• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@neslusanka
@petrita83 můj sporťák jde do lehu, ale zas ve sněhu se s ním jezdí blbě a když je mimčo vleže, tak nánožník je blbej, moc toho nezakryje, takže na něj dost fouká. Kupovali jsme ho na jaře, v Danyho 11měsících, to už v něm seděl a to bylo OK.
Domiš v kočáru řve, nevím proč. Chvíli si hraje, chvíli povídá a pak řve.
16. srp 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik my máme také X-Landera a řekla bych, že Daník je tam víc na těsno než váš Mireček. no, chtěla bych, aby vydržel ještě aspon do té půlky září, uvidíme.

@petrita83 @neslusanka No, kluci jsou parádní.. to nevím, co by říkali v mé rodině, když Daníkovi říkají jakej je tlustoch a to má ,,JEN" cca 7,5kg :grinning:

A také je Danda o dost těžší než Kubík. Co má Danda ted, měl myslím Kubík nějak v roce, kolem těch 8kg. Oblečení mě také štve, myslela jsem, že co měl Kubík v zimě, že Danda unosí, ale když ted už nosíme 68, tak nevím nevím, také se mi nechce nic moc kupovat.
16. srp 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka řvaní je u nás taky, pomáhá dávat hračky (má jedno oblíbené kousátko), jinak stále vystrkuje hlavu a chce koukat. Zvažuju sporťák, ale manžel je proti - prý je ještě malá. Will šel do sporťáku v 6měsících (ale v korbě už přečuhoval) a to mu divné nepřišlo. Prostě holka ho nějak rozněžňuje :grinning:
16. srp 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 a to ho dáváš ve sporťáku do sedu? Není to nějak brzy? :sweat_smile:
16. srp 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka hračky má ale prostě po chvíli se mu v kočáru nelíbí.Zkusím mu oddělat ten spodek, třeba bude líp vidět. Do sedu ho dávat nechci. Ve sporťáku jezdí ještě často Dany a má plastová kola, pro malé mimi se mi nezdá. Tak jak je teď Domi byl Dany do roka skoro :sweat_smile: vleže a hotovo.
16. srp 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka takhle dlouho vleže? Já jsem Willa v kočáru posadila, když se sám posadil, tedy na začátku 8měsíce. Od té doby měl zdravotní nárok sedět :grinning: Ale ve sporťáku byl už od 6měsíce, v korbě přečuhoval :grinning: Ale byl to boj vydržet. On kočát nerad, takže řval skoro pořád, pokud nespal. Od 1,5 roku jsem kočár používala jen výjimečně.
16. srp 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jj, posadila jsem až v 11měsících :slight_smile: on ale obvykle stejně přes zimu měl kočár na spaní. Prostě šup do fusaku a hajííí. On neměl tendence vstávat nebo sedat přitahováním o něco..v tom kočáře ani neměl za co. Na poradně v 10m mi doktorka řekla, že krásně sedí, takže ho můžu v kočárku posadit, ale dávala jsem ho spíš do polosedu, vyloženě seděl až od jara (je v květnu), to už neměl fusak ale jen deku a nový kočár :slight_smile: a už nespával v kočáru ale doma. A jezdí v něm doteď :sweat_smile:
No a posadil se sám s nohama dopředu v 11,5měsících. Předtím od 10,5m seděl na patách.
16. srp 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka brzy určitě je,vozí se v lehu,jen někdy když vztekli mu ,,dopřeji,,rozhled:slight_smile:ale je to spíš polosed skoro leh..ten kočárek lkjhgfdsa asi 5poloh,tak to je ta dalsi po lehu..u nás to rozhodl tatínek a je fakt,že máme klid,moc se mi tam líbí,krásné tam spinka,hraje si..
@andelka no hračky u nás zabiraji krátkodobě:slight_smile:)dneska jsem ho musela vizitna ruku:(
16. srp 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf je to hubenour :grinning: jen to doma řekni jaké máme cvaliky:slight_smile: no taky jsem chtěla vydržet do září,ale tatínek to rozhodl a jelikož jde leh a Miky je takovej obrik neprotestovala jsem:slight_smile:
16. srp 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 ono je jedno, jestli lezi v korbe nebo ve sportaku. Vyjimecne na ruku? U nas je to casto. Pro jistotu vozim ergo a nosim.
16. srp 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 jeste jsem chtela napsat, ze pokud lezi, tak je to ok :slight_smile: Chapu, ze jste ho tam dali. A ten vyhled je pro ne fajn. A ty mas maleho otoceneho po smeru, nebo proti smeru? Jestli mu nevadi, že tě nevidí?
16. srp 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrita83 no holt se někdy člověk musí přizpůsobit situaci :slight_smile: Třeba Dany mi do půl roka vlezl do tašky, i oblečenej, v listopadu. Pak teprve šel do kočáru bez ní jen s dekou a pak fusakem. Domi už teď má v tašce tak 1cm místo, takže ji mám jen na přenesení do kočárkárny.
Jo, stejně jak
@verbalinka na ruce je furt, takže nosím manducu v kočáře :grinning:
16. srp 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka ergo máme taky,jen ho často zapomínám a co si budem povídat ruka,je ruka:slight_smile:no tady u toho kočárku to bohužel jinak nejde než po směru,takže mě nevidí a evidentně mu to neva:slight_smile:spíš mě,ale koukám přes strisku :rolling_eyes: no je v tom velkej frajer pokládá si nohy na to madlo,rád do toho kope a má kolem sebe spoustu místa..v hluboký nic neviděl koukal jen na,mě:slight_smile:prostě nuda:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. srp 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no kdybych nebyla takovej sklerotik:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:manduca,manduca,manduca:slight_smile:no přesně není jednotná šablona jak na ně,kazdej je originál:slight_smile:
16. srp 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 my mame jane, takze taky po smeru a minule mi to desne vadilo a budu to mit zase :-/ Nevidet na dite je na houby. Jako @andelka vozim ergo stale s sebou :grinning: Ale ona se uz lehce zklidnila. Ale v sobotu jedem na dovcu, tak budem nosit :slight_smile:
16. srp 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka je to blbé nějak mi to při koupi nedošlo :astonished: ale vidět na,něj je i tak a on je asi kochaci,tak že jde jen o zvyk:slight_smile:dovolenou si užijte,jedete po čechách?my jedem na víkend na moravu manducu běží:slight_smile: :slight_smile:
16. srp 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83
@verbalinka
@andelka tak já právě sháním nový kočár. Máme firkon verano celou kombinaci, kupovala jsem na prvního syna, ale sporťák mi total nevyhovuje. Hluboká korba je luxusní a kdybych neměla takového cvaldu, tak tam do těch 8m vydrží v poho. Táda tam do těch 6-ti m také vydrží, ale potom chci přejít na sporťák. A ten k tomu firkonu je fakt na houby. V zimě s fusakem se tam ten náš obřík nevejde, takže kupuji už rovnou teď nový sporťák. Jinak jsem posazovala také až když uměl syn sám sedět, takže v osmi měsících. Ale takové to mírné nadzvednutí myslím, že nevadí. Stejně většina sporťáků je od 6-ti měsíců a nejdou dát úplně do lehu, do roviny

Jinak před dvěma dny se Tadeášek otočil na břicho a pilně trénuje, takže já každou chvíli běhám a přetáčím ho na záda. Protože na břichu mrčí a řve. Tak na com tam lozí, kdy se mu to nelíbí, že? :grinning:
17. srp 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka no já chci s kočárkem vydržet :grinning: a snad pak i pro druhé.doufejme!ikdyž bych dneska možná volila trochu jinak..ikdyž kdo mohl čekat takového obříka :confounded: :astonished: :grinning: uvidíme co bude v zimě, jak to půjde, nemáme zkušenosti..
Jinak gratulujeme a vítáme Tadeáška v klubu převalit se schopných :grinning: :grinning: :grinning: a maminko hurááá, zas je víc veselo, taky každou chvilku otáčim, te´d navíc ještě zkousí lozit, tak že ryje čumáčkem do koberce, co z tohohle bude :grinning: :grinning: pěkně se u toho umí rozvášnit :grinning: :grinning: a já pak nemůžu nic dělat, jen otáčet, přetáčet povzbuzovat a pořád dokola :grinning: :grinning: jsou to šikulíni
17. srp 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka @petrita83 taky chodím a přetáčím zpátky na záda :wink: ještě to sám neumí a pochvilce se rozčiluje :slight_smile: jinak máme parašutistu :grinning: zvedne na bříšku ruce a nohy jako když se padá padákem :wink:
17. srp 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvam se, ze jsem vas takovou dlouho dobu zanedbavala, ale po prichodu z porodnice jsme meli manzelskou krizi a pak jsem taky tri mesice krvacela, jsou to tri tydny, co jsem byla na operaci, ale uz mam klidek...nas Matyasek bude mit 6 mesicu 2.9, ma cca 6700g a 64cm, stale plne kojen, pretaci se na brisko, zpatky, plazi se, uz i peruje na kolinkach...ja mam zpet vahu, kterou jsem mela naposledy na stredni skole, takze spokojenost :slight_smile: co je u vas noveho? Povidejte!!!
22. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tady vam predstavuji naseho broucka :slight_smile: je to posledni miminko, mamince lekari vyrkli ortel, ze uz nemuze mit deti, jeste, ze jsem si pospisila a mam dva chlapecky :slight_smile: duvody psat nebudu, jeste jsem z toho mimo...a poridila jsem si kozu a kozla a do toho stenatko jorksirka :slight_smile: mam o zabavu vazne postarano :-P
22. srp 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@deniskakubicek ahojky, teda to mě mrzí, ta krize (znám, taky jsme po prvním měli) i komplikace (z čeho to bylo? já jsem se čistila 10 týdnů,ale ťuk ťuk je to ok)...i že už je s rozrůstáním rodinky konec..ale hlavně že jste to s mužem ustáli, že jsi v pořádku (váhu závidím) a máš šikovné kluky :dizzy_face: Matyášek je rozkošný :dizzy_face:
22. srp 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek ahoj. To máš tedy krásné a šikovné dítě. Ten už toho teda umí :slight_smile: A jaký je štíhlý oproti mému cvaldovi :grinning: Jinak jsem na tom asi podobně. Také už další mimi nebude a já tak chtěla holčičku. Také mám dva kluky (Kuba a ten druhý měl být taky Maty, ale nakonec je to Tadeášek). Ale už jsem se s tím smířila. Manželskou krizi jsme tedy naštěstí neměli. Tu máme furt :grinning: Ne, dělám si srandu. Tak hlavně že už je vše ok a přeji hlavně zdraví
23. srp 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nasli mi tri nadory, nastesti jsem se pred tydnem dozvedela, ze nezhoubne!!! A bral mi celou sliznici, mela jsem tam hrozny neporadek, fakt, tri mesice jsem krvacela :-/ furt jsem mela atb a ruzne hormony, no bleee...vahu mi nezavid, jsem jak scvrkla rozinka :grinning: Kluci jsou zlaticka, jen Matysek je prsak a v noci se budi na prso i po hodine :-/

@neslusanka dekuju, on je rychlej jako jeho bracha a hlavne hrozne zvedavej :grinning: ja chtela dva kloucky a splnilo se mi to, takze nemusim truchlit :slight_smile: taky jsme chteli Tadeaska, ale rodina zavrhla :frowning2:
23. srp 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem tu teď moc nebyla, ale snažila jsem se alespoň dočítat... všechny dětičky jsou moc šikovné!! a fotečky krásné :slight_smile:
já nějak délku a váhu u druhého neřeším, zdá se mi, že snad bude trošku menší než ten první, protože ten je i teď extrémně velký - ještě nemá tři a půl, měří 110 cm a váží necelých 19 kg, vypadá min. na 5 let, ale chování tak na 2 a půl :D takže moc dobře znám ty různé pohledy a údivy lidí z okolí, u miminka je to ještě ok, ale když přijdete do obchodu s dvouletým, co vypadá na čtyři, začne něco žvatlat a prodavačka se na vás dívá, že s tím dítětem není něco v pořádku a nevěří, že je prostě ještě malý :D
Jinak toho našeho mladšího musíme už taky mírně posazovat, nechce ležet v kočárku, furt se zvedá nebo vřeští, že chce nosit nebo "sedět" :slight_smile:
Taky už přes dva týdny papáme zeleninku, začínali jsme mrkvičkou, pak mrkev a brambor, už měl i rýži, taky jsme zkoušeli kedluben, petržel, celer, špenát, takové ty polívkové zeleninky :slight_smile: zatím jsme se vyhli květáku a brokolici, jsou prdíkové, ale brzo zkusíme i to... dneska měl u snídaně žloutek z vajíčka, starší je teď posedlý loupáním vajíček, tak ten mladší kousek dostal :D asi nejedem nějak příručkově, dýni, cukyně, lilku a dalším pro nás netypickým zeleninám se asi vyhnu, my to skoro nikdy nejíme, tak proč by měl ten malý :slight_smile: ale ty příkrmy jsou moc fajn, už jsme vynechali jedno polední mlíčko, tak je to takové zajímavější, zatím to zvládáme hezky a malý je fakt šikovný jedlík, otvírá pusinku jak malý ptáček a ani bryndák někdy není moc třeba, všechno zůstává v pusině :slight_smile:
a poslední naše novinka (jsem se nějak rozepsala, tak raději končím :D) --- asi jsme dneska s babi našly PRVNÍ ZOUBEK!!! doufám, že jsem neměla jenom vidiny, ale máme tam malou čárku a babi už ťukala lžičkou :slight_smile: taky je už přes měsíc pěkně protivný, slintá jak bernardýn, v noci jsem už zavedla místo mlíka čaj (funguje!!!), tak bylo na čase...
23. srp 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karchinka jo, to znám, Danymu je 2roky a skoro 4měsíce, ale mluví jak roční. Naštěstí je docela drobnej (12,5kg a 94cm) :sweat_smile: ale i tak se občas lidi diví, že dvouleté dítě nemluví ve větách.
Péťa už má teda solidní jídelníček, k tolika druhům se dopracujem tak za měsíc. Ale ještě chvilku a taky začnem, jak půjdou děti do školy, tak bude mít první obídek :slight_smile: polední kojení vynechávat nebudu, potřebuju aby potom spal. Ale snad jak zavedem ovocnou svačinku, tak to kojení už zrušíme.
K zoubku velká gratulka :dizzy_face:
Jo a proč dáváš v noci čaj? :confused:

@deniskakubicek no potěš koště :confounded: . Tak to člověk i ty další dítka možné oželí. Hlavně že jsi už v pořádku. :slight_smile: Já bych potřebovala shodit tak 5kilo, ale kašlu teď na to, příští léto to jistí :sweat_smile:
23. srp 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
v noci dáváme čajík, protože už nekojíme a zjistila jsem, že on v noci neřve hladem, ale buď ho něco bolíí (asi ten zoubek), a to ho probudí, nebo chce čůrat - se snaží praktikovat bezplenkovku, on, ne já :D ale občas ho vyčůrat dávám, když je čas a hlavně kakat do plínky mi nechce už od 1. měsíce, ale v noci prostě bezplenkovat odmítám, má moc hezké látkové plínky, tak ať je používá :D takže mu trošku čajíčku (asi 30-50 ml) stačí, aby mi spal dál... doufám, že tak přejdem i na spaní bez flaštičky
@andelka
24. srp 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka aha tak to má zajímavý systém :slight_smile: já totiž bojuju s tím že starší vyžaduje v noci čaj už rok. :unamused:
24. srp 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no, já myslím, že my to teď máme s tím zoubkem, protože už mi spával celou noc (od 7/8 večera do 6/7 rána)... a taky jsem si všimla, že doma mi třeba spí celou noc, ale tady na horách ne... takže lepší přes noc třicítku čajíku než mlíko, se mi v noci začínal fakt přecpávat...
24. srp 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka no jo, ty zuby budou veselé. :unamused: Domimu se to nedávno změnilo, spal už 6-7h v kuse, takže v noci se budil jen 1x, no a poslední měsíc a něco se budí asi tak 3x, jinde než doma nespí, zubky zatím dávají pokoj...prý se kolem 4m dětem mění spánek, u nás by to sedělo u obou kluků. Navíc jak je ho celkem kus, tak možná má v noci fakt hlad, nebo když je teplo, tak žízeň. Uvidím jestli se něco změní s příkrmy a chladnějším počasím.
25. srp 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek