• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@neslusanka jejda, bobek. Domi začal taky mít trochu sleželou, tak jsme museli polohovat a motivovat na tu druhou a do 4m se to srovnalo. Teď už by to šlo blbějc, už mají pevnější kosti. Na jak dlouho to asi bude mít?
Hehe, my jsme zas na spodní hranici :sweat_smile: no neva
15. říj 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka a má ji moc sleželou? Adámek má taky hlavičku na jedné straně sleželejší a šišatější, ale nijak jsme to neřešili, jak mu narostly vlasy, tak to není tak vidět :slight_smile:
a Petřík je sice šikovný, ale chudák furt nemocný :( brácha to tahá ze školky, rýmu má už měsíc, zítra jdeme na stěry a teď se zas přidaly teplotky :( je mi ho tak líto... o spaní v noci raději nemluvím, navíc mají kluci svůj pokoj, takže furt přelítávám z pokoje do pokoje, chůvičky jedou non-stop... ale alespoň je taťka neruší chrápáním, já i Adámek jsme odolní a spíme v jakémkoliv hluku, ale Petřík je fakt citlivka, je vzhůru, jak spadne jehla
15. říj 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@karchinka Má to celkem dost, jde to vidět. Já bych to také neřešila, kdyby nám to neřekla Mudr. Táda od narození preferoval levou stranu, starší také, ale ve třech měsících to samo přešlo. Každé dítě preferuje jednu stranu, ale do těch cca 3m by se to mělo upravit. Teď je Tadík v poho, jen ta hlava mu zůstala a jak nemá vlásky, tak to jde dost vidět. A ještě nevím, jak dlouho to bude muset nosit. Budeme muset jezdit do frýdku na kontroly a podle toho se uvidí.

Petříka je mi také líto, tak malý a furt nemocný. To si ani imunitu nestihne vytvořit. Aby s tím neměl pak problémy celý život :cry: Starší také byl teď skoro měsíc nachcípaný, ze školky. Ale naštěstí malý to nechytl, i když nosík má také pořád plný a furt to v něm chrčí. Ale nic vážné, tak jsem ráda
15. říj 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka aha, no mi to řekla Dr hned asi v 6týdnech, že se mu slehává hlavička, takže jsme hned nasadili opatření dokud měl ty kosti měkké a spravilo se to. On taky vlásky moc nemá, tak by to bylo vidět.
Doufám že to malému zabere rychle a bude mít pěknou kebulku :slight_smile:
No, můj sice do školky nechodí, ale Domi už má první nachlazení taky za sebou. Byli nemocní všichni tři chlapi. Teď je tatínek zas, my se držíme.
15. říj 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my bojujema se 4tým zoubkem.Už by se sám posadil,ale ještě se neudrží.Ale kope nožičkama o 106.
At jsou děti brzy zdraví,taky v takovém počasí,se ani nedivím.Dneska u nás celý den pršelo,takže jsme nemohli ven.
16. říj 2012 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme horní dvojky,to je hrůza,ale pokousaná ještě nejsem
21. říj 2012 ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina to je rychlost :fearful: zachvíli budete mít všechny :wink: U nás stále nic žádný zoubek :slight_smile: zato Helence vypadl první zub a druhý den druhý :dizzy_face:
Kolik toho sníte na oběd?Mireček se rozjedl a už sní 200g.Je z něho pěkná vzteklina :wink: když mu seberu něco co ho zajímá:např.papír :slight_smile:
22. říj 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik to jo,za chvíli bude chtít kus flákoty,místo kaše.
Standa sní ke svačině celou přesnídávku a polívky taky 200,a brečí,že by si dal ještě,teda jenom nadává.Ale víc mu dávat nechci,pak by si na to zvyk.Když má málo,tak se ještě dokojí.
@kamik neboj zoubky příjdou.A co zoubková víla,byla u vás?
22. říj 2012 v 08:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina zatím ne ale asi přijde víla :slight_smile:
Včera jsem Mirečka přebalovala a koukám co to má v puse :confused: že by první zub? :fearful: Ne měl tam celou kartičku od pexesa přilepenou na horním patře :sweat_smile: Vůbec mu tam nevadila asi jí našel pod gaučem .Koukala jsem tam a do půlky máme vytřeno a já pořád od čeho má tak špinavý ponožky když ještě nechodí a on vytírá :grinning: kdyby mu nebránila prdka tak by tam zalezl celý :grinning:
22. říj 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik tak pexeso mu asi chutná..My máme všude koberce,takže by měl jenom spálený nožky.Vy už lezete?My ještě né.
22. říj 2012 v 11:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
MY taky pohyb nic moc a zoubky taky ještě nejsou :sweat_smile:
Jí na sváču tak 130-150g ovoce a na oběd +- 150g zeleninky. Tak mu to stačí, má akorát. kojit pak už nepotřebuje.
22. říj 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak my už máme konečně 2 zoubky, další jsem zatím nenašla. Na oběd tak něco kolem 125 - 150g. Dnse měla dýnu, brambor, mrkev a trochu zahuštěno krupicou, zeleninu střádám a 2x do týdna maso, 2x do týdna žloutek a na odpolední svačinu, tak něco kolem 130 - 140g většinou jablko s banánem nebo jablko s mrkví.
Chtěla jsem se vás zeptat co tak vaříte těm malím jedlíkům? Mě připadá, že má pořád to samé. a kolikrát deně jim dáváte príkrmy?
23. říj 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 ahoj,ke snidaní ho kojím,pak má oběd,to má polívku,pak svačinu bud přesnídávku nebo pudinka,a pak večeři a to má kaši a potom ho musím dokojit.A večer ho kojím tak 1-2.
24. říj 2012 v 08:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak mám chvilku časík, ted jsem měla docela blbé období :frowning2: Kubíček šel na operaci se zoubkama. Byl v Motole a tím, že kojím, tak tam s ním byla moje mamka. Měli mu vytrhnout 7zoubků a nakonec chudinka přišel o všechny :pensive: Prý nenechávaj zoubky, když naproti nim nejsou, že pak mají zkušenosti, že se děti koušou, takže je chudinka bezzubej. Navíc to má šité, takže mu mixuju jídlo, aby mohl baštit, ze začátku jsem do něj dostala jen čaj, jedl až asi třetí den a ještě ted toho moc nesní :frowning2: ale on je tak statečnej, to já bych asi nevydrželabolestí. NAvíc má ještě pořád zvýšenou teplotu, tak jsme doma zalezlí.
Danďa je děsná protivka a vztekloun. Jak mu něco vezmu, co by neměl mít v rukách, tak řve jako pavián :slight_smile: Máme jeden zoubek a už se snažíme lézt na kolínkách. Krásně na nich péruje a když chce lézt, tak mu to jde dozadu, takže jistější pro něj posun je plazení, v tom už je borec, to mu jde dobře :slight_smile:
JInak k obídku baští tak cca 180g a ovoce mu moc nejede, na radu dr. jsem měla počkat cca 14dní a zkusit znova, tak jsme dneska zkusili dát dopo banán, tak se sice šklebil, ale snědl ho aspon půlku. Večer má kaši- tu také ze začátku nechtěl a ted jí baští dobře. V noci se stejně budí tak 2-3x :frowning2:
24. říj 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 já taky ráno kojím, pak dopoledne má ovoce (zatím vyzkoušeno jabko, hruška,banán, švestka a meruňka) tak 150g, pak oběd 150-180g zeleninu různou a k tomu brambor, batát, různé vločky..maso ještě nedávám, ale měl ho 3x ve skleničce)- zeleninu střídám, co mám doma. Už měl mrkev, brambor,batát, petržel, pastinák, kedluben, dýni, cuketu, brokolici, květák,fenykl. Odpoledne kojím, večer taky, před spaním a v noci 2-3x. Kaše nás čeká příští týden. to bude mít třetí příkrm a jestli to bude tak vyhovovat, tak u toho počtu zůstanem tak do vánoc.

@luciasekf božatko malé, moc na Kubíka myslím, ať je to čím dál lepší.
24. říj 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf chudáček Kubíček :fearful: a co se mu stalo ze zoubkama že musel jít na trhání? :confused:
Miri jí taky třikrát denně ráno ovoce buď nastrouhám nebo rozvařím :wink: dneska měl poprvé maliny :slight_smile: ty jsem rozvařila a rozmixovala a dala trošku kaše a moc mu šmakovalo :dizzy_face: a na oběd jsem mu uvařila cuketa rajče a kukuřice trochu vody rozmixovala a zahustila kuskusem a taky mu šmakovalo :dizzy_face: a na večeři dávám kaši :slight_smile: jinak během dne tak dvakrát kojím a v noci třikrát :rolling_eyes:
25. říj 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik Kubík, když byl malej, tak bral hodně atb a asi před rokem se mu začali přední zoubky děsně drolit, tak jsme jezdili k zubařce na čištění a v létě jsme museli do Motola a tam jsme se dostali do pořadníku a ted nás vzali na trhání. Na pár stoličkách měl kazík a prý se mléčnáky nespravují- Měl to i s práčků a prý ze Sunaru :confused:

@andelka už nemá otoky a pusinka se také dobře hojí, jak mu asi otevřeli hodně pusinu, tak měl i chudák hodně roztrhlé koutky :frowning2: Njn, pěkně si šmudlík se zoubkama užij.

Jinak dneska jsem Dandovi poprvé udělala dýni a měla úspěch. Jinak čím dál tím více péruje na kolínkách a myslím tak do týdně, že už by mohl dobře lézt, zatím pořád jen leze dozadu, tak snad to pochopí jako s plazením :wink:
25. říj 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jejda, Kubíka je mi fakt moc moc líto :( je to statečný kluk, že to zvládnul, já bych to sama nedala :(
jinak u nás čím dál tím veseleji, už na nožkách nestojíme jenom občas, ale kdykoliv se dostanem k nábytku!!! už víc stojí než lozí, zatím se naštěstí ve stoje moc nepohybuje, jenom občas jeden, dva krůčky do strany. Helmičku nakonec asi pořizovat nebudem, musí se naučit i padat a máme doma koberce a lino, takže žádná super tvrdá pohlaha... jenom budem muset vydržet to jeho vřeštění, když spadne - ale on by možná vřeštil i s tou helmičkou :D ale úplně jsem už zapomněla, jaké to je, když se musí všechno ze stolu a z dosahu schovávat :D
26. říj 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní :frowning2: Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji :slight_smile:
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka - to je vcelku mazec, že už stojíte, my se snažíme o lezení, na čtyřech je už v pohodě, ale teď ještě piluje pohyb vpřed :slight_smile:
26. říj 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j ono to jde tak nějak o hodně rychleji, než s tím prvním :D uvidíš, že jak se rozlozí, tak se bude brzo i stavět... se bojím, ať mi za týden i sám nestojí, bez opory, pak by jenom stačilo, aby udělal pár krůčků a ... fakt se tu pak zblázním!!! :D ale Adíkovi trvalo pustit se opory asi 4 měsíce, takže snad se to teď trošku přibrzdí :slight_smile: papučky jsme už ale dneska vytáhli...
26. říj 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf Chudáček malej, držím palečky at to mu to dobře dopadne a má to rychle zahojené.
@petlenina To mu dáváš normální uvařenej pudink ze sáčku a mléka? A můžu se ještě zeptat jakou kaši dáváš? Moc děkuji za radu

Já zatím dopoledne kojím na oběd má zeleninu vyzkoušely jsme už brambor, mrkev, dýnu, cuketu, hrášek,brokolici, květák,petržel, 2x týdně dávám maso, kuřecí-králičí, 2x týdně žloutek.
A odpoledne na svačinku ovoce, jablko, mrkev-nebo banán hrušku.
Večer kojím a v noci kojím 1x.
28. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,

@daniela.250 dělám pudink i pro nás,tak to vždycky nějak rozdělím do mističek.Normální pudink mu dávám,už jsem zkoušela i termix,taky mu chutnal.
Holky,jak jim dáváte ten žloutek?
My pérujeme na čtyřech,ale zachvíli si myslím,že by mohl lízt.
@karchinka To se máte,že už stojíte,to je hrůza,jak ten čas letí,ještě onehdá to byli miminka.

Holky,mám dotaz,balík plín vám vydrží na jak dlouho?Mě na týden,je to hodně nebo málo.
29. říj 2012 v 09:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina já uvařím vajíčko zvlášt- mělo by se vařit min. 10minut. a pak ho rozdrobím do jídla a baští ho. No, mě balík plen (cca 80ks) vydrží asi na 14dní, ale ted už je to lepší, dříve měl stoličku každé kojení, takže to pleny jen lítali, ale ted už většinou tak 1-2x denně, tak nám vydrží déle.

@karchinka páni, už také stojíte? Daník vydrží sotva pár vteřin, ale to ho ještě držím, jinak nechce, tak ho do ničeho netlačím, však má ještě čas :slight_smile: My pérujeme na kolínkách a včera už zkoušel i lézt dopředu, ale stejně rychlejší je plazení :slight_smile:

Kubík už je dobrej, ale navečer má ještě zvýšenou teplotku, tak jsem volala dneska do Motola, tak má ho vidět stomatolog, tak pojedeme ke své, abychom nemuseli do Prahy, tak jsem zvědavá, zda se mu to dobře hojí- už aby vypadli stehy.
29. říj 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf děkuju.Já jsem vajíčko ještě nezkoušela,tak to zkusíme.At je Kubíkovi líp,chudák malej,už tak malej a jaký má velký problémy.
29. říj 2012 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina děkuji. No, užili jsme si :frowning2:
Já už mu dávám žloutek dlouho, a nikdy jsem ho nevařila v jídle, ale vždycky zvlást, tak snad Stáníkovi také bude chutnat.

Dneska jsem Dandovi uvařila, brambor, mrkvičku, kuřecí masíko a nakonec jsem tam dala jablíčko a šmakovalo mu. Recept jsem našla na netu, vím, že Hami dělá takovou skleničku, tak jsem to chtěla vyzkoušet, když jablíčko mu samotné moc nejede, jediné ovoce co docela jí je banán jo a včera poprvé dostal hrušku, ale raději ve skleničce a také docela baštil, tak snad to ovoce už bude brát :dizzy_face:
Ted lumpík spinká, leze nám druhej zoubek dole a je hrozně protivnej :unamused:
29. říj 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf my jsme měli zeleninovou polívku,spí,ale nělat mezitím takovej tyátr,že to bylo hrozný,doufám,že ještě bude spát,potřebuju se najíst a vyžehlit.At zoubek je brzo venku.My máme zatím 6.
29. říj 2012 ve 12:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petlenina pudink a termix? ty bláho, to plánuju tak od roka a půl :sweat_smile:
žloutek dělám tak, že uvařím vajíčko natvrdo, vyndám žloutek a propasíruju přes sítko. Když to je nadrobím tak jsou z toho hrudky a tím se dáví.
Plínky..no u nás je to jiné, jednak používám látkovky, druhak čtyřky mají oba dva, Domi na noc a Dany na denní spaní. Takže třeba Pampersky 82ks nám vyjdou na 6týdnů. Hlídat furt akce a tahat se s tím je opruz :unamused:
29. říj 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak já mu taky zkusím dát žloutek,a samotnej?
29. říj 2012 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina Žloutek uvařím, pak vyloupnu jen žloutek a nadrobím do jídla.
A co se týče plen tak my mame asi 5-6plen na den.
29. říj 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek