• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petlenina - takový drobný dítko oproti některým tady, ale i tak se mi zdá dost na to, že se narodila a měla 2790g, tak je to ok :slight_smile:
4. říj 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jídlo všechno mixujeme a v pohodě. Začala jsem nemixovaným, jenže se mi také dusil, takže musím mixovat. U staršího jsem snad nikdy nemixovala a v pohodě mu to jelo, i maso. Ale Tadeášek to nezvládá. Maso jsme ještě nezkoušeli, ale jinak zeleninu vařím vše v jednom hrnci, potom to vše najednou rozmixuju s tou vodou ve které jsem vařila a přidám oliv.olej. A udělá se mi pěkná kašička, žádné kousky tam nejsou, ani lepidlo z toho není :grinning: Uvidím, jak to zvládne maso. To začnu dávat příští týden
Jinak zuby ještě nemáme
A váha, tak ta už bude také více jak 9kg. Už mě bolí záda. Taky bych ráda někam chodila cvičit. Doma si čas nenajdu a stejně bych ráda 2x týdně na dvě hoďky vypadla od dětí, a měla chvilku pro sebe. Jen jsem z vesnice a na cvičení tu máme jen zumbu a to mě nebaví. Já raději aerobic, kalanetiku.... Asi to tu budu muset hold zavést já :angry:
5. říj 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak my jsme měli 3450g,ale potom jsme hodně zhubli,tak to ted musíme dohnat.

@neslusanka já ted dělám polívku,je tam mrkev,petrželka,cibule(tu potom vyndám),brambora a maso.To potom vše rozmixuju a běda,jestli to nebude jíst.

Jinak nahoře dásničky má pěkně nateklý,čekám to každým dnem.
5. říj 2012 v 08:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j
@petlenina Domi měl porodní 3 250g, ale ani v porodce nijak nezhubnul, asi mu to přibírání nějak jde. Doufám že to pak shodí až se začne hýbat.

@neslusanka na to s eprávě taky těším, pár hodin bez dětí, ale asi jen 1x týdně. A musím babičku natrénovat postupně. Danyho hlídala bezproblémově, ale dvě najednou je už dost, no. Jé, to budeš mít dobrý program na mateřské, rozjet u vás další cvičko :slight_smile:
Já nevim, vždycky když v tom mám bramboru a mixuju, tak je z toho lepidlo. dneska bude mrkev s cuketou a žitnýma vločkama, to se rozmixuje v poho.
5. říj 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak si nechte chutnat.
5. říj 2012 v 08:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu se to zase rozjelo :slight_smile: nestíhám dočítat :slight_smile:
tak hlásím i naše míry - 8,1 kg a 68 cm, ale nějak mi to nepřijde, když jsem trénovaná se starším... pořád mi přijde nějaký malý, ještě i do hlubokého se vejdem, teď mi spí na balkóně, ale máme celkem velkou korbičku
jsme si teď prožívali napínavé období, oba kluci už skoro tři týdny nachlazení, rýma a trošku kašel, do toho ten starší přehání péči o malého - už jsme jednou byli na rtg hlavičky, taky máme za sebou druhé očko - s tou rýmou to byl hnus, malý měl dva dny teploty, ale doktorka se nedala kvůli rýmy odradit... taky moc nespíme a tak nějak myslím, že ani cvičení nepotřebuju, "cvičím" s klukama pravidelně :D když přidám mytí oken a podobné věci, tak to mám aerobic, kalanetiku i zumbu v jednom :D já bych spíš tak někde občas zašla na procházku do města na nákup, sama
jinak nemixuju ani maso, máme pomalý hrnec, ten to přes noc vždycky hezky uvaří a já to pak jenom na drobno nakrájím, malý kousky naštěstí zvládá moc dobře, povidličkovat stačí... ale jak teď už chodí po čtyřech, tak je takový neklidný a sní toho míň... ale já mám přes dopoledne, kdy je ten druhý ve školce, větší klid, si pro hračky dojde sám :D
a ještě dnešní menu :D --- zeleninová polívečka z brokolice, brambory, mrkve, petržele, pórku a celeru (obojí ale vyndávám) a kuřátkem --- každý den děláme většinou čerstvé, moc toho nezbývá a já to vždycky dojím :D
5. říj 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, tak koukám, že se tu diskuze pěkně rozjela, to je dobře :slight_smile:

My také mixujeme, baští krásně a asi o víkendu začneme pomalu s ovocem. Masíčko dávám 2xtýdně zatím jsem dávala kuřecí a 1x týdně místo masa žloutek a obojí krásně baští.
Občas mu udělám čajík a dávám mu to už z pítka a sice mu chvilku trvalo co s tím, ale napije se, už to umí, ale nejraději to také kouše :slight_smile:

No, tak už se mi vzbudil, tak já zase letím
5. říj 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka no to jste teda měli období :unamused: u nás se taky marodilo, ještě se to teda drží manžela a domči, ale dá se. Očkování naštěstí proběhlo v létě, kdy jsme byli všichni dzraví (až na jednu Danyho týdenní virozu) a teď bude nějak do roka klid, pokud si vzpomínám.Péťa je šikulka že už s eobslouží sám, ten můj se furt akorát válí na zádech, na bříšku mu to jde, ale překulovat ho nebaví.
Jj, sama do města, na nákupy..no snad před vánocema.
Ale snad začátkem listopadu, máme s mužem výročí, půjdem spolu do cukrárny, babička pohlídá.a před vánocema chceme jít do města s epodívat na obraz a na Novou Karolinu.Muži se sice obchoďáky nelíbí, ale já jsem ji ještě neviděla, otevírala se když jsem byla zrovna v porodce.

@luciasekf taky zkouším čajík, dala jsem mu normální savičku s jednou dírkou, ale nejde mu to. Tak časem zkusím pítko. to sice starší pochopil až nějak v 10m, ale třeba to půjde. Ovoce mu určitě bude chutnat taky, my ho teď máme 6dní, a odbourali jsme tím jedno kojení :slight_smile:
5. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak já odbourala kojení po obídku, sice mu nabídnu prso, aby se napil, než půjde spinkat, ale jen udělá cuk a pustí se, tak si myslím, že obídek ho zasytí až až. Pak je zvykej, že ho dám do postýlky a spinká tak 2,5-3hodky, jak kdy. Tohle je naše nejdelší spaní, jinak to většinou dává max 30minut- hodka...

Holky, vyčetla jsem, že jablíčka se mají nejdříve předvařit a pak to dát prckům? :confused: Myslela jsem, že mu nastrouhám a rovnou dám.. jak to děláte vy?
S Kubíkem jsem to také tak dělala..
6. říj 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak to je šikula, že pak krásně spí Domi spal včera celkem hodinu :unamused:
Jj, nKRÁJÍM, UVAŘÍM, ROZMIXUJU.
6. říj 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak včera měl natrouhané jablíčko a nechutnalo mu to, snědl tak stěží 2lžičky, dneska měl mrkvičku s jablíčkem a snědl max 4lžičky, nějak mu to ovoce nechutná :frowning2: Ještě, že krásně baští obídky :slight_smile:

Jsem sem napsala a vypadlo to, zas dělají asi nějaké změny, chjo :-/
8. říj 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,byli jsme na oslavě narozenin,tak pošlu pár fotek Staníka.
8. říj 2012 ve 12:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak už máme třetí zoubek :grinning:
9. říj 2012 v 19:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@petlenina velká gratulace snad to bylo bez brekotu :wink:
u nás stále nic žádný zoubek zato je chvílema protivný dost :unamused: v noci zase koncertoval a potom zaspal až do rána :unamused:
jinak je to moje sluníčko usměvavé :dizzy_face: To Helí byla asi protivnější :sweat_smile:
10. říj 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem chtěla zeptat jak jste na tom s oblečením :slight_smile: já už toho mám tolik že nemůžu zavřít šuplíky :sweat_smile: a pořád bych kupovala hlavně kombinézky na ty jsem zaměřená nejvíc :sweat_smile:
10. říj 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všichni. My jsem byli teď 5 dní mimo domov, taková menší dovča u rodiny na Slovensku. Ale teda, vůbec jsem si neodpočinula. Nevím co Tadíka trápí, ale už 4 noci nespí a samozřejmě přes den také ne a je pořád protivný. Těžce mi to připomíná staršího syna, ten měl problém se spaním od narození. Tak doufám, že to Tadeáška brzy přejde, jinak mě odvezou. Jinak je šikovný, statečně péruje na kolínkách, už se snaží i nějak do boku, jakoby do sedu, takže každou chvíli čekám, že vyrazí ku předu.
@luciasekf co bych za to dala, kdy by mi ten můj spal aspoň v noci 3hodiny v kuse :frowning2: Máš tedy zlaté dítě, závidím...

@kamik oblečení máme také hafo, mám ještě po starším synovi, plus pořád něco málo kupuju, ale snažím se kupovat fakt jen to, co potřebuje. Stejně nikam nechodíme a teď v zimě bude v kočárku ve fusaku, pod dekou...takže nikdo neuvidí, jaký je fešák. A my právě skříně nemáme, takže to nemám kam ukládat :grinning:
10. říj 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik zatím to jde.Když brečí,tak mu to namažu mastičkou a je klid.Už bude vypadat jinak se zoubkama.

My v noci spíme hezky,akorát když je na bříšku,tak ho musím otočit a spinká dál.Oblečení taky máme dost.Něco po ségrách,ale musím mu koupti nějakou bundičku,tu žádnou nemáme.Jinak pérujeme,ale lézt zatím nehodlá.Jinak se moc snaží.Když na něco nedošáhne,tak se natahuje,ale když mu to nejde,tak piští a já musím pomoct.Ale jinak je to naše zlatíčko.
10. říj 2012 ve 12:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my už od se od včera krásně plazíme. Když ho dám od hraček dál nevo když se mu líbí něco, co by neměl ( třeba psa ocas), tak to je fofr, jak je tam hned :grinning: Je to šikulka.
Jinak zoubky pořád nic, ale je už dlouho protivnej. Ale brzy se nám jeden vyklube, už tam má dirku a takovou tu čárečku, tak si myslím, že už to dlouho trvat nebude.

@kamik já mám také na malýho dost oblečení a jak píše @neslusanka , mám toho dost po starším. Pár kousků jsme mu pokoupili, ale myslím, že není potřeba, starší to nezničil, tak je to pořád jako nové, ikdyž od raní tam cucky jsou, ale to neva :slight_smile:

@petlenina páni, už máte tři zoubky? No, to je fofr.
10. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina co máte za mastičku na ty zoubky?U Helenky my přišlo že nic nezabírá tak snad u Mirečka to bude jiný :confused:
10. říj 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik já moc oblečení nemám, většinu po starším a sem tam něco přikoupím. Body, polodupky, kabátky má nadoma, na ven ho akorát hodím do flísové kombinézky, přidám rukavice čepku a fertig. Na zimu mám ještě jednu kombinézu, jendu bundu a dvoje flísové kalhoty, nějaké mikiny a punčocháče, pletené papučky, čepku a hotové.
10. říj 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik ta mastička se jmenuje Calgel.Stojí sice stovku,ale nám zabírá.Nebo jednou jsem mu zkusila dát Panadol pro děti,ten sice taky zabral,ale až dýl.

My taky máme kombinězky,ale ty mu dám,až bude zima.Ted nosí zateplený kalhoty,tričko s dlouhým rukávem,mikinu a kabátek.

To my ještě nelezem,ale točí se.
10. říj 2012 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, pěkně se to tady rozjelo. Nikol vážila v 7měsícíh 7400gramů. :slight_smile: Zatím ještě neleze, ale snaží se. Leze zatím jen dozadu a péruje na kolínkách. A v uterý jsmem našla první zoubek :grinning: - tak si můžu vybrat nové šaty jak se říká :grinning: :grinning: :grinning:
V 6ti měsících jsem začala zkoušet zeleninku a postupně přídávat i žloutek a maso. A ted začínáme zkoušet i ovoce na svačinku jablko s mrkví jen to nastrouhám na plastovém struhadle. Ale ještě se mi boužel nepodařilo odbourat žádné kojení kojím pořád 6x.k :unamused:
jinak jsem si už udělala konečně čas na sebe a každou středu chodím na hodinu latinsko amerických tanců, a :grinning: l :grinning: e :grinning: jen pro ženy. Je to super relax a ještě chci zařadit 1xtýdně na bazén s manželem, tak uvidím jak to projde :slight_smile:
12. říj 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zepta nemáte někdo zkušenosti nebo kontakt na nějakou práci na doma jako plnění obálek atd na přividělání k rodičáku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Díky moc
12. říj 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 to je šikulka :dizzy_face: no, my jsme odbourali jedno kojení, a druhé jak to vyjde. Ale i tak kojím přes den většinou 5x a v noci 4x. Super že už si užíváš i sama, mi se to snad za 14dní taky podaří zrealizovat. :slight_smile:
13. říj 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme včera oslavili 7m, žádný zub, pořád nelozíme, i když jsem to už tento týden čekala. Ale zatím pořád dělá raka, péruje a otáčí se dokola. Kojení jsme odbourali na oběd a všichni mě už ukecali na večerní kaši, takže dnes ji měl počtvrté na večeři a světe div se, v noci se vzbudí jen jednou. Nevím jestli má jen dobré období a nebo je to fakt tou kaší. Jinak přes den je celkem protivný, kojím ani ne co 2hoďky, tak mu to už možná vážně nestačí. Večer se naláduje kaší, sní toho pomalu více než já a je klid do půl paté :grinning:

@daniela.250 o práci nevím, také jsem nedávno něco hledala, ale nic pořádné jsem nenašla. Většinou jde o prodej, shánění lidí nebo vyplňování dotazníků :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka teda, to je supr. Asi dám měsíc po ovoci tu kaši (takže začátkem listopadu), bo já furt kojím 4x za noc. A pak mu dám s dalším jídlem pokoj, bude nějakou dobu na 3 příkrmech.
Domča je teda lenoch, sotva se otočí na bok, na bříško umí, ale nechce se mu. Na bříšku je šikovný, dělá letadlo a pivotuje a snaží se zvedat dupku. No jako bych viděla staršího, je to jak přes kopírák.
13. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se taky přidám, my máme sedm a půl měsíce a 8 kg. Haňulka papá skoro všechnu zeleninku, ovoce dušené i syrové strouhané, rýžovou kašičku. Dneska měla i první piškotek s jablíčkem. Masíčko papá kuřecí, krůtí i hovězí. Je to velký jedlík, zatím mi odmítla jen nastrouhanou okurku... V pohybu je také moc šikovná, pruží už na všech čtyřech a včera se dvakrát sama posadila :dizzy_face: Máme čtyři zoubky - dva spodní už od čtyř měsíců, další dva (také spodní) se jí klubou právě teď. A hlavně, je to VELIKÝ smíšek :grinning:
13. říj 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
tak my už se občas i snažíme stavět a občas i úspěšně :slight_smile: máte někdo zkušenosti s helmičkama? už totiž začínáme i kvalitně padat, se starším jsme to neřešili a měl vždycky večer šílené boule... ale on nikdy moc neplakal, když spadnul... Petřík řve, i když nespadne :D je to strašná citlivka... ale jinak umí taky docela hezky házet po všech úsměvy
14. říj 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@karchinka tý jo, to je šikulka :dizzy_face:
My máme po Danym helmičku Thudguard, na jeden čas se hodila, když ještě neuměl tak kontrolovat pohyb a ve chvílích kdy jsem mu nemohla věnovat plnou pozornost, byla jsem pak klidnější.
14. říj 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka Tý jo, tak to je síla. Takový prcek a už na nohou. Fakt hoooodně šikovný. To nám Mudr.říkala, že jsme velice šikovní a jsme na horní hranici psychomotorického vývoje a co teprve vy? :grinning:
Jinak, zkušenosti s přilbičkou nemám, u prvního syna jsme nepoužívali a ani nebylo potřeba a teď u Tadeáška to také řešit nemusím, protože bude nosit ortopedickou helmičku. Zrovna zítra jedeme do Frýdku-Místku, kde je centrum, tak nám Tadíka naskenují a vyrobí mu helmu. A bude ji muset nosit 23hod.denně. Fakt síla, chci vidět, jak to zvládne. Má totiž slehlou a šišatou hlavičku, tak tohle by mu mělo pomoct. Tak snad jo
15. říj 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek