• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka tak malej? Ale je pravda, že manduca je na to stavěná :slight_smile:
Já se průplachu bojím. Dřív pomohlo 2 dny kapat ophthalmo a bylo po problému, jenže teď jí teče žlutý cosi... Zkusím ty atb a potom kdyžtak oční. A jak dlouho jsi to s Danym řešila?
3. zář 2012 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka jj, byl tam celý schovaný. v manduce šel ve 3m na kontrolu kyčlí :slight_smile:
Průplach není nic strašného, neboj. No řešili jsme to skoro 3měsíce. Něco nepomohlo vůbec, něco na chvíli, stejně se to vždycky vrátilo. v 5,5m jsme šli na průplach a bylo dobře. Domčovi to začalo taky, ale tomu jsem to hned masírovala a byl klid. U Danyho mi to masírování ukázali až na tom spešl očním, a to už bylo pozdě. Za asi měsíc byla kontrola a rovnou průplach. dneska po zkušenostech bych mu to nechala udělat hned zkraje a byl by klid.Ale oni tuším čekají tak do 5-6m jestli se to nespraví samo jen tím masírováním, ale většinou ne.
3. zář 2012 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky tak jsem si tu manducu objednala taky :slight_smile: už mě bolí záda a ruce z toho nošení :frowning2: příští týden jdeme na kontrolu tak jsem zvědavá kolik bude vážit :wink:
5. zář 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte holky. Tak po delší době se opět ozývám s novinkama. Včera jsem byli na očko a hodila jsem tam Tádu na váhu, a teda .... těžce zklamal. Za posledních 5 týdnů nabral jen půl kila. Takže váží v necelých 6-ti m 8800g. A to jsem si myslela, že se už bude blížit k 9,5 kg :grinning: Tak už mi asi smetana došla, zásob má dost, tak třeba začne náš michelinek hubnout.
Jinak, starší syn nastoupil do školky....masakr, boj, řev, jsem z toho celá špatná, nespím, nejím, i krámy jsem z toho dostala, migrénu, průjem, zvracím.... nesu to hůř jak on. Na něj jsem se připravila, věděla jsem, že bude plakat, bude to násilím, nebude tam chtít chodit, přesně vím, jak jeho den probíhá. Jen tam posedává, polihuje, někde v koutě, s nikým se nebaví, jezdí si s autkem, fňuká ..... Ale na sebe jsem se nepřipravila. Tak snad to zmáknem, ustojíme a za pár týdnů bude fajn. Chjo :cry:
5. zář 2012 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@neslusanka to je jenom začátek zachvíli se to podá a bude do školky chodit rád :wink:
Helenka se dneska vztekala nechtěla jít ze školky :rolling_eyes:
5. zář 2012 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka no já jsem cvrčkovi navážila doma 8,7 - doufám,že nám to váží špatně :sweat_smile: uvidíme na kontrole. Už by měly kluci přibírat pomaleji, s příkrmy a větším pohybem.
Ta školka mě mrzí....a musí tam chodit? Když to zvládáte špatně oba dva?
6. zář 2012 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka no, tak to jsme s váhou na tom podobně. Pokud vám to teda váží dobře :grinning: Vím, že od půl roku se přibírá pomaleji, ale ještě půl roku nemáme a za 5 týdnů jen pul kila mi přijde málo. Předtím totiž nabral vždy cca za 4t 1,1kg. Ale asi to bude tím pohybem. Valí se na břicho o sto šest, furt mlátí nohama, rukama, často leží i na boku....
A co se týče školky, tak Kuba by tam nemusel, jsem přece doma, ale.... on nutně potřebuje kolektiv, musí si zvykat na jiné lidi a prostředí. S ním se totiž nic nedá, nemůžeme chodit na návětěvy, oslavy, výlety..... a to fakt není dobré. Přiští rok by to bylo stejné, nebo možná ještě horší. Já už jsem v pohodě, Kuba ráno pláče, ale učitelky říkaly, že ve školce se potom už uklidní a jen občas spustí, a to většinou, když začne řvát někdo jiný. Tak snad si zvykne. Zkušební doba je 3m, jako v práci :sweat_smile:
7. zář 2012 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka no, Domiš přibral teďka mezi 3 a 4m 750g a mezi 4 a 5m 660g, takže se to asi snižuje už. Ale i tak je to teda bucloch, fakt cítím jak je těžký, dělá mi to problém hlavně v nošení,nejlíp by mi vyhovovalo "nasedato" v náruči, jenže na to je ještě malej. Tak ho nosím hlavně v klokánkovi, to si můžu aspoň ruku opřít o břicho. :sweat_smile:
Jak to že jste nemohli nikam chodit? Ne že my bysme nějak extra chodili, ale na výlety jo, oslava nás čeká, křtiny, asi budem v restauraci, tak jsem zvědavá. Dneska jsme byli v shopping parku a šlo to, ale byly jsme dvě, s mamkou.
To je dobře že už si zvyká. My bydlíme nad školkou, tak jsme teď viděli chlapečka na zahradě, jak stojí u dveří do školky, že už chce domů. Ale nechal se p.uč ukecat :slight_smile: Schválně jsem se koukala, protože zrovna vedle něj stála dcerka kamarádky, která též šla poprvé do školky, tak ji tak trochu kontrolujem, jestli zvládá. No a jen u něj stála, ale nepřidala se :slight_smile:
7. zář 2012 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme byly ve čtvrtek na pul roční kontrole a injekci proti pneumokokum. :unamused: Tak Niki váží 6890gramů a meří 66cm. Doktorka nás pochválila :wink: , že tak vypadá spokojené miminko, tak nás potěšila :slight_smile: . A zítra začánáme s mrkvičkou a bramborem, tak jsem zvědavá jak to bude malé chutnat :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2012 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@daniela.250 Niki je šikulka, pochvalu si zaslouží :dizzy_face: mrkvička ať chutná :slight_smile: Domi měl mrkev s bramborem včera, první lžiška opět škleb, ale pak otevíral pusu ochotně, kombinace mu zachutnala. Zítra ji má pro velký úspěch znova :grinning:
7. zář 2012 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
My asi začneme dyni :wink: dostala jsem dvě velký od mamky ze zahrádky :slight_smile: už jsem z jedny dělala marmeladu a nastrouhala
Jsem do mrazáku:grinning: uvidíme jak mu bude chutnat :slight_smile:
9. zář 2012 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak mi máme dneska po kontrole. Už mu rovnou udělali 6měsíční. Také už moc nepřibírá, tak má 7.840g a 69cm. Prý je výškově a váhově na tom akorát, tak jsem spokojená, ikdyž u nás v rodině mu říkají buclík, melounek, tlustoch,.... nj už jsem si zvykla :slight_smile:
Dostal poslední P13 a další očko až po někdy kolem roku. Máme začít s příkrmy, tak začneme po neděli po té svatbě. Aby jsme na to měli krásně klid a doufám, že mu zachutná. Já jsemmu koupila skleničku první lžička mrkev, tak uvidím, zda bude baštit.

@neslusanka tak to mě mrzí, že Kubík nechce chodit do školky a žes to nesla i ty špatně. Můj Kubík je se mnou také doma, nevadí mi to a asi bych to také špatně nesla :frowning2:

@daniela.250 to je malá prdolka, to ty klučíci tady mají snad všichni kolem těch 8-9kg :slight_smile:

Jinak včera už Danďa vypiloval otáčení i nazpátek, tak jede, sem a tam a já ho už vážně hledám všude, ted už byl 2x pod postelí :cry: A také už pěkně dává nožky pod sebe, ale ještě asi neví, že k tomu může použít ručky a lézt, ale však má ještě čas, tak at ještě chvilku počká :slight_smile:
10. zář 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
tak se zase hlásím, doma šílený zmatek, dělali nám v bytě novou elektřinu, takže jsme museli i zedničit, škrábat zdi a malovat... všude šílené vrstvy prachu --- a do toho Adámek poprvé ve školce!!! jsme bydleli u babiček a jezdili do školky trolejbusem...
@neslusanka úplně tě chápu, malý byl ve školce první dva dny s náma jenom na hoďku a od středy pak sám... první den sám měl úplně odřené jedno očíčko jak plakal... ale paní učitelka říkala, že to je každý den lepší, ale to ráno je hrozné, on snad nikdy nepláče, většinou jenom křičí, ale když ho nechávám ve školce, tak tak lítostivě tiše pláče, je to hrozné, bych brečela s ním, kdybych se fakt hodně nedržela, ale taky potřebuje kolektiv a trošku jinou autoritu, já už někdy fakt nevím, co s ním, jak je divoký... ale za 4 dny ve školce vidím úplně zázraky, obuje si sám botky (to už uměl, ale proč by to dělal, když má maminku, že? :slight_smile:), všecko se snaží dělat sám, vykládá mi věci ze školky, ví, kde si má co dát a kde co vzít, dokonce po sobě utírá záchod, když počurká!!! prostě moje výchova za 3 roky nic, ale ve školce stačí 4 dny a všechno jde :D taky doufám, že se tam dobře chytne, když ne, jsem doma a budem spolu, ale zatím se vždycky do školky těší, pláče jenom při odcházení... dneska měl boty plné písku a písek i ve vlasek, takže to je asi dobré znamení, že si tam hraje :D držím palce, ať se ti tam taky brzo chytí, mi zatím ty 4 hoďky denně fakt pomáhají, je fajn mít chvíli s tím druhým malým klid
10. zář 2012 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@karchinka a pořád malý po ránu pláče? A když pro něj na oběd jdeš, tak taky začne plakat? My teď bohužel do školky nechodíme. Chytl rýmu, kašel, teplotku, což mě fakt štve, protože příští týden začneme zase na novo. A máme to taky tak. On vše umí, ale nedělá, má přece maminku, tak si vše vymrčí a řekne, já to neumím, mě to nejde a basta, nic dělat nebude. Ale myslím, že ani ve školce to zatím moc nedělal. A přitom když chce, když mu o něco jde, tak zvládne všechno. A je fakt zajímavé, že ve školce vidím plakat jen kluky, holčičku jsem ještě neviděla. Za to v dospělosti jim ani slza neukápne :grinning:

@luciasekf Daník je šikovný. Už aby se to i náš Táda naučil, bo mě nebaví lítat co minuta a přetáčet ho. A pod postelí? :grinning: Pobavilas
11. zář 2012 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka to je mi líto, že jste teď nemocní, určitě je to fakt lepší nepřerušit, ale co člověk nadělá... Adík pláče ve školce jenom ráno, po obídku tam už asi docela řádí, jednou jsem ho tam našla lozit pod lehátkama, vždycky se strašně raduje, že jsem přišla a je to úplně krásné, jak mě vítá a je rád :slight_smile: jinak dneska úspěch, jsme si ráno ukázali pár děti a maminek, jak se loučí a děti nepláčou, Adík se sice tvářil jak opařený, ale taky mi pak dal pusu, mávnul lehce ručkou a poprvé neplakal... možná plakal potom, to už nevím, ta učitelka toho moc neřekne, ale snad už to budem zvládat líp, uvidíme zítra... jinak ráno do školky vůbec nechtěl, jsem myslela, že ho tam nedostanu, ale pak pomohl trik s autama, miluje všechny druhy aut a ve školce je prý Seat :slight_smile: ale asi ho tam nechci dávat na spaní, je mi ho líto...
Petík už taky zkouší lozit, začíná se zvedat, hlavně dupku, ale už i trošku na ručkách, ale ještě to moc nedává... a už se zkoušel i trošku plazit... a samozřejmě se furt točíme ze strany na stranu a zpátky, bude to divoch... jinak si vynucuje nočník!!! i když by moc neměl sedět, tak už ho občas musím na chvíli posadit na nočník, se mu tam strašně líbí a rád tam čůrá a hlavně kaká... máme nějaké divné dítě, nechápu, jak si sám může vynucovat tyhle věci v necelých 6 měsících!!! kdybych nebyla takový lenoch, tak možná už ani nemáme plíny :D
11. zář 2012 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Čauky my jsme měli krizi se spaním :frowning2: v pátek to vyvrcholilo nevím co mu bylo :frowning2: zub se zatím žádný nevyklubal :unamused:
Už týden dáváme příkrmy docela i jí včera jsme zkusily něco i s masem a to mu vyloženě šmakovalo :dizzy_face:
17. zář 2012 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak se přidáváme do řad příkrmáčů :grinning: Včera jsme začali poprvé dávat mrkvičku a na to, že to měl poprvé, tak mu to myslím celkem chutnalo, nic neprskal,tak to je dobře :slight_smile:

Jinak pátek jsme byli bráchovi na svatbě a na to, že tam bylo dost lidí, tak byl hodnoučkej, i si ho chovali cizí, tak sice chvilku koukal, zda tam jsem také, ale nebrečel. Dříve to bylo hrůza, stačilo, aby šel k někomu jinému než ke mě a spustil :slight_smile:

Také jsem se včera dozvěděla, že moje spolužačka ze základky v pátek umřela, chjo. Zjistili jí leukémii asi před čtvrt rokem a šlo to hrozně rychle :frowning2: V pátek by měla mí pohřeb, tak asi půjdu, pokud seženu hlídání.

Jo, asi také budeme muset vyndat sporták, v korbičce se zvedá a vzteká až hrůza
17. zář 2012 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamik u nás v pátek v noci taky masakr. Zuby se ještě neklubou, tak nevim :unamused: a super že mu chutná :dizzy_face:

@luciasekf ach jo,to je hrůza. :frowning2:
Já musím dávat Domču taky do polosedu, nebo aspoň trochu nadzvednout, jinak mi řve.

Dneska jsme byli na půlroční kontrole, má 8 890g a 67 cm :slight_smile:
17. zář 2012 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka taky nevím co se děje :confused: dneska v noci super jenom jednou se probudil zato včera přes den naspal jenom půl hodiny dopo a půl hodiny odpo :frowning2: Jinak krásné míry máte :wink:
@luciasekf taky už vyndáme sporťák :wink: je to smutný mladá holka :pensive:
18. zář 2012 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamik no můj spal včera výjimečně v kočárku 2h, ale pak už vůbec. Dhneska jsem kojila 4x, jako obvykle..ale aspoň vždycky hned usnul.
18. zář 2012 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminy a dětičky. Tak dnes jsme byli na půlroční. Chybí nám 20g do 9 kil a máme 70cm. Takže dobré, už to asi nebude drastické přibírání. Zítra začínáme s příkrmy
Také vám ty dětičky začali zlobit, nespat a plakat? U nás mazec. Jsem totálně nevyspaná, vyřízena. Tadík ve dne je pořád na břiše, ale přitom tam furt mrčí a když ho nepřetočím, tak spustí srdceryvný pláč. A spí po 20-ti minutách. Vůbec nestíhám nic udělat. No a v noci.... budí se každou hoďku, opět je na břiše a mrčí a potom nemůže usnout. Já ho snad začnu uvazovat
19. zář 2012 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka ten můj se taky ještě nepřetáčí zpátky :wink: taky chodím a obracím zpět na zádech vydrží chvilku a je znovu na břiše a rozčiluje se :rolling_eyes:
Jak mu chutná a co jsi mu dala dobrého?Já jsem mu udělala kaši z červený řepy :slight_smile: ten nářez v plíně co měl to jste ješte neviděli :grinning:
U nás se to trochu zklidnilo :slight_smile: spinkal dneska hodinu dopo a hodinu a půl odpo tak jsem spokojená :sunglasses:
20. zář 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamik tak dnes poprvé dostal mrkvičku. No ale teda, moc mu to nejelo. Ledva jsem do něj nacpala ty dvě lžičky. Zítra to má opět :grinning:
Už aby se naučili něco nového, to potom dají zase na chvíli pokoj :slight_smile: Zkouším mu dávat i různé nové hračky, do lehátka, vozíku, postýlky, na zem... a nic. Mudr. říkala, ať ho tak nechám, ať k němu pořád neskáču a třeba na břiše usne. Jenže já vím, že neusne. A neskáču k němu hned, až když začne plakat
Řepa? Tak ještě že to bylo jen v plínce. To jde pěkně blbě vyprat, nebo spíše nevyprat. I když ta mrkev také není žádný zázrak. A jak si to dělala? Si pamatuji u prvního, jak jsem mu dávala řepu a zasvinila si půl kuchyně než sem to připravila
20. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka měl řepu dva dny za sebou při vaření jsem naštěstí si nic neobarvila ale máme zničený jedno bodíčko ten první den jsem ho totiž po jídle vyndala z lehátka na zem a on si ubliknul a utřel to rukávama :unamused:
S tím spaním jsem to zakřikla v noci byl hodinový konzert u nás :angry:
21. zář 2012 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@kamik ten má krásné vlásky!!!
tak nám už se to naše štěstí dneska začalo pohybovat po bytě na čtyřech... zatím menší vzdálenosti a ještě tak nešikovně, ale už zvedá dupku i do stříšky a staví se na špičky, asi to teď budem mít napínavější... ale čekala jsem to, už nějaký ten den "péroval" nožkama a dupkou na čtyřech a hezky už na těch čtyřech držel tvar, byla to jen otázka času, kdy se někam pohne..
jinak takhle jsme vyřešili nosítko - starý závěs s dekou a šicí stroj :D funguje na jedničku... (snad to na té fotce půjde vidět, kvalita nic moc)
22. zář 2012 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@karchinka jsi hrozně šikovná za pár korun takový super nosítko :dizzy_face: fakt paráda :wink:
tak nějak si nedovedu představit že malý Peťa už pomalu leze :slight_smile: musí být hrozný šikula :wink:
Ten můj se zatím neobrátí z bříška na záda a plácá sebou jako ryba na suchu :grinning: Helenka taky byla ve všem mezi posledními tak mě to ani nepřekvapuje on to zvládne akorát mu to bude dýl trvat :dizzy_face:
24. zář 2012 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte. Nějak je to tu mrtvé. Nikdo nemá žádné novinky? Jak jste na tom s papáním? Jedete podle doporuč.návodů, nebo tak nějak spíše podle sebe? My začali teprve před týdnem, ale už po čtyřech dnech jsme jedno kojení nahradili obědem. Malý toho vyloženě sežere. Až se bojím, že je toho na něj příliš. Třeba dnes snědl 200g (dávku na dnes i na zítra, takže zítra musím navařit znova :grinning: ) a ještě mu to nestačilo, takže si ještě cucl mlíka. Já to fakt nechápu. A vnoci jíme 2x a v 7 ráno budíček na papání. To první syn zhruba od těch 6-ti měsíců nejedl v noci už vůbec
28. zář 2012 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka ahojky, no já mám doma marody, hlavně Domi teďka převzal štafetu.
My přikrmujem 4 týdny, sní tak 125g a pak tak za hoďku se ještě kojí. V noci tak 3x. První kojení asi nahradíme až příští týden svačinou ovocnou. Snad teda. Mi se i první budil v tomto věku takhle, až od 10m 1x a od roka spal celou noc.
28. zář 2012 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak já teda na chvilku zaskočím :slight_smile:
Nějak na mě vše padlo a zvažovala jsem i psychologa, nakonec jsem si koupila přírodní prášky a je mi trošku líp.

Lola se posunuje, ale dost zvláštně - má tzv. volný styl :grinning: Vystrkuje zadek nahoru, pak poskočí dopředu, klekne si, spadne na bříško, tím se posune a zase na čtyři, zadek nahoru... Zdá se mi, že má ještě slabší ruce a na klasické lezení to ještě není. Ale nějak už nic nehrotím. Je ve sporťáku, zvedám ji do polosedu, aby viděla, občas mi sedí na klíně, když je potřeba apod. A co se týká jídla, tak bojujeme. Obědy max. 200 g, a to je jen, když má dýni. Jinak kolem 150g a od 80g to do ní cpu nátlakem. Svačiny jsou úplný horor. Zatím má jednu odpolední a ovoce jí vůbec nechutná. Sní max. 100g skleničku, většinou ani to ne. Do toho u oběda pořád máchá rukama, strká si bryndák do pusy, je opatlaná. Syn otvíral pusu celý oběd, jedl 200-250g (později i 300g) @neslusanka - je to normální :wink:
Od příštího týdne začnu s kaší na večeři. Už ji párkrát měla, když jsem potřebovala pracovně k večeru ven a docela jí prý chutnala. Zkoušela jsem i UM, aby se naučila a já jí mohla v klidu časem do toho roka odstavit, ale samozřejmě jí nechutná. V Dm jsem dostala tekutou kaši do flašky a odstrkovala to rukama. Teď jsem dostala v lékárně balík Sunaru, tak zkusím, jestli to nebude lepší, než Nutrilon. Pití dávám vodu a Rooibos a obojí jen kouše, ale pije výjimečně.
No a syn přinesl rýmu. On slabou, Laura chrochtá a drží se jí. Odsávám, kapu Nasivin... :unamused:

@andelka jak je Domčovi? U těch miminek je to náročnější :frowning2: Jsem ráda, že jí taky takhle málo. Ale já už potom nekojím. Dávám svačinu a kojím až po cca 4-5h od oběda.
@karchinka to jsi šikulka :slight_smile:
28. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka hele, ale to ti jí docela hodně. Mi starší jedl klasicky 140-150g (jak jsem přestala dokojovat v 10m tak 190g) na oběd a 100g kelímek mu stačil k svačině. Ani Domi nepočítám že by jedl víc. a teda taky máchá rukama a dělá blbiny, ale má v ruce svou lžičku, tak se zabaví.
Já teda nechci dávat UM moc brzo, ani flašku. Uvidím ke konci prvního roku, ono kdyby pak UM nevzal, ale jedl by jogurt, kaši..tak to už nevadí že by nechtěl UM.
No, je to lepší. Neměl včera ani teplotu, i v noci celkem spal. Odsávám jendou ve dne ajednou před spaním v noci. Ani mu to moc neteče z nosu už, tak snad se to zlepšuje a bude brzo dobře. Dany už je úplně v pohodě. Tak doufám, že i Laurince bude brzo dobře.
29. zář 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek