• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petrita83 - zatím žádné, budu oddalovat dokud to jde, ale každopádně respektuji ostatní, každá chceme pro své dítě to nej a jednáme podle svých vědomostí a zkušeností. Ale opravdu i hodně lékařů raději ty vakcíny dávají zvlášt, vždycky jí ještě můžeš říct, že to chceš vzlášt, je to jen o pohodlnosti lékaře, že to šupnou najednou, ale dost o očku nebo se rozvášním :slight_smile:
My jsme byli v muzeu Kroměříže, šli jsme tři poskchodí asi 4 výstavy, ale moc lidí tam enbylo a malá jak je na rukou, tak je v klidu, ona když je najezená, tak nebrečí.TAky jsme byli v Rymicích -tam jsou takové ty doškové domky a to jsme v jednom měli malou na rukou, potom usla, tak jsme se střídali u kočárku a do muzea tam jsme vjeli s kočárkem :slight_smile: byla v pohodě, mám spíše obavu, jaká bude až bude starší a bude mluvit :slight_smile:
15. črc 2012 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verusa.j hele s tím očkem se mě to nějak nedotýká, jak říkáš každá chceme pro své děti to nej..a každá z nás má jiný názor co to je, bohužel to nikdo neví..a my se nějak musíme rozhodnout, všechny doufáme že se rozhodnem správně :slight_smile:
No joo na ruce je ten náš koblížek taky nejradši :grinning: ale myslim, že je super je takhle otrkávat..jo až budou breptat a lítat bude to jiné :grinning: My jsme zase teď pro změnu u rodičů spí zase v cestovní postýlce, berem to jako další dovču a přijde mi že je malej spokojenější než doma..prostě je to pro něj nové , vše sleduje..dneska se tu pořád pokouší plazit..je to prča :grinning: a když se neposune aspoň o píď vzteká se beránek milovanej :slight_smile:
15. črc 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrita83 - jj, jak se nosí, tak je klídek, jinak Thea se snaží otáček na bříško, je skoro celá otočená kromě té hlavy a řve u toho jak pavián, ale nebrečí, ale řve, že jí to nejde :slight_smile: Je to fakt sranda a jak se cestuje, je to nejhodnější dítě, jj beránci, to budeme mít ještě zábavu, až nám povyrostou
15. črc 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verusa.j Mikulín se umí teda ,,umí,,otočit z břicha na záda..začínám věřit, že je to náhoda a neví jak to vlastně dělá..protože někdy se u toho task navzteká a nic..no a obráceně mu chybí jen kousíček..trénuje ale usilovně..ale z toho vrčení že mu to nejde se někdy dostane do breku, je to náš vzteklounek :grinning: :grinning: :grinning: ale včera se furt snažil plazit, docela tim rotoval..ale byla to velká dřina!!! :slight_smile:
16. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
táák mamky pomalu nám končí PPM a budem muset vyřídit mateřskou, máte už s tím letos nějaká zkušenost?
16. črc 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@chaplinka já už jsem na rodičáku :sweat_smile: ale protože jsem žádala díky manželovi, tak jsem měla asi iné papíry než vy tady. Každopádně potřebuješ formulář žádost o RP a pak potvrzení o nároku na mateřskou..no nejlepší je si to zajít vyzvednout rovnou a sociálku a tam ti řeknou odkud je co potřeba. Já jsem minule neměla občanku manžela a rodný list prcka, tak jsem si to musela zopakovat, resp. pověřit manžela. Ale nevím jestli to musí mít všichni nebo jen já, protože výši jsem si mohla vybrat díky příjmu manžela, ne mému.

Domiš zatím trénuje na bok, chtěl by i na bříško, ale ta ruka tam furt zavazí :grinning: on se ale vůbec nevzteká, je to takové klidné dítě :slight_smile:
16. črc 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky my byly dneska na očkování třetí a na chvíli poslední :slight_smile: Mireček váží 7350g a měří 65cm.
Jen mě zarazilo že mudra už říkala abych začala zkoušet polívku a jídlo s lepkem že prý teď je nejlepší období od čtvrtého ho šestého měsíce aby získalo obranu proti lepku.Tak nevím :unamused: za Helenky to nebylo že prej se to začalo prosazovat zase až teď :confused: Co myslíte taky vám říkala doktorka něco podobnýho? :confused:
17. črc 2012 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@chaplinka já jsem si byla taky už za žádat o rodičovskou dovolenou :wink: i když mi mateřská končí až za měsíc.Stačil mi rodný list dítěte a potvrzení ze sociálky o výši mateřské jinak jsem byla na úřadu práce :slight_smile:
17. črc 2012 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamik pěkné míry :slight_smile:
jj, změnilo se to. Danymu jsem dávala lepek od 8m, Domčovi plánuju se začátkem příkrmů, v 6-7m.
17. črc 2012 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, Laura už se měsíc otáčí na bříško, ale lenivka jedna to dělá jen na jednu stranu a nechce se jí mučit na tu druhou. Přitom jí stačí jen malinko se dotočit a trošku zabrat :grinning: Teď mám doma klid - naši si vzali Willa ven a Laurinka spinká :dizzy_face: Příští týden ji čeká první hexa, tak doufám, že to proběhne dobře.

@kamik ahoj, lepek je dobré zavést v době kojení mezi 4-6 měsícem (u UM až kolem 7-8 měsíce). Stačí jen rozvařit vločky (případně lepková kaše) a dávat nejdřív jen malinko a postupně dávku zvyšovat na pár lžiček, aby si tělo vytvořilo toleranci :slight_smile: Jinak klasické příkrmy zavádět až kolem toho 6 měsíce. Já se chystám po polovině 5 měsíce dávat lepek, a na začátku 6 měsíce normálně začít s příkrmy :slight_smile:

@verusa.j souhlas s rozložením očkování. Dát najednou 7 nemocí je děsivý záhul pro tělo :rolling_eyes: My budeme očkovat hexu teprve příští týden. Nechtěla jsem brzy, ale teď už nějak intuitivně cítím, že by měla to očko mít. Dokdy to budeš posouvat? A co na to pediatr? Prošlo ti to v pohodě? Naše dr mi udělala přednášku o tom, jak se umírá bez očkování a hrozila sociálkou. Tak jsem se jí vysmála a pochopila, že u mě nepochodí :grinning:
17. črc 2012 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka - tak u nás se to zatím mudr moc neřešil, minule tam byla jiná mudra, ta nic neříkala, sestra to schválila naprosto, takže uvidíme teď, ale počítám, že po půl roce už to budeme muset řešit, nechápu, jak ti může říct, že se bez očka umírá, co je to za blbost, nikde není dokázáno, jak dlouho očko chrání, pokud vůbec, je to tak strašně individuální a žádné testy se nedělají, takže to, že je někdo očkovaný neznamená hned chráněný... Posunovat budeme asi co to půjde, do Hexy nepůjdu
Malá je teda šikula, že už se umí otočit, super!
17. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte všichni. Tak se po dlouhé době hlásím. Byli jsme na "dovči". Jak to tak čtu, tak všichni se už aspoň trošku přetáčíte. Tak my máme 4m+1t a až teď se začal Tadík valit na jeden bok. Na bříško to ale ještě tak brzo nebude. Celkově se mu na bříšku nelíbí, neumí ani pěkně pást koníčky. Musíme Vojtit, tak se mi zdá už lepší, ale ještě musíme moc moc trénovat. Je celý stočený doleva :angry:
A co s tím lepkem? Já o tom neslyšela. Prvnímu synovi jsem začala dávat lepek až od 8m, možná ještě později. K mudr. jdeme příští pátek, tak uvidím, co mi řekne
Jinak mi přijde ten náš prcek fakt šíleně velký. Vše, co mu obleču, tak je mu už malé. Se mi zdá, že z vel.56 skočil rovnou na 74. A nosíme plínky vel.3, ale zdají se mi už taky malé. Vždy je na zádech totálně dokaděný :grinning: Už je má asi nízko, takže vyřazuji a jdeme na čtverku
18. črc 2012 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Aholky holky, tak mi jsme se přetočili asi před 14dny 2x na bříško, ale jinak se sekneme vždycky na boku. Když mu maličko pomůžu, tak to zvládne dobře. ale zatím to nijak nehrotím, až bude chtít, tak se přetočí :wink:

Zítra jedeme ke kámošce, ta má půlroční holčičku, tak si Danda půjde pohrát :sunglasses:

Příští týden nás čeká druhá dávka Hexa+4.měsíční kontrola, tak jsem zvědavá, jak ten prdola roste :slight_smile:
19. črc 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka můj se točí na oba boky, ale na bříško ještě neumí, ještě nemá tak pevné svay, aby zvedl rameno a hlavičku. Ale když mu pomůžu, tak to jde a na bříšku s emu celkem líbí. dr včera říkala, že je na bříšku šikovný :slight_smile:
Jo a má podle domácího měření 64cm, takže nosí 68 a něco i 74 (co je starší tak se sepralo) a podle vážení u Dr má 7 540g, takže solidní. :sweat_smile:
Lepek se kdysi zaváděl až po 1roce, ale podle nových výzkumů se doporučuje tak kolem 6m, kdy se ještě dost kojí. A postupně pomalu, ať si trávení zvykne.
Plínky dobíráme 3 a najíždíme na 4. Sice máme Babylove, ty mají gumičky vzadu, ale i tak občas něco proteče. Sice papírovky používáme málo,a le občas jo a občas peru :grinning:
19. črc 2012 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka malej má krásné míry. my jsme teprve nedávno začali používat plenky 3, protože jsme tu ještě měli dost 2. Ted jsme zase nakoupili v akci dost 3, tak snad nám to vydrží :slight_smile: Ikdyž mu jsou dobře, tak stejně se ,,nehoda" stane a je celej pos...
My nosíme většinou 68, ale třeba z CA máme 2bodýčka, které jsou ještě 56, jsou dlouhé, takže jsou velikostně stejné jako některé 68, což nechápu, jak to značí :unamused:
19. črc 2012 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf dvojky co mi zbyly jsem už prodala a trojky dojedem. Ony už jsou mu natěsno kolem stehýnek :sweat_smile:
No taky nechápu značení, z CA mám taky pár věcí co jsou Danymu i Domčovi dobré dýl než je psané.
19. črc 2012 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme byly ve čtvrtek na 4měsíční prohlídce a druhém očkování prevenar13. :sunglasses:
Niki měří 64cm a váží 6 240gramů :grinning:
A příští týden jdeme nastřelit naušnice, tak jsem zvědavá jak to zvládnem :grinning: :grinning: :grinning: .
21. črc 2012 ve 23:17  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@daniela.250 nastřelení se neboj!Teď jsem byla s malou na očkování a hned jsme nechali i nastřelit náušnice.A vše OK.
22. črc 2012 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak my byli včera na 4.měsíční. Danďa má 7.230g a 65,5cm. Je stále plně kojený a zatím příkrmy ani lepek nic dr neříkala.
Dostal druhou dávku Hexa a jen pípl, ale za chvilku už si breptal a chechtal se. Teplotku neměl, ani zvýšenou, tak snad už to bude ok. Za 14dní jdeme ještě na druhou dávku P13.
25. črc 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf ti naši kluci mají podobné míry :grinning: Jinak my jsme už po třetí dávce Hexa.Taky jsme naštěstí neměli žádnou reakci :wink:
25. črc 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
teda maminky ty vaše miminka mají krásné míry:slight_smile: ale prostě my pořád vedeme tu pomyslnou tabulku :grinning: máme přes 8kg a 70cm jsou nám přesně 4měsíce :grinning: plínky máme 3 ale jen proto, že semjich koupila salvu, taky zkouším různý značky..ale stejně je to mnohdy na prd.. :angry: někdy to projde až na záda jindy nohavicí..prostě nic není na 100% :wink: a tak peru a peru... :grinning:
Oblečení nosíme 68 tam ho ale vyloženě rvu, :grinning: 74,80..každá značka to má jinak a čert se v tom vyznej..jako když mu oblíkám bodýčko na 12měsíců a je v tom napranej:grinning: tak si řikám co je špatně :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2012 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@petrita83 No, na Vás nikdo nemá. Ale podle fotek na 8kg nevypadá. No, to značení oblečení mě také štve. Když koupím bodýčko 68 a je mu malé a 62 od jiné značky velké, tak kde je chyba???, :fearful: :slight_smile:

U nás dneska celý den prší, před chvilkou konečně přestalo, ale vypadá to, že brzy zase začne :frowning2:
25. črc 2012 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf a odkud to jste? tady ještě ani kapka, ufff :sunglasses: tak si to tam nechte :grinning: :grinning: :grinning: no já myslela, že je to podle cm, ale zřejmě to šijou nějak od oka :grinning: :grinning: :grinning:
No naštěstí ne, ale vypadá tak na půl roku :stuck_out_tongue_closed_eyes: nikdo mi pak nechce věřit, že je jsou mu jen 4měsíce..pořád doufám, že jak se začne víc hejbat trochu se to zarazí, kdo ho má totiž nosit :grinning: :grinning: a on to tak rád!!!
25. črc 2012 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@neslusanka Mikulda nejdřív taky bříško nemusel, ale dávala jsem ho na něj aspoń na chviličku, pak dýl a dneska už pěkně vydrží a zkouší i popolejzat :grinning: tak jen trénujte a vydržte :grinning: :grinning: a jak je váš malý velký? :grinning: :sweat_smile:
25. črc 2012 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrita83 bydlíme kousek od Dobříše. Asi 25km od Příbrami a cca 55km od Prahy :slight_smile:
No, Danďa už se také pěkně pronese, když ho držím déle.
25. črc 2012 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf a dest už dosel i k nam :grinning: D sakrble...snad bude zítra hezky..jdeme na svatbu :grinning:
25. črc 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
huráááá už se taky pretacime!;)
27. črc 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@petrita83 tak dnes jsme byli na 4m kontrole a měříme necelých 64cm, ale za to váha solidní - 8300g, takže mazec. Také nikdo nechce věřit, že má jen 4m. Každý tipuje 6 - 7m. Ten váš prďolka je apsoň dlouhý, ale náš pouze do šířky :grinning:
Jinak mám za sebou druhou hexu i P13. Byli jsme na rehabce a teď je ze všeho tak unavený, že spí. Snad bude ok. A zrovna dnes je tak hezky a my nemůžeme ven, chjo :frowning2: Vojtíme statečně, mudr nás pochválila, ale byli jsme na kontrole i u neuroložky a musíme cvičit dál. Vypadá to, že možná i do roka
27. črc 2012 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tak my hlásíme, že jsme na 4m kontrole byli včera, míry 64cm a 7070g, taky každý říká, že malý vypadá starší, jak je šikovný :slight_smile: jinak my furt bez očka, malý od nás chytl nějaké nachlazení, je trošku zahleněný, tak jsme to raději zase posunuli... snad příští týden... ale asi není kam spěchat... a přetáčeli jsme se před měsícem, ale na horách nemáme kde cvičit, tak už se zas moc nepřetáčíme, nechce se nám :D ale furt se zvedá do sedu a taky furt kouká po našem jídle :D my jsme s dr. příkrmy ani lepek zatím neřešili, ale přijela nám babi od ségry a hned včera strčila malému do pusy nudličku z polívky a dala mu líznout jogurtu... ty babičky...
27. črc 2012 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@karchinka tak to je šikulka,my před měsícem z bříška na záda,ale teď to zas nedělá :grinning: přijde mi,že jak se něco naučej řeknou si už to umim,odskrtnuto a dělat to už nebudu :grinning:
jinak míry máte pěkné ,jste asi takakorat :grinning: no a co na tu pucandu říkal malej?jedl?teda..bych možná vyskočila z kůže;)ikdyz mu to určo neublíží,ale měli by dělat co chcete vy rodiče,ne?
27. črc 2012 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek