• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@kamik @andelka já nakonec nezkoušela postupně a dala jsem hned od babylove - je tam špalda, pšenice a nevim :slight_smile: Dávala jsem pět dní, žádná reakce. Trošku risk, já vím. Jenže ona teď má pořád očkování, pak dovolená, takže jsem se rozhodla narychlo, protože týden na to měla zase očkování a kvůli očku se nedá reakce vysledovat :rolling_eyes:
Předevčírem jsem natrefila na pěknou dýni, tak jsem nakonec začala s příkrmy a včera měla první dýni - moc jí nejela. Ale bohužel jsem jí použila celou do polívky a dnes jsme jeli na zahradu, tak jsem koupila od alnatury karotku (dýni neměli :frowning2: ) a teda ta jela. Snědla půlku tý malý skleničky, nadšeně otvírala pusu. Ona s náma vždycky "jí" a závidí, že my máme, tak si užila taky :grinning: Ale už to nebudu míchat a teď pojedem 3 dny karotku, pak jí dám s bramborem a pojedem pomalu :slight_smile: Ale ta mrkev byla na všem. Laura pořád cpe ruce do pusy, takže tu mrkev rozpatlala - mrška :grinning: Doufám, že se jí stolice zahustí, protože ji má pořád vodnatou.
12. srp 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte holky. Tak jsem tu dlouho nebyla, nějak furt cosi řeším jiného. V rychlosti jsem to tu proletěla a teda, všechny děti šikovné. To tomu našemu cvaldovi se jaksi nic nechce. Neumí se přetočit, nějaké náznaky plazení ani zdaleka. Jen se občas převalí na jeden bok a někdy mi přijde, že se snaží i na to bříško, ale ne ne to jít. Se ani nedivím, protože je fakt hodně udělanej. Dnes máme 5m, váhou se blíží k 9kg a to není vůbec moc dlouhý. Prostě michelin :grinning:
Co se týče papání, tak zatím jen kojím a kojím, v noci vydrží max 4hod, někdy vstávám i co 2hodiny. Do toho vždy dojde ten starší, takže bájo noci. Ale hlavně, že jsme zdraví, že? :slight_smile:
Až bude zase chvilka, hodím foto, ať se pobavíte,
12. srp 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka no, my bysme měli jít na poslední očkování 20.8., takže bych začla nějak z kraje září. On obvykle moc reakce na očko nemá. A ta karotka je fakt dobrá, už mám koupené tři skleničky, dvě dýně od Hipp a pastinák od alnatury, tak to máme plus brambory první 4 zeleninky, to je tak na 14dní. a po těch 14 dnech bude zrovna 6m kontrola, tak už budu vědět co a jak a můžu se s Dr kdyžtak poradit.
Jo, ruce v puse má pořád, to bude sranda. :sweat_smile:

@neslusanka však zatím stačí na bok, on na to přijde :slight_smile: je to cvalda. Můj taky...ten zas stejně jako starší asi razí heslo"párkrát jsem vám to ukázal, umím to a víc po mě nechtějte" :grinning: on umí na bříško, ale nějak se mu nechce. v noci to máme to samé, teď kojím po 2,5-3,5h.
Foto hoď :dizzy_face:
13. srp 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak posílám slíbené foto
1) s o jeden měsíc starším kamarádem - který je můj?
2) v plné kráse
3) zápasnická ručička
14. srp 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@neslusanka to mimino vedle něj je nějaké nedomrlé :grinning: solidní buclík :dizzy_face:
Já jsem včera navážila 8,1kg a naměřila 67cm - doufám že mi na podzim a zimu ještě vleze do oblečení po starším synovi, se mi nechce nic kupovat.Jenže starší věci co malej nosí teď nosil tak v říjnu/listopadu.Domi je větší i těžší než Dany v jeho věku, a je i trochu jiné počasí (i když jsou oba jarňátka).
14. srp 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka my te tady nemít:slight_smile:přesně jsem se
na tu kaši chtěla zeptat:slight_smile:))takže ovesná:slight_smile:a co zelenina,začít mrkví?
jinak kontrola 4měsíce a 3týdny 9460g a 71cm:slight_smile:)malej obrik:slight_smile:dostal 2pigara a dneska to zvladnul statečně,byli jsme strašně pyšní:slight_smile:)spadl nám kámen ze srdce..
taky jsme zahájili jízdu ve sportaku:slight_smile:a líbí se;)
14. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka no to je borec:slight_smile:konečně někdo vedle koho by Mikeš nevypadal jako roční dítě:slight_smile:je roztomilej a vypadá jako pohodar!
14. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka takže Domi je větší než Danik?míry má taky pěkný:slight_smile:prostě nemáme žádná nedokrmenatka;)
14. srp 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka nó, pěknej :grinning:
@petrita83 aspoň máte kámoše do party :wink: :grinning: Kaše nejdřív ovesná. A oběd dýně nebo mrkev :slight_smile:
14. srp 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 dej fotku buclíka :dizzy_face: Taky jsem ráda že tu jsou i větší a těžší kluci než Domiš, bo jak se někdo mrkne do kočárku, tak obvykle se ozve "ježiš čím to krmíš? jé, ten kočár mu bude brzo malej" a to jenom kojíš jo?"...
Jojo, je větší. Dany měl 8kg a 68cm v 6měsících. Takže je jakoby o měsíc popředu. A jsou o 6 týdnů jakoby od sebe, takže oblečení v 74 mám spíš už podzimní/zimní než na tohle počasí. Ale nemusela jsem toho moc dokupovat ještě, naštěstí.
Váhu teda má Miky úžasnou :slight_smile:
Jj, ovesná je nejméně agresivní. Dneska jsem byla ve zdravé výživě a mají ovesné, špaldové, žitné i ječné vločky, ty si pak koupím a namelu si to. A budu přidávat do zeleninky a ovoce. Klasickou kaši dávat ještě nechci. Zeleninou můžeš začít mrkví, ale poslední dobou se i ta ukazuje jako možný alergen a doporučuje se začít třeba dýní. Ale Dany byl v poho, nemá reakci na nic, tak si troufnu i u Domiho začít mrkví. Dýni mám taky, tak to bude asi třetí zelenina, druhá bude brambor. A pak asi pastiňák, brokolice, květák, cuketa...Musím s epodívat do fotoblogu jak jsem si psala článek o Danyho příkrmech, jsem věděla že se mi to bude hodit brzo :grinning: hlava děravá...
Začnu pomalu dělat malému režim kojení +-, abych pak místo kojení mohla dát jídlo a pomalu odbourávala. U staršího s emi to osvědčilo, tak snad to půjde i teď. dneska jsem kojila ráno v posteli, pak kolem 7.30 v obýváku (to by mohla být jakože snídaně), pak 9.30 (jakože svačina) pak spal, pak v 13h (to by mohl být oběd), pak nějak před 16h (svačina), pak 18.30 (večeře) a pak před spaním (20-21h). :slight_smile:
14. srp 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Laura včera snědla celou skleničku mrkve, dneska ale asi neměla moc hlad a nechápala co prudim :grinning: Ale snědla skoro celou. Akorát je mrkev všude a ona ještě jak je blinkací, tak blinká mlíko s mrkví :sweat_smile: Prostě tyhle oblečky neprodám :grinning:
A dnes jsme byly na kyčlích a má je absolutním pořádku a nemusíme už chodit na kontrolu :dizzy_face:
14. srp 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verbalinka jo, ty začátky s příkrmama jsou vtipné :sweat_smile: kyčličky super :dizzy_face:
14. srp 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka režim bych taky měla zavést. Jenže my vstáváme každý den jinak, občas se v noci vzbudí 2x a pak je to celý den jiný :confounded: S Willíkem jsem vždycky po cca 3 dnech příkrmu přestala dokojovat a hned jen dávala jídlo. A teď jedu stejně. Prostě dostane najíst a pokud sní aspoň půl skleničky, tak už kojo nebude :slight_smile:

Jo a ještě k těm větším dětem. Moje kamarádka před pár dny porodila kluka 5250 g :grinning: A dneska na kyčlích byla maminka a měla dva kluky. První se narodil s váhou 4900 a druhý 5100 a ten druhý má teď 7 měsíců a 12 kg :fearful: Dle mě šílený. A vy se k tomu teda dost blížíte :grinning:
14. srp 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka já jsem to jen dneska zkoušela sledovat, jinak nemám ani čas řešit kdy kojím :sweat_smile: též to ještě nebude furt stejné, taky spává různě. Ale vstává celkem podobně kolem 7h. A spí tak nějak kolem poledne, různě, ale obvykle tak nějak. a pak k večeru v manduce nebo po kojení si dáchne. Tak snad to za těch 14dní ještě trošku sjednotíme +- a půjde to. Chtěla bych to dělat tak jak ty, též se mi to osvědčilo. :slight_smile:
No, ta váha....mi už starší s 8kg v půl roce přišel jako solidní..a pak přestal tolik přibírat a měl 9,5kg v roce. Tak si též myslím, že se to už bude zpomalovat. Jinak syn mojí kamarádky měl 17kg v roce :sweat_smile: nebo 18m? No ale i tak to bylo hodně. Dany má 12,3kg teďka.
14. srp 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka Will měl v 5 měsících 8 kg a v roce 10,5 kg. A taky byl dost velkej, ale on byl hodně dlouhej. Teď má 17 kg a 112 cm - je neskutečně dlouhej, ale hubenej. Až se děti začnou hýbat, tak se váha výrazně zpomalí. A co bráška, jak zvládá konkurenci?
14. srp 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dávám foto cvalika:slight_smile: v itálii mu říkají bambino gigante,ale dle mého ,,objektivniho,, :slight_smile: názoru vypadá úplně normálně..jen je mimo standartni tabulky:slight_smile:
jinak jo joo je to náročné,kdo by čekal že po 4 měsících budu chovat 9kg miminko,je to fuška:slight_smile:někdy záda au au,trochu klouby:slight_smile:
14. srp 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@petrita83 dle mého objektivního názoru nevypadá moc standardně :grinning: Vypadá jako malý zápasník sumo :grinning: Ale z toho vyroste jen co začne lézt a aspoň bude mít solidní základ :slight_smile:
14. srp 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no to výkřiky když někdo jukne do kočárku nebo řeknu jeho věk dobře znám:slight_smile:někdy už lidem říkám,zavřete pusu a netvařte se tak ohromene :grinning: je to malé miminko.
ale doktorka mě,pořád uklidňuje že tlustej není a že je sikovnej,divokej a silák;)tak jsem v klidu.vždycky lepší když chutná než obráceně:slight_smile:
se zeleninkou začneme příští týden,hurá jsem na to zvědavá,ikdyz na praní mrkvičky se teda netěším :confused:
14. srp 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no přezdívku sumo:slight_smile: slyší často :grinning: :grinning: slusnej základ má,aspoň se ho lidi nebojí chovat je takovej nerozbitnej:slight_smile:
14. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 mrkev vyprat nejde, teda mně to nejde :rolling_eyes: A na vysvětlování kolik mu je se připrav. Willíkovi je 3,5 a každý si myslí, že je mu 6 :sweat_smile: Očekávají od něho jiné chování, je to dost na houby. Já tím jako malá trpěla. Jen proto, že jsem byla vyšší, se ode mě očekávalo strašně moc. Nebyla jsem ta roztomilá malá holčička. Aspoň Laura si to užije :slight_smile: Ale u kluka je to lepší. Aspoň budou pořádní chlapi :dizzy_face:
14. srp 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka presne jeste ze je to kluk :wink: ikdyz tusim ze nas na pisku ceka to same..bude chudinka vypadat jako momentalne zaostalej :sunglasses: a pritom to je takovej sikulin :dizzy_face: ale kluci to zvladnou..o holcicku bych si delala vetsi starosti.
14. srp 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 je to krásnej kluk, dobře stavěnej :dizzy_face:
Mně na fleky pomáhá žlučové mýdlo. Hned namokřit, potřít, nechat působit a pak ještě vyprat normálně.

@verbalinka Dany je taky vysoký celkem a hubený, ještě teď zhubnul jak byl nemocný. No, konkurenci zvládá dobře, prootže na ně nejsem sama. Tak má pozornost jen pro sebe často. Ale je fakt, že jsem s mimčem nonstop, je to malá přísavka nosící.Kromě chvilek kdy mimi přes den spí s Danym sama nejsem.A většinou spí ve stejnou dobu nebo Domi spí venku v manduce.Ale jako vyloženě žárlení jsem nezaznamenala. Že je divočejí, to je povahou spíš a hlavně má klasický věk na období vzdoru, které ale zvládáme docela dobře myslím. Liberální výchova se u nás nevede :sweat_smile:
15. srp 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 ty jo, jaké má háro. I ty vlasy ho dělají starší. Ale je nádhernej a tlustý určo není. I když ručičku má taky festovní :grinning: A kolik že to váží? Tak to je masakr. Tak to my jsme ještě břídilové

@verbalinka Wilda je tedy pěkně dlouhej. Můj tří letý syn nosí ještě vel.98 a váží cca 14kg. Když byl malý, tak byl tak akorát, cca 8kg v 6m, v roce necelých 11kg. Byl baculatý, ale ne moc, za to teď je kost a kůže. A Táda je o 2 - 3m od něj popředu, tak uvidím, zda to taky potom vyběhá
15. srp 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka @andelka @neslusanka - no na praní se moc netěším, ale je fakt že žlučové mýdlo si zatím taky poradilo se vším tak snad zvládne i mrkev :grinning:
Jinak tady to jsou všechno oproti nám takové lehké váhy :grinning: :grinning: :grinning: ale asi se u nás projevil tak ytrochu tatínkův gen :sunglasses: ale stejně doufám , že se to zabrzdí.manžel vyrostl až v pubertě jinak byla docela malej, to Mikiška se do toho opřel pěkně od začátku :grinning: :grinning: no hároš je dobrej, nevim zda na něj časem nevezmu nůžky..už takhle mi lidi chválej pěknou půlroční holčičku :grinning: :grinning: asi to trohu dělá i červenej kočárek :confused:
@neslusanka @andelka no u vás se potrvdilo pravidlo , že druhé dítko je vždycky větší :slight_smile: to se teda mám na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvlášť když bych ráda holčíčku :confused:
15. srp 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no fakt i ty vlásky to dělají, Domi má jemné krátké. Miky je k sežrání. A to pletení s holkou taky znám, Dany měl všechno na sobě modré a stejně byl "krásná holčička" :grinning:
No, Oni kluci vážili při porodu stejně, Domi byl akorát o 30g těžší a o 2cm delší. Ale pak ho začal předrůstat.
15. srp 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mě se to taky stalo že si ho pletou z holkou :grinning: i když je oblečenej v klučičím :unamused: a z důvodní to tím že když má vlásky tak to musí být holka :wink:
Na praní se taky moc netěším jen si vybavuju že jsem skoro všechny fleky vyprala až na banán ten mi nešel a fleky tam byly pořád :angry:
Jak se vám holky vejdou dítka do kočáru ?Já mám x-lander a už je tam akorát :wink: ještě srpen tam bude v korbě a v září přeskupíme na sporťák :dizzy_face:
15. srp 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik joo, banán je sviňa :angry:
Já mám kombinaci, takže do vložné tašky se vejde asi o 2cm, ale v ní ho jen přenáším. Jinak je jakoby ve sporťáku vleže, ale ten kraj nemá jen tak, ale ukončený rantlem, takže je jakoby v korbičce. A ten prostor má 80cm, vlezl se mi tam starší syn v zimě i s fusakem.Takže zatím je v uzavřeném ale prostorném :slight_smile:
15. srp 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik @andelka teda ten má haro a já myslela,že ten náš je pačes:slight_smile:jinak s kočárkem jsem to už vyřešila máme sporťák :grinning: sice se do hluboké ještě vešel,ale neměl rozhled..teď je o moooc spokojenější,důležitý je jestli jde sporťák do úplného lehu,ikdyz ne že by tak chtěl Mikeš být:slight_smile:
15. srp 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petrita83 Také máme červený kočár, vozila jsem v něm i prvního syna. Nás si ale nikdo s holčičkou nepletl, ale asi to bude tím, že mám kluky plešaté :slight_smile:

@kamik ten náš cvalda se ještě do hlubokého vleze, máme opravdu velikou korbu, ale asi tam bude jen do 6-ti m. První syn se tam ještě vešel v osmi měsících i s fusakem, ale Táda je o dost větší, takže to nedá
15. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka asi to dělají i ty vlasy :grinning: :grinning: :grinning: a i oblečení, zas tak moc do modra ho neoblékám, vlastně ho oblékám někdy i do červené :grinning: prostě se mi ta barva nakonec nějak líbí:slight_smile:
Mikulášek by se asi do hluboké ještě měsíc taky vešel, ale byl mu tam hic, nikam neviděl..najednou je klídek, žádnej pláč kochá se, pěkně usne, nepaří se..ale při koupi kočárku jsem byla fakt naivní, myslela jsem že tam přečká zimu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek