• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@neslusanka vitamíny jsou určitě dobrá věc.
No on od 10měsíců spal v pohodě, celou noc, od 19h tak do 6.30, v tu dobu jsem otěhotněla, celý první trim byl ok, a pak se to v září zlomilo a budí se a od ledna asi vstává kolem 5h :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na druhou stranu v zimě spal málo přes den, kolikrát jen 30minut. A teď spí 2-3h po obědě :slight_smile:
28. čer 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no, na té první je opravdu pěkná, baculatá :slight_smile: Ono jak se to fotí zblízka, tak ty děcka jsou pak jak buřtíci :grinning: já jsem takhle fotila Danďu v porodce a každej- jéé, ty máš, ale cvaldu a když ho pak viděli naživo, tak říkali, to je, ale drobínek...

Holky, tak přes den zase malilinko ouško nateklo, ale chladím, chladím. tak se zdá, že už je to dobré.

@neslusanka @andelka já , když Danďa nespí také přes den většnou kojím po 2hodkách. V noci vydrží spát pěkně, akorát, když je horko, tak kojíme v noci a pak k ránu, takže to ted asi o víkendu budeme kojit každou chvíli :frowning2:
Dneska ráno jsem ho kojila a on se tak prokadil, že jsem to měla až na noze :grinning:
Já mám pořád 2kg nahoře a ne a né se toho zbavit, ale ty kila mi nevadí, spíše bych potřebovala schodit nebo spevnit bříško, jelikož jak tam mám tu jizvu, tak jak to mám takové utáhlé, tak pod pupíkem mám takový špek a to mi vadí :frowning2: Kvůli tomu jsem dlouho nic nezapla :angry:
28. čer 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf s tím tvým Kubíkem je to jak na houpačce. Snad se mu to zase moc nezhorší, když bude takový hic. Třeba i to teplo má na to vliv.
Jinak ten břuch mi také nejvíc vadí. Pořád mi to visí a jak mám taky tu jizvu, tak nad ní mám "špek" a potom břicho je druhý "špek". Jinak si až tak nestěžuji. Shazovat taky nemusím, spíše to všechno spevnit :confounded: Ale jak, že?
28. čer 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf
@neslusanka mně nevadí špek, mně vadí všechno :grinning: zbylo mi kilo, poznat na oblečení to nejde, možná tak na prsou. Ale potřebovala bych protáhnout a zpevnit tělo, jenže doma na to nemám čas ani energii a třeba fitko nebo bazén mi neprojde. Zkoušela jsem jednou, 30minut a neprošlo. Tak počkám na podzim. holt v létě to nebude v plavkách nic moc no. :sweat_smile:
28. čer 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jaktože ti to neprošlo? :slight_smile: Mě už taky chybí pohyb ve formě cvičení. Chci chodit na aerobic, ale právě jsme se přestěhovali, tak musím zjistit, co tu za aktivity nabízí :grinning:
28. čer 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka malej mamce celou dobu řval, byla zpocená až na... Takže počkáme do podzimu, až bude mít dopoledne svačinku. Já na nějaké cvičení nemám fakt kdy, jakž takž jsem cvičila v 6nedělí, ale teď vůbec. Přes den to nejde a večer jsem KO, na to abych si pustila třeba Pilates na dvd. Byla jsem v sobotu plavat, perfekt to bylo, ale mamka už hlídat nechce.
28. čer 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka aha, tak to chápu. A co manža, partner...prostě taťka? Já bych si čas i našla, ale vždy když začnu cvičit, tak po mě ten starší syn hýpe, nebo mi leze do stepru....takže to je fakt bezva cvičení. A večer se mi už taky nechce, neumím se přinutit. Ale právě si chci na DVD pořídit pilates. Slyšela jsem, že je to výborné na zpevnění. Tak bych se snad přinutila, když by to byla pro mě novinka. Jen ho musím někde sehnat levně :grinning:
28. čer 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak se máte? Malá Nikol měla ve 3měsících 5520gramů a 61cm. :wink: :wink: :wink: Jsem ráda, že nejsem sama kdo má nemocné miminko. Malá má 3měsíce a 3týdny a už byla 2xnachlazená kašel a rýma to první nachalšní měla i horečky, tak jsem to i obrečela :frowning2: :frowning2: :frowning2: byla malinká měla jen 3týdny a jediné co jsem mi doporučila doktorka byly stoptusinové kapky. Sice jsou hořké, ale malé Nikol to zatím nevadilo. Když se nachladila podruhé to bylo před týdnem tak jsme opět nasadily stoptusinové kapky a chodily na kontrolu jestli to nesedá na průdušky. :frowning2: v úterý 12.6první včelka prevenar13. Nikol to zvládla super jen měla zvýšenou teplotu, byla zlatá, jen spinkala, papala a smála se jako sluníčko, :grinning: ale jakmile vemu foták, že ji vyfotím, tak se přestane smát opičák malej. :sunglasses:
A v úterý 26.6 první včelka hexavakcíny měla jsem strach, ale Nikol to zvládla, žádná horečka a vůbec nic :grinning:
Co se týče mé váhy tak mám už jsem se dostala ná váhu před těhotenstvám a ještě o kilo méně :slight_smile:
28. čer 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka manžel hlídal staršího prcka. To dvd jsme dostala kdysi od manžela k narozkám, ale ještě jsem ho ani nepustila :sweat_smile: taky jsem slyšela, že to je supr. No snad časem na to najdu čas a energii. Jo, to mi připomíná, že jak jsem cvičila v 6nedělí, když mimi spalo a starší si hrál, tak do mě furt rýpal a ňamčel, se mu nelíbilo že cvičím..to se fakt nedalo.
28. čer 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 jejda, beruška malá. Snad už bude dobře s nemocema, a očkování pěkně zvládla :slight_smile: U nás též dobrý, dostal teda obě najednou. NAchlazení se nám naštěstí vyhýbá, já jako mimčo jsem bývala nachlazená často, a taky byly příšerné vedra..mamka si často vzpomene na to.
28. čer 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, tolik nemocných dětiček, je mi jich moc líto
@luciasekf snad už to Kubík bude mít lepší, než začnou zase ty horka... držím palečky
jinak se mi dneska Petřík poprvé přetočil ze zádíček na bříško (a pak zase zpátky, ale to už jsme uměli) a navíc to ani nebyla žádná náhoda, protože se pak stejně přetočil ještě jednou, jsem nechápala... jsem si chodila po bytě a uklízela a najednou se dívám a Petík na bříšku s ručičkama jak malá sfinga :slight_smile: a to to přetáčení začal zkoušet až tak před čtyřmi dny, do té doby jak placek... rychlovka :slight_smile:
taky tady máme srandu s naším Adámkem, neustále se snaží starat o brášku a je to někdy o život :slight_smile: se těším, až nastoupí v září do školky, i když to asi bude boj a hodně slziček na obou stranách... přidávám fotečku...
28. čer 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@andelka jasně že jen kojím :slight_smile:) asi tak po dvou hodinách a v noci ani nevím, raději se nekoukám na hodiny, al myslím že kolem půloci to jdu spát a pak tak kolem 4 myslím páč už je docela světo a řvou ptáci a pak k ránu :slight_smile: nu a pak to začíná po hodině neb dvou jak kdy :slight_smile:)) aleje fakt že se někdy spíš jen chce pomazlit a cucnout si :slight_smile:)

@neslusanka já na ty spurty ani nevěřím :slight_smile:)) prostě pjiou jk je potřeba :slight_smile:)) a kort v tomhle horku :slight_smile:) to si pamatuju že jsem tenkrát měla Helenku na prsu snad celý den :grinning:

@verusa.j je moc krásná!!!

@neslusanka máš podezření že čekáte další?? ;o)
28. čer 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky já mám nahoře 5 kilo :slight_smile:)) tak jsem zvědavá kdy to shodím, ale naštěstí se do všeho už vyjdu, akorát ten špek :slight_smile:)) to u prvního bylo fakt v pohodě a brzy pryč :slight_smile:)) njo ale to si taky človk mohl dovolit vypadnout ráno a vrátit se večer takže trajdat s kočárem a hubnout celý den :slight_smile:)
28. čer 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tak to je super, mi málokdo věří že mu nedávám sunar :sweat_smile: ale taky jak říkáš, v tomhle počasí je u prsa každou chvíli. V noci naštěstí kojím jen jednou, ale zas se budí Dany, takže to mám podobně jako ty.
Jj, máš recht, člověk vypadl s kočárem a camral 3hodiny, to teď obvykle nehrozí. Ale říkala mi včera sestřenka, že nikdy nebyla štíhlejší, než když lítala za oběma děckama po hřišti, má podobný věkový rozdíl. :slight_smile: Tak uvidíme.
29. čer 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak si holt jeste chvíli počkáme a pak to bude parada :wink:
29. čer 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, paráda, jak se nám to tu začíná rozjíždět :wink:

Kubík otoky žádné- uff, tak snad už to bude dobré, akorát ta vyrážka je pořád hrozná, dle dr to bude mít dlouho, klidně i týden :frowning2: a to jsem se jí dneska ptala, zda můžeme ven, tak řekla, že s vyrážkou by radši nechodila :frowning2:
Ale od rána tu pršelo a je zataženo, tak kdyby bylo takhle, tak bych s ním na chvilku asi šla, aby byl také chvilku venku.

Ani nemůžu reagovat, Danda se vzbudil, tak napíšu později :slight_smile:
29. čer 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný a pohodový den přeji všem
Tak my se dnes chystáme opět rahabilitovat. Také někdo musíte Vojtit? Jinak je u nás též pochmurno, ale zatím neprší. Většinou dopoledne moc ven nechodíme, protože Tadík pospává, až odpoledne mu to už nejde, tak ho drncám v kočáře.
Vybírám novou autosedačku, bo naše vajíčko je děsně malé a ten náš macík se tam za chvíli nevejde. Ale je to dilema. Buď koupím novou, kvalitní, značkovou, testovanou, bezpečnou, ale pod 5000Kč se nevejdu. A na to nemáme :cry: Nebo půjdu do nějaké z bazaru, ale pěknou a dobrou značku seženu nejlevěji za 2000Kč a to se mi taky za použitou moc dávat nechce. A jít do nějaké levné, asi taky není dobré řešení. Nejsou testované, nejsou k nim žádné recenze... Tak co teď?

@zdeniii tak já na spurty věřím, bo opravdu už Tadík měl dvě období, kdy 3 dny vkuse jen plakal, plakal a uklidnil se jen u prsu. A těhotná snad nejsu, i když právě je to možné. Jen nevím, co bychom fakt dělali. Doufám, že ty moje nevolnosti, únava....je způsobeno nedostatkem spánku a že mě malý vycucává
29. čer 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo už je zatim zdravá. Uvidíme jak dlouho.Ona to totiš chudě malinký to chytne vždy od tchýně :unamused: Tchýně nemá žádnou imunitu kvůli nějaké nemoci. :unamused: Takže vše chytne. U malé kašle sice si zakryje pusu rukou, ale pak tou rukou chytá melé na ruce :angry: a ta si je samozřejmě cpe do puse, ale já se nehádámTchýně si myslí, že jí prý špatné oblíkám no hrůza. ale když bých jí něco řekla, tak se urazí a rozbrečí. Už se těším až si postávíme domeček a budeme konečně sami. :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak zítra konečně jedeme na první dovolenou s Nikolkou. Už se moc těšíme. :grinning: :grinning: :grinning: Jedeme jen na Vysočinu. K mořu jsem si netroufla :confused: to necháme na příští rok :grinning:
29. čer 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka my jsme teď taky řešili podobný problém, na Romera nemáme a stejně jsem se dívala do těch testů, že 0-18 sedačky se skoro snad netestují a když jo, tak mají špatné výsledky (alespoň v tom posledním testu jsem to tak našla). Na sedačku 9-18, které vycházív testech slušně a dá se tam něco vybrat, jsme zase ještě malí a nesedíme, ale do vajíčka už se taky moc nevejdem, říkají, že hlavička má být od konce sedačky 5 cm, a to už fakt nedáváme... takže jsme koupili tuto http://www.funbaby.cz/eshop/vyprodej-2/autosedacky-2011/baby-cam-gara-78.html mají výprodej minulých modelů a cena je suprová, je to Cam, většinou se na tu značku u sedaček nadává, ale malému se zatím líbí a hlavně tam má ještě dost místa :slight_smile: a v těch testech slušně dopadla její starší sestra pro kategorii 9-18 Cam Viagiosicuro, ale pro nesedící bohužel a váhu taky ještě nemáme :( tak když ta jedna sedačka dopadla dobře, tak ta její mladší ségra snad taky nebude tak špatná :slight_smile:
30. čer 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka jé, no díky za tip. Hned jsem to nastudovala a asi taky do ní pujdeme. Nic lepšího jsem nenašla. Cam je takový průměr. Není to sice taková kvalitka jako Concord, Maxi cosi, Romer....ale ani žádný neověřený šmejd. A je aspoň testovaná a vyšla dobře. I některé super značky v testech vyjdou špatně. Takže to o ceně a značce až tak není. A je pravda, že v této kategorii jich je velice málo testovaných a většinou stejně vyjdou průměrně a hůře. A malý kolik váží a měří, že se už do vajíčka nevleze? My se zatím vlezeme a ještě léto bych ráda ve vajci odvozila, bo ji můžu nacvaknout na podvozek. Ale na podzim už 100% budeme potřebovat větší
30. čer 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka no, ještě by se do vajíčka vlezl, před dvěma týdny měl necelých 6,4 kg a 62 cm nebo tak nějak a zas tak moc nepapká, v poslední době spíš míň... ale hlavičku už v tom vajíčku má taktak, 5 cm od konce sedačky to určitě není, tak 2 cm, je docela dlouhý... a už se manželovi i jednou stalo, že tam malého dával nějak neopatrně, navíc sebou furt mele, a tak se nám zhoupnul a málem vypadnul, než ho manžel zapnul, naštěstí jenom málem, ale bylo to strašidelné... jsem myslela, že to vajíčko není nejmenší, máme Hauck k trojkombinaci kočárku, takže taky je mi teď smutno, že ho už nemůžeme připnout na kočák a musíme tahat korbičku :( ale ta korbička je u toho Haucku tak skladná a rozložitelná, že to zas tak moc neva, proto jsme ten kočár taky kupovali, hodně jezdíme autem... a malého jsem ještě chvíli chtěla vozit v tom vajíčku, ale manžel už tu novou sedajdu zapasoval do auta, nedal si říct, takže i proto (jsme ji koupili rychle, ať nám ji nevyprodají, lepší cenu na netu jsem nenašla, navíc jsme si pro ni přímo zašli do ostravské prodejny)
30. čer 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka no, ono asi ty vajíčka z těch kombinací jsou menší. To naše právě taky. Ale tak ještě se tam v poho vlezeme a to máme už více jak 7,5kg. A můžu se ještě zeptat? Je ta sedačka pohodlná, měkká a není ten potah moc umělý? A ty bočnice jsou dost vysoké, jestli to miminko (dítě) dobře kryje?
1. črc 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka to zítra podrobně prozkoumám a dám vědět :slight_smile: ale zdá se mi celkem fajn, malému tam je dobře, dneska si tam chrupkal asi dvě hoďky v otevřeném autě, jenom jsem furt chodila kontrolovat, jestli mu tam není moc horko... ale budit ho jsem neměla to srdce, to pak až ten starší, když se rozhodl zabouchnout všechny dveře :D
1. črc 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.

Já jsem byla s klukama na chatě, ale dneska měl Danďa očko, takže jsme přijeli domů a odjedeme tam asi zase budto zítra nebo ve čtvrtek. Ono když je takhle hnusně, bouřka a déšt, tak nic moc :-/

Jinak Daník už má o 3kg více od porodu, takže přibírá pěkně. sestřička říkala, že za těch 14dní co ho neviděla zase vyrostl, ale já jsem ho chtěla jen převážit.
Kubík má dobrat kapičky a snad už to bude dobré. Akorát včera jak byl celý den venku, tak mu vyrážka zase vyskákala, tak dr říkala, že to může být také za vzduchu, než si na to zase pokožka zvykne :confounded:

@neslusanka proč Vojtíte? Jako už s malým nebo s tím starším?
3. črc 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky tak teď je u nás zase buřina za poslední dny asi čtvrtá ještě že to vychází většinou navečer :wink:
Mireček je z toho počasí celý rozhozený :frowning2: celý se potí nejvíc pod hlavičkou :frowning2: A toho moc neoblíkám jen tak lehce :unamused: Možná že taky na něj něco leze protože včera večer měl teplotu :frowning2:
@luciasekf jsem ráda že Kubík je lepší svědí ho ta vyrážka?
3. črc 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik u nás je také každý den děsná buřina. Včera lilo už asi od 17hodin, takže se aspon trošku ochladilo, ikdyž to neby,lo skoro znát, sdusno bylo pořádný :frowning2:
Daník se také hrozně potí a kort, když je třeba protivnej a začne řvát, tak je spocenej hlavně hodně na hlavičce. Zrovna včera po očku byl protivnka, teplotku jen v noci 38, ale ted už nemá, tak snad dobré.
Kubík už má jen trošku vyrážku a už vypadá, že ho to nesvědí, už dobereme kapičky, tak snad když vyjdeme ven se neosype :frowning2:
4. črc 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak u nás je konečně dnes venku trochu přijatelně. Jinak jsme už 4 dny venku nebyli. Strašný hic, vzduch se nepohl, žádná bouřka, déšť, nic. Dnes je pod mrakem, takže vyrážíme ven. Jinak by se asi s takovýma mimčama nemělo chodit, ne?

@luciasekf jémine, ti tvoji kluci, furt něco, že? Tak snad už konečně budou oba fit a začnete si užívat léto. I když teď se fakt nedalo chodit ven. Jinak vojtím s malým Tadeáškem. A to proto, že preferuje jen levou stranu, už má slehlou hlavičku. Vypadá jak ufounek, když má tak šišatou hlavu :slight_smile: A taky neumí pěkně pást koníčky, na bříšku vlastně vůbec nechce být. Je strašně křiví, takže se musí srovnat, jinak by se mu špatně vyvíjela páteř
4. črc 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím březňátka :slight_smile:

U nás včera 4.měsíční poradna - 5920g a 64,5 cm. Dostala první očkování a začali jsme prevenarem a zatím bez reakce :slight_smile: Už se skoro 14 dní otáčí na bříško, v lehu pořád zvedá hlavičku. Dr říkala, že je napřed a že hodně trénuje svaly - snad to nebude budoucí kulturistka :grinning:
Nemám vůbec šanci jít na net - přes den, když ho zapnu, tak se sem cpe Willík a večer jsem vyřízená a nemám sílu a náladu :confounded:
4. črc 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka promiň, jsem na horách a ještě jsem nestihla odepsat, jsem tu sama s klukama a včera jsem se v tom vedru s nima už málem zbláznila, řval jeden přes druhého... a bouřka ani deštík tady nedorazil, asi to vypršelo jinde... jinak sedačka je poměrně pohodlná, hezky vypolstrovaná, a ty kraje jsou taky slušně vysoké, ale Petříka jsem tam dát nestihla :(
4. črc 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jéé, pěkné míry, malá je drobeček :wink: to my máme v 3,5měsísích 3,66 :grinning: Je to šikulka, my se pořád nedotočíme, jen když mu trošku pomůžu, tak se přetočí na bříško, ale sám zatím ne a nehrotím to, až bude chtít, tak to zvládne sám :wink: Jinak Daník se také pořád zvedá, dělá jak já říkám sedylehy :grinning: :grinning: Nechce ležet, jen sedět, ikdyž vím, že by neměl, ale on je tak tvrdohlavej až hrůza.

@neslusanka jak malej zvládá Vojtit? Já cvičila s Kubíkem a teda pěkně si zařval až mě ho bylo vždycky líto, ale vím, že ho to nebolelo, jen je to nepříjemný.

Dneska navečer nebo zítra ráno odjíždíme na chatu, tak doufám, že nebudou zas žádné bouřky a slejvák, máme v plánu grilovačku, tak už se těším. Holky, dáváte si někdo třeba vinný střik? Já né, že bych nějak po alkoholu prahla, ale třeba 2dl bych si dala, ale mít to nemusím,...jen se ptám :slight_smile:
4. črc 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek