• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@neslusanka no tak konečně nám roste konkurence :grinning: to budete taky moc pěkní a taky jen kojis?to máme asi fakt šlehačku;)))a proč jste s tou vojtovkou začali?naši to se mnou taky museli cvičit až mě rozpohybovali tak,že ze mě byla baletka :grinning: tak ze pěkně cvičte!;)zatím to vypadá,že náš malej není lenoch po mně :sunglasses: ufff
27. črc 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no, babi je babi :slight_smile: kdyby to byla tchýně, tak asi vyskočím z kůže... už Adámkovi cpala do pusy od 3 měsíců všechno možné, aby prý měl i jiné chutě... no a Adam to přežil, je šikulka, tak to moc neřeším.. tu nudličku si fakt užil a vypadal, že by si dal ještě, jsem ale babču hlídala :slight_smile: teda doufám, že jsem to uhlídala :D ale domluvily jsme se, že když mu bude dávat zase olizovat nějakou tu lžičku, tak jeden druh denně a že mu může časem uvařit nějakou tu mrkev :slight_smile:
27. črc 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karchinka :grinning: jo tak to jooo:slight_smile:babi je babi to je fakt;)no ten náš taky mlsne pokukuje po všem co jíme:slight_smile:ale zatím ho držím dál,však i tak roste jak po steroidech:slight_smile:ale brzo nějakou tou mrkvičkou asi taky začnem!
27. črc 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky pisatelky :slight_smile:

Já od rána bojuju se zatvrdlým mlékem v pravém prsu :frowning2: Bolí to. Jela jsem i k dr, ale zrovna jako na potvoru měla dneska dovču, tak snad se nerozjede zánět. Mám tam pěknou bouli a ne a né se jí zbavit a to od rána pouštím teplou vodu, masíruju, odstříkávám a nic :frowning2:

@neslusanka @karchinka krásné míry, hezky nám ty dětičky přibíraj. To jsem zvědavá, kolik bude mít ten náš jedlík v roce, když už ted při 7kg mám co dělat ho chvilku držet na ruce :grinning: :wink:

Danda ten spinká a pak půjdeme ven. Včera jsme ho zkoušeli dávat k bráchovi do bazénu. Má asi 27°C, ale Danda tak řval, že jsme ho vyndali, asi se mu zdála studená. JInak ve vaně se ráchá rád. Ale tohle dělal i Kubík, když jsme ho dali poprvé do bazénu (to mu bylo asi 7měsíců) tak řval také a pak další rok už se mu tam tak líbilo, že řval, když šel z vody :slight_smile:
27. črc 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. doufam, ze nevadi, kdyz se vetru :slight_smile: . POtrebovala bych radu. Mame breznoveho chlapecka por. vaha 2560, zpocatku pribiral hodne, ale poslednich 5 tydnu jen 500, neprijde mi to uplne malo ale hodne taky ne a uz v porodnici nam rikali ze to bude dlouhej hubenour, doktor doporucit prikrmovat UM, prijde mi ze pomalu ubyva mlicka a tak jsem i odsavala a malyho po kojeni dokrmovala, bohuzel na vikend nebudu mit odsavacku tak to nepujde tak jak bych chtela :( V po vazil 5600 a dneska 5700 ale dala jsem mu ted 3 x vecer UM. myslite ze a cenu zkusit jeste se rozkojit? Bojim se aby malej nestradal hlady ale je fakt ze neplace a tvari se spokojene :frowning2:
27. črc 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my po čtyřměsíční ko: 5950g a 61 cm, takže rosteme optimálně, dítko spokojené a zdravé, zatím také bez očkování. Na bříško ještě Theu neumí, je lenivka, na boky se otáčí a pak si strčí ruku do pusy a tím je hotová :slight_smile:
27. črc 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@xalda urcite ma cenu jen kojit. Kazde dite je jine a 500 za mesic po 3.mesici veku je ok :slight_smile: Cim vic budes davat UM, tim min bude mlika. Poptavka=nabidka :wink:
27. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 jj, také jen kojím. Taky říkají, že mám smetanu. Ale Táda není líný se najíst. Už v porodnici mi přišlo, že je najezený strašně rychle. To prvnímu synovi tedy trvalo podstatně déle. A kamarádka má také malé mimčo a ten jí i hodinu a taky je hubený. Prostě děti, které se s tím crcají, tak jsou hubeňoučká a ti, co to mají šup šup, tak taky pěkně nabírají.
A vojtíme kvuli predilekci. Od narození preferuje pouze levou stranu. To sice většina dětí má oblíbenou jednu stranu, ale mělo by to do tří měsíců zmizet. Nám nezmizelo a hlavně má sleženou a šišatou hlavičku a je celý křiví. Teda byl, teď už se to asi tím cvičením zlepšuje. I když hlavička pořád šiška. Snad se to ještě trochu srovná a zakryjou mu to potom vlasy

@xalda také doporučuji zkoušet kojení dál, určitě to cenu má. A také se mi nezdá 500g málo. Myslím, že je to tak akorát. On se narodil i poměrně malý, takže bude i pomaleji přibírat. A kojila bych pořád, klidně co 1,5 hodiny. Pokud je klidný, nepláče hlady, tak bych vůbec UM nedávala
28. črc 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka teda to je velmi solidní váha :slight_smile: cvičení rychle uteče, halvně když to bude pomáhat.

@karchinka mi se taky zvedá do sedu, když ho mám položeného na klíně, potvůrka malá, to ještě nesmí, ale snaží se. U nás teda nikdo nic nedává, to by si nedovolili, mám všechny naučené už od staršího. :slight_smile: Ještě dva měsíce budem jen kojit. Možná měsíc a půl, uvidím kdy bude nejlepší začít. U Danyho chvíli trvalo než se trávení rozjelo, a chystáme se v září na chatu, tak buď začnu dostatečně dlouho předtím nebo až se vrátíme.
28. črc 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xalda já bych radila to samé co holky. Ony ty mimča přibírají hodně na začátku a pak se to zpomaluje. Často právě ty s menší porodní váhou rychle přiberou v prvních týdnech a pak méně. Můj přibírá různě, teď to bylo 740g za měsíc, ale minule 500g za 3 týdny..a starší syn dával do 3měsíců kilo měsíčně a potom půlkila a nakonec mezi 6 a 12m přibral dohromady 1,5kg. Ony jak se začnou děti i víc hýbat, tak přibírají méně. Pokud je spokojený, tak ho jenom koj, bude větší poptávka, tak se zvýší i nabídka. Když dáš UM, tak o to méně se vytvoří MM pro další kojení.
Mi Domi přes den málo spí, tak když je vzhůru, kojím i co hodinu, zvlášť v teplém počasí.
28. črc 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka taky máme hlavičku šišku :grinning: ze začátku byl hodně fixovanej na levou stanu,pořád jí má raději,ale je schopný se otáčet i v pravo..
teda dneska desnej hic ,byli jsme u našich a koupili Mikuliskovi bazének,ten řádil,škoda že sem nejdou dávat videa :grinning:
@andelka tak to bych možná začala až po chatě,vzhledem k pohodlí,ale jak říkáš,buď hodně před,nebo po:slight_smile:
28. črc 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju moc za podporu, jeste to budem zkouset, zkusim aspon odstrikavat kdyby mel hladik, jinak pres den skoro vubec nespi a porad sebou sije, i doktor rikal ze je to šídlo, tak doufam, ze i to se trochu zlepsi, to se neda stihat :slight_smile: Tak si i rikam, ze nemuze tolik pribrat ...
28. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 no ještě je to předčasné, nevíme jistě, jestli pojedem, záleží na počasí. Možná pojedem ještě hned zkraje září a to ještě budu kojit, tak by to bylo i nejpohodlnější :slight_smile:
Přiznám se ale, že se těším až mu někdy v říjnu nasadím dopolední svačinku a budu ho moct dát aspoň na pár hodin hlídat a jít sama někam, cvičit, do knihovny, na návštěvu... :sweat_smile:
28. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no jak já se těším!ale zase tohle je bez práce:slight_smile:žádný vaření,upatlany oblečení:slight_smile:všechno má svoje!my plánujeme začít chodit od září na plavání:slight_smile:
28. črc 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 tjn, také si říkám, jak je kojení pohodlné. Kubíka jsem nekojila, přišla jsem o mlíko, takže to věčné vyvařování lahviček, příprava mléka v noci bylo něco, v tomhle je kojo fakt super :slight_smile:

@andelka my začneme až asi někdy ke konci září s příkrmama. V půlce září má brácha svatbu, tak bych chtěla ještě jen kojit a pak až potom začít.

Holky, to naše šídlo jak se naučil přetáčet, tak ho honím po celém pokojíku. Přetáčí se tam a zpátky, takže máme všude v pokojíku na koberci deky, aby si neodřel kolínka, on s těma nohama mrská, takže je má soustavně červené. A také se rozčiluje, že mu nejde ještě lézt. Dává nožky pod bříško a né a né se hnout z místa. Však má na to ještě fůůůru času, ale nevysvětlím mu to :grinning:
30. črc 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf jj, tak to bych taky počkala. Švagr se prý bude ženit na podzim, no je to široký pojem a ještě to není oficiální, takže září to asi nebude :sweat_smile:
Je to šikulka :slight_smile: kup mu takové ty návleky na kolínka Farlin :wink:
30. črc 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Jsem dnes vyřízena. Ten nás Táda nějak nemohl v noci spát. Co hodina a půl vzhůru. Jen doufám, že to bylo vyjímečně (i když ne poprvé) a nebude se to opakovat. Aspoň ne dnes. Potřebuji se vyspat
30. črc 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf tak to máme podobný program,nejdřív to uměl jen vlevo dneska se to naučil i vpravo,lezení taky pilujeme a strašně nas to rozčiluje:slight_smile:je s ním strana sranda,dneska se furt rechtal jako blázen;)
@neslusanka tak snad ti to klapne,já pořád taky doufám,budí se teď co 2-3 hodiny..dneska byl tak super den,ovšem až na uspavani.takovej hysterak jsem ještě nezažila..nevim jestli zoubky,prdiky či co,ale fňukala jsem nakonec s ním:(chudinka prtavej:(
30. črc 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, tak to já si to vždycky ten spánek večer zařídím :grinning: Řeknu Daníku, dřív jak v 6 mě nebud ju a on mě poslechne a fakt vstane až po té 6 :slight_smile:
Na včerejšek se vyjímečně vzbudil ve 3, pak v 6 a pak už nespal, tak jsem byla také vyřízená a na dnešek jsem mu řekla, at spí aspon do 6. Před 6 jsem si šla trošku odstříkat, protože už jsem nemohla vydržet a za chvilku se vzbudil.

@andelka tak to já se na nějaké návleky budu muset juknout :wink: Díky.

@petrita83 tak to jsem ráda, že v tom nejsme sami a piluje to ještě i někdo :sunglasses: A co Mikulka? Už je dobrej? Třeba to bylo jen bříško. Já to musím zatukat, ale na to, že se skoro v jídle nehlídám a jím i občas nadýmavé věci, tak Dandu trápí bříško, tak třeba 1-2x do měsíce.
31. črc 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nás se teď budí 2x za noc místo 1x. ale furt to jde. Akorát Dany je nemocný, takže v noci kňourá, toš houby toho naspím. Ale aspoň spí do 6.30 a ne do 5 jako obvykle.
31. črc 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf,@andelka tak čím to je že ten náš Mikulisek vstává v noci co 2-3hodiny?je tady největší a pořád nejhladovejsi;)
31. črc 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no kamarádce malej vstával 8x :sweat_smile: a Dany se po 5m budil co 2h. Je to různé, no.
31. črc 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka a co pak je Danymu,snad bude zase brzo jako rybička:slight_smile:
@luciasekf no dneska už je zase samej úsměv,ale včera jsem to fakt obrecela s ním:(já se snažím hlídat,ale někdy se neříkám,zvlášť pokud jde o nějaké laskominky:slight_smile:
31. črc 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 má HFMD nemoc ruce - nohy- ústa Teplota a vyrážka. Nemůžem ven, tak je to nabudku s ním.
Nooo, já se hrozně těším, až si budu moct dát hrachovou kaši :grinning: jinak se moc neomezuju, nejím jen takovou tu klasiku.
31. črc 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka teda 8x za noc, to musí být mazééééc. Mě stačí, když má své dny a musím vstávat 2x. Jak jsem si zvykla, že spinká většinou skoro celou noc a pak je pár dní takových, tak toho mám až až. Do toho se vzbudí Kubík, takže jdu zase k němu, aby nevzbudil Daníka. No, většinou se budí navzájem :frowning2:
At se Dany brzy uzdraví. Dneska mi přišla Máma a já a byli tam ty návleky od Farlinu :wink:

Ted už peru 2pračku, je hezky, tak ta první už mi skoro uschla a než se dopere, tak by to mohlo být suché. Ještě mám v kýbli namočené Dandovo po.... oblečení, tak to chci také ještě dneska vyprat, takže zítra budu mít teda co dělat, abych to vše vyžehlila, ale dostala jsem k narozkám nové žehlící prkno, tak to půjde samo :sunglasses: :grinning:
31. črc 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciasekf no vidíš, to přišel dárek akorát vhod :dizzy_face: U nás je to to samé, pendluju mezi nima.
31. črc 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 no ty naše děti jsou fakt největší a stejně chtějí pořád jíst. Se už těším, až budu dávat na noc kaši. Snad vydrží spát dýl

Tak dnes mě pro změnu chytla migréna. To mám z té předešlé noci. Moje tělo prostě potřebuje spát. 4hodiny za noc a ještě rozkouskovaně, to fakt nedávám. V kolik hodin večer naposledy kojíte a kdy ráno vstáváte? Já dávám malému většinou jíst ještě kolem desáte večer, než jdu spát, potom kolem třetí a v šest vstáváme. To je ta lepší noc, až na to, že teď jsem ji dlouho nezažila :frowning2:
31. črc 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka no my taky nezaostáváme, že :sweat_smile: já kojím většinou na dýl (z obou prsou) kolem 19.30 (někdy usne ve 20h a někdy až po 21h), pak se kojí někdy kolem půlnoci a pak kolem 5h a pak ještě spí, kdežto starší už vstává. Já chodím spát tak ve 22h. Dřív když jsem kojila v 20.30, tak se vzbudil až mezi 3 a 4h ráno a pak po 6h se vstávalo. Ale to už několik týdnů takhle nespí.
31. črc 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to je teda pěkně blbá nemoc :angry: snad to brzo přemůže,venku tak hezky a vy trcite doma..děs
hrachovku?no ty máš chutě:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. črc 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka no fakt ty budou jak přes kopirak:slight_smile:kolem 22-23..na kaši se taky těším,ikdyz se trochu bojím co na to jeho bříško.
31. črc 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek