• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahoj holky, vidím, že už jezdíte ve sporťácích, to já počítám s hlubokou korbou až do zimi nejlépe i po :slight_smile: , místa tam je ještě hodně :slight_smile: Jinak naše malá nevím, kolik teď váží, jdeme ažv půl roce na prohlídku, ale řekla bych, že tak 6,5 kg, takže takové malé mimi mezi vámi :slight_smile:, je pořád jen na mojem mlíčku.
25. srp 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. srp 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@verusa.j krásné malé mimi :dizzy_face:
Já jsem musela včera ustoupit, vytáhnout sporťák a dát Domču do pololehu. Ten řev se nedal už. A ejhle, spokojený a dokonce usnul. Naštěstí neděláme dlouhé procházky, je to jen na přesuny.
25. srp 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - tak pokud to pomůže v tomhle, tak jo, to já zase bez kočáru ani ránu, na zahradu, na procházky, prostě pořád, malá zatím neřve, buď jí odklopím stříšku, aŤ vidí, neboje na břichu a ve předu jí oddělám kus stříšky a vidí taky :slight_smile: a nebo si tam hezky hraje
25. srp 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no, mi stříška sklopit nejde, ale jak byl na bříšku tak tam mi jde oddělat díl, že může koukat jen přes síťku. Ale to je klid tak na 5minut. My na dlouhé procházky nejezdíme, spíš jen do obchodu a zpátky, na hřiště a zpátky, na návštěvy beru manducu. Když dojdem na hřiště, neexistuje ho nechat v kočáře, mám ho buď v klubíčku nebo klokánku na rukách nebo si hraje na dece, to leží v pohodě a kouká kolem, nebo na bříšku. Hraní ho bohužel nezabaví :unamused: on je strašně společenský a zvídavý, v manduce mi taky čumí kolem :sweat_smile:
25. srp 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, páni, vy jste toho zase napsali.

Já nějak nestíhám, Danda už začal pomalu dávat kolínka pod sebe nebo si i stoupá na špičky, tak sem u něj, protože vždycky udělá bác a pak řve :slight_smile: Minulý týden byl na III.hexa a měl 7.640g, takže také žádné mimi.
Zatím jezdíme v korbičce, nohy vyndá ven, takže se tam vejde dobře :grinning:

My zatím příkrmy ne, sestřička říkala, že ještě měsíc máme vydržet a to já klidně vydržím, takhle to mám pohodlnější, když někam jedeme, že mu dám jen prso a je to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

Holky, chtěla jsem se zeptat, vy co ještě plně kojíte- už jste dostali ms nebo ještě ne? Já stále ještě ne a teda nevadí mi to, klidně bych ještě aspon půl roku mohla být bez :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek jejda, to je mi líto :frowning2: Hlavně, že je vše ok. Máš dvě krásné dětičky a to je určitě ted pro tebe ten největší dar.
27. srp 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Také chodíme k bráchovi do bazénu a Danďovi se tam moc líbí....
27. srp 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@luciasekf já už jsem ms dostala dvakrát :frowning2: byla jsme otrávená protože při prvním jsem to nedostala až do roka dítěte :pensive:
27. srp 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf Daník je krásný, to mě vůbec nenapadlo, dát ho do bazénu :cry: Škoda, teď už je pozdě
Na menzes jsem se také chtěla právě zeptat. Zatím také plně kojím bez příkrmů a kde nic tu nic. Klidně i celý život :grinning: U prvního jsem to dostala po 4,5m, ale po dobu kojení to bylo velice nepravidelné
28. srp 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka děkuji. No, poprvé byl ve velkém bazénu asi nějak v květnu nebo jak se udělalo to první horko a to řval (bazén měl asi 26°C) a ted tam šel a už se chechtal a tak jsme ho zkusili dát do toho kruhu a tam si lebedil teda užasně :grinning:
Já jsem právě prvního nekojila, jen jsem vydržela asi měsíc odstříkávat a pak už jsem měla tak málo mléka, že jsem to vzdala a ms jsem dostala do měsíce.

@kamik také bych to klidně brala do toho roka, nijak mi to neschází :slight_smile:
28. srp 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka ahoj, to jsem ráda, že Willík není sám velký. Má 3 a 3/4 a má 112 cm a necelých 19 kg. Pohledy okolí znám, nosí oblečení po svém bratranci (6letém) :grinning:

Byli jsme na dovolený v jižních čechách, super :slight_smile: Willík si hrál s kamarádem Tomem, Laura měla kamaráda Lukáška. A na konci dovči se poprvý sama otočila z bříška na záda :dizzy_face: Teď už se otáčí pořád. Včera jsem s ní byla na očkování (druhá hexa) a rovnou dr udělala 6měsíční poradnu. Vše v pořádku, je štíhlé dítě "jen" 6770 g a 66 cm :slight_smile:
Před cca 14 dny jsem začala dávat oběd, ale moc toho nesní. Ze začátku jedla krásně a teď se nějak zasekla a cpu to do ní. Sní někdy jen 60 g, někdy i 130. Snad se rozjí.
28. srp 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf super plaváček :slight_smile: My byli na dovče v aquaparku v Německu, ale Lauru jsem nesmočila. Ani mě to nenapadlo :sweat_smile:
28. srp 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf taky slušný buclík :slight_smile: my se chystáme na příkrmy příští týden, tak jsem zvědavá.
MS nemám, plně kojím (nedávám ani vodu ani čaj), u Danyho jsem MS dostala 11měsíců po porodu. Vůbec mi nechybí, nicméně jsem si koupila kalíšek, tak jsem zvědavá jak mi to s ním půjde. A taky se těším až budu moc měřit BT, je to naše nejoblíbenější antikoncepce. No takže se na Ms vlastně docela těším. I když na druhou stranu..občas mi bylo blbě dost..tak je to tak 50:50 :sweat_smile:
28. srp 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka nám to s papáním funguje úplně jinak - ze začátku tomu Peťula moc nedal a vztekal se, plival kousky, ale teď se mi zdá, že má nafukovací bříško, protože sní celou misku (takovou menší od Canpolu) a otvírá pusinku dál... a na bryndáku celkem čisto... a kousky už mu vůbec nevadí, právě naopak, babi to jednou z pohodlnosti mixla a ten den jsme skoro nepapali, jak to plival... takže asi budu muset začít vážit - kolik má takové mimčo sníst na obídek gramů zeleniny? zatím jsem to nikde nehledala... jsem netušila, že mu bude tak chutnat :D
jinak pořád bojujem se zoubkem... co jsem ho tam našla, tak v noci nespíme, přes den ještě větší protivka, prostě děs... i když už ťuká, tak zatím jde vidět jenom úplně málo a asi je ještě hodně v dásni... nebo nám roste druhý... u Adámka jsme zoubky moc neprožívali, ale on neměl ani prdíky nic :slight_smile: má nějaký posunutý práh bolesti... na horách mi letos stoupnul na včelu a řekl jenom au, bolí, za dvě minuty běhal dál
29. srp 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka kalíšek mám, koupila jsem po prvním těhu a max. spokojenost, je to super věc, ale musíš si zvyknout a dát tomu chvilku čas... určitě o 300 % lepší než tampóny a vložky
29. srp 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka teda, to je šikula, že nemusíš mixovat :slight_smile: množství je indivindi, máš děti, co sní 50g a děti, co sní hned 150. Dany jedl tak těch 120-150 a později 190-200 (kolem 10m)
Zoubky asi fakt rostou v tandemu, bobik malej. U Danyho jsme taky nějak nevěděli že mu rostou, a to mu narostlo 6 za 6 týdnů.
Z kalíšku mám radost. Mám Ladycup, jaký máš ty? Byla na něj akce, tak mě vyšel nějak na 450, to jde ne? Vzala jsem teda Lko, tak snad to bude dobrý.
29. srp 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mám klasický Mooncup, možná někdy zkusím nějaký hezčí a barevný jiné značky, prý jsou lepší, nemají tolik vroubků a prý snad jsou i poddajnější, ten Mooncup je takový tuhý, ale zatím není třeba, jsem spokojená... kalíšek pod 500 je super cena, mě taky tady v Ově v bavlnce vyšel podobně :slight_smile:
29. srp 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já mám růžový :slight_smile: v Bavlnce už jsem ho v eshopu nenašla (a do prodejny už to mám daleko), žádný kalíšek, ani ve 4babies, tak jsem ho objednala z netu, když byla ta akce. :slight_smile:
29. srp 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my máme novou zábavu, taháme se za ponožku a snažíme se jí sundat a nacpat si paleček do pusiny :slight_smile: Ted z toho usnul :slight_smile:

@karchinka tak to je malej šikulka, že už zvládá kousky. At ho zoubky moc netrápí a brzy se klubou. Daník je ted také přes den děsná protivka, pořád si šahá do pusi, cintá, ale mě tam nepustí se juknout :frowning2:

@andelka já také nedávám nic, jen prostě MM.

@verbalinka gratulka k otáčení. Daník se občas otočí ze zádíček na bříško, ale líp mu jde ze zad na bříško :slight_smile: Dává kolínka pod sebe a kroutí se jak žížala, když mu nejde pro něco vlízt :slight_smile:
29. srp 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka to je dobře, že takhle pěkně jí. A jak dáváš ty kousky? Vůbec nemixuješ, nebo mixneš jen lehce? Porce je cca 125 - 250g. U Willa jsem o zubech taky nevěděla, jsem zvědavá jak to bude u Laury.
@luciasekf jsou to malý žížalky a je to srandovní :dizzy_face: Už aby lezla a zabavila se sama svými přesuny :slight_smile:
29. srp 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no, budu muset vážit :slight_smile: je to žralok.. nemixuju vůbec, mačkám vidličkou, je to pracnější, ale zatím jsme nezkoušeli maso (nějak nebyl čas, furt se stěhujeme chata, babičky, dělá se nám v bytě elektřina), pak maso jasně mixovat budu, to asi moc vidličkou nepůjde :slight_smile: ale někde jsem to i četla, že se dětem nemá mixovat, že buď vidlička nebo pasírovat, jinak já to mám od mamči, klasická stará výchova, že pak mi malý bude mrmlat nad kousky, když si moc zvykne na mixování :slight_smile: a taky to bude tím, že jsme zatím nekoupili jedinou skleničku, všechno domácí strava, ty první skleničky mixované jsou...
31. srp 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, konečně jsme vše dočetla a mám chvilku taky něco napsat :grinning: My jdeme na pulročni kontrolu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá kolik malá váží a měří. :slight_smile: Jinak je to malá šikula už asi měsíc se otáči na břiško, když ju to nebavi na zádech tak se otočí a hraje si na bříšku. V kočárku když se jí už nelíbí, tak ji otočíme na bříško a je klid. :slight_smile: Ona je na bříšku strašně ráda. :grinning: :grinning: :grinning:
A před dvěma týdny zjistila, že má možky a prstíky, tak si je pořád drží.
zatim se mějte pekně a hodně zábavy s těma malíma prckama :grinning:
2. zář 2012 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, máte všechny originál manducu nebo máte některá zkušenost i s jinými nosítky, starší jde do školky, tak po něčem pokukuju, školku máme za barákem, takže na ty tři minuty se mi kočár moc vytahovat nechce... dívala jsem se na Fler, že tam toho je hodně šitého, ale nevím, které by bylo fajn... šátek jsem zavrhla, jsem děsně nešikovná a originál manduca mi přijde dost drahá a nevím, jestli bychom ji využili
2. zář 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka ahoj, souhlas se satkem. Mam ho doma a nepouzivam. Koupila jsem Ergo a super :slight_smile: Manduca byla pro me nepohodlna. Pouzivam ho skoro kazdy den. Mam volny ruce a Lola si brzo zvykla a je spokojena :slight_smile:
2. zář 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka a jaký je rozdíl mezi manducou a ergo nosítkem, že ti manduca neseděla? jsem myslela, že je to podobné... já teď koukám po mei tai, měly by být taky snad dobré na zádička a kyčličky (měli jsme normální obyč. nosítko a kamarádka mě seřvala, že to není ergonomické nošení dětí, ale pro poštu nebo do večerky bylo dobré :D... ale už se tam moc nevlezem)
2. zář 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já jsem zkoušela ještě bondolino a beco, no a vyhrála manduca. Do erga se musela kupovat vložka a mi se moc nelíbilo provedení, navíc tady v okolí to nebylo kde vyzkoušet, manduca mi seděla hned. Dá se sehnat i z druhé ruky za lepší cenu. Na šátek jsem taky levá :sweat_smile:
2. zář 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já jsem vysoká a manduca byla o něco kratší pro dítě a nešla mi moc lehce zapnout. Ergo jsem nasadila a seděla perfektně. Jsou to v podstatě stejná nosítka, ale jinak řešená - zapínání apod. @andelka do erga se kupuje vložka jen do max. 4měsíců, potom už není potřeba. A stejně bych miminko do nosítka nedávala. Mám pocit, že to pro jejich bortící zádíčka není vhodné.
3. zář 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dnes dala Willíka do školky a tvářil se spokojeně :slight_smile: Už je zvyklej z minulého roku, tak snad to bude ok. Akorát je říďa proházela podle věku, takže původních kamárádů zůstalo jen pár a má tam hodně nových. Doufám, že jich tam bude brečet málo - on to nerad poslouchá (se mu ani nedivím :sweat_smile: ).
Laura má už přes týden tekoucí levé očičko. Měla to jako malá, pak se to ztratilo a teď se toho nemůžeme zbavit. Dr předepsala ATB v kapičkách a doufám!, že se oko zlepší, protože jinak jí hrozí průplach :cry:
3. zář 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no, Domiš byl poprvé v nosítku v 6 týdnech tuším, ale víc ho nosím až od těch 4m. Mám pocit, že Ergo si víc chválí vyšší maminky a manducu menší. Já jsem malá, tak asi proto mi sedí. :slight_smile: Jinak oboje je dobrá volba. rozhodně lepší než klokanky, to nemůžu ani vidět :angry:
Jé, tak to je nemilé, že mu ubyli kamarádi, ale určitě to zvládne a dětičky snad moc plakat nebudou.
Víš, já po zkušenostech s Danym bych na průplach šla hned. Co jsme se nachodili k doktorům, kapičky, atb, a setjěn nic nepomohlo. Pak minutka na spešl očním a bylo po problému. :wink:
3. zář 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek