• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
:grinning: @daniela.250 Nikolka je pěkné vysmáté sluníčko. To je dobrá, že si už stoupá. Ten náš lozí jak šlak, ale na nožky ani za nic. Ještě se neumí ani sám posadit. Když ho posadím já, tak se chvíli udrží, ale jakmile se trochu pohne dozadu nebo do strany, tak padá, ještě to neudrží. Nikol už se umí sama posadit?
A dárečky pro Tadíka neřeším. Rozum z toho ještě nemá a jelikož máme staršího syna, tak hračky bude mít vše po něm. Koupila jsem mu jen pár potřebných kousků na oblečení a asi to skončí u plen, ubrousků a kaší :grinning: Nám vajíčko zatím stačí, máme maxi cosi cabrio fix. Na to, že malý je trošku buřtík, tak pořád stačí, takže novou sedačku mám v plánu až na jeden rok. Tak klidně Nikolce pořiďte na Vánoce sedačku. Už bych asi brala kategorii 9 - 18kg. Sice ty atestované (Romer, Cybex, Maxi cosi ....) jsou pěkně drahé, ale zase se dobře potom prodají, nebo upotřebíte pro druhé mimi a používají se až do 4 let. My jsem právě na Vánoce koupili staršímu synovi autosedačku, ale už jinou kategorii :slight_smile:
A co to ta šestá nemoc je? Sice jsem o ni už slyšela, ale nevím přesně o co jde. Tak hlavně že jste to zvádly a malá to má za sebou
26. lis 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás se zatím jen péruje, plazit se začíná, spíš se odstrkuje dozadu. Na lezení, sezení a stoupání má ještě hafo času.
Hračky..no mazec, dostane dětský ovladač a knížečku a to je asi všechno, protože má vše po starším..ale zas nechci, aby si dany myslel, že dárky jsou jen pro něj. My si taky drobnost dáme, Ježíšek nosí všem :slight_smile:
Do sedačky se narve jen tak tak, koncem roku půjde do větší, co té co je v ní dany a ten bude mít větší. Žádnou nekupujem, máme půjčené nebo po neteřích.
6nemoc jsou obvykle horečky 3dny a pak se osype.
26. lis 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 nikol je usměvavá holčička :dizzy_face:
miri se taky hodně směje a leze po kolínkách sám si sedne a včera mu vylezl první zub :wink: klekne si a ručičkama se drží takže dosáhne výš a před ním něco schovat začíná být problém :slight_smile: hračky ho zajímají jenom chvíli a potm kouká a vrhá se na kabely na šuplíky a žaluzie atd. :unamused:
Sedačku máme po Helence Romer a je super takže jí asi dáme po vánocích do auta :wink:
hračky zatím nemám vymyšlené jenom jsem koupila od chica chodítko ale ne jak máš ty ale že to tlačí před sebou :wink:
26. lis 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak také mám chvilku než se Daník vzbudí.
Minulý týden jsme byli na 8M, tak máme 8.600g a 72cm. Dva zoubky dole...

Jinak od soboty už pěkně leze po 4 a každý den je to lepší a lepší :slight_smile: Stále si stoupá na nožky, dneska ráno postýlce si kleknul a jednou nožkou si chtěl stoupnout, takže doufám, že to ještě chvilku drží a nebude si všude stoupat. Jinak jsme také museli uklidit už vše co bylo v dosahu. v pátek mi strhnul kytku a rozbil květináč :frowning2:
Jinak už si také sám sedne, ale ještě to není ono a sedí s oporou(podpírá se rukou)

Koukám, že řešíte dárky na Vánoce. My Daníkovi pár hraček koupíme, ale jinak jich má spousty po Kubíkovi, ale tak je to asi potřeba, aby měl také něco nového. Jinak jsem příbuzným říkala, že at spíše koupí něco potřebného- pleny, ubrousky, kaše,.. takže spíše tento rok bude takovéhle upotřebující :slight_smile:
26. lis 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka Ahojk Nikolka se už sama posasí trénovala to v pátek v noci se vzbudala v 1.30 dala jsem jí napapat, ale jí se nechtělo vůbec spinkat, tak v postýlce to zkoušela 2hodiny pak jí to už šlo, :slight_smile: tak se ještě pokoušela postavit v postálce to se jí konečně po pul hodině povedlo, mě se už chtělo, tak strašně spat, ale když jsem pak viděla ten její rozzářenej vysmátej obličej :grinning: :grinning: :grinning: , že se konečně sama postavila, tak jsem se musela smát.
Šestá nemoc je, že dítě má 4dny horečky a pak se jí udělá vyráška. :unamused:
27. lis 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik to naše chodítko je ještě po neteři a ta bude mít skoro 21let, :grinning: taky to jde na fotce vidět, ze je staré, ale jsem maximalně spokojená.
27. lis 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 přesně takové jsem měla já :slight_smile: dostala jsem ho když už jsem chodila, takže jsem s ním pěkně řádila venku. Nechodícímu dítku bych ho nedala, ale doufám že mi bratranec půjčí takové to aktivní chodítko jak tam jsou ty různé aktivity, může u něj i klečet, hrát si, pak se přidrží a tlačí ho před sebou..nové stojí kolem 800, je to super věc, dostali od mého bráchy pro dcerku loni, tak snad by mi ho mohli půjčit, proč to na tu chvíli kupovat, že jo. No uvidíme.
To je ale drsný, nespat protože musí trénovat :sweat_smile:
U nás teď lezou zuby, takže Nurofen to na noc jistí a konečně se budí jen 2x...ale nemůžu ho dopovat furt že :sweat_smile:
@kamik Domiš je to samé..žaluzky, kabely.. :grinning: naštěstí ještě neklečí, tak to není taková lezoucí katastrofa, moc daleko se nedostane. K zoubku gratuluju, též máme první kousek :slight_smile: taky se všichni diví že "až" teď? Moji oba kluci měli první zub v 8m...ale všem to přijde nějak pozdě. Přesně to chodítko bych chtěla, je super, malá si s ním hodně vyhrála. Na Danyho jsme neměli nic, ten začal chodit sám,na přesuny musel počkat až se pustil stěny nebo gauče, stolu...
28. lis 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Miri se teď taky nějak často budí v noci dneska 6x asi taky dám paralen na noc a uvidím :unamused:
@daniela.250 v noci trénovat to je mazec ale je to šikulka že se jí to nakonec povedlo :wink:
28. lis 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik no bez Nurofenu se budil taky tak často 6-8x, mazec.Rostou mu ty vrchní, má to nateklé, ale ještě se neprořezaly.
28. lis 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my tu budeme asi poslední bezzubí :slight_smile: Nechci to zakřiknout, ale po 3-týdenním boji je teď už 5 dní zlatíčko. Takže zubama to nebylo. To nechci vidět, až se mu fakt začnou klubat :cry:
28. lis 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heh, tak jsem kecala, nahoře už se jeden prořezal :slight_smile:
28. lis 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@kamik Naštěstí malá trénovala jen 2 noci :wink: ted už je to lepší prénuje to přes den a pokaždé z toho má ohromnou radost, už se mi staví i v cestovní postýlce tu máme v obýváku. :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zase po delší době, protože se u nás marodí. Nejdřív Willík těžka laryngitida, pak já po týdnu zánět středního ucha a Laura taky laryngitida :frowning2:
Jinak novinky - leze jako ďas,sama sedí, stoupá si pořád a u všeho, popochází, do všeho kouše a ožužlává. Takže pořád jen vše schováváme, nesmíme nechat na konferáku ani papír, nebo se ho zmocní a sežere :grinning: Willík dost žárlí a kope do ní a řve na ní. Je to boj :frowning2: Ale musím ji pochválit, že její vývoj není ničím podporován a nechávám to běžet. Chodítka jako má @daniela.250 ničí záda, držení těla a dítě tím přeskočí vývojovou fázi pořádného lezení. Dítě se má nechat, aby se vše naučilo samo a samo k tomu dospělo. Ale Danielo nic ve zlým, jen vím, jak chodítko zničilo záda mně a nejenom mně :confounded:
@neslusanka třeba si zubu ani nevšimneš. Willíkovi rostly stylem - "hele, on má zub" :grinning: Vůbec nebrečel, nesahal si moc do pusy.. takže u vás to bude možná podobný a najednou budou venku :slight_smile: Laura má jen dva dole a já bych ráda, aby měla aspoń 6, aby mohla třeba žužlat rohlík, takhle se jen dusí, protože jí nic nejde ukousnout.
29. lis 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka teda to jste si pěkně zamarodili :unamused: doufám, že už bude vše OK, kor když budou vánoce.
Malá je fakt šikovná :dizzy_face: a s Wilíkem je to těžké asi, co tak pozoruju tak v téhle době začínají dost šarvátky mezi dětma..no nás to asi taky čeká.
29. lis 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka Nikolka bývá v chodítku jen chvilku, protože nemám čas jí hlídat aby nepřepadla,poslední dobou pořád sedá a stoupá. A nepřijde mi, že by přeskočila lezení, protože už leze jako malá fretka.
30. lis 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
tak Staník nechce v noci spát,Dávám mu sirupek a kaši na Dobrou noc,ale vůbec to nezabírá.To mu dávám před 18tou hodinou a spí po 20té hodině,někdy i dřív.Tak spí cca 1-2hod a pak je vzhuru,a to mu dám napít a je vzhuru do 20.30hod.někdy.Na dnešek se budil skoro každou hodinu,tak jsem byla naštvaná.Jinak se pořád plazíme,ale když je u mě,tak se zvedá na kolínka a pak na chodidla,je to prostě šikulka.
Holky,co jim kupujete k Vánocům?
Určitě vaše děti jsou šikovnější.
U dr.dobrý.Vážíme 7,7kg a měříme 71cm.
7. pro 2012 v 10:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina jé, 7,7..to je lehunký, to bych taky chtěla :slight_smile:
U nás se spí blbě, rostou zuby. Brzo bude mít čtyři a pak bude doufám na chvíli pokoj. Hore je tak 4x minimálně, včera jsem ho uspávala do 23h a vstával v 6.45 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
šikovnější teda není, občas je na 4 a píďalkuje (plazí se takovými těmi přískoky)
K vánocům nemám zatím tucha. Všechno má po starším a co jsem měla v obchodech vyhlídnuté, tak než jsem s etam dostala, tak už neměli :unamused:
7. pro 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak u nás se taky vesele leze už skoro měsíc a hlavně se stojí, což je teda úchvatný, protože musím více hlídat, sranda je, že se drží jen jednou rukou a druhou si ještě stíhá podávat hračky, jinak je to droběk má 7330g, pořád kojená,ale příkrmy jí moc hezky a s chutí :slight_smile:
7. pro 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak se také hlásím mezi zubáky. Před týdnem jsem objevila dva spodní zoubky, takže ty 3týdny co byl šílený, bylo opravdu kvůli zubům. Teď už máme pohodu. Když je vyspaný a pořádně napapaný, tak je zlatý, lozí, nebo sedí a hraje si. Jen nás teď trápí rýma, tak se mu hůře spí a je takový nevrlý. Ale nemůžu si stěžovat, je to moje zlatíčko.
Co se týče jídla, tak 4 - 5x kojím, ale nezasytí se tím, má to jen od žízně. V noci už nejí vůbec, budí se , ale hlady to není, tak mu už nedávám, ať není na mě závislý. Na oběd sní hooooodně masa se zeleninou, na večeři hoooodně kaše a jinak přes den zbagruje celý jogurt a další mléčný výrobek, dva celé kusy ovoce, piškoty nebo sušenky a ještě nám ujídá z jídla. Nemůžeme před ním jíst, všechno nám sní. Vesměs se celý den točí kolem jídla, pořád krmím :slight_smile:
Co se týče pohybu, tak krásně lozí po čtyřech, už je fakt rychlík, když má někde skříňku, tak se staví na kolena nebo se plazí furt po mě. Zvládá se přidržovat jen jednou rukou. Na chodidla ještě nejde. A sám sedět a posadit se ještě také neumí.
Co se týče spaní, tak večer usíná poměrně pozdě, kolem deváté. Spí zhruba do 7 rána. Vzbudí se 1 - 2x, někdy vůbec. Přes den spí 3x, 30 - 45min, občas překvapí a dá si 1,5 - 2 hodiny, ale to pak spí jen 2x přes den. Ale přijde mi to celkem málo. V noci naspí 10hod a přes den 2hodiny. Kolik mají takové děti naspat za 24hodin? Mě těch 12hodin přijde málo :frowning2:
A na Vánoce jsem původně nechtěla pořizovat nic, jen pleny, ubrousky, nějaké potřebné oblečení, ale hračky žádné, bo má vše po starším. Ale nakonec jsem mu také koupila nějakou hračku, protože starší mu nic nechce půjčit. Takže dostane nové odrážedlo, zábavný pultík na kočárek, hračku na kočárek, hračku na jídelní židličku, hrající volant a autko :grinning: Ale nekopupila jsem vše sama, něco zaplatily babičky
9. pro 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka To je teda jedlík :slight_smile:
U nás konečně prorazil čtvrtý zub, takže dneska noc celkem dobrá, vzbudil se 2x a teď ještě spí. No a usíná mezi 20 a 21h a vstává obvykle mezi 7 a 8h. Takže též spí tak 11hodin. Přes den spí buď jednou (pokud nejdem odpo ven) nebo 2x. Většinou dá tak 2-2,5h před obědem a tak 30-45min k večeru. Ty 3h přes den to většinou dohromady dá, takže spí tak 14h, což jsem někde četla že je normální. 12h celkem i s odpoledním spaním spí Dany. Někdy i míň teda. Usíná zhruba ve stejnou dobu jak malej, ale vstává po 5h a pak spí po obědě 1,5-2h.
Hele ale to jsi vymyslela hodně dárků, já domčovi akorát lego, aby si ho půjčovali, jinak se taky rvou, Dany nechce nic půjčit :confounded: ta hračka na kočárek je dobrý nápad, dáš odkaz nebo fotku? To by s ehodilo k narozkám..on teď obvykle v kočárku spí, ale až bude sedět a bude tepleji, tak by měl mít něco na hraní do sporťáku. :slight_smile:
10. pro 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tak snad konečně budete mít noci už dobré. 14hodin, to je dobré, to je myslím tak akorát. A když se vzbudí v noci, tak zase usne, nebo ho musíš nějak uspávat nebo se fakt budí kvůli jídlu a kojíš? Tadík nenaspí víc jak 12hodin, což mi přijde málo. A starší spí 10,5 hodiny.
Já Kubovi také koupila lego (traktor a kombajn, on je prostě náš zemědělec :grinning: ). Posílám odkaz na ten pultík na kočárek http://www.slune-cz.cz/hracka-na-kocarek-pidalka-sassy/. Také nemám v plánu mu to dávat na kočárek, bo ještě ani pořádně nesedí a je zima, ale tak myslím že to využije i doma. Přilepím mu to třeba na jídelní židličku a ať si hraje. Ta druhá hračka na kočárek je klasika závěsná od Lamaze. A ještě jsem pořídila koníka s přísavkou. Přicucne se to třeba také na jídelní židličku nebo na stůl, na zem, má to takovou tu přísavku a pěkně se to houpe. Posílám také odkaz, ale je jich více druhů http://www.slune-cz.cz/sassy-houpaci-konik/
10. pro 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka no nevim, jak rostly zuby tak byl hore i 5x 6x...takže neusínám na vavřínech, spíš jsem ráda za každou noc, která proběhne takhle. Když se vzbudí tak holt kojím. Pokud pak hned neusne, ale šije sebou, vykládá, tak s ek němu přitulím a trošku se s ním houpám a on usne (a mně dřevění ruka :grinning: ) Večer mám teď problém, že jsme ho uspávávala kojením, usnul, přenesla jsem ho a spal. Teďka se stává, že kojím, usne, pak se vzbudí, tak ho vezmu, říhne si, poblije, převlíkám ho, občas i přebalím, pak ho houpu na baloně, když nechce zabrat, tak po chvíli ještě přikojím, houpu, usne, přenesu, spí. Někdy to trvá hodinu, takže když se v 22h dostanu do postele jsem ráda.
No, není to moc, ale kmarádky kluk spí taky tak, max. 11h za celý den. Vstává v 5.
Hmm, na ten kočárek to je dobré..pořídím. Jakou máte židličku? U nás se tam nic dát moc nedá, na pultík nedosáhne a má jen opěrky rukou, nic spojeného vepředu.
10. pro 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jémine, tak to máte náročné večery a noci. To my jsem takové měli jen asi první dva měsíce a teď jak mu také rostly zuby, jinak opravdu jen občas.
A židličku máme takovou tu starou dřevěnou klasiku. Ochrana kolem mimča je sice taková úzká, ale madlo na kočárku také není moc široké. Těma sucháčema se to dá různě stáhnout. A dá se z toho udělat i židlička se stolečkem. A mám šikovného manžela, on něco vymyslí :grinning:
10. pro 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka my máme tu jinou, tu plastovou. dřevěná je u tchánovců, ale tam ho nedávám, protože nesedí, zatím ho krmím v autosedačce.
Ale na ten kočárek to fakt koupím, to Dany neměl, takže to bude jen pro domiška. Já jinak nevím co mu kupovat k vánocům :sweat_smile:
10. pro 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já zatím také do židličky nedávám a krmím v lehátku. Ale tak na štědrý večer ho tam už posadím, ať je s náma u stolu.
Také jsem nevěděla co koupit a ani jsem nic kupovat nechtěla, ale kvůli staršímu musí dostat i hračku, aby si starší nemyslel, že hračky bude dostávat jen on. A jeho hračky mu nebere, ale svoje mu půjčit nechce. My ten pultík ani tu hračku s přísavkou také neměli, takže je to nové. A něco podobného měli u doktorky a Tadíka to tak zaujalo, proto jsem hledala a našla toto :slight_smile:
10. pro 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka Domi bude sedět právě v té židličce, ona jde sklopit dozadu by přímo neseděl a bude též u stolu, letos se tam vejdem, budem jen s mužem a babičkou. Dany sedí normálně na židli klasické. Už se těším :slight_smile:
U nás je to tak, že Domiho hračky nebere, ale půjčit své mu nechce, a když se k nim Domi dostane, tak mu je hned bere, i když má třeba čtyři stejné autíčka, tak mu nepůjčí ani jedno.Takže Domi taky dostane hračky, a dostane i Lego, které pak bude samo Dany chtít, a to mu Domi jakože půjčí.
10. pro 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka aha, tak to jsem ani netušila, že jsou nějaké naklápěcí židličky :grinning: Tak Tadík už jako sedí, ale posazuju ho v postýlce, takže když se nehne dozadu, tak má brzdu, nebo na gauči do kouta, nebo na klíně. Jako sám v prostoru ne, protože když se někde nahne, tak padá. Ale v té židličke nespadne, pěkně mu to vypolstruji dekou. Myslím, že se mu to bude líbit. Kuba v jeho věku pěkně sám seděl, nepadal, sám se posadil.... tak snad to nevadí.
A s hračkama to máme naprosto stejně. Také uvažuji, že co má Kuba nachystané, že něco zabalím Tadíkovi. Kuba si s tím sice hrát bude, ale když to bude jakože Tadíkove, tak mu to půjčí
10. pro 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka my máme přesně tuhle http://www.e-broucek.cz/zidlicky/babydesign-pepe-jidelni-zidlicka
Domi sedí maximálně v předklonu na klíně, ale to se snažím moc nepodporovat. víc než v židličce ještě krmím v lehátku, tam nesedí vůbec. Nechci ho nechávat aktivně sedět dokud si sám nesedne aspoň na paty. Sama vidím že na to páteř ještě nemá hotovou, když sedí, tak jednak padá, druhak má kulatá záda a naklání se dopředu. doktorka to zkoušela a taky říkala že sedět zatím ne.
Přesně tak, nevím mocli to bude výchovně fungovat, ale doufám že jo. :sweat_smile:
10. pro 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no hezká židlička :grinning: ta naše se už rozpadá, ale tak bude muset ještě vydržet. Tu chvilu to snad zvládne. A s tím posazováním to máš pravdu, taky jsem to nedělala a nerada viděla. Když už mi ho ve 4m všichni posazovali na klín, v 6-ti měsících mezi polštáře... jsem zakazovala. Pořád říkám, dokud to neumí sám, nebudu mu ničit páteř. Ale teď už ho dávám, záda drží, ale ne dlouho. I na kolena si stoupá, takže záda už má rovná. A když je v takovém pololehu, tak se přitahuje dopředu a prostě si sedá a sedí
10. pro 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka Tak to už za chvilku bude mít záda posílené, když už se snaží klečet. Domi ne, takže na vyloženě sezení narovno ho nechci dávat. To že se přitáhne z pololehu je taky blbě,ale někdy se holt nedá svítit. Doufám že tak za měsíc už poleze a bude třeba i klečet a pak to nebudu už řešit. Danyho v 10m na poradně posadila doktorka a seděl krásně rovně, tak říkala že ho můžu už posadit v kočárku. Dělala jsem to s ním stejně jak teď s Domčou, však mají stejné věci..takže věřím že za měsíc už to bude dobré a nebudu muset všechno kontrolovat.
Židlička nám slouží dobře, byla tehdy ve slevě..ale nevím jestli přežije Domču :sweat_smile:
10. pro 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek