• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahoj,
musela jsem si změnit login.Jsem lenpet.
Staník měří 66cm a váží 6,5kg.Dlabeme kaši a sní 150ml a dělá že chce ještě.Ale nechce pít z flašky.
29. zář 2012 v 19:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petlenina jé, to je fajné drobné miminko :slight_smile: ale pěkně baští. A jakou kaši dáváš? S tou flaškou to myslíš jak?Já jsem mojemu ještě ani flašku nezkoušela, jakože přidávat vodu nebo čaj, zatím myslím to není ani potřeba. doufám, že pak rovnou pochopí hrnek s pítkem :sweat_smile:
29. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka dáváme od Hami,Hipp,Sunarka.Ted máme pšeničnou s jablky.a ta mu hrozně chutná.vůbec nechce z flašky.Dávala jsem mu sunar,vodu,kojeneckou vodu,štávu dětskou,čaj a on si s tím dudlíkem na flašce hraje,místo toho aby sál tak to kouše.Už tak drobnej není,až budeme mít fotky,ukážu.
1. říj 2012 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina aha, takže jsi začala kašema a ne zeleninou? Domi teda zatím jí zeleninu a teď druhý den jabko. Flašku jsem zkoušela nedávno cvičně, ale taky si s tím hrál. Starší ji okusoval 2měsíce než buď to pochopil, nebo začal mít potřebu pít.
Ukaž ukaž. Mi přijde jako takové skladné miminko :slight_smile: Domi měl tolik v 2,5měsících (délkově jsou skoro nastejno)...moje záááááda :sweat_smile:
1. říj 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina jo, to je fakt prcek, oproti tomu našemu :slight_smile: My máme 9 kilo a záda mě teda už bolí fest. Náš Tadík flašku zvládá v poho, protože od narození jsem mu ji občas dala s odsátým mlíkem, když jsem potřebovala jít pryč.

@andelka taky mi přijde sníst po pár dnech zavedení příkrmů 200g. A to právě ten náš malý zvládne, ale nechci mu tolik dávat. První syn takové množství jedl min. po dvou měsících příkrmů. A ne po 4 dnech. To si myslím, že stačí kolem té stovky. Ale kojíme tedy také pořád. A vnoci 2 - 3x, jako Ty. Ještě tě to baví? Asi za chvíli začnu dávat na večer kaši a ovoce zavedu až potom. Jen nevím, zda to pomůže, ale byla bych ráda. Už jsem fakt hoooodně unavená. Vstávat 3x k Tádovi, 1x ke Kubovi a budíček ráno kolem půl 7 :frowning2:
1. říj 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka to popisuješ dnešní noc u nás :grinning: budíček 6.30 je ale u nás bráno jako luxusní :sweat_smile:
No nebaví mě to, ale je to nejpohodlnější a nejrychlejší uspání, nemůžu ho nechat řvát, protože spíme se starším a taky když jsem s ním dýl bdělá, tak to je pak napalici. Nejlepší je se jen přitočit, dát prso, dřímkat a pak se otočit a zas spát. Já jsem uvažovala o kaši, ale nějak nejsem přesvědčená, že by to bylo na bříško teďka to nejlepší, ani že by dýl spal. A taky jsem teda upřednostnila dát dřív ovoce, abych mohla ho nechat dopoledne hlídat. A taky u dopoledního kojení dělá kraviny, protože ho ruší Dany, takže kojení je o nervy, přerušované a pendrek mu dá. S přesnídávkou je to lepší. Dneska snědl 80g pyré, po hodině jsem ho dokojila a pak usnul hned a už hodinu chrní.
S tím množstvím je to asi individuální, některé děti sní brzo hodně a jiné i po měsících malou skleničku. Jako nešla bych na to na sílu, nutit mu to,ale když by jedl a nebolelo ho bříško, tak po těch 14dnech bych to už neomezovala nějak.
1. říj 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka přesně tak. Už jsem mu v noci dávat chtěla jen 1x, ale když se potom znova vzbudí, tak buď usne až po hodině, nebo vůbec a řve, takže mu to prso stejně dám. Takže tuto noc jsem to už vůbec neřešila a hned jak byl vzhurů, dala jsem mu cucnout a byl klid. Takže kdyby byl vzhůru 3x, ale byla to rychlovka, že se ani nestačím pořádně probrat, tak to jde. Ale jakmile jsem s ním 2 hodiny vzůru, tak to už šílím.
Já tedy zkusím dát nejdřív tu kaši místo ovoce, nepotřebuji nikam pořádně chodit a když jo, tak mám zásoby mlíka na mražáku :grinning: Pak dám vědět, zda kaše zabrala, i když pochybuju. Jen nevím, kdy ji mám začít dávat. Zatím je to jen 10 dnů, co jsme na zelenině, maso a žloutek jsem ještě nedávala. A máme teprve odzkoušenou mrkev, brambor, cuketu a dnes vařím brokolici. Takže to asi jěště pár týdnů potrvá, než začnu s kaší. První syn přestal v noci úplně jíst už od 7,5m a většinou spal celou noc. To bylo fakt super. Jen ale zase nespal od narození vůbec přes den, takže je jasné, že někdy to dohnat musel :grinning:
1. říj 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka jj, přesně, když se vzbudí 2x, ale hne dusne, tak je to dobrý. Nedávno se ale vzbudil před 3h a trdlovala jsem s ním do 4.30 a v 5.30 jsem vstávala se starším. Tak to bylo maso.
To máš dobrý, já jsem nikdy neodsávala, takže zásoby nemám. Proto tu svačinku zkouším, aby mohla babi hlídat.
Hm, to by bylo ještě brzo, já tak nějak dodržuju odstup 4 týdny. Takže kaše u nás nastoupí za měsíc. Zeleninu jí měsíc, ovoce druhý den. Maso a žloutek plánuju dávat tak za 14dní. Takže u všeho nového bude odstup minimálně 2týdny.
Já teda pochybuju že bude spát celou noc, i když bych ráda. Starší spal celou noc až po odstavení (resp. až když jsem kojila jen ráno a večer).
1. říj 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no mě právě u prvního v těch 7,5m došlo mlíko, takže jsem skončili na UM, tak možná to bylo i tím. Ale už jedl svačinu, oběd a večer kaši, plus k tomu 3 - 4x UM a v noci nic.
A ty noci znám. To máme každou druhou. Vždy dvě hoďky vzůru a když konečně zabere a já taky, tak začne jančit druhý šílenec. Jsem právě nedávno prohlásila, že i kdybych mohla mít ještě 20dětí, tak už nechci žádné :grinning: Naštěstí už mít další nemůžu, chtěla jsem zkusit ještě holčičku, ale teď už mi to nevadí. S klukama je v dětství o dost větší práce než s holkama
1. říj 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,zkoušeli jsme i ovoce a zeleninu,ale jedl jen jabko.My jsme s partnerem štíhlý,takže nemá být po kom silnější.
1. říj 2012 ve 12:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky my zkoušely už i maso a to dlabe až se mu dělají boule za ušima :grinning:
1. říj 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik a jaké dáváš maso? Já tomu normálnímu moc nevěřím a ani mi nepůjde moc pomixovat beztak, a co pak s ním, zamrazit, zavařit? nemám místo...asi budem zas na skleničkách Babylove a Hipp.
2. říj 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nám ségra dělala polívku a dala tam krůtí maso,že je lepší než kuřecí a vše rozmixovala.
Zítra jdeme ne převážení,to jsem zvědavá,kolik nám ukáže váha
Jinak nevím,jestli jsem to psala,ale máme dva dolní zoubky :grinning:
2. říj 2012 v 19:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka koupila jsem falešnou hovězí svíčkovou a uvařila v tlakáči a masíčko se jen rozpadalo :wink: nakonec rozmixovala s uvařeným hráškem a bramborou :slight_smile: moc mu to chutnalo :dizzy_face: co zbylo jsem dala do skleničky a do mrazáku :slight_smile:
Já mu vařím nebo mu dávám i kupovaný aby si zvykl na oboje :wink:
2. říj 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina moc gratuluji k zoubkům a jak to snáší zuby? :slight_smile:
2. říj 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik no,co ti budu povídat,brekem.namazala jsem mu dásničky a bylo zase dobře.Vy ještě nemáte?
2. říj 2012 ve 20:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik aha, no mi se právě malé množství nechce ani vařit, a nevím jak uchovat, kdyby toho bylo víc, zas takové rezervy v mrazáku nemám.
Já spíš vařím, něco ze sklinky měl naposled předminulý týden. Nemám zásoby a kupovat jsem se teď dýl nedostala, byli jsme nemocní. Ale v neděli vezmu k tchánovcům skleničku, doufám, že to sní. Mám tu s bramborem, mrkví a masem.

Holky, když dáváte do příkrmů brambor, jak ho mělníte? Když to vezmu ponorným mixérem )jiný nemám), tak je z toho lepidlo.
2. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - ahoj, brambor jen rozmačkám, ještě před tím, raději propláchnu pod vodou, dám tam trošku vody a kapku oleje, nemixuji
3. říj 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já jsem jednou zkusila jen rozmačkat, fakt poctivě, ale dávilo ho to. I když to pasíruju tak tam malé hrudky jsou, i to občas kuckne, ale jde to.
3. říj 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - mě se zase vůbec nepodaří rozmačkat ani rozmixovat mrkev, takže to má prostě s kouskama, ale pere se s tím statečně dnes už 5 den, zkouším brokolici
3. říj 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j mrkev mi jde rozmixovat, nebo propasírovat, ale s bramborem se peru dost. No ale asi mám i tupý cedník :sweat_smile: Namixované na atomy jako ve skleničce to teda nemá, jí to, ale ten brambor mrcha :angry:
3. říj 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - já bych to až tak neřešila, ty pidi kousíčky nevadí si myslím, Theuš to jí normál
3. říj 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u dr.dobrý.Měříme 66cm a vážíme 6,9kg.
Jinak my všechno mixujem,u kousků se dusí.
3. říj 2012 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j
@petlenina no právě, Domi taky kousky až tak nezvládá. Kdyby se dusil po každé lřžičce, tak mu jídlo zprotivím.

@petlenina akurátní půlročák :slight_smile: Já včera navážila 9,1 :sweat_smile: sakra starší měl 9,5 v roce :confused: už abych mohla chodit plavat a trochu protáhnout záda a zrelaxovat.

Holky, chodíte některá cvičit? Nebo cvičíte doma nebo venku? Já doma absolutně nestíhám, delší procházku mám tak 1-2x týdně, když výjimečně usne v kočárku. Potřebuju spíš si vyhradit čas a vypadnout z domu. Musím ale napřed natrénovat kluky a babičku na 2-3h hlídání.
4. říj 2012 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já si myslím,že je to ideální váha.Chtěla bych chodit plavat s malým,ale asi budu muset dojíždět do Hradce,v Jaroměři nic takového není.

Přeju všem hezké ráno
4. říj 2012 v 07:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina já teďka všem lehčí mimina závidím, fakt se to pronese a navíc si každý myslí, že je starší a pak vypadá, že je zdechlej (což je, ale Dany byl úplně stejnej) nebo pozadu.
Já chci chodit sama, plavat, cvičit ve vodě, jsme zvyklá z obou těhu, ale dokud jsem jen kojila tak to nešlo. Tak doufám, že během října natrénujem a začnu chodit. Uvažovala jsem o plavání s dětmi, už u Danyho, je to u nás 15minut pěšky, ale chodí se většinou od půl roku a to nám vždycky vycházelo na podzim, to jsem se bála, jakože počasí nic moc.Kdo dojede autem tak je mu to fuk, ale já musím pěšky.Takže asi nic.Ale nevadí.
4. říj 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - jinak my máme v půl roce 6640g a 64 cm :slight_smile: , já se teď dala na cvičení doma, docela mi to pomáhá a i čas na sbe si najdu
4. říj 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka to je škoda že se bojíš chodit plavat my chodíme už od srpna a je to super příští týden nás bude pani fotit pod vodou :dizzy_face: už se těším alspon budu mít krásnou fotku pro babičky k vánocům :grinning: Já chodím půl hodiny než tam dojdu malej se prospí v kočáře :wink: U nás to vedou dvě pani a není problém aby jedna na tu půl hodinku dohlídla na to starší tak tam chodí i maminky s dvěma dětmi :wink:
4. říj 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik to máte supr. No ovšem už vidím jak by se starší nechal přihlídnout :sweat_smile: Moje kamarádky chodily právě v zimě, a mě to nějak neoslovilo. Já sama nestrčím do vody hlavu skoro :grinning: ale plavu ráda i cvičím ve vodě. Akorát nevím co mi bude dělat chlor, na těhuplavání byla slaná voda a teplá.
4. říj 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j taky máte pěkný míry.
4. říj 2012 ve 20:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek