• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petrita83 no doufám, že to brzo bude dobré, je tak hezky a my jsme doma. A on by tak chtěl ven, dává si na hlavu klobouk, nosí mi boty, tašku, že jdem ven... :frowning2:
Jj, hrachovou kaši, s párkem a opečenou cibulkou :dizzy_face:
Já na kaši asi kašlu a dám ji zas až skoro naposled. Mi přijde moc těžká a ani dospělí ji nemají jíst večer, ale ráno. Asi budem mít postup jak u Danyho. Zelenina, ovoce, jogurt, kaše, snídaně.
31. črc 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka :frowning2: to je smutný bobanek malej..
ahaááá no zeleninkou vím,že začnem,ale dál nemám představu :grinning:
31. črc 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky. Nějak nestíhám. Tatka má dovču, tak jsem si vymyslela udělat balkon-natřít a vymalovat a pak mi tam můj tatka udělá novou dlažbu, ale jak je ted horko, tak se to nedá moc dělat -(

Tak to my máme poslední kojo v 19:30 a dávám mu z obou a většinou jde do těch 20hod spinkat. Uložím, pustím hrací žížalu a spinká. Většinou se budí okolo 6. Ale někdy je to ve 4, v půl 5, v 5.. jak kdy. Občas se mi vzbudil už v půl 3, ale to je málokdy, tak jsem ráda, že pěkně spinká.
2. srp 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Vsem Dominickum vsechno nejlepsi k svatku :astonished:
4. srp 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf ten vas danik je pokad,nas malej terorista se dozaduje mlecneho baru co 2h i v noci :sunglasses: vstava v 6 pak s nim musim hodinu blbnout nez zase usne,ale dneska me nakonec nechal do 10:30 poklad milovanej :astonished:
4. srp 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciasekf joo a at se dilo podari,my dnes poradame mejdan tak mam taky co delat :slight_smile:
4. srp 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak už jsem konečně také po 3dnech pustila pc. Víkend byl nějaký nabitý. V sobotu odpo jsme jeli na chatu a včera jsem myli okna. Můj mi je rozšrouboval, když jsem to na jaře nedělala, no, už to potřebovalo. Jinak dlažba se poedla, fakt to prokouklo- líbí se mi :slight_smile:

@petrita83 tak jak ste si užili mejdan? No, nějak jsem to spaní Daníka zakřikla a ted o víkendu šel spát vždycky před 20hod a v půl 11 už strašil, ale asi to bylo tím děnsým dusnem, budil se, docela často. Bylo mu horko, ikdyž spal jen v bodýčku. Občas se vzbudil i jen proto, že se mu nešlo přetočit na bříško. Ted už se točí snad všude a vždycky v tom menším prostoru se o něco zasekne :slight_smile:

@andelka dodatečně Domčovi vše nej k svátku :slight_smile:
6. srp 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciasekf mejdan super,ale ňarocny...Mikulda ty vedra nejak tezko zvlada a tak je protivnejsi a prakticky se neda odlozit,uspat no o vikendu to bylo tragicky,vcera uz jsem fakt padala na oblicej :grinning: ale dneska uz byl zase zlatej,zacina se plazit,toci se jak camrda :grinning:
Ty jooo okna bych taky potrebovala,ale nechce se mi :grinning: co si pocka to se docka :grinning: tak super,ze jste si udelali radost..ja taky ,koupila jsem Mikulaskovi koberec at mu to plazeni jde lip :wink:
To jsem rada,ze se Mikulda nebudi sam v tech vedrech..usina po 8h a v 11h ma zase zizu,pak zas ve 2 atd..dneska jsme vstavaki v 8,ale v sobotu nas drzel vzhuru od 6,vzhledem k tomu ze jsem sla spat ve 2 to bylo fakt tragicky :sunglasses:
6. srp 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no, v těch vedrech se nedivím, že se ty naši rarášci buděj. Na dnešek už se ochladilo, tak se spinkalo dobře, ale ted už je zase docela teplo.
Páni, už se plazíte? My zkoušíme, kope u toho nohama a rozčiluje se, že mu to nejde, však má ještě čas :wink:

Dneska odpo jedeme ke kamarádce, ta má o 2měsíce starší holčičku, tak jsem zvědavá, jak si děcka pohrajou :slight_smile: Naposledy se viděli před 2měsíci. Nějak to vše letí.
7. srp 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf tak to bude sranda , minule u nás byla kamarádka s o 5měsíců starším prckem a už na sebe pěkně reagovali :astonished: rvali si vlasy, packali po sobě, tahali se o hračky a pěkně na sebe čučeli :grinning: :grinning: tak to vás čeká pěkný den!
No dnes se chrupalo líp, kéž by to chvilku vydrželo..
To plazení je takové plazení, neplazení, ale z místa se pohne, nohy má silný, ale neumí si pomoct rukama, tak chudák ryje čumákem :grinning: :grinning: pořád se na ty nohy zvedá a když to nejde vzteká se..už aby v tom byl profík jako v otáčení..myslím že nemá moc trpělivost ten náš beránek :grinning: :grinning:
7. srp 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pár foteček ze včerejší návštěvy u Káji.
8. srp 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@luciasekf ti jsou supe:slight_smile:a jak jste si to užili?,dětičky vypadají spokojeně:slight_smile:
8. srp 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 jo, myslím, že se brzy okoukali :slight_smile: Bylo to super, pak šli baštit a pak Danda usnul a po něm i Kája, tak jsme měli chvilku klídek na drby :grinning:
8. srp 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf no to jsou dětičky jako ze sna :grinning: paráda..
8. srp 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj :slight_smile:
Já nemám vůbec čas sem něco víc napsat. Stále jsme venku, nebo se věnuju prťatům a domácnosti.
Laura dnes dostala druhého prevenara, odpo probrečela, ale spí, tak doufám, že se vyspí a bude jí dobře. Před 14 dny jsem jí nechala nastřelit naušnice :dizzy_face:
Stále jen pase, bohužel se otáčí i v noci, ale ještě se neumí otočit zpátky, takže se někdy zbytečně budí. Snaží se jakoby plazit, ale vystrkuje zadek, ale použít ruce ji ještě nenapadlo :grinning: Dávám jí teď lžičku lepkové kaše, abych vytvořila toleranci a po dovolený na konci září začnu s obědem.
@petrita83 koukám, že Laura není jediná, kdo ryje do země :grinning: Ale oni na to přijdou. Já bych už chtěla, aby chodila. Pořád ji někam poponášet mě nebaví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka to je mi líto, že sedíte doma :frowning2: Už jsem o týhle nemoci slyšela, ale netuším, co to vlastně je a ten název je dost divnej :sweat_smile:

Jinak u nás není žádný režim. Lola usíná většinou mezi 20-22h, pak spí cca 7 hodin, kojení, no a potom spí do těch 7.30-8.30h. Ale časy se proměňují dle denního spánku, její noční pasící aktivity, žízně apod. Dnes na převážení měla 6550 g :slight_smile: Přibírá pěkně kolem 500-600 měsíčně, na holku pěkný :slight_smile:
8. srp 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verbalinka teda ta Laurinka je zlatá,takhle te nechat chrupat a taky jen kojis?ne už dáváš kaši a kdy před spaním?my jdem za týden na ko tak pak taky menu rozšíříme:slight_smile:já vstávám v noci co 2hodinky,zvlášť v těch vedrech špatně spinka,teď se třeba vzbudil mimo plán..nevim taky jestli ho nemůžou trápit zoubky..
jinak Mikulisek se strašně snaží plazit,nebo možná rovnou lezt:slight_smile:strašně vystrkuje zadek odráží se nohama,dneska byl vzpomněl jak se zvedá při otáčení na nohy zalehl hromadu hraček a pak na nich byl překlopenej:slight_smile:vypadal fakt vtipně a asi to věděl tak se rechtal jouda mrnavej:slight_smile:
jinak Laurinka je skoro poloviční;)MIKI má 9kg a něco přes 70cm;)
8. srp 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 ne, kaši jen dávám jen jednu lžičku kvůli lepku. Ale pusinku otvírá nadšeně. Kdybychom nejeli na dovču, tak zavedu oběd už teď, ale nechci si komplikovat výlety. Tý jó, ten je velikej :slight_smile: Mně je jasný, že ženská vás chlapy nepředběhne :grinning: Vstávání co dvě hodiny je teda masakr. Ale kaše tohle většinou nespraví. Spíš zkus UM na noc, většinou víc zasytí, ale nepřecpe. Ale nemám s tímhle zkušenosti. Will se budil, teda spíš nebudil - spal od měsíce celou noc a budit se začal až kolem 6měsíce svým pohybem, ale to bylo max. 2x za noc a výjimečně. A Lola se budí 1x, max. 2x a vždy ji hned ukojím a spí dál.
8. srp 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka už je to dobrý, trvalo to týden, takže už zas lítáme po venku :slight_smile:
Domimu se spaní zhoršilo, vydrží spát tak 3h a pak kojím. S tím teplem je to i horší. dneska jsem kojila snad 4x v noci a 2x se vzbudil starší, takže radost. Do postýlky ho dávám kolem 21h (uspávám ho v obýváku a čekám, až vytuhne starší). Lola ti spí moc hezky, a přibírá taky pěkně :dizzy_face:
Já kaši dávat nechci, zavedu ji zas až jako jeden z posledních příkrmů. Ale UM taky ne, tak holt kojím v noci, no. Ale fakt se jen přitočím, nakojím a spíme dál.
S příkrmy začnu asi tak za měsíc, na začátku září. O výlety mi nejde, my nikam moc nejezdíme, ale chodíme dost ven dopo a odpo a potřebuju aby na podzim už něco jedl, svačinky, abych nemusela kojit venku. Minule jsem si takhle málem uhnala zánět prsu. Že jsem v říjnu 2x během jednoho dne kojila na lavičce venku :unamused:
@petrita83 no je to kluk jak buk. Na vás nemáme,ale 8 na začátku asi na váze uvidím :grinning: už se fakt pronese. Nebolí tě celej člověk?
9. srp 2012 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka @verbalinka no kluk jako buk to je,ale zas na to,že má 9kg mi tak cvalikovatej nepřipadá:slight_smile:otázka je zda to jako beznadějně zamilovana maminka dokážu objektivně posoudit:slight_smile:
my máme příští týden očkování a kontrolu , tak se na příkrmy atd. zeptám a asi začneme..sice vzhledem k vahovemu přírůstku není potřeba,ale je potřeba zavést ten lepek a taky myslím,že už mě zachvilku fakt sní,už jsem asi 5kg pod svojí váhou a to se ještě v noci zásobuji čokoládou:slight_smile:kdo by tou byl řek,že jednou budu řešit tohle:slight_smile:a taky mi dost padají vlasy a Mikulda má haro:slight_smile:
teda vám ty drobečkove krásně chrupou a jak uspavate?Mikulášek si teď 45minut hrál v postýlce a usnul:slight_smile:kéž by mu to takhle šlo pořád!
9. srp 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
9. srp 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petrita83 no stehýnkamá luxusní i ručičky :slight_smile: ale tlustej fakt není. Já jsem dneska navážila na domácí váze Domčovi 7,9kg a teda jako tu váhu cítím když ho nosím. Ale jsem ráda že prospívá, že mám dobré mlíčko :slight_smile: váhově jsem na tom furt stejně, na mě kojení nějak nemá vliv. Já chci začít přikrmovat spíš kvůli tomu kojení venku, že dát něco jiného bude lepší a taky kvůli tomu lepku, BKM a tak. Do toho 7m budu kojit vlastně i s příkrmama skoro tak jako teď, a to je dost dlouhá doba 1,5 -2m kdy se toho dá dost postupně pomalu vyzkoušet.
Domi usíná zásadně při kojení :sweat_smile:
9. srp 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 je to opravdu chlapák, ale spíš vypadá jako "udělanej", než tlustej :slight_smile: Uspávání u nás nějak zvlášť neprobíhá. Snažím se hlídat, kdy začne být ospalá a buď nosím, nebo ji nechám být a ona z rozčilení, že je unavená, usne. Nebo usne u kojení. Je to různý, nic pravidelnýho nemám. Nějak dávám na intuici a z 98% procent to tipnu správně a dám ji třeba do postýlky zrovna v tu pravou chvíli. Ale když je doma manžel a je zmatek, tak je podstatně horší :rolling_eyes:
@andelka kaši taky budu dávat až kolem toho 9. měsíce. Teď jsem dávala jednu lžičku na vyzkoušení. Ona ta kaše vychází akorát na ten 9měsíc. 6. měsíc - oběd, 7. měsíc - svačina, 8. měsíc - druhá svačina, 9 měsíc - kaše, pak už jen snídaně a je hotovo :slight_smile: Ale je možný, že budu chtít mít dřív "klid" a trošku to uspíším, nebo budu lenivá a pohodlná :grinning: Spíš chci zkusit UM, syn ho vůbec nepil a kvůli obsaženým vitamínům a jistotě pitného režimu to s ním zkusím. Jak tak čtu ty vaše míry, tak je Laura fakt drobná. Všichni kolem to říkají, ale nám to tak vůbec nepřijde. Celá rodina si myslí, že je velká :sweat_smile:

Co se týče nošení, tak já nosím jen málo. Koupila jsem si Ergo a bez něho nosím jen chvilku a když řve, že ji nenosím, tak jí to rázně vysvětlím :grinning: A ona moc dobře ví, co jí povídám :slight_smile:
9. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka @verbalinka no to nošení Mikisek to miluje a já mu dopřávám:slight_smile:a je fakt že se někdy už ani narovnat nemůžu:slight_smile:jo 9 je 9 :slight_smile:ergo nositko máme taky manducu,ale jemu se to nějak nelíbí:(pořád to zkusim,dneska prvně neplakal,ale byl tam jen chvilku..s tím usínáním jste mě uklidnili,no já to na něm taky poznám jak si začne sudlat očka šup ho do postýlky,ale většinou to oplace:(jen v noci ne..u kojení usne taky jen v noci..
9. srp 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka @andelka přes den u kojení neusne..máme takovou zvláštnost jak zapnu vysavač je do minuty tuhej:slight_smile:je to blbý,ale je to tak..je to bez pláče,bez práce a ještě poklidim:slight_smile:
teda s tím jídelníčkem máte plán,jo joo dvojnásobné maminky;)já v tom ještě plavu;)
9. srp 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 první jsem nosila pořád na rukách, ale podruhý už si dávám bacha, abych to nepřehnala. Prostě u druhého jsem víc v klidu :slight_smile: Malá taky nejdřív brečela, ale jde o zvyk. Je důležité chodit a tím ho ukecáš :wink: Jo a vysavač včera taky zafungoval. Akorát usnula v lehátku, pak se brzo probudila a byla naštvaná :rolling_eyes: A s jídlem to moc neřeš. Začni zeleninou (nejlepší je dýně - má nejmenší alerginicitu a je sladší, je lepší než mrkev, která už bývá častý alergen), každý druh aspoň tři dny, spíš čtyři a sledovat reakci. Po úplném nahrazení kojení jídlem začneš s ovocem na svačinu atd. atd. :wink:
9. srp 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka
@petrita83 ten jídelníček jsem měla se starším úplně stejně - 6m oběd (ale po něm jsem ještě do 10,5m kojila, protože pak usínal), 7m ovoce, 8m jogurt, 9m kaše a snídani jsme dali od 11m. Plánuju to s druhým podobně, snad na můj plán přistoupí. :sweat_smile:
Nakoupila jsem teda mrkvičky, ale dýni mám taky a pastinák, to budou s bramborem asi naše první zeleninky :slight_smile:

Domi chvíli protestuje v Manduce, ale skoro vždycky usne. Jen musím chodit dost rychle, takže když jdu pomaleji se starším třeba k babičce, tak neusne a kouká.
10. srp 2012 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky @verbalinka jakou kaši zkoušíš na ten lepek?
My jsme ze spaním taky na štýru režim žádný během dne uvidím až Helenka bude chodit do škollky tak budem muset nějaký režim zavést.Otáčí se zatím jenom z bříška na záda a zpátky mu to nejde :wink:
Byly jsme včera s malým poprvé plavat v bazénu mě se líbilo a Mireček valil oči a ruce v pěst ale ke konci lekce se už uvolnil tak se mu to příští týden snad bude líbit víc :slight_smile:
Helenka když byla malá tak byla úplně nadšená z bazénu :wink:
10. srp 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik určitě se to i Mirečkovi zalíbí :slight_smile:
S tou kaší...já budu začínat ovesnou, tam je ten lepek nejméně agresivní, pak by měl být ječmen a špalda a pšenice až nakonec. A zkoušet postupně, asi tak po 5-7dnech další druh obiloviny.A pomalu zvyšovat množství - půl lžičky, lžičku, lžíci..
Já si asi z ovesných vloček namelu mouku a fuknu mu to do zeleninky. Špaldové vločky mám taky doma.
10. srp 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka díky za tip :wink: budu muset taky začít i když se mi do toho nechce :pensive: S Helenkou jsem taky otálela až do 6,5 měsíce ale s Mirečkem začnu dřív :wink:
10. srp 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek