• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petlenina ne samotnej, normálně do zeleniny. Napřed radši jenom půlku, pak celej. Danymu chutnal žloutek třeba s bramborem a mrkví nebo bramborem a červenou řepou.
29. říj 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka moc děkujem,zkusíme to.

V kolik hodin vám choděj spát?My jsme dřív v 18hod už spali,ale ted tak v 19.15-19.30hod.
30. říj 2012 v 08:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petlenina No my po 19h koupeme, starší chodí spát před 20h a malej taky tak nějak. Většinou se koukám na telku, kojím a on usne. Do pokoje ke staršímu ho přenáším tak 20.30, někdy dřív, záleží kdy Dany usne.
30. říj 2012 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, zase po dlouhý době. Jsme pořád nemocný :frowning2: Teď tady Will prudí, ach jo :rolling_eyes:
Jen ve zkratce a snad večer zareaguju :sweat_smile:
Laura už 14 dní leze, plazení úplně přeskočila. A tak týden si stoupá a popochází, takže opravdu legrace. Will jí dneska shodil dozadu na zem, potom ona sama spadla, protože jí to uklouzlo :confounded: Pořád celý den řeším, aby jí nechal být a nebil jí. Ona mu leze do hraček, sahá na něho a on na ní řve a tluče jí. Fakt děsný. Už se těším, až ho dám zítra do školky a bude doma klid :rolling_eyes:
Jinak jí oběd, svačinu a začínám s kaší, ale kvůli tý nemoci ("jen" rýma ) jsem na čas odbourala svačinu a dávala jen trochu oběda. Ve čtvrtek jdeme na 8.měs. poradnu, tak nechám udělat vbýtěry, protože ta její rýma už je opravdu dlouhá :frowning2:
30. říj 2012 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte. Také se po delší době ozývám. Tadík šílený, úplně se nám pokazil režim, žádný teď nemáme. Celý den jen mrčí a pláče, chce pořád spát, ale nejde mu to. Absolutně neumí sám usnout. Noci tedy také hrozné, každou chvíli skáču a podávám dudel, jsem nevyspaná, bolí mě hlava...chjo, kdy to skončí?
Pořád čekám, že začne lozit. Už snad měsíc je na čtyřech, péruje o sto šest, myslela jsem, že už dávno poleze a nic. Ani se neplazí. Jen couvá.
Co se týče jídla, tak jíme oběd (zelenina, brambor, rýže, 1x týdně žloutek, 4x týdně maso...) a na večeři kaši. S ovocem začnu tento týden
30. říj 2012 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@karchinka jé, vy už taky uklízíte a schováváte? :grinning: Taky jsem nějak po těch 3 letech zapomněla a teď pořád všechno někam přesouvám. Do toho slyším časté ječení, když neví, jak dolů a bojí se, nebo jí Will shodí, nebo sama spadne. Včera spadla 3x na zem a praštila se do hlavy. U druhého dítěte se míň řeší :grinning:
@petlenina termix a puding? Na tak malé tělíčko je to dost velký zápřah! Termix jsem kupovala možná až tak od dvou let (zbytečně moc cukru a různých E). Nejlepší je tučný jogurt bez příchutě :wink: Spotřeba plín je max 5 denně. Kaká jen cca 1x denně a plnější plína jí nevadí. Ale samozřejmě jí nenechávám s 10 kilovou plínou :grinning:
@luciasekf to je mi líto :frowning2: A to bude bez zubů až do vylezení stálých? Měli by mu udělat náhrady.
@andelka proč nedáš další příkrm a budeš čekat do vánoc? Já minule jela 1 měsíc = 1 příkrm, takže v roce byl celý den jen na příkrmech, kromě ranního a večerního kojení.

To jsem se naštvala - dala jsem Lauře několikrát příkrm švestka od Hipp a protože to je od 4.měsíců nenapadlo mě číst etiketu a on je tam cukr :angry: :angry: :angry: Kdyby aspoň ovocný, nebo glukózový, ale je tam ten klasický bílý :angry: :angry: :angry:
31. říj 2012 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@neslusanka my teda režim nemáme vůbec. Každý den je to jinak. Lezení je dovednost 9měsíce, takže máte ještě čas. Nenech se rozhodit našimi rychlíky, kažé dítě má jiný vývoj a on, až bude připraven, tak vystartuje :wink: Ale plazit by se už mohl. Ale syn se neplazil vůbec a Laura taky ne. Dudlíky jsou mučírna pro matku :grinning:
31. říj 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka no, u Danyho jsem to dělala taky tak, co měsíc to příkrm, ale začínala jsem o 14dní později. A mám pocit že na 8m jsou tři příkrmy docela dost. Kojit odpoledne mi nevadí, stejně býváme doma. Pak místo toho dám nějakou kombinačku ovoce s jogurtem, nebo se zakysanou smetanou, nebo i s nějakou obilninou. A to asi až od těch 9m. Ani kaše ještě nedělám mléčné, ale za chvíli až si na ně zvykne, tak do nich dám občas trochu jogurtu, jako testovací zaváděcí dávku BKM.
Jo, tak Hipp kupuju maximálně maso, jinak je to děs. Ve většině ovocných je cukr, někde tvaroh, ve špenátu smetana a snad ve všech sůl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když už jejich přesnídávky, tak ty Frucht pause, ty nejsou slazené. Ale bývají dražší než od Hami a je to to samé.
My režim už celkem máme, ale záleží jestli je hezky nebo hnusně, protože v kočárku venku spí a doma ne. :unamused: Dneska usnul 9:40 a ještě chrní (spal venku 2h, už jsme musela domů, ale ne a ne ho probudit, tak jsem vzala kočár domů a uý půl hodiny v něm spí) :slight_smile:
S lezením je u nás hafo času, Dany začal lést v 10m a 3 týdnech, takže jsem v klidu. Předtím se měsíc plazil.
31. říj 2012 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka jj, já vím, že má čas. Ale se mi zdál, že je rychlík (oproti staršímu) a nakonec bude snad pomalejší. Plazení neřeším, první se také neplazil. 14 dní péroval na kolenách a potom hned začal lozit a sedět. Vše přesně v 8m
Cukry naštvou, to věřím. Já začínám s ovocem zítra, většinou tedy budu dávat samostatně připravené (jabko, hruška, banán...), ale občas také skončím u skleničky. Budu tedy raději číst :slight_smile:
31. říj 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky holky :slight_smile:
už jsem zkusila dát i maliny :slight_smile: mražený rozmrazím a zamíchala jsem tam maličko večerní kaše a moc mu to šmakovalo :slight_smile: nebo rozmrazím borůvky a rozmixuji s banánem a taky úspěch.Jediný co moc nemusí tak je nastrouhaný jablíčko ale dneska ho snědl skoro celý :dizzy_face:
@verbalinka vůbec přesnídávky nekupuji taky jsem naštvaná co obsahujou :angry: vůbec se ti nedivím že tě to namíchlo :wink: moje babička se hrozně diví že mu nesolím a necukruju nedokáže pochopit že dítě cukr vůbec nepotřebuje :confounded:
Zavedla jsem kukuřičný křupky a ty mu šmakujou dávám mu je do ručičky aby se už učil papat sám a už mu to docela jde :slight_smile: Taky zkouším aby se naučil pít vodu ale zatím vypije pár doušků a už nechce :wink:
Jinak zatím u nás žádný pokrok pořád couvá a točí se dokola a péruje na kolínkách chvílema.
1. lis 2012 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, Laura má dnes už 8. měsíců - to není možný. Strašně to uteklo a mám pocit, že to jede stále rychleji :sweat_smile:

@kamik my jsme odpoledne pravidelně venku, takže jedem jen přesnídávky. A mně bylo divný, že jí to chutná, když jinak ovoce moc nemusí. A pití vůbec nepije. Nic. Stejný jako u staršího, který skoro nepil a hrozila nemocnice :confounded:
@andelka u Hippu vím, že tam cpe vše, co se mu chce. Sůl, pepř apod. Ale ten cukr pro 4měsíční mě fakt nenapad :rolling_eyes: Vy jste vlastně o 4 dní mladší, takže už to chápu s tím počkáním se třemi příkrmy :slight_smile:
@kamik moje máma má taky pocit, že jí "mučím" zdravým jídlem :grinning: U nás křupky moc nejedou. Jednou jsem v rámci krize dala piškot a ten chutnal - aby ne, když je plný cukru :grinning: Ale jinak jedu zdravou stravu, i když tolik neřeším jako u staršího.
@neslusanka mně se taky zdálo, že Laura jen péruje a nic se neděje. A najednou se rozlezla a teď by pořád jen někde stála. Ona by nejradši už chodila, ale nemá na to silná záda - sedí jen v šikmém sedu, normální se neudrží. A já bych tak ráda, aby už seděla :sweat_smile:
1. lis 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojík holky, tak naše skore je, že v 7 měsících a 14 dnech Theuška leze, což je sranda, protože se teď dostane všude, plazit se neplazila, taky zvedá zadeček a začíná si sedat, vyrostl už jí taky zub dole. Co se týká jídla jí dopoledne ovoce ( dom. přewnídávky, banán,...) a po spaní oběd -zelenina, maso (dělám doma), taky zkoušíme látkové plínky. Jinak naprostá pohoda, kojím pořád, zhruba co dvě hodinky v noci zhruba co tři, ale jsem hezky vyspaná, THeuš spinká klidně i přes den, takže já mám fakt dovču, jak má být :slight_smile:
4. lis 2012 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
4. lis 2012 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@verusa.j Theuška krásná, už je to velká holka :slight_smile: a taaaak šikovná. Ti tu mateřskou dovolenou závidím. I moje mamča vždy říkala, že měla se mnou a s mým bratrem dovču, že jsme byli hodní. Když vidí ty mé kluky, tak mi fakt nezávidí. Já si to tedy neužívám vůbec. Teď jsme ve fázi, kdy přes den nemůže spát vůbec. Takže je pořád unavený, protivný a musím ho pořád jenom vozit. Jakmile si myslím, že už spí, přestanu s ním jezdit, tak je za 2 minuty vzůru. Prostě hrůza, nemůžu nic udělat. Uklidit, navařit, vyprat, odpočinout si....nehrozí. Kdybych se aspoň mohla najíst a vyčůrat bez křiku :confounded:
Jinak máme 7m a 3týdny, pérujeme na kolenách už víc jak měsíc, ale nelozíme, neplazíme se, jen dělá raka a otáčí se. Ale už se také dostane téměř všude. Zub pořád žádný
Jíme domácí oběd, večeři kaši a teď jsme zavedli na sváču ovoce. Jinak pořád kojim, v 2x
A také jsme začali nosit přilbičku/ortézu na tu naši sploštělou hlavičku. Hodím foto
5. lis 2012 v 07:38  • Odpověz  • To se mi líbí
5. lis 2012 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@neslusanka jejda, bobek, ale je pěkná barevná aspoň :slight_smile: a jak je to s čepicema?nosí to asi jen doma že?
Teda tobě též nezávidím. Já to mám podobné, ale nejsem sama. Jinak by to bylo stejné jak u tebe a to je mazec. Domi spává po svačině, chodíme ven kolem 10h a spí 2-3hodiny. Ale..musí se jezdit,jen výjimečně se v zastaveném kočárku nevzbudí. A Dany musí v 11h domů, najíst a ve 12h spát, takže kluci spí nastřídačku a ještě se to kryje. Takže si s mamkou dělíme děti a někdo jezdí a někdo jde s Danym domů. Většinou jezdím já, potřebuju pohyb. I když by bylo dobré jít pak s Danym spát, mamka by Domču obstarala do kojení v 15.30. Ale zatím spíš jsem já jezdila po venku, potkávala jsem známé, pokecala, já to potřebuju, ten kontakt s lidma..asi víc než spaní :grinning: No ale jak je škaredě, tak Domi doma skoro nespí, usne buď na baloně, nebo při kojení, ale max. na 20-30minut. Dneska chci zkusit dát kočár do chodby, jestli by usnul a spal líp, i když by se nejezdilo.
V noci kojím 3x, a to je ta lepší varianta. V sobotu neměl kaši večer a byl hore asi 6x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2012 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka to jsou ti kluci, že? Skoro všechny kámošky co mají kluka, tak hrůza, ale co mají holčičku, tak v pohodě. To máš teda pěkně náročné. Ještě že máš aspoň tu mamču. Já mám staršího ve školce, takže se to dá. Jinak bych to asi nezvládla. Mě nespí ani hodinu i když pořád s ním jezdím. 2 - 3 hoďky, tak to vůbec nehrozí. Ale aspoň potom ty noci jsou lepší. Vstávám jen 2x
A helmu Tadeášek musí nosit pořád, 23hodin denně, i v noci. Čepice se dává na ni (nosí bratrové) :grinning: nebo stačí třeba jen kapuce, když nefučí a není velká kosa. A barvičku jsme si mohli vybrat. Dostali jsme vzorník a shodli se s manželem na této. Ale pro holčičky tam byly ještě hezčí, takové sytější barvy
5. lis 2012 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka
@neslusanka - holky, tak snad to bude s věkem jen a jen lepší a vy si i odpočinete, držte se!
5. lis 2012 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka jejda, 24h..a na jak dlouho to asi bude? Ještěže je chladnější období, v létě by to byl asi opruz.
No, ani nevíš jak s etěším, že půjde Dany v září za rok do školky. Teda doufám, snad bude místo. On potřebuje školku jako sůl. Bez mamky občas jsem, a je to náročné hodně. I když mám ještě štěstí, že Domi je zdechlina a ještě neleze, nestaví se...pak to bude zas mazec. On když měl tak 3měsíce, tak taky přes den skoro nespal, v kočáru řval...to se změnilo s příkrmy, že už má režim. No teď usnul doma v kočárku, tak jsem zvědavá. Snad si zvykne. Fakt potřebuju aby doma víc spal, jinak je to šílené, furt minimálně jedno děcko na rukách nebo za zadkem. A Dany je drak. Teď zrovna s babičkou mele z rohlíků strouhanku, předtím pomáhal zametat a čistit boty...on chce všechno dělat.
Jo a máš pravdu...většinou holčičky jsou takové klidné, hodné...nikdo by si děti vyměnit nechtěl jak Danyho vidí :sweat_smile: Myslím že v sobotu odradil bratrance od pořízení druhého dítka :grinning: mají holčičku

@verusa.j já v to pevně doufám, a těším se na léto :slight_smile:
5. lis 2012 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andelka Jak dlouho to budeme nosit, to se ještě neví. Já doufám, že moc dlouho ne, ale tak 3 - 4měsíce určitě, to je minimum. Ale snad to nebude rok :frowning2: A hlavička se v tom potí i tak šíleně. Už po půl hodině je celý mokrý, teče mu to po krku, musím ho pořád utírat. Ale prý to pocení bude ustupovat, musí si na to zvyknout. Ono ten materiál vůbec nesaje, i přilba je celá mokrá, taky ji musím sušit a vytírat.
Za rok by Danečka do školky vzít měli. Ve 4 letech už to děti potřebují a mají přednost. I když ve městě je to asi jiné, jak u nás na vesnici. Tady mi vzali i tříleťáka. Ale samozřejmě ne všechny, na všechny nezbylo. Ale 4leté a 5-ti leté berou všechny. Potřebuje také pořád nějakou činnost, zabavit...., že? Když se kluci nudí, je to s něma k nevydržení. A sami si pořádně nějakou činnost najít neumí. Našeho vždy aspoň na chvíli zabaví dvd červený traktůrek, traktor Tom.... a pak si jezdí s autkama. Ale jinak také potřebuje pořád něco dělat. Celé léto byl jen venku, bagroval, uklízel dřevo.... A teď jen čeká na sníh, aby ho mohl odhazovat :grinning: :grinning: Máme to ale pracanty

@verusa.j díky díky, určo to někdy lepší bude. S Tadíkem to pět měsíců bylo fajn, nevím co teď blbne. Snad ho to přejde dřív než prvního. S tím to byla katastrofa od narození a vesměs bojujeme doteď
5. lis 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak Natálce je už 7měsíců a 5dní :D Paráda na to jak spinkala když byla miminko už jen vzpomínáme :O už min 14 dní máme dole dva zoubky to jsme si užili :grinning: chodí kolem nábytku a pokouší se už pouštět takže to je samá modřina :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: spát chodí v 9 hodin večer a vstává v půl 10 ráno pak ještě půl hodky dopoledne spí a odpo spinká od 13:30 do 16:00 pravidelně takže paráda... jí úplně všechno co jí uvařím Teď máme trochu problém protože na ní vidím jak se umí vztekat tak se bojím jak se to bude vyvyjet dál... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
5. lis 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím,
koukám,jak vaše ratolesti dělaj pokroky,ten náš se vzteká a je protivnej,protože mu nejde lézt.Už se teda nejakým způsobem dostane pro hračku,ale pak se na mě otočí a očička mu říkaj:maminko,proč mě to nejde?.Jinak zatím máme 6zoubků.Jinak kámošce spad z postele,tak se bála,jestli jí něco není,ale vypadáto,že je v pohodě.Až hodím fotky do počítače,vložím.
6. lis 2012 v 08:24  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@neslusanka tak to je blbé že se v tom tak potí :frowning2:
Jo a Dany bude mít v květnu teprve 3roky, takže do školky to není vůbec jisté, spíš počítám že ne než jo.

@chaplinka no teda to už máte doma veselo. A závidím jak pěkně spí :slight_smile:
6. lis 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Já včera šla na posezení s kámoškama a pekně se mi to vymstilo. Laura večer řvala (ale hlady to nebylo) a řvala pak celou noc. Což u není obvyklý. Evidentně jí bolelo břicho (asi :sweat_smile: ). No, jsem vyřízená :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@chaplinka Laura taky leze a stoupá si kde může a včera si udělala 2 modřiny na čele + má další na hlavě, ale naštěstí to není přes vlásky vidět. Je absolutně neuhlídatelná, doufám, že se pády naučí, že si má dávat pozor :sweat_smile: Ale tvoje krásně spinká :dizzy_face: To jsi reklama na miminko :grinning:
@neslusanka helmička mu, náhodou, moc sluší :slight_smile: Akorát škoda, že se v tom potí, ale je vidět, že mu nevadí a rychle si zvykl. A jak s ní spí? Na zádech určitě nemá hlavičku vodorovně :confused:
@andelka pěkně se ti kluci střídají :sweat_smile: Aspoň, že se střídáš a mamkou a pomůže. A nešlo by oosunout spánek staršího na později? Že by o chvilku déle vydržel?
6. lis 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka no to právě nejde, těch 12h to je maximum, jinak je přetažený a nedá se uspat dlouho.Dneska ale usnul dobře a Domi taky spí, na balkoně od 11.10, jsme úplně v šoku. :slight_smile:
To mě mrzí že Laurinka brečela :frowning2: já se chystám večer ven až přestanu kojit. Takže tak za půl roku :sweat_smile:
6. lis 2012 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka aha, to máš blbý. Ale jak je vidět, tak se to třeba upraví samo :slight_smile: Podle mě večer řvala proto, že ji manžel přetáhl. On to s ní moc neumí a neví, co a jak. A nemáme žádný režim. U Willíka jsem byla v jeho 9 měsících na párty - nakojila jsem v 8h, odešla a vrátila se kolem 3h a pohoda. On se kojil jen před spaním, a potom až kolem tý 3-4h. Laura si jede každý den jinak, takže je to na houby a já tak potřebuju večer vypadnout :sweat_smile:
6. lis 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka taky bych vypadla, ale nejde to. Kojím kolem 20h, to jde Dany spát. A pak 3x do rána, ani nevím v kolik, ale poprvé tak kolem 22-23h. Takže to na večerní odchod není no.
6. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka já bych tak ráda nasadila aspoň pro tyto případy UM, ale mrška nepije ani vodu a šťávy, natož UM :rolling_eyes: No jo, bála jsem se odstavení, tak jsem s flaškou čekala a zase to projela - jako u Willíka. Ty jo, kojíš teda často. Já max. 2x a i to mi vadí :grinning: Pro mě je ideál 1x.
6. lis 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka Domi též nic nepije. Jo 1x je taky ideál :sweat_smile:
6. lis 2012 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka aha, nevím proč jsem si myslela, že už má 3 roky, jako ten můj. Tak to chápu, to je ještě prcek plus druhý ještě menší, to si fakt užíváš. Nezávidím
@verbalinka spí v tom v pohodě, on má hlavu pořád vytočenou na bok, nebo někdy spí i na boku. A má ji celkem vodorovně. Myslím, že mu to vůbec nevadí. Děti to dobře snáší

Taky bych potřebovala vypadnout. Nemusím ani na večer, noc, stačí klidně odpoledne. 1x týdně na dvě hoďky bez dětí, pokec s kámoškou, kámošema.... to by mi bodlo. Jenže já jsem strašně měká. Na všechno jsem sama, manžel přijde z práce a už jde buď do lesa (je myslivec), nebo pomáhat s něčím otci, nebo dělat něco ven, nebo má on nějakou akci. Doma ho prostě nevidím. Tadeáška mám na krku 24hodin denně jen já :frowning2: Kdyby aspoň spal jak dřív, měli jsme nějaký režim a noci byly taky dobré. Ale třeba tato noc zase mazec. Nejdřív Kuba, vzápětí Táda, pak zase Táda a byl vzhůru hodinu, pak zase Kuba a budíček v pět hodin. Jsem vyřízena
6. lis 2012 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek