc, takže by to nemělo už tak lézt nahoru. My furt kojíme, ale fakt furt. Asi má spurt. Včera jsem večer 2x vystřídala obě prsa, než měl konečně dost.
26. čer 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem musela jet ráno s Kubíkem k dr. Do rána se děsně osypal. Nakonec je to alergická reakce na ATB :frowning2: takže už je nemám dávat, jen dobrat sirup a předepsala nám ještě kapičky fenistil, to by mu mělo zabrat. Má to chudinka ošklivý :frowning2:

@neslusanka Danda měl 3.660g při porodu. Narodil se přesně v den TP a neplánovaným císařem. Po podání atb na streptokoka se mi oddalovali pravidelné kontrakce, tak mě nakonec řízli :frowning2:
Já mám tu čáru také ještě pořád. U Kubíka mi zmizela hned po porodu.
26. čer 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky @andelka my taky někdy přes den každý dvě hodiny kojíme jsou to dny kdy nemůže pořádně spát :unamused: v noci spinká krásně to tak jednou za noc kojím ale ty dny jsou různý měli jsme den kdy spal hodinu a půl když to sečtu ty jeho desetiminutovky :frowning2:
@neslusanka kluk jako buk :wink:
@luciasekf co Kubík už je to lepší?
27. čer 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik ne, je to ještě horší :frowning2: Do rána pěkně otekl. hlavně ucho a obličej :frowning2: Navíc se v noci dusil, naštěstí jen jednou, ale i tak to stačilo :frowning2:
Volala jsem dr, tak se na něj přijede podívat. Od včera dávám ten Fenistil kapičky, ale zatím to nezabírá :frowning2:
27. čer 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf to je mazec :frowning2: chudinka Kubíček :frowning2:
27. čer 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem volala v půl 11 dr., tak mi napsala čípky, tak mi je manža přivezl. V 11 jsem mu ho dala s tím, že by do půl hodiny měli zabrat. Natekla mu totiž hrozně pusina :frowning2: At už to zabere, mám takový strach. Blbě se mu dýchá, jak je ještě nemocnej a ted ještě tohle, chjo :frowning2: :frowning2:
27. čer 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf božatko, doufám, že to brzy zabere a už to bude jen lepší

@kamik jj, to znám, taky kolikrát dá za celý den hoďku. A někdy ho zas do 22h uspávám. Přes den když nespí tak kojím co hodinu. V noci naštěstí jen 1x.
27. čer 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka děkuji. No, byla tu dr., ale jak ho viděla, tak hned, at jedeme do nemocnice. Nakonec jsme e domluvili, že když se mu to do večera nezhorší, tak ještě počkáme a uvidíme, ale kdyby něco, tak raději jet. No, ted spinká, tak snad už mu to více nanapuchne :frowning2: Hlavně ta pusina, aby mohl jíst a hlavně dobře dýchat. Navíc, jak nebere atb, tak už zase to prý na průduškách má :frowning2:
Já jsem zralá na bohnice fakt. Pořád něco, u nás nemůže být jednou klid :frowning2:
27. čer 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ach jo. :frowning2: myslím na vás, snad zítra už to bude lepší.
27. čer 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak jsem ráda že to s tim spanim má někdo stejně jako já :dizzy_face: protože mám zrovna v okolí maminy co jim dětí spí snad pořád :grinning: Helenka taky moc nespala :unamused:
@luciasekf taky na vás myslím nechcete přece jenom zajet do tý nemocnice? :confused:
27. čer 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik Dany taky ne. Po 5měsíci měl několikaměsíční období kdy přes den nespal skoro vůbec a v noci se budil co 2h. Takže si užívám, že Domča spí aspoň v noci. Dneska spal dopoledne asi 40minut a teď usnul asi před 20minutama. Za celý den asi víc jak 2h nedá. A usne když bude dobře kolem 21h.
27. čer 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: :wink: Ahojky maminky :P
Po delší době jsem se sem měla možnost zase kouknout :wink: :wink: :wink:
Vidím že s těma našema březňátkama neválčím jen já :slight_smile: :slight_smile: to je super. My sice výborně spinkáme od půl 9 až do rána Ale celou dobu nás trápily prdíky,což bylo strašný :astonished: teď co už bohužel nekojím je to všechno lepší,tak alespoň nějaká změna k lepšímu. TeĎ jsme obě nemocné,teda já víc mám antibiotika,takže hrůza.. vůbec nevím co ty malé děti smí a nesmí :( v lékárně jsem koupila sirup na kašel a ten je super hned po druhý dávce kašel není, ale rýmy se zbavit nemůžeme ani po kapičkách a odsávání.. Natálka krásně spinká ale my s taťuldou se střídáme v poslouchání nádechů a výdechů i když máme monitor dechu :wink: jsme prostě vytřískaný s prvního dítka.. A jak se máte vy maminky?? Nepište jen o miminkách ..
27. čer 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hlky tak se po dlooohé době taky ozývám, konečně je víc času a domácnost jakš takš :slight_smile:))
Vítek má v 3měsících 7,5 kg a 65 cm .-))) takže nosí velikost 74 :slight_smile: je to mazec :slight_smile:)
27. čer 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ahojky holky,
tak otoky ustoupily, ještě maličko jsou, ale myslím, že už to půjde jen a jen k lepšímu. akorát ta vyrážka je pořád ošklivá, už se mu to slilo na některých místech do velkých skvrn.

@zdeniii Vítek je kus chlapa :wink:
28. čer 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf sem tu včera ani nebyla, až teď jsem si přečetla ten hororový scénář Tvého Kubíka. Jsem ráda, že se to už aspoň trochu zlepšilo. Tak nakonec jste do nemocnice nejeli? A jak to malý snáší?

@zdeniii vidím, že Vítek je na tom podobně jako my :grinning: taky pěkné zářezy na ručičkách

@andelka no neříkej mi, že může být ještě nějaký další spurt? My ho měli ve 4t a v 7t a byl to mazec. Tři dny jen plakal, tak jsem ho kojila co 1,5 hod a to jsem vždy vystřídala obě prsa. Koupila jsem raději i UM, ale naštěstí jsem to zvládla a nepoužila ho. Tak jestli mě to čeká potřetí, no potěš :confounded:
28. čer 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka No, už to zvládá lépe, včera bylo vidět, že je mu opravdu špatně, byl bez nálady, smutnej, nic nechtěl.. bylo mi ho tak líto. Ale večer se na něj přišla podívat babi s dědou a hned jak viděl dědu, tak ožil :slight_smile: to měl radost, tak to víš, že mi pak spadl kámen ze srdce, když už jsem ho viděla veselejšího :wink: Musím jo kontrolovat, aby si to neškrábal :frowning2:
No, my spíše máme ,,zářezy" na nožičkách :grinning:
28. čer 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - ahojík, tak to je mi líto té alergie, jen si dávej potom bacha na očkování ve vakcínách jsou antibiotika, kdyžtak si pročti příbalák
28. čer 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak naše Theuška má ve třech měsícíh 5350 a 58 cm :slight_smile: , teda oproti vám bobínek, ale oproti porodní váhy ( 2790) skok :slight_smile:
28. čer 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@neslusanka tak mi to přijde normální kojit ve dne pokud nespí po 1-2h, starší to měl taky tak. Akorát mi teď dýl trvá než ho uspím, to kojím z obou prsou 2x. UM doma ani nemám a nechci ho dávat. On nakonec vždycky usne a spí v noci pěkně. Spurt bývá kolem 3 a 6 týdne a 3 a 6 měsíce, takže vyhráno ještě zdaleka nemáme :wink: Starší měl spurt mezi 5 a 6měsícem, kojila jsem co 2h ve dne v noci.
28. čer 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j taky pěkné, oproti porodní váze..navíc je to holčička :slight_smile: hlavně že roste a přibírá a je spokojená
@luciasekf bobek malej, mám radost, že už je to lepší, snad pokroky budou teď rychlejší...ta vyrážka musí být protivná, ach jo. :unamused:
@zdeniii tak Vítek je teda kus chlapa :slight_smile: Domča má zářezy taky slušné, má ručičky ze čtyř válečků a nožičky..no mišelinek :grinning: a kojíš? Mně se každý ptá, když vidí jaký je a řeknu kolik váží, jestli kojím a jestli JENOM kojím. :sweat_smile:
28. čer 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j ty jo, tak to je fakt pořád drobeček oproti našim obříkům. Tak my měli vaši porodní váhu při propuštění a během 3m nabral 4600g :grinning:
28. čer 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@neslusanka - jj, myslím, že hezky přibírá, prý je taková drobnější, ale faldíky už má :slight_smile: Pošlu jednu fotku, kde vypadá, že má tak 10 kg :slight_smile:
28. čer 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka jj, normálně také kojím co 2hodky, (v noci 2x), cca 9 - 10x za 24hod. Ale při tom spurtu to bylo min. 12x. Já o těch spurtech ani nevěděla, protože u prvního jsem to nezažila. No tak to se jdu tedy ještě připravit na ty další dva :grinning: myslím, že nás také neminou. My máme ručičky složené z pěti válečků a nožičky také :sweat_smile:
Také se mě ptají, zda jen kojím a že mě celou vycucne. A už to i na těle trochu pociťuji. Jsem vážně vyšťavená, pořád unavená, bolí mě hlava, občas mám závratě a strašně mi začaly vypadávat vlasy. Máš také takové problémy?
28. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka jj, já taky tak 10x denně +- záleží hodně na tom jak přes den spí. Naštěstí v noci kojím jen 1x, po 6-7h pauze. Můj starší měl spurt asi furt, takže jsem to neřešila, všimla jsem si až toho 6měsíčního :sweat_smile:
No, problémy ani nemám, jedině únavu, ale to má na svědomí spíš starší syn, budí se v noci a po 5h vstává. On má prckem z čeho brát, od 14dnů po porodu se držím na stejné váze a dolů to nejde vůbec. Asi zásoby :sweat_smile:
28. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. čer 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ale jinak vypadá takto:
28. čer 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@verusa.j ta je krásná a super okatá. Vypadá jak cizinka, ale to bude asi po tobě, ne? A vážně nevypadá, že váží tak malinko. Vypadá fakt hezky, pěkně živená. Možná ta váha dělá to, že je celkem krátká

@andelka no, tak ten tvůj starší prcek ti dává pořádně zabrat. I když byl malinký a teď ho to také furt drží, co? To já měla asi podobně s tím mým prvním. On totiž vůbec přes den nespal. Od osmi ráná do asi desíti večer jen řval a řval. Takže jsem ho celý den jen drncala v kočáře nebo ve vozíku. Když jsem si odskočila na záchod, tak hned začal řvát. Bylo to 1,5 roku utrpení.Asi roční spurt, či co :grinning: :grinning: :grinning: Teď si to s Tadíkem užívám, ten je oproti němu úplné zlatíčko.
Jinak já se po porodu ještě nevážila, došly baterky ve váze a nejsem schopna koupit nové :slight_smile: Ale myslím, že mám méně než před otěhotněním, takže zásoby žádné. Asi budu muset začít zobat nějaké vitamíny. Doufám tedy, že je to nedostatkem vitamínů a ne, že jsem zase těhotná
28. čer 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka - právě, že na tu délku svoji má akorát :slight_smile: Okatá bude asi po mě, ale tatínek je hodně světlý, trošku do zrz, já dost tmavá, takže ona to má nějak zvláštně nakombinované :slight_smile:
28. čer 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek